Copilul meu fumeaza marijuana

pai si nu te poti recrea altfel ?
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 10:29
Sa-ti bati un cui in cap de ex.
Micass
Postat pe 19 Iunie 2009 11:00
Micass ai un umor ...!
blanca
Postat pe 19 Iunie 2009 11:05
Stai sa vezi ce-o rade el.
Micass
Postat pe 19 Iunie 2009 11:07
morning fetele
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 11:07
salutare gagici...stati o tzara sa cetesc si eu pe acilea....
tutankhamon
Postat pe 19 Iunie 2009 11:09
'Neata . Mutam cafeneaua aici ??
blanca
Postat pe 19 Iunie 2009 11:11
pai cica schimba perspectiva ..
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 11:12
pai la o cafea nu merge si o tigara????
tutankhamon
Postat pe 19 Iunie 2009 11:14
ma..nu stiu, eu nu fumez neam!
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 11:22
eh...lasa.....mai merge o iarba, ceva, un joint....auzi ca cica iti sta o stare cool si e misto.....ce dreaq o fi misto sa nu simti pe unde calci si sa te balabani ca un om beat?...a...si sa razi ca tembelu?
tutankhamon
Postat pe 19 Iunie 2009 11:25
De la: Micass, la data 2009-06-19 11:07:04Stai sa vezi ce-o rade el.



sa stii ca-mi plac glumele proaste(dar sa-ti dau si un raspuns pe care l-am auzit de la un tamplar: bate cuiul bine sa nu cada ...banuiesc ca o sa intelegi )..da, pot sa ma recreez altfel, dar aici este vorba despre ce vreau eu si in unele momente in loc sa beau ceva prefer sa fumez o iarba buna sau in loc sa fumez sa beau o fanta sau o tequila sau poate sa ma plimb pe un deal singur gandindu-ma la viitor sau incercand sa intru in comuniune cu natura..Concluzia: pentru mine unu nu totul se rezuma la a fuma pentru a ma recrea.Sunt multi ca mine, care din pacate in ochii vostri sunt drogati iar daca mergeti pe strada nu puteti sa ii aratati cu degetul pentru ca sunt integrati in societate.
mtz
Postat pe 19 Iunie 2009 13:33
De la: tutankhamon, la data 2009-06-19 11:25:05eh...lasa.....mai merge o iarba, ceva, un joint....auzi ca cica iti sta o stare cool si e misto.....ce dreaq o fi misto sa nu simti pe unde calci si sa te balabani ca un om beat?...a...si sa razi ca tembelu?



daca u compari iarba cu alcoolu inseamna ca nu o sa intelegi mare lucru din ce citesti sau vei citi..dar na noi suntem aiai incapabili(cum afirma cineva pe una din paginile precedente).
mtz
Postat pe 19 Iunie 2009 13:36
ce-aveti. copii ? iar va contraziceti ?

mey, io am un principiu...traieste si lasa si pe altii sa traiasca...

mtz, baga mami, iarba de-aia, daca iti pica bine la glanda...daca tu esti sigur ca poti controla chestia asta, nu te lamureste nimeni ca nu e bine...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Iunie 2009 13:51
De la: wife, la data 2009-06-19 13:51:27ce-aveti. copii ? iar va contraziceti ?

mey, io am un principiu...traieste si lasa si pe altii sa traiasca...

mtz, baga mami, iarba de-aia, daca iti pica bine la glanda...daca tu esti sigur ca poti controla chestia asta, nu te lamureste nimeni ca nu e bine...



sa inteleg ca nu te las sa traiesti daca imi spun si yo parerea?
mtz
Postat pe 19 Iunie 2009 17:45
he...he...iote ce ai inteles tu, taman pe dos de ce-am zis eu...

pai n-ai cetit, mami, principiul ala al meu ?

acu' ce vrei ? sa zic ca faci bine ? asta nu pot sa zic...da' e treaba ta...

tu stii mai bine cum gestionezi asta cu fumatul...

wife_de_zmeu
Postat pe 19 Iunie 2009 18:22
De la: wife, la data 2009-06-19 18:22:06he...he...iote ce ai inteles tu, taman pe dos de ce-am zis eu...

pai n-ai cetit, mami, principiul ala al meu ?

acu' ce vrei ? sa zic ca faci bine ? asta nu pot sa zic...da' e treaba ta...

tu stii mai bine cum gestionezi asta cu fumatul...




si eu care credeam ca am inteles bine
mtz
Postat pe 19 Iunie 2009 21:15
mtz-ule.....am spus "ca un om beat"....si nu..."ca si cum ai fi beat".....dar de la jointurile alea nu mai vezi bine....si nici nu procesezi....vezi ca s-au mai dus niste neuroni cu invartita aia....si daca nu ai avut ocazia sa vezi documentare cu oameni drogati....mai bine abtine-te......nu-ti doresc sa vezi...eu am fost nevoita, caci am facut medicina si am invatat si despre asta....e treaba ta ce faci cu creierasul tau si cum il omori, incet, incet.....dar cand vei avea 60 de ani, si nu vei mai stii nici cum te cheama, nu da vina pe alzheimer...adu-ti aminte - daca mai poti - cum se fumeaza un joint!!!!
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 03:19
De la: kyra, la data 2009-06-19 11:12:42pai cica schimba perspectiva ..


adica?... din perspectiva frumoasa, de viitor, in perspectiva cu gratii la geam?

