BANCURI

Guvernul roman, nestiind pe ce sa mai puna impozit, s-a gandit sa puna impozit pe f****. Un om al muncii, pe nume Ion Pendula, impotent fiind, face urmatoarea petitie la fisc:

"Subsemnatul, Ion Pendula,
Om al muncii fara p***,
Cer sa nu platesc tribut,
Pentru ca nu pot sa f**!!!"

Vine promt si raspunsul de la fisc:
"Draga domnule Pendula,
Om al muncii fara p***,
Cat exista deget, limba,
Legea tarii nu se schimba!!!"



yavrum
Postat pe 17 August 2008 00:11
yavrum te mai astept cu mai multe bancuri,ma bucur ca iti place aicimi-a placut bancul ultimul cu guvernul romin

Postat pe 17 August 2008 06:44
un barbat ramane vaduv si cand ajunge in rai isi cauta nevasta cuminte si cinstita acolo toate femeile se invarteau .una mai tare una mai incet depinde de cat au fost de curve pe pamant.omul isi cauta nevasta dar nu o vede.il intreaba pe Sf.Petru:-Unde e Ana mea ca nu o vad sa se invarta pe aici?nui asa ca nu mia fost infidela niciodat,drag de ea,cat ma iubit!la care Sf.Petru spune:-care e Ana ta aia fumoasa si bruneta?omul zice-Da,ea e.Sf.Petru rspunde;-pai aia e ventilator la poarta Raiului!
horicel
Postat pe 17 August 2008 08:21
Hey Baghera, e adevarat ca nu sant bancuri, dar am postat linkul cu www.pizdaus.com deoarece sant atat poze eductive cat si f multe nostime si haioase...
Oricum, ca sa ma revansez postez cateva selectii din
http://www.bancuri.net/
http://absurd.ro/

Cic s-a descifrat mesajul de pe una dintre cutiile negre de la un avion care a lovit World Trade Center:
- Bi Funare, eti sigur c asta-i Budapesta?

Pe strad se plimb o doamn mbrcat din picioare pn-n cap cu o blan. O alt doamn se apropie de ea:
- V dai seama cte animale au trebuit s ucid pentru aceast blan?
- Da, dar dv. aveti idee cu cte animale a trebuit s m culc pentru aceast blan?


Dupa o aventur de dou luni, o tnr l ntreab plin de emoie si sperane pe iubitul ei:
- Cnd o s m prezini rudelor tale?
- Draga mea, deocamdat e imposibil. Soacra-mea e la spital, copiii snt la ar, iar nevast-mea e plecat ntr-o delegaie!


Un moulic se-nsoar cu o putoaic. Ea, dup noaptea nunii:
- A fost minunat! Se face des treaba asta?
- Da, copila mea. Unii depravai o fac chiar i de dou ori pe an.
umblataprinlume
Postat pe 17 August 2008 11:51
bine ai venit horicel la bancuri,te mai astept cu bancuri umblata prin lume imi pare bine ca ai inteles despre ce este vb,acest topic numai pt bancuri,eu am intrat pe linkul asta pe care l-ai postat atunci si da este un site pt poze...sper sa raminem cit se poate la subiectul acestui topic,si sa nu ne indepartam de el pt ca de aceea l-am deschis imi pare bine ca ai postat bancuri si te mai asteptam

Postat pe 17 August 2008 13:36
Un tanar scotian suna la HOT LINE:

- Buna iubitule, spune tipa.

- Buna scumpo, raspunde el.

Tipa spune:

- As face orice pentru tine!

El raspunde:

- Bine, atunci inchide si suna-ma tu!

*********

Un client isi intreaba avocatul:

- Cat cereti pentru o consultatie?

- 1.000 euro pentru trei intrebari.

- Nu este un pic cam scump?

- Ba da... Si care este a treia intrebare?...
alinuk
Postat pe 17 August 2008 23:12
Radiologul zice:

- Am 2 vesti, una buna si una rea. Pe care sa v-o zic inainte?

- Pe cea rea.

- Aveti o tumoare imensa pe un plaman.

- Si care e cea buna?

- Se poate rezolva in Photoshop!
alinuk
Postat pe 17 August 2008 23:17
Bula suna la pompieri:

- Alo, pompierii?

- Da! Care este problema?

- Imi arde de joaca!

****************

- Ce este mai rau decat sa gasesti un vierme atunci cand mananci un mar?

- Sa gasesti o jumatate de vierme.
alinuk
Postat pe 17 August 2008 23:21
banc super tare:
O ZI DIN VIATA BAGHEREI
BAghera si cu z00 se duceau la shopping..
din pacate nu s-au uitat la ele ca sunt dita mai matahalele..si ca merg ca gascanii..pe strada toti aratau cu degetul spre ele.. maimute cu genti,pantofi cu toc si minte scurta..sau mai bn zis mai deloc..
cand au ajuns la magazin au fugit toti de acolo...numai cand au ragait odata cand sareau daramau magazinu....
sophia
Postat pe 17 August 2008 23:25
Merge unu' cu nevasta-sa sa ia cina la resturant. Farfuria de supa se varsa pe rochia ei cea noua. Suparata si asteptand sa fie consolata de sotul romantic zice:

- Uite cum arat, ca o scroafa!

