Copilul meu fumeaza marijuana

Multumesc Ioana.

Eu ceea ce am avut de spus, am spus.
Insa consecintele a ceea ce facem vor fi visibile.
Amprenta faptelor savarsite si a deciziilor luate de noi, vor fii suportate de generatiile urmatoare.


persidadamian
Postat pe 6 Iunie 2009 17:06
Alex, ai locuit in LA.Ai auzit desigur de casele de rehab din Newport Beach, nu?
Spune copiilor ca la rehab merg de minuta cei cu marijuana si cocaina si toate celelalte.Te rog fa-o tu ca eu nu am timp.
Aemulus
Postat pe 6 Iunie 2009 18:32
io nu inteleg ceva...daca e asa de buna marijuana asta, si nici nu face rau...de ce nu se cumpara de la farmacie ?

ca vaz ca e comparata cu paharul de vin, dohh...ori, si vinul e tonic...

nu am nervi sa imi bat capu' cu distinse persoane care vorbesc despre actiunile benefice ale marijuanei

vreau sa spun, ca o fumatoare de tutun normal ce sunt, ca orice viciu te duce la dependenta
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 19:00
gabitzza
Postat pe 6 Iunie 2009 19:02
Draga Prometeus, tot eu trebuie sa iti explic.Nu face parte din medicamentele compensate.Iar la negru costa foarte scump.
Ioana007
Postat pe 6 Iunie 2009 19:08
De la: micabis, la data 2009-06-06 18:32:29Alex, ai locuit in LA.Ai auzit desigur de casele de rehab din Newport Beach, nu?
Spune copiilor ca la rehab merg de minuta cei cu marijuana si cocaina si toate celelalte.Te rog fa-o tu ca eu nu am timp.


La reabilitare merg foarte multi, foarte putin au rezultate. Cata vreme metadona, singura care te poate curata cumva de heroina, te transforma in zombie, nimeni nu te mai crede. Se duc oameni dependenti de net, se duc oameni dependenti de masturbare, se duc oameni dependenti de ardei, si asa mai departe. Cata vreme intri intr-o dependenta fata de ceva, esti considerat bolnav. Din punctul meu de vedere este corect.
Ca marijuana nu creaza dependenta spuneti-le-o celor care au adorat-o, li s-a parut insuficinta pana la urma si-au luat-o in sus, coca, H, etc.
Iar o iau de la inceput?
_alexandra
Postat pe 6 Iunie 2009 19:10
vanghi, io n-am de unde sa stiu, fratele meu, de compensatele astea mai am pana ajung la pensie

da' parca am auzit-o pe coana mare zicand ceva de ele...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 19:12
Nici eu nu stiu, dar ma apropii.
Ioana007
Postat pe 6 Iunie 2009 19:14
M-au omorat oamenii astia cu drogurile lor; cred ca trebuie sa ma linistesc nitel. Ce-mi recomandati? Merge un Diazepam cu votca?
_alexandra
Postat pe 6 Iunie 2009 19:14
deci vorbim amandoi din auzite...

buna treaba
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 19:15
lexa, valium cu votca, fata...ce dreaq ? tu nu te uiti deloc la filme americane ?
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 19:15
ma luat o lene sa me contrazic cu voi..sau poate sunt incapabil cum afirma cineva.

Sincer imi plac glumele proaste
mtz
Postat pe 7 Iunie 2009 10:06
cate incidente sau intamplat in urma folosirii de marijuana sau has?nu cred ca sau intamplat vrodata ca nu prea te poate deranja nimeni si nici tu la randul tau in schimb paharul ala de vin si o manea ,o mare parte din ei devin zmeii,cu ata scurta bineinteles!!ganditiva si la asta .mersi

Postat pe 8 Iunie 2009 23:43
si de ce in oalansa si alte tari chiar destul de multe este perfect legala si se vinde in orice cafenea?

Postat pe 8 Iunie 2009 23:46
de sanchi..

auzi, daca unu` mananca un rahaaat, tre` sa-l papi si tu ?
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 23:49
De la: garbo001059, la data 2009-04-09 18:59:34hmm.. interesante puncte de vedere.... eu am fumat MJ in jur de 6 luni. Sustin ca anturajul este prima problema a consumului de diferite droguri,in special heroina. Cunosc o fata care a picat cum a vrut d-zeu intrun anturaj de striviti acum la 20 de ani a inceput sa consume cocaina.S'a apucat cu marijuana. Ce vreau sa spun este ca nu poti fi dependent de un drog decat daca cineva apropiat tie este cosumator sau distribuitor. M-am apucat de fumat tot din cauza anturajului. Am hotarat ca este mai bine ... sa citesti o carte, sa vezi o piesa de treatru, sa mergi cu o fata intrun parc, sa mergi la un film, sa mananci o pizza, sa stai la o barfa cu prietenii din fata blocului, sa te plimbi cu bicicleta, cu rolele sau cu skateu'. Decat sa stai cu generatia EMO ce fumeaza in toate locurile publice...iti faci prieteni ce nu au asemenea obiceiuri...ce vreau sa spun prin incurcatura asta de idei este ca te poti lasa doar printr'un simplu cuvant "NU". Prietenii iti vor itelege punctul de vedere daca stii sa ti'l impui si daca esti sigur pe ceea ce spui.Am o intrebare. Fumatul de MJ iti "fura" inteligenta si nu o mai poti recupera? astept raspunsuri.ms atnt. :|

