BANCURI

Cand am avut 14 ani am vrut sa am si eu o prietena. La 16 ani mi-am realizat dorinta. Am avut o prietena insa nu m-am simtit atras fizic de ea. Student fiind, m-am imprietenit cu o femeie foarte senzuala, insa sensibila. La cea mai mica neintelegere izbucnea in plans si ameninta ca se sinucide. Am inteles ca am nevoie de o femeie echilibrata cu un carater stabil. La 25 de ani am cunoscut o astfel de femeie. Din pacate ea era prea previzibila si m-am plictisit repede. La 28 de ani am cunoscut o femeie foarte temperamentala. Vorbea mult si cu patos, sarea de la un subiect la altul si era cam certareata de felul ei. Nu am reusit sa tin pasul cu ea. Am inteles ca am nevoie de o femeie inteligenta cu caracter puternic, care stie ce vrea si stie cum sa-si realizeze dorintele. Am avut noroc si am gasit-o. Ne-am casatorit. Chestia e ca ea s-a plictisit repede de mine, a cerut divort si a plecat cu tot ce aveam. Astazi, la 40 de ani, caut femei frumoase cu tate mari.
AlexiaLaDieta
Postat pe 12 August 2008 16:04
Un cuplu casatorit de multi ani care se plingeau din lipsa de dorinta sexuala... au ajuns la doctor.
Doctorul cere sa vorbeasca in privat cu sotia.
-Cred ca ceea ce lipseste cuplului vostru este un pic de Felatie.
-Adica ce este asta FELATIE domnule doctor?
-Cum sa zic .. e un fel de preludiu .. atunci cind tu saruti acolo pe unde el face pipi...
-Si trebuie sa sarut numai colacul de la WC sau si faianta de linga??
AlexiaLaDieta
Postat pe 12 August 2008 16:07
Un barbat se intoarce seara tarziu de la o bauta cu pretenii. Intra in casa nervos, bate cu pumnu' in masa si striga la nevasta-sa:
- Femeie, cine e sefu' in casa asta?
Femeia, scurt, ii scapa un dos de palma peste gura. Barbatul resemnat:
- Da' ce? Nici macar sa intreb n-am voie?
AlexiaLaDieta
Postat pe 12 August 2008 16:10
Curs de formare pentru barbati

Obiectivul pedagogic al cursului de formare este de a le permite barbatilor sa-si dezvolte acea parte a creierului a carei existenta o ignorau.

Program: 4 module dintre care unul obligatoriu:

Modulul 1: (curs obligatoriu)
1. Sa invat sa traiesc fara mama mea (2000 ore)
2. Sotia mea nu este mama mea (350 ore)
3. Sa inteleg ca fotbalul nu este altceva decat un sport

Modulul 2: Viata in doi
1. Sa am copii fara sa devin gelos (pe ei) (50 ore)
2. Sa nu mai zic prostii atunci cand nevasta isi primeste prietenele (500 ore)
3. Sa depasesc sindromul controlului telecomenzii (550 ore)
4. Sa inteleg ca pantal onii nu se duc nici o data singuri pana la dulap (800 ore)
5. Cum sa ajung pana la cosul cu rufe murdare fara sa ma ratacesc (500 ore)
6. Cum sa supravietuiesc unei raceli fara sa agonizez

Modulul 3: Timpul liber
1. Sa calc in doua etape o camasa in mai putin de doua ore (exercitiu practic)

Modulul 4 : Curs de bucatarie
1. nivelul 1 (incepatori) : Electrocasnicele : ON deschis ; OFF inchis
2. nivelul 2 (avansati): prima mea supa instant fara sa ard cratita
Exercitiu practic: fierbe apa inainte de a adauga pastele

CURS INTENSIV
Din ratiuni de dificultate si de intindere a temelor, cursurile vor avea maxim 8 inscrisi.

