BANCURI

Un turist merge pe munte si se intalneste cu un urs. Nestiind ce sa faca, incepe sa se roage tare:
"Doamne, Te rog sa dai ursului ganduri crestine!!!"
La care ursul isi impreuneaza labele si zice:
"Doamne, binecuvanteaza aceasta masa..."
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 10:19
Doi soti fac 50 de ani de casatorie si se duc sa serbeze la hotelul unde si-au petrecut luna de miere. Ajunsi acolo povestesc ocazia si sunt tratati regeste, cu sampanie si caviar din partea hotelului. Dimineata cei doi se treazesc si sotia incepe sa-si sufle nasul pe cearsaf. - Ce faci, draga? Cum poti sa faci asa ceva dup ace am fost tinuti in puf de hotel? - Auzi barbate, acum 50 ani te-ai taiat la deget ca sa imi salvezi onoarea acum e randul meu...
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 10:19
Ierarhia intr-o firma mare: - sefi - sefuti - fututi - rasfututi - pulimea
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 10:20
Fiica de 14 ani catre tata: -Tata, tata! azi cand veneam de la scoala, in parc un domn in varsta a zis ca daca fac sex cu el imi da cerceii astia!!
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 10:21
Tipurile de salarii din Romania:
Salariul Ceapa: il vezi, il iei in mana si iti dau lacrimile.
Salariul Nenorocit: nu te ajuta la nimic, doar te face sa suferi, insa nu poti trai fara el.
Salariul Dietetic: te face sa mananci din ce in ce mai putin.
Salariul Ateu: te indoiesti de existenta lui.
Salariul Magic: face cateva miscari si dispare.
Salariul Furtuna: nu stii cand o sa apara si nici cat o sa tina.
Salariul Umor Negru: razi ca sa nu plangi.
Salariul Prezervativ: iti taie pofta.
Salariul Impotent: atunci cand ai mai multa nevoie te dezamageste.
Salariul Menstruatie: vine o data pe luna si tine 4 zile.
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 10:22
Seful spermatozoizilor, aflat in capul coloanei, da ultimele ordine de lupta:
- Voi atacati flancul stang, ceilalti flancul drept! Restul, impreuna cu mine, atacam in centru.
Nu dupa mult timp, panicat, ordona retragerea:
- Tradare! Am fost dati in gat!
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 10:23
I: De ce exista atatea organizatii impotriva hainelor de blana si nici una impotriva hainelor de piele?
R: Pentru ca e mai simplu sa hartuiesti femeile bogate decat gastile de motociclisti!
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 10:30
Trei tipi mor si ajung la poarta Raiului. Sf Petru ii intreaba: - De cate ori v-ati inselat nevestele? - Eu niciodata in 30 de ani de casnicie, raspunde primul. - Foarte bine, uite ai aici un Mercedes sa te plimbi in Rai. - Eu o singura data in 40 de ani de casnicie, spune al doilea. - Nu e chiar atat de grav, se iarta. Uite un Hyundai sa mergi cu el prin rai. - Eu de vreo 10 ori in 20 ani de casnicie, raspunde ultimul. - Aoleu, ce rau ai fost. Insa pentru ca ai fost cinstit, uite un Logan sa mergi cu el prin Rai. Dupa cativa ani se intalnesc cel cu Loganul si cel cu Mercedesul la un stop. Cel cu Mercedes plangea. - De ce plangi omule? Ce s-a intamplat? - Uite... a murit nevasta-mea ieri... - Asa, si? - Si am vazut-o azi prin Rai .. pe role...
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 10:39