El raspunde:

- Si te-ai mai si murdarit pe deasupra!

************************

Un explorator prin jungla Amazonului s-a trezit inconjurat de canibali.

"Oh Doamne, sunt pierdut." gandeste el.

Dintr-o data o raza de soare coborand din inaltul cerului ii cade la picioare si o voce mai groasa ii spune:

- Nu fiule, nu esti pierdut. Ia o piatra, intoarce-te si arunc-o in capul sefului lor!

Exploratorul face intocmai, dar cei 100 de canibali se napustesc spre el. Vocea din ceruri adauga:

- Abia acum esti pierdut!
alinuk
Postat pe 17 August 2008 23:32
De la: DrkShad0w, la data 2008-08-17 23:25:05 banc super tare:
O ZI DIN VIATA BAGHEREI
BAghera si cu z00 se duceau la shopping..
din pacate nu s-au uitat la ele ca sunt dita mai matahalele..si ca merg ca gascanii..pe strada toti aratau cu degetul spre ele.. maimute cu genti,pantofi cu toc si minte scurta..sau mai bn zis mai deloc..
cand au ajuns la magazin au fugit toti de acolo...numai cand au ragait odata cand sareau daramau magazinu....

ce amuzant sau amuzanta, dar nu prea iti reuseste!
nebuna
Postat pe 18 August 2008 07:34
Un barbat nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata
i-a spus sotiei ca a dormit la un prieten. Pentru ca sa verifice ea a sunat la cei mai buni 10 prieteni ai sotului. Opt dintre ei au confirmat ca a dormit la ei, doi au explicat ca inca este acolo.

Un politician vorbea la o intrunire electorala:
- Adversarul meu v-a furat pe rupte timp de 4 ani... Dati-mi si mie o sansa!


Din categoria Bancuri despre barbati
- Care e lucrul cel mai inteligent pe care il poate spune un barbat?
- Nevasta-mea zice ca...


yavrum
Postat pe 18 August 2008 10:51
De la: DrkShad0w, la data 2008-08-17 23:25:05 banc super tare:
O ZI DIN VIATA BAGHEREI
BAghera si cu z00 se duceau la shopping..
din pacate nu s-au uitat la ele ca sunt dita mai matahalele..si ca merg ca gascanii..pe strada toti aratau cu degetul spre ele.. maimute cu genti,pantofi cu toc si minte scurta..sau mai bn zis mai deloc..
cand au ajuns la magazin au fugit toti de acolo...numai cand au ragait odata cand sareau daramau magazinu....
te bagi in seama singur sau mai bine zis singura,ca de fapt esti aceeasi persoana sofia ti-ai facut doua conturi aici pe Garbo si crezi ca gata nu ne-am prins,te inseli ca de-obicei nu te mai baga in seama cu mine si chiar nu am chef sa vb cu persoane de genul tau,cind o sa ajungi la nivelul meu atunci sa vb cu mine dar pina atunci dispari,ca esti pe topicul meu

Postat pe 18 August 2008 13:02
Badea Gheorghe a nceput s repare acoperiul casei.
Partea bun e c a ajuns n vrful casei.
Partea proast e c a nceput s alunece.
Partea bun e c s-a prins de burlanul casei.
Partea proast e c burlanul s-a rupt.
Partea bun e c sub el era o cpi de fn.
Partea proast e c n capi era o furc cu epii n sus.
Partea bun e c n-a czut pe furc.
Partea proast e c nici pe capi n-a czut...

*******************************

Ardeleanul ajunge cu Dacia la o benzinrie. Neavnd prea muli bani la el, l ntreab pe vnztor:
- Ct cost litrul de benzin?
- 10.000.
- Dar o pictur de benzin ct cost?
- Pi... ct s coste? O pictur? Nu cost nimic!
- Atunci picurai-mi i mie 20 de litri n rezervor!

*******************************

Doi ardeleni se ntlnesc pe un drum de ar:
- Bun ziua, Ioane!
Se deprteaz unul de altul, mergnd n sensuri opuse.
- Api bun ziua, Vslie!
Se mai deprteaz puin...
- Api Ioane, un te du'?
Se mai deprteaz puin...
- Api m duc la orau'...
Se mai deprteaz puin...
- D-api ce s faci tu la orau', mi Ioane ?
Se mai deprteaz puin...
- Api m duc s-mi iau muiere !
Se mai deprteaz puin...
- Api Ioane, ia-i muiere fain c altfel o f*** singur!
alinuk
Postat pe 18 August 2008 15:57
Cine este sofia?
cred ca o super tipa dak v-a tras-o in halul asta, de vorb, singuri...
sophia
Postat pe 18 August 2008 23:23
Un banc super tare:
un barbat isi conduce sotia la airport.ii ureaz drum bun,aceasta ii mut. si il intrb, ce sai adk.
sotul rade si ii spune, in gluma ca vrea o italianca.nevasta pleaca...
peste 2 sapt,se intalnk la airport.
o intreaba cum a fost calatoria, si, de cadou...
sotia: ce cadou?
Cel pe care ti l-am cerut: o italianca..
Sotia:
o, da, acela ...a raspuns ea, dupa care continua: am fak tot ce am putut,acm, trebuie doar sa asteptam noua luni si sa vedem daca e Fata...