Tema 1: Calcatul: de la masina de spalat pana la dulap, acest proces misterios
Tema 2: Riscurile umplerii tavii pentru gheata (demonstratie sustituta de diapozitive)
Tema 3: Tu si electricitatea. Avantajele economice de a angaja personal calificat pentru reparatii (chiar si cele elementare)
Tema 4: Ultima descoperire stiintifica. A gati si a duce gunoiul nu provoaca impotenta si nici tetraplagie. (Practica in laborator).
Tema 5: De ce nu este un delict sa-i oferi flori, chiar daca te-ai casatorit cu ea
Tema 6: Sulul de hartie igienica. Hartia igienica creste langa veceu? ( Expozitii cu tema "generatia spontana")
Tema 7: Cum sa coboram capacul de la wc pas cu pas (Teleconferinta cu Universitatea Harvard)
Tema 8: Barbatii la volan. Daca se ratacesc, pot cere informatii fara riscul de a parea impotenti? (Marturisiri)
Tema 9: Masina de spalat, acest mare mister din casa.
Tema 10: Diferente fundamentale: cosul pentru rufe murdare si podeaua (exercitii in laboratoarele cu terapie muzicala)
Tema 11: Barbatul in scaunul pasagerului. Este posibil sa nu vorbeasca sau sa se agite compulsiv in timp ce ea parcheaza?
Tema 12: Ceasca de la micul dejun. Leviteaza singura pana la chiuveta?
AlexiaLaDieta
Postat pe 12 August 2008 16:13
Finala CM de fotbal. Toate locurile sunt ocupate in afara de unul. Apare un tip si-l intreaba pe cel care statea langa:
- E liber?
- Da, raspunde tipul.
- Nu pot sa cred... Cat de nebun trebuie sa fii ca sa ai asemenea locuri si sa nu vii la meci? E de neconceput!
- Adevarul e ca si locul asta e al meu. L-am cumparat in urma cu 2 ani... Trebuia sa vin cu sotia mea la meci, dar din pacate a murit. Am fost la toate finalele de CM din 1982, de cand suntem casatoriti.
- Vai, imi pare rau. Si nu ati gasit pe nimeni sa vina cu dvs? Vreo ruda, un prieten, chiar un vecin?
- Nu, sunt toti la inmormantare..
AlexiaLaDieta
Postat pe 12 August 2008 16:15
Doi tineri proaspat casatoriti.
Sotul catre sotie:
-Draga mea, ca sa nu avem probleme in casnicie eu am trei reguli pe care trebuie sa le respecti si anume:
Regula 1: micul dejun sa fie gata la ora 8, chiar daca sint acasa san nu.
Regula 2: prinzul sa fie gata la ora 13, chiar daca sint acasa sau nu.
Regula 3: cina sa fie gata la ora 20, chiar daca sint acasa sau nu.
Sotia catre sot:
-Dragul meu eu am o singura regula. Eu fac sex zilnic, inainte de micul dejun, inainte de prinz si inainte de cina, indiferent ca esti acasa sau nu esti...
AlexiaLaDieta
Postat pe 12 August 2008 16:19
Vine primul fiu acasa: "Tata, da-mi cinci milioane ca am lasat-o pe una gravida".
Vine si al doilea fiu: "Tata, da-mi sapte milioane ca am lasat-o pe una gravida".
Vine si fiica: "Tata, am ramas gravida".
Tatal: "In sfarsit se mai si incaseaza!
AlexiaLaDieta
Postat pe 12 August 2008 16:19
o doamna care avea probleme cu sanii. Ii erau prea mici. Se duce la un vraci si ala o sfatuieste ca in fiecare zi la ora 5 fix sa-si maseze incet sanii si sa zica "Ala-bala-portocala". Toate bune si frumoase, insa odata o prinde ora 5 in tren, in compartiment cu un domn care aparent dormea. Incepe sa-si maseze sanii zicand incetisor "Ala-bala-portocala", sa nu-l trezeasca, insa domnul respectiv deschide ochii si intreaba: "E ora 5, doamna?""Da" Atunci se intoarce cu spatele si incepe si el "Melc-melc-codobelc".
si_totusi
Postat pe 12 August 2008 16:33
De la: AlexiaLaDieta, la data 2008-08-12 15:54:37baghera, daca ai deschis subiect in legatura cu slabiciunea mea, acum cum dau de bancuri care imi plac cum le postez ;)) e numai vina ta :p
ba sa stiiiiiiii ca imi pare bine daca e vina mea ca uite vad ca iti place la fel si mie, sper ca nu sintem singurele de pe aici care le plac bancurileeeeeeee astept sa vina mai multa populatieeeeeeeeeeeee care chiar vor sa rida cu noi si sa-se distrezeeeeeeeeeeesuperrrrrrrrrrrr si totusi ca ni te-ai alaturat