O cuconita cheama pentru curatenia de primavara o fata de la tara. Dau cu aspiratorul, bat covoarele, sterg praful, ajung in dormitor. Sub pat fata gaseste un prezervativ. Il ia cu doua degete si'l priveste ingrozita. Cucoana o vede, se inroseste si ii zice:
-Ce este Mario pe la voi la tara nu se face sex?
-Ba da cucoana, da' nu pana se ia pielea !
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 10:41
Intr-o frizerie, frizerul il taie din greseala pe client de vreo doua ori, si incercand sa o dreaga incepe o conversatie cu el :
- Si, ....ati mai fost pana acum la noi?
- Nu, mana mi-am pierdut-o in razboi...
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 11:00
Un project manager este acea persoana care considera ca 9 femei pot naste 1 copil in 1 luna.
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 11:05
Intrebare: Ce-i alba si are 30 cm?
Raspuns: Nimic. Toata lumea stie ca, daca are 30 cm, este neagra!
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 11:08
Intr-o celula trei detinuti. Cel mai solid spune: - Am aflat ca azi ne va veni un nou coleg. Sper ca nu aveti nimic impotriva ca acesta sa fie sotia mea! Cel mijlociu spune: -Daca va fie sotia ta, atunci va fi amanta mea! Cel mai pirpiriu spune si el: -Daca va fi sotia ta si amanta ta, va fi deci, prietena mea. Brusc se deschide usa si intra un tip inalt foarte musculos, plin de cicatrici si tatuaje, care spune: - Copii, eu de astazi sunt mama voastra, si pentru ca am o singura tita, veti suge pe rand.
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 11:09
Mama isi dojeneste fiul: - Aha, deci in Spania nu vrei sa te duci; -in Italia nu vrei sa te duci; -fotbal, nu stii sa joci...... - Bine ma, atunci d la facultate... s ajungem rasul blocului...
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 11:09
super initiativa si super bancuri. sa cautam in arhiva de messenger si sa postam bancuri ;))
ElenaStefan
Postat pe 5 August 2008 13:11
Cioc, cioc!!...Sf. Petru, deschide usa ... In fata usii, nimeni!...
Peste 5 minute iar "cioc, cioc"!...de data asta, Sf. Petru era pregatit
in spatele usii!
...smulge usa cu putere si mai apuca sa-l vada pe unu' care disparea
rapid!...
-Mai, de ce te tii de prostii si bati pe la usa si te joci cu nervii mei?...
Nesimtitule!...
La care, insul, cu tristete-n glas, departandu-se-n viteza....
-Ce sa faaaac!?...daca ma tot resurciteaza astiaaaaa!
ElenaStefan
Postat pe 5 August 2008 13:25
- Alo?! Ghicitoarea Mama Omida?
- Da, manca-ti-as! Cine-i?
- Ghici !
ElenaStefan
Postat pe 5 August 2008 13:28
Un parlamentar iese agale din sala de sedinte si se intalneste cu un coleg din opozitie care se plimba pe hol si-l intreaba soptit:
- Nici tu n-ai somn?
ElenaStefan
Postat pe 5 August 2008 13:29
Trei berze vorbeau ce-au facut ele in ziua precedenta.
Prima: - Eu am dus doi bebelusi draguti, draguti...
A doua: - Eu am dus un bebelus negru, dragut foc...
A treia: - Eu am mai speriat vreo doi studenti...
ElenaStefan
Postat pe 5 August 2008 13:29
O tanara in tren are dureri de dinti, un tanar de langa ea ii spune:
- Daca o sa va sarut o sa va treaca imediat durerea..
Un batranel din compartiment:
- Tratamentul dumitale e bun si la hemoroizi ?
ElenaStefan
Postat pe 5 August 2008 13:32
ha,ha,ha....