tanticile si nenicii care postati p-aci, unii plangand ca ai vostri s-au dat cu marrie-jeanne, altii facand apologia fumatului de iarba... inca nu v-au batut la usa mascatii? vedeti ca informatiile de genul asta le iau si de pe aici... si in nici un caz nu iese bine. ori cooperati si ii dati in gat pe dealeri - si in cazul asta ajungeti, fara voie, cu ceva operatii de slabire pe la burtica - ori ajungeti pe undeva pe la rahova si similare...
Thor
Postat pe 20 Iunie 2009 10:20
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 11:50
De la: tutankhamon, la data 2009-06-20 03:19:36mtz-ule.....am spus "ca un om beat"....si nu..."ca si cum ai fi beat".....dar de la jointurile alea nu mai vezi bine....si nici nu procesezi....vezi ca s-au mai dus niste neuroni cu invartita aia....si daca nu ai avut ocazia sa vezi documentare cu oameni drogati....mai bine abtine-te......nu-ti doresc sa vezi...eu am fost nevoita, caci am facut medicina si am invatat si despre asta....e treaba ta ce faci cu creierasul tau si cum il omori, incet, incet.....dar cand vei avea 60 de ani, si nu vei mai stii nici cum te cheama, nu da vina pe alzheimer...adu-ti aminte - daca mai poti - cum se fumeaza un joint!!!!


Scuza-ma km venit greu pe fir..eu unu sunt curios de cateva documentare daca vrei sa-mi spui niste nume as fi recunoscator..si cine stie poate facem si schimb de documentare
mtz
Postat pe 21 Iunie 2009 17:33
nimic??
mtz
Postat pe 23 Iunie 2009 13:55
seceta, mami...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Iunie 2009 13:58
nu sunt secreta...doamne fereste...dar nu m-a mai interesat subiectul....oricum, faceti mama ce va place, ca, oricum, sunteti ca niste copii mici care nu asculta de parinti....degeaba spunem ca nu e bine, voi continuati....nu ma mai obosesc...eu stiu una si buna....pe nici unul din cunoscutii si prietenii mei nu il voi lasa sa apeleze la orice fel de stimulent - fie el legal sau nu....singurul caz in care nu voi spune nimic este acela al unui bolnav incurabil, cu cancer sau mai stiu eu cu ce boala care ii da dureri cumplite si nu-si mai face efectul morfina - care tot in categoria opiaceelor intra, deci tot un drog, de aia se elibereaza numai pe reteta si trebuie aprobari multe.... - dar pentru un om sanatos sa-si bage otrava aia in el....sunt medic, si trebuie sa ma asigur ca toti care imi cer sfatul, sau asteapta un sfat fara sa-l ceara, absolut toti sunt sanatosi...si aici ma refer la toate organele corpului si toate mecanismele....

nu am cum mtz....erau din facultate si era o expunere video facuta de un prof in cadrul unui seminar de psihopupu.....dar ma apuca groaza numai cand ma gandesc ce efecte secundare au aceste stimulente, droguri, stupefiante, ce or fi....
tutankhamon
Postat pe 24 Iunie 2009 11:02
eeee... Tut, ce spuneam io de informatii?
Thor
Postat pe 24 Iunie 2009 16:05
De la: tutankhamon, la data 2009-06-24 11:02:31
nu am cum mtz....erau din facultate si era o expunere video facuta de un prof in cadrul unui seminar de psihopupu.....dar ma apuca groaza numai cand ma gandesc ce efecte secundare au aceste stimulente, droguri, stupefiante, ce or fi....



Nasol..oricum eu nu vb de droguri ci strict de iarba.



mtz
Postat pe 25 Iunie 2009 12:30
sunt convinsa ca nu ai observat exprimarea mea....ti-o repet....stimulente, droguri, atupefiante...ce or fi....
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 12:36
De la: tutankhamon, la data 2009-06-25 12:36:01sunt convinsa ca nu ai observat exprimarea mea....ti-o repet....stimulente, droguri, atupefiante...ce or fi....


da ma scuzi se incadreaza la "ce or fi" ca pentru mine este o planta.


Ce vroiam sa te intreb.. de ce se administreaza morfina pentru calmarea durerilor?Pentru mine e asa o chesti pe care nu pot sa mi-o explic..adica se stie tot ce pote sa faca acest drog si totusi este folosit incontinuare.
mtz
Postat pe 25 Iunie 2009 14:23
pen' ca bolnavii de cancer, aia in faza terminala, cu metastaza, au dureri crancene de tot...nu dureri de-alea ca ti s-a rupt o unghie...

tuto, am zis bine ?

nene, da' ce de greseli mai fac...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 14:37
De la: wife, la data 2009-06-25 14:37:07pen' ca bolnavii de cancer, aia in faza terminala, cu metastaza, au dureri crancene de tot...nu dureri de-alea ca ti s-a rupt o unghie...

tuto, am zis bine ?

nene, da' ce de greseli mai fac...


asta stiu si eu..dar eu sun nedumerit daca tot se stie ca cannabisul ajuta foarte mult la aceste dureri..de ce se continua sa se foloseasca tratamentele cu morfina..asta nu inteleg eu
mtz
Postat pe 25 Iunie 2009 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ADOLESCENTA MA SCHIMBAT MULT:(( 8 De la: blondina_X 22 Ianuarie 2010 16:35
Iarna ! 71 De la: lala_cri 16 Februarie 2010 09:29
MIRAJUL ADOLESCENTEI 37 De la: sorryDanae 14 August 2011 02:21
009 18 De la: Ella34 17 Iunie 2009 20:08
EMO 122 De la: iuana_alloha 22 Februarie 2010 16:54
Setari Cookie-uri