Postat pe 13 August 2008 20:03
Un compartiment de tren. In el o bunica cu nepotelul, si alti cativa pasageri printre care un negru:
-Bunico, bunico, uite o maimuta, zice nepotelul uitandu-se la negru.
-Taci din gura, cum poti sa spui asa ceva, zice bunica.
Trece un timp.
-Bunico, bunico, ia uite acolo o maimuta.
-Ti-am spus sa taci din gura, nu e frumos sa spui asa ceva.
Mai trece un timp
-Bunico, bunico, uita-te, este o maimuta, zice iarasi nepotelu .
-Nu e frumos ce spui, taci din gura, zice bunica
-Lasati doamna, se mai intampla, zice negru
-Ptiu drace! Iau uite ca si vorbeste, zice bunica.

E primul meu banc trimis.M-a invatat Baghera cum sa trimit.
husni
Postat pe 14 August 2008 10:46
Un om nu stia cum sa scape de gandaci, asa ca se duce la vecinu sa-i spuna si lui cum a scapat de gandaci...
- Ma vecine tu cum ai scapat de gandaci?
- Pai simplu ma vecine te duci in bucatarie cauti capitanu gandacilor si ii ordoni sa adate bucataria la vecinu de deasupra.
Zi si facut se duce primu vecin care se vaita ca are gandaci cauta toata bucataria gandacul sef si ii ordona:
- Gandacule iti ordon sa ataci bucataria vecinului dedeasupra.
Asteapta vecinu o zi, trec doua, nici urma de vrun gandac. Fericit pune si el sa doarma ca tot omu. Peste noapte vine gandacu sef shi ii zice saracului om.
- Sa traiti dom general am atacat bucataria vecinui si am adus 1.000.000 de prizonieri.
husni
Postat pe 14 August 2008 10:58
O blonda moare, iar cimitirul neavand locuri libere o ingroapa cu maica-sa!
Preotul: Doamne, in sfarsit impreuna!
Un om venit la inmormantare: Va referiti la ea si maica-sa?
Preotul: La picioarele ei!
husni
Postat pe 14 August 2008 11:08
bravo husni mi-au placut bancurile tale tine-o tot asa,tare bancul cu gindacii

Postat pe 14 August 2008 20:28
Trei ini, bei turt, merg n patru labe, unul dup altul, pe calea ferat.
- Nu se mai termin odat scara asta? se plnge cel din coad.
- Mcar are balustrad, ofteaz al doilea.
- Ura! biei, vine liftul, strig cel din fa.


Postat pe 14 August 2008 20:31
Dup miezul nopii, sun cineva la u. Bubulina se duce somnoroas s deschid. n faa uii erau patru brbai, bei cri.
- Stimat doamn, noi am venit s-l conducem pe soul dv. pn acas, dar nu tim care dintre noi este...


Postat pe 14 August 2008 20:50
Un suprat intr ntr-un bar:
- Care vrea btaie?
Toat lumea terorizat. n sfrit, se ridic un tip de 2 m pe 2 m i mai suprat dect primul i spune:
- Eu!
- Ei, atunci du-te dup col, c de acolo am luat i eu!


Postat pe 14 August 2008 20:51
Un individ vine dimineaa pe la 5 acas. Intr tiptil n camera unde dormea soia i d s-i scoat pantalonii.
- Beivule, iar vii la ora asta acas?
- Nu, drag, zice omul trgndu-i pantalonii la loc, acuma plec.

Postat pe 14 August 2008 20:54
beiv urc n tramvai i zice:
- Toate femeile alea din dreapta snt nite curve celelalte femei din stnga snt nite proaste...
O femeie revoltata din rndul din dreapta spune:
- Cum, domnule, eu snt curv?
Betzivul:
- Bine, bine, treci n stnga


Postat pe 14 August 2008 20:55
- Snt nelinitit, nevast-mea a nceput s umble prin restaurante.
- Nasol! Bea mult?
- Nu bea deloc. M caut pe mine.