Culmea galagiei: doua schelete facind dragoste pe un acoperis de zinc.

Culmea durerii: sa-ti creasca coite in talpa.

Culmea nerusinarii: sa impingi o baba pe scari si sa o intrebi de ce se grabeste.

Sper sa-ti placa aceste culmi.
husni
Postat pe 5 August 2008 13:54
Alexia, spune sincer, tu ai tras cu ochiul cand facea barbatul meu gratar....
cristisz
Postat pe 5 August 2008 14:19
@cristisz
AlexiaLaDieta
Postat pe 5 August 2008 15:21
Intr-o zi vine Ion acasa fericit.
- Marie fa-ti bagajele ca am castigat la loterie 5 mil de dolari.
- Vai, Ioane, ce bagaje de munte de mare.
- Nu ma intereseaza dispari!
cristisz
Postat pe 5 August 2008 16:10
Andreea Marin, Andreea Esca si Mihaela Radulescu ajung in Rai. Sf. petru le spune ca se pot plimba oriunde, numai sa nu calce pe norisorul negru. Andreea Marin nu asculta, iar Sf. Petru ii aduce un barbat mic, chel, gras si bubos si o marita cu el. La fel se intampla si cu Andreea Esca.
Mihaela Radulescu asculta, iar Sf. Petru i-l aduce pe Leo di Caprio si ii spune acestuia:
-Vezi ce s-a intamplat, mai Leonardo, daca ai calcat pe norisorul negru?

Postat pe 5 August 2008 18:32
Stiti de ce barbatii insurati sunt grasi iar celibatarii sunt slabi?
Un barbat celibatar spune:
- Iarasi aceeasi mancare, mai bine ma duc la femei...
Iar cel insurat spune:
- Iarasi aceeasi femeie, mai bine ma duc sa mananc

Postat pe 5 August 2008 18:41
Un balbait si un cocosat se duc la fotograf sa-si faca poze de buletin. Balbaitului ii trebuie o gramada de timp ca sa-i explice fotografului pentru ce, cum, cate poze vrea. Cocosatul moare de ras. Balbaitul nervos ii zice:
-De, de, c, c, ce, to, to, tot razi, m, m, ma, s, s, s, sa, t, t, te, v, vad p, p, pe t, t, ti, ti, tine cu cum ai s, sa in, inchizi bu, bu, buletinul

Postat pe 5 August 2008 18:52
O femeie isi invita
amantul intr-o noapte pentru sex. surpiza, sotul ei se intoarce mai devreme iar sotia isi baga amantul sub pat.
Sotul si sotia se pun in pat sa se culce. in timpul noptii amantul de sub pat face o gaura pentru a face sex cu femeia. Aceasta incepe sa geama, sotul o intreba ce are iar ea ii raspunde ca o avut un cosmar. treaba se mai repeta de cateva ori, sotul enervat si suparat face schimb de locuri. la un moment dat sotul incepe sa geama si el. sotia il intreaba ce a patzit iar el ii raspunde:* mi-a intrat cosmarul in fund*

Postat pe 5 August 2008 18:55
Un tigan, un roman si un american fac un pariu:'Ma !zice americanu',eu zic ca pot sa stau cel mai mult in cotetul porcului,si daca pot imi dati fiecare cate 100$, daca castiga unul dintre voi primeste de la mine 200$.Intra americanu' in cotet sta o ora dupa care iese spunand:'Vai ce pute aici! , dupaia intra romanul sta o zi dupa care iesi spunand :'Vai ce pute aici" intr-un final intra tiganul ...dupa doua saptamani iese porcul grohaind:'Vai ce pute aici!'.

Postat pe 5 August 2008 18:58
Un fotograf pleaca in delegatie. El banuieste ca-l inseala nevasta-sa, asa ca pune prin casa niste camere ascunse. Cand se intoarce, stupefactie: o tona de fotografii cu nevasta si cel mai bun prieten al lui in ipostaze naucitoare.
Superofticat, se duce la prieten:
- Bai, Gigele, ia uite ce am aici. Uite! UITEE!!! Acum, zii tu ce sa-ti fac?
- Pai, pe astea fa-mi-le 10/15, iar pe astea doua 13/18, ca am iesit mai bine.

Postat pe 5 August 2008 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
perelinaj 98 De la: DANAPAULA 17 Februarie 2010 12:17
cum ne manifestam fiecare creativitatea ? 239 De la: ileana_damian 10 Aprilie 2011 20:20
Ce faceti de I Decembrie? 63 De la: credall 10 Februarie 2013 13:47
bataie cu perne 8 De la: tanyka_21 4 Mai 2012 11:40
o clarvazatoare pe OTV-si despre cutremur si altele 25 De la: m_ada 27 Septembrie 2010 22:45
Setari Cookie-uri