Sincer din pt meu de vedere DA si un da f hotarat si eu am fumat si am ramas cu sechele uit si uit cam des si am fumat ffff putin ,la ocazii si au dreptate la faza ca iti da dependenta psihica ex; mergeam la petreceri , club sau pur si simplu ne strangeam si ma gandeam" ce misto ar fi daca am fi avut o tigara", nu mai concepeam o petrecere fara. dar cel mai mult ma deranjeaza ca uit ,incep fraza sau dau sa zic ceva si daca m-ai intrerupt cam am uitat ce am vrut sa spun. nu pot sa zic ca asta mi se intampla mereu deja de 2 ani nu am mai tras nici macar un fum si mai nou M-AM LASAT DE FUMAT AM FACUT 3 LUNI PE 12 si nu mai uit asa des. si zic ca da iti fura inteligenta ca daca tu uiti ce ai invatat ca a fi inteligent inseamna sa sti deci ti-ai cultivat aceasta inteligenta si daca uiti oare mai esti inteligent?
daca nu mai poti sa duci la capat o fraza oare mai esti inteligent ,daca citesti o carte si ai uitat ce ai citit oare mai esti inteligent?
ramonaaaa
Postat pe 12 Iunie 2009 21:10
Frustratilor! Every man has the right to chose his own destiny! Nu uitati asta! Daca vreodata copilul vostru va cumpara cateva grame de iarba si va fi prins in flagrant , acest copil "inconstient" cum ii spuneti , va presta ani de puscarie. Acolo i se va termina umanitatea, pentru ca asta ii este scopul. SI PENTRU CE? Pentru o planta care a fost interzisa pe motive rasiale si pe motive de marketing. La urma urmei acest "drog" creste singur, nature is doing her thing. Fara interventii umane ca in cazul multora. Just think people!
doarares
Postat pe 13 Iunie 2009 23:46
Hello man!
Yes you are right, we (those who don't take marijuana or cocaine or what ever) feel so frustrated because you can do it and we can not.
Of course everybody has the right to choose his own destiny especially if is at that age when he/she can do it with out parents help.BUT, as long as you talk about kids that relay on parents pocket I am sorry to say is not fair. If (God forbid) my kids decide to buy marijuana instead of crackers or soda is their choice, I respect it, and I have nothing to do with them when they get caught and go to juvenile.
N-am inteles cum e terminarea umanitatii si mai ales n-am inteles cum e planta asta interzisa pe motive rasiale de unde trag concluzia ca creierul tau deja a luat-o razna si nu mai poti fii recuperat.
Da-i inainte papushel ca ii dai bine si pun pariu ca mai esti si tare suparat pe societate si pe cei din jur care nu te inteleg.
Ti-ai ales destinul de capul tau cu ajutorul banilor de la parinti si da-mi voie sa-ti spun ca nu esti demn de nici un respect pentru asta.Esti doar un alt parazit care traieste pe spatele cuiva.
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 04:19
incearca sa fi prieten cu fiul tau, mergi mai des la scoala . vezi ce prieteni are si invita i pe toti la tine .stai si tu cu ei si explica le din viata cotidiana.incearca sa fi mai aproape de copl ul tau.cred ca l ai lasat independent si sa confruntat singur cu o problema dific. poti daca vrei cu adevarat sa fi linga el mereu succes
garbo011957
Postat pe 14 Iunie 2009 06:14
nu fumez....dar daca as fi" fata lu tata ", in cazul asta mi-ar baga pe gat marijuana..sa ma satur acest lucru afecteaza negativ relatia cu familia,santatatea performanetele scolare si activitatile recreative.
ar trebui sa porti o discutie cu el si sa ii spui ce complicatii are si cat de toxic este pentru sanatatea lui.
succes "la interviu"
ConsultantBeauty
Postat pe 14 Iunie 2009 07:45
De la: micabis, la data 2009-06-14 04:19:44Hello man!
Yes you are right, we (those who don't take marijuana or cocaine or what ever) feel so frustrated because you can do it and we can not.
Of course everybody has the right to choose his own destiny especially if is at that age when he/she can do it with out parents help.BUT, as long as you talk about kids that relay on parents pocket I am sorry to say is not fair. If (God forbid) my kids decide to buy marijuana instead of crackers or soda is their choice, I respect it, and I have nothing to do with them when they get caught and go to juvenile.
N-am inteles cum e terminarea umanitatii si mai ales n-am inteles cum e planta asta interzisa pe motive rasiale de unde trag concluzia ca creierul tau deja a luat-o razna si nu mai poti fii recuperat.
Da-i inainte papushel ca ii dai bine si pun pariu ca mai esti si tare suparat pe societate si pe cei din jur care nu te inteleg.
Ti-ai ales destinul de capul tau cu ajutorul banilor de la parinti si da-mi voie sa-ti spun ca nu esti demn de nici un respect pentru asta.Esti doar un alt parazit care traieste pe spatele cuiva.