Postat pe 14 August 2008 20:57
Un angajat intra in biroul sefului, smulge cablul telefonic din perete, ii arunca hartiile pe jos, ii toarna cafeaua pe cap si da sa-l bata. Colegii din birou striga:
- Opreste-te, Fanele, noi am glumit, nu ai castigat la loto

Postat pe 14 August 2008 21:05
La un examen de fizica. Profesorul foarte prost dispus. Intra prima studenta.
- Duduie, e vara, sunteti intr-un compartiment de tren si va este foarte cald. Ce faceti?
Studenta foarte bucuroasa de simplitatea intrebarii raspunde:
- Deschid fereastra.
- Perfect, va rog sa calculati viteza cu care intra curentul de aer in compartiment, temperatura de afara si presiunea atmosferica.
- ?!? Pica examenul.
A doua studenta pateste la fel.
Intra si a treia studenta, care intre timp aflase despre ce era vorba.
- Duduie, e vara, sunteti in tren, in compartiment, si va e foarte cald.Ce faceti?
- Imi dau jos bluza.
- Dar totusi va e cald.
- Imi dau jos fusta.
- Inca va e foarte cald.
- Imi dau jos sutienul, chilotii, tot, raman goala.
- Si daca inca va mai este cald?
- Domnule profesor, si sa stiu ca fac sex cu tot trenul, dar fereastra aia tot nu o deschid!


Postat pe 14 August 2008 21:07
Fiind intr-una din zilele lui bune, barbatul vrea sa faca amor cu nevasta-sa:
- Copii, ia mergeti voi in camera voastra si sati acolo cuminti pana va strigam noi. Daca nu stati cuminti, vine Zmeul Zmeilor si va mananca.
Copiii infricosati fugira in camera lor, iar parintii se apucara de treaba. Dupa vreo cinci minute, copiii o auzira pe mama lor:
- Grigore, da-i mai tare ca ma mananca!
Auzind, copiii incepura sa planga si sa strige:
- Tata, da-i mai tare ca ne mananca pe toti...

Postat pe 14 August 2008 21:12
Un tip cu amanta in pat... la un moment dat suna cineva la usa. Amanta, calma, ii spune sa fie linistit ca e sotul, dar rezolva ea! Se duce la usa deschide si spune:
- Aaa, Iubi! Ce bine ca ai venit... du si tu gunoiul!... si ii pune galeata de gunoi in mana. Sotul pleaca.
Amantul se imbraca si pleaca linistit si pe scari isi zice: 'Si frumoasa si desteapta...' Ajunge acasa, suna la usa, ii deschide sotia:
- Aaa, Iubi! Ce bine ca ai venit! Du si tu gunoiul!... Ia tipul galeata, coboara scarile si in sinea lui isi zice: 'Si urata si cu tupeu...'

