Despre singuratate

Am 22 de ani si nu am avut niciodata un iubit.Pe scurt, asta este povestea. O explicatie? trebuie sa existe si partial pot sa o dau. Am fost intotdeauna o persoana cu o gandire matura. Ca adolescenta nu m-au impresionat niciodata pustii de varsta mea, in plus viata mea era destul de complicata atunci. Acum, viata mea e la fel de complicata, doar ca in alt mod si in continuare imi doresc o relatie pe care multi barbati de varsta mea nu o cauta. Nu visez sa ma marit, nu sunt idealista in masura in care sa cred intr-un barbat perfect, ci imi doresc doar pe cineva "pentru mine". Sunt probabil genul de persoana care este considerata inabordabila, aroganta, poate faptul ca stiu exact ce vreau se simte si ii sperie pe cei din jur. Daca va ganditi ca dpdv fizic nu reprezint o atractie, ei bine, nu sunt o fata de o frumusete rara, dar consider ca sunt draguta. Nu e un anunt de "matrimoniale" si nici nu consider ca se va rezolva ceva prin aceasta mica marturisire. E ceva ce fac intr-un moment de singurate si sunt curioasa cum privesc oamenii din jur lucrul asta. Ca sa ma intelegeti totusi un pic mai bine, nu e ceva care sa ma obsedeze, ma intreb doar: gresesc oare undeva? Astept sa-mi spuneti parerile voastre si chiar pe cele mai pertinente le voi lua in calcul. Multumesc.
coca
Postat pe 10 Martie 2009 02:01
am o amica care seamana uimitor de mult cu tine, nu a avut niciodata o relatie si asta fiindca cunoaste o persoana, vorbeste, se imprieteneste etc dar de la inceput, in momentul in care observa un defect la acea persoana, incepe cu critica, si cand incepe...pus ca este uneori ironica, sarcastica, se crede superioara, se poarta arogant etc...ea stie tot, aproape ca uneori ma intreb de ce mai vrea sa vorbeasca cu mine din moment ce e asa sigura pe ea si de ea...defapt toata aroganta, sarcasmul, ironia ascund nesiguranta, gandirea matura te poate face sa pari inabordabila...stiu foarte bine ce si doreste ea, stiu la fel de bine ca nu prea exista posibilitatea sa aiva fiindca mereu o sa vada defectele in locul lucrurilor bune si mai ales, desi sustine ca stie sa faca unele compromisuri...mie nu mi se pare ca ar avea habar macar ce inseamna ala compromis...

se poate sa fie asemeni ei din multe puncte de vedere, si da stiu ca nu ti place sa fii comparata...asta e, fiecare e unic in felul sau dar...
mirelacm
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:48
P.S. nu te judec, e doar o parere...
mirelacm
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:49
De la: coca, la data 2009-03-10 02:01:59Am 22 de ani si nu am avut niciodata un iubit.Pe scurt, asta este povestea. O explicatie? trebuie sa existe si partial pot sa o dau. Am fost intotdeauna o persoana cu o gandire matura. Ca adolescenta nu m-au impresionat niciodata pustii de varsta mea, in plus viata mea era destul de complicata atunci. Acum, viata mea e la fel de complicata, doar ca in alt mod si in continuare imi doresc o relatie pe care multi barbati de varsta mea nu o cauta. Nu visez sa ma marit, nu sunt idealista in masura in care sa cred intr-un barbat perfect, ci imi doresc doar pe cineva "pentru mine". Sunt probabil genul de persoana care este considerata inabordabila, aroganta, poate faptul ca stiu exact ce vreau se simte si ii sperie pe cei din jur. Daca va ganditi ca dpdv fizic nu reprezint o atractie, ei bine, nu sunt o fata de o frumusete rara, dar consider ca sunt draguta. Nu e un anunt de "matrimoniale" si nici nu consider ca se va rezolva ceva prin aceasta mica marturisire. E ceva ce fac intr-un moment de singurate si sunt curioasa cum privesc oamenii din jur lucrul asta. Ca sa ma intelegeti totusi un pic mai bine, nu e ceva care sa ma obsedeze, ma intreb doar: gresesc oare undeva? Astept sa-mi spuneti parerile voastre si chiar pe cele mai pertinente le voi lua in calcul. Multumesc.