De ce vorbesti prostii daca nu ai ctitit un text despre asta? De ce te iei de mine personal si mai ales de ce te crezi mai buna/bun decat mine , mi-ai facut profilul psihologic din postul anterior?
Nu inteleg de unde scarba asta din partea ta pentru persoanele care nu se integreaza in societate? Sunt ei bolnavi sau masele? Si nu ma intelege gresit, nu ma numar printre acestia. Socializez foarte bine si spre linistirea ta am trecut de stagiul in care le ceream bani la parinti , pot sa spun ca sunt pe picoarele mele din toate punctele de vedere , spre deosebire de tine, care dupa ce ca nu poti sa porti o discutie fara sa faci speculatii despre persoana din spatele pc`ului, ai si o mentalitate in care valorile morale ti-s facute praf . Hai mai bine sa facem lumea mai buna la nivel planetar.
Odata ce o mare parte din populatia globului a fumat marijuana, si e de acord cu legalizarea ei, tu care plangi cu progenitura ta in brate ca nu vrei sa se legalizeze, poate iti vei da seama intr-un sfarsit ca le faci jocul catorva care vand aceasta planta sa se imbogateasca. Tu ca om , NU AI DREPTUL SA IL INTERZICI PE DUMNEZEU!Pentru ca repet aceasta planta nu este creata de om, omul nu ii influenteaza cu nimic cresterea , omul nu trebuie sa o prelucreze ca sa devina un "drog". Cannabisul este interzis in S.U.A de pe vremea sclavagismului , documenteaza-te !
Cat despre puscarie , tie ti se pare ca e ok ca un om care a consumat o planta , in orice scop ar fi acest consum sa ajunga acolo?
Inseamna ca tu esti un mare defect al natiei umane! Multa dragoste si pace .
doarares
Postat pe 14 Iunie 2009 16:09
meyyyyyyyy!!!!!....ce faceti voi aci?
faceti cumva...ceva pt ca drogurile sa fie permise?
hai...zau!!!
daca cineva are nevoie de astfel de stimulente pt a trai...inseamna ca...viata lui...chiar nu-si mai are rostu`!!!
si...poate face ce vrea cu ea!!
dar...nu faceti aici...apologia acceptarii acestora ca fiind...necesare vietii!!!
chiar sunteti bolnavi?
si daca da...de ce nu incercati tratamente?de ce trebe ca lumea sa va accepte...cu bube in gandire si comportamente?
chiar nu vedeti ca...deja sunteti la marginea societatii?
eu unu`...daca ar fi dupa mine...nu v-as mai permite integrarea!!!
chiar de-ar fi sa fie copilu` meu in cauza!!!
astfel de specimene...deja au pierdut legatura cu realitatea!!!
si...n-au ce cauta in continuare...intr-o continua bajbaiala care costa pe altii!!!
ovidiu42
Postat pe 14 Iunie 2009 16:18
Prietene ... e o vorba buna , daca esti prost sau beat asteapta pana iti trece. Nu te mai baga in discuti de gen daca esti pe langa cu fenomenu. Documenteaza-te si vei avea un cuvant de zis, in clipa de fata pari penibil , judeci omul doar pentru ca face un lucru care tie ti se pare iesit din comun . Nu ma cunosti, poate in societate stau deasupra ta . Nu am intrat pe forum sa citesc prosti cugetate 2 secunde de un om care toata viata lui si-a cladito in jurul monotoniei si a prostiei . Numai bine
doarares
Postat pe 14 Iunie 2009 16:31
baietzel...incisivitatea...sigur nu te va face sa ai dreptate...
faptu` ca...tu poti propavadui asa ceva...deja...releva ca ai o pb!!!
in ce priveste faptu` ca ai fi deasupra mea...ma indoiesc!!!
folosind astfel de metode pt a te mentine in societate...releva ca...nu esti capabil sa fii stapan pe tine si pe deciziile tale fara "ajutoare" de acest gen!!
cat priveste ...prostia...mai uita-te pe langa tine...si vezi cine e de acord cu ce propovaduiesti!!!
apoi...mai stam de vb!!!
nu ti se pare ca...deja...esti exclus...de societate?
ti-e greu sa recunosti...este?
cand mai cresti...mai poti vb!!
in gandire ma refer!!
ovidiu42
Postat pe 14 Iunie 2009 16:37
doarares, aici se exprima doar niste pareri, fara patima si jigniri, sorry.
"Odata ce o mare parte din populatia globului a fumat marijuana, si e de acord cu legalizarea ei, tu care plangi cu progenitura ta in brate ca nu vrei sa se legalizeze, poate iti vei da seama intr-un sfarsit ca le faci jocul catorva care vand aceasta planta sa se imbogateasca. Tu ca om , NU AI DREPTUL SA IL INTERZICI PE DUMNEZEU!Pentru ca repet aceasta planta nu este creata de om, omul nu ii influenteaza cu nimic cresterea , omul nu trebuie sa o prelucreze ca sa devina un "drog". Cannabisul este interzis in S.U.A de pe vremea sclavagismului , documenteaza-te !
Cat despre puscarie , tie ti se pare ca e ok ca un om care a consumat o planta , in orice scop ar fi acest consum sa ajunga acolo?
Inseamna ca tu esti un mare defect al natiei umane! Multa dragoste si pace ."
Fiindca am vazut ca-L invoci pe Dumnezeu, vreau sa-ti spun si eu ceva.Inainte de pacatuirea lui Adam si a Evei, plantele erau hrana celor doi. Dupa pacatuire, Dumnezeu i-a spus lui Adam:
"Blestemat este acum
pamantul din pricina ta...spini si palamida sa-ti dea, etc." Deci au aparut plante daunatoare care nu erau pentru consum ca hrana sau eu stiu ce altceva. Omul si-a "permis" sa faca ce vrea el cu creatia lui Dumnezeu, otravindu-se chiar si cu ideea ca Dumnezeu ii permite orice. Posibil, dar nu pentru prea mult timp.