Postat pe 14 August 2008 21:18
Un tip folosea pentru a minca, o lingura f. lunga.
I:De ce maninci cu o lingura asa de lunga?
R:Mi-a spus medicul sa ma indepartez de mincare.
husni
Postat pe 16 August 2008 20:49
Alinuta ce ai in cos? Dale guri, proteze,dinti,masele.
husni
Postat pe 16 August 2008 20:57
Care-i asemanarea dintre politicieni si porumbei?
- Cat timp sunt jos, iti mananca din palma, dar cand ajung sus, se c***
pe tine!
husni
Postat pe 16 August 2008 20:58
Bula se casatoreste. Sotia este frumoasa, dar Bula, in afara de poker, bere si amici nu mai stie altceva. Dupa o vreme sotia se plange mamei lui Bula ca fiul sau nu stie nimic despre cum se face dragoste.
-Nici o problema, zise soacra, am eu grija de asta! Il cheama pe Bula si ii spune:
-Bula, vezi tu ce fac cainii aia in strada? Ei bine, asa sa ii faci si tu nevestei tale! Dupa cateva zile:
-Ei, cum a fost? il intreaba mama pe Bula.
-Excelent- raspunse acesta. Mai greu a fost pana am scos-o in strada!
husni
Postat pe 16 August 2008 21:00
Popescu ajunge mai devreme acasa si-o gaseste pe nevasta-sa, in pat, cu lon, prietenul sau.
Sotul, nervos: - Asta-i recunostinta ta, ingrato? Te-am tinut mereu in puf, ti-am cumparat orice ai vrut. Asta-i multumirea pentru blanurile scumpe, pentru vacantele in California? Iar tu, mai Ioane, macar cat vorbesc eu, opreste-te!
husni
Postat pe 16 August 2008 21:04
Legile lui Murphy si sexul
Legea nr 1: Nimic nu se imbunatateste cu varsta.
Legea nr 2: Sexul nu ingrasa.
Legea nr 3: Sex-appeal este 50% ce ai si 50% ce cred altii ca ai.
Legea nr 4: Nu face sex cu cineva din biroul tau!
Legea nr 5: Virginitatea poate fi vindecata.
Legea nr 6: Calitatile care o atrag pe femeie la un barbat sunt cele pe care nu le va mai suporta mai tarziu.
Legea nr 7: Nu exista alt remediu pentru sex decat... mai mult sex.
Legea nr 8: Sexul ocupa cel mai putin timp si genereaza cea mai mare bataie de cap.
Legea nr 9: Sexul e ca zapada: nu stii nicioadata cati centimetri o sa ai si nici cat o sa tina.
Legea nr 10: Nu te culca nicodata cu cineva mai nebun decat tine.
Legea nr 11: Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
Legea nr 12: Dragostea e o gaura in inima.
Legea nr 13: Nu conteaza lungimea baghetei, ci magia din ea...
Legea nr 14: O femeie nu uita niciodata barbatii pe care i-ar fi putut avea, barbatul - pe cele pe care nu le-a putut avea.
Legea nr 15: Dragostea este triumful imaginatiei impotriva inteligentei.
Legea nr 16: Iubeste-ti aproapele, dar sa nu afle nimeni.
Legea nr 17: Dragostea tine de chimie - Sexul de fizic(a).
Legea nr 18: Jocul dragostei nu se amana niciodata din cauza de intuneric.
Legea nr 19: Nu marul din copac, ci perechea de pe pamint a fost cea care a cauzat necazul.
Legea nr 20: Inainte de al intalni pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste
yavrum
Postat pe 16 August 2008 23:59
Legile lui Murphy si sexul
Legea nr 1: Nimic nu se imbunatateste cu varsta.
Legea nr 2: Sexul nu ingrasa.
Legea nr 3: Sex-appeal este 50% ce ai si 50% ce cred altii ca ai.
Legea nr 4: Nu face sex cu cineva din biroul tau!
Legea nr 5: Virginitatea poate fi vindecata.
Legea nr 6: Calitatile care o atrag pe femeie la un barbat sunt cele pe care nu le va mai suporta mai tarziu.
Legea nr 7: Nu exista alt remediu pentru sex decat... mai mult sex.
Legea nr 8: Sexul ocupa cel mai putin timp si genereaza cea mai mare bataie de cap.
Legea nr 9: Sexul e ca zapada: nu stii nicioadata cati centimetri o sa ai si nici cat o sa tina.
Legea nr 10: Nu te culca nicodata cu cineva mai nebun decat tine.
Legea nr 11: Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
Legea nr 12: Dragostea e o gaura in inima.
Legea nr 13: Nu conteaza lungimea baghetei, ci magia din ea...
Legea nr 14: O femeie nu uita niciodata barbatii pe care i-ar fi putut avea, barbatul - pe cele pe care nu le-a putut avea.
Legea nr 15: Dragostea este triumful imaginatiei impotriva inteligentei.
Legea nr 16: Iubeste-ti aproapele, dar sa nu afle nimeni.
Legea nr 17: Dragostea tine de chimie - Sexul de fizic(a).
Legea nr 18: Jocul dragostei nu se amana niciodata din cauza de intuneric.
Legea nr 19: Nu marul din copac, ci perechea de pe pamint a fost cea care a cauzat necazul.
Legea nr 20: Inainte de al intalni pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste
yavrum
Postat pe 16 August 2008 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs foto! 2 De la: elodia 26 Martie 2011 16:32
bonaaa 6 De la: Ciresica 18 Aprilie 2010 19:43
bataie cu perne 8 De la: tanyka_21 4 Mai 2012 11:40
Vrei sa vezi cat esti de inteligent/a? 1 De la: mimosa 6 Iunie 2009 11:36
five o'clock tea 8 De la: caasandra 5 Iunie 2010 16:45
Setari Cookie-uri