E ceva timp de cind ai scris si,din cit se vede,nimeni nu s-a obosit sa-ti dea vreun raspuns.Daca mai esti interesata,da un semn si vom incerca sa dialogam,sper,util.
valentino
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:55
e ok, coca.nu-i nici o problema nici cu tine,nici cu destinul,doar ca inca nu a aparut cine trebuie.cunsoc f bine conceptul de frumos,destept,singur si nu neaparat din proprie experienta,ci din randul prietenilor mei(si de gen masculin/feminin)...frumusetea atrage frumusete,poate dureaza un pic mai mult,tocmai din acest motiv.te-ai gandit la asta?e un picut mai greu,that s all.tocmai pentru ca nu te multumesti cu putin sau cu orice,de fapt,cu oricine.si nu-i vorba de aroganta aici.pup.
mia79x
Postat pe 4 Mai 2009 10:53
Nu au intrat zilele-n sac,ai doar22 de ani.Daca ai sa afisezi un zambet mai larg,ai sa fi putin mai deschisa si mai increzatoare oportunitatile vor aparea.Totul e sa stii ce-ti doresti.AI GRIJA!
strumfitoaia
Postat pe 8 Mai 2009 00:41
A trecut foarte mult timp de cand nu am mai verificat sa vad daca a raspuns cineva micii mele nedumeriri, asta pt ca trecuse ceva timp pana sa mi se raspunda si m-am gandit ca a disparut undeva in eter. Multumesc celor care au raspuns. Stiu ca nu au intrat zilele in sac :). Intre timp am avut o relatie de scurta durata si astept sa vad ce-mi rezerva viitorul. Mirela, am scris tocmai ca sa aud pareri, ceea ce inseamna ca nu ma asteptam sa fie laude ci mai mult critici :). Nu cred ca ma aseman cu prietena ta pentru ca printre prieteni nu ma port niciodata arogant. Nici printre straini, dar am observat ca las impresia asta. Toate cele bune va doresc si un an reusit.
coca
Postat pe 12 Ianuarie 2010 00:31
..da ai primit primul raspuns la o luna si 10 zile..dupa ce ai postat subiectul..dar tu...ai lasat sa treaca..10 luni..pana ai mai postat ceva...pe acelasi subiect...
...sa/ti faci probleme?..nu!..stii cum se spune?!..orice sac isi are petecul..!sigur iti vei gasi jumatatea intr/o zi...numai ca in aparenta..nu se stie cand va veni ziua aia...si asta dupa parerea mea..nu pentru ca nu s/ar gasi nimeni pentru tine..dar probabil ca nici nu te agiti prea tare...poate mergi pe ideea cea...ce o fi aia o fi(!)..poate nazuintele si aspiratiile tale sunt prea inalte...e chiar asha...la ce si modul in care ai scris pana acum...imi permit sa deduc ca ai putea fi genul de om care nu isi doreste o relatie de dragul relatiei in sine...ci ii musai ca omul ala sa indeplineasca niste conditii ca sa ajunga in niste relatii de un anumit tip cu tine...cred ca in esenta ....a nu fi singura(A)..pentru tine nu e o prioritate.....
....se mai spune ceva..toate la timpul lor(!)...numai ca timpul e tracator!!!...adica iti expira timpul...adica dragostea de la 16 ani e un fel de simtire care difera de relatia serioasa cautata dupa 20 de ani...si de dragostea varstei maturitatii...n/a zis nimeni ca tre sa le iei pe toate la rand....dar ca sa sari cu adevarat peste o perioada..nu cred ca se poate ...fara carente...care se vad in timp...de catre un ochi format bineinteles!!...daca esti desteapta...sigur ai inteles ce am vrut sa spun!!!
garbo055472
Postat pe 13 Ianuarie 2010 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fica mea 43 De la: garbo015769 2 Martie 2012 23:12
Fata mea vrea sa stea desculta mereu 22 De la: daria37 27 Ianuarie 2016 10:42
cea mai grea hotarare a vietii mele 16 De la: buna01 15 Februarie 2010 16:56
MIRAJUL ADOLESCENTEI 37 De la: sorryDanae 14 August 2011 02:21
Umplutura off-topic ..de pe topice!!! 105 De la: tutankhamon 13 Aprilie 2010 21:23
Setari Cookie-uri