sora_ilsi
Postat pe 14 Iunie 2009 16:52
surioara!!!...sincer...cui raspunzi cu atata piosenie?
ca...nu ma recunosc a fi destinataru` acestui raspuns!!
si...cand e vb de halucinogene...hai sa nu invocam pe...D-zeu!!!
chiar daca pe pamant...exista multe plante...nu-i vina lui ca...noi le folosim in alte scopuri!!!
si...in ce priveste patima...poate ma luminezi si pe mine cui e adresata postarea ta!!
ovidiu42
Postat pe 14 Iunie 2009 17:00
Ovidiule, nu stii sa citesti?
Scrie de la inceput cui ma adresez":doarrares"
sora_ilsi
Postat pe 14 Iunie 2009 17:05
Dar "piosenie", esti sigur ca stii ce inseamna?
sora_ilsi
Postat pe 14 Iunie 2009 17:06
Rares_doar gandeste-te asa : nu e vorba sa interzicem ceva fiindca ii imbogatim pe altii, e vorba ca acest consum creeaza o falsa senzatie de bine.Asta provoaca dependenta .Dorim sa ne fie bine prea usor ocolind drumul spre solutii. Amenintarea unei pedepse aspre e pentru unii un dus rece, desi nici eu ca principiu nu gasesc normal sa faci puscarie fiindca ai incercat ceva sau altceva.

blanca
Postat pe 14 Iunie 2009 17:07
am vazut dupa!!!...
si...nu fi nici tu...incisiva!!!
fiind o pb destul de delicata...imi pot permite sa fiu cat se poate de strict in ceea ce spun!!
sper ca...nu e ceva rau ca...eu unu` ...nu poci accepta asta!!
e parerea mea...si atat!!
si...am si motive pt care nu pot accepta!!
nu le voi dezvolta acum!!
ovidiu42
Postat pe 14 Iunie 2009 17:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cred ca fiica mea isi induce voma 26 De la: garbo012516 28 Februarie 2010 16:45
disperat 198 De la: fleurdelis 7 Iulie 2010 23:06
PENTRU CE ATATEA SINUCIDERI,IN RANDUL ADOLESCENTILOR??? 2 De la: Alexxandra 26 Martie 2010 17:06
EPILARE 2 De la: rosioara61 26 Septembrie 2009 08:39
Tabara adolescenti 11-15 ani - Cheia 1 De la: elle_moon 19 Iulie 2010 23:22
Setari Cookie-uri