cacotasii,ce spuneti,voi?
sophia
Postat pe 18 August 2008 23:32

D-le doctor, nu vreau sa arat mai tanar, vreau sa ma si simt mai tanar.
d-l doctor- asta...este o operatie cam complicata, trebuie sa inlaturam si ridurile de pe creier ...
sophia
Postat pe 18 August 2008 23:39
Un tragic incendiu a distrus ieri biblioteca personala a "politicianului" si patronului de la Steaua, Gigi Becali. Ambele sale carti au fost mistuite de flacari.
Purtatorul de cuvant al omului de afaceri a declarat ca acesta este cu atat mai afectat, cu cat nici nu apucase s-o coloreze pe cea de-a doua...
pudding_anka
Postat pe 19 August 2008 13:47
Dracu isi cauta o sotie cuminte, frumoasa, desteapta, devreme acasa, etc etc, femeia perfecta. Si o cauta, si o cauta... si nimic. Se gandeste sa apeleze la Dumnezeu:

- Doamne, ajuta-ma si pe mine s-o gasesc ca de ani de zile o caut.

- Du-te si pune in cea mai populata zona de pe pamant o oglinda, cea care nu se va uita in ea, pe aia sa o iei de nevasta.

Zis si facut. Pune Dracu oglinda si se insoara.

MORALA 1 (pt barbati): "Baieti, nu mai cautati femei cuminti, ca una
a fost si a luat-o dracu'."

MORALA 2 (pt femei): "Fetelor nu mai fiti cuminti, ca va ia dracu'.
pudding_anka
Postat pe 19 August 2008 13:48
Femeile cred ca daca o pisica fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite.
Femeile cred ca daca un caine fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite.
Femeile cred ca daca o femeie fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite.
Femeile cred ca daca un barbat fuge de acasa este din cauza ca barbatii sunt porci.
alinuk
Postat pe 19 August 2008 23:05
Un caine merge prin desert si spune:
- Daca nu gasesc un pom, ma pis pe mine !

**************************

Stewardesa Tarom catre un calator:
- Doriti cina?
- Ce pot sa aleg?
- Da sau nu.

**************************

Moritz la doctor. Doctorul il intreaba amabil care este problema.
- Don' doctor, io munca teren. Luni dimineata plecam vineri seara intoarcem. Un miercuri vin acas surpriza si ce vad la mine: Itic, cel mai bun prieten meu, nevasta meu pat! Suparat tare la Itic - tu cel mai bun prieten nevasta-meu pat? Si Itig rugat la mine iertam, fost un greseala, facut la mine cinste un cafe. Alt miercuri vin teren, Itic, cel mai bun prieten meu, nevasta-meu pat! Suparat si mai tare la el, dar el rugat iertare, gresit inca un dat si facu la mine cinste un cafe. Alt miercuri vin teren...
Docturul isi pierde rabdarea si intreaba:
-Dar de ce imi povestiti mie toate acestea?
-Venit la dumneavoastra cu un intrebare: nu face reu atat cafe?

***************************

O fetita columbiana trece granita cu o papusa in mana.
Deodata, papusa cade, capul se rostogoleste si de acolo curge praf galben.
Vamesul:
- Ce-i asta?
- Cocaina.
- Galbena???
- Acum avem si cu aroma de banane.
alinuk
Postat pe 19 August 2008 23:14
Mama o invata pe Alinuta:
- Poti sa te duci cu prietenul tau in camera cat timp eu si tatal tau ne uitam la tv, dar daca face ceva ce nu-i permis sa ne anunti !
- Dar cum sa va anunt?
- Daca vrea sa te sarute strigi "mere" ,daca vrea sa te traga de sani strigi "pere" ,daca vrea sa puna mana mai jos strigi "piersici"!
Dupa un timp se aude fata tipand:
- Salata de fructe ! Salata de fructe!
husni
Postat pe 20 August 2008 15:43
O femeie grasa sta in fata oglinzii fermecate:
- Oglinda, oglinjoara - cine-i cea mai frumoasa din tara?"
La care oglinda:
- Da-te la o parte, ca nu vad nimic!!
husni
Postat pe 20 August 2008 15:44
Intr-un tren erau doua d-ne si un ardelean . Doamnele poveste-au intre ele si din-tr-una in alta ajung la tema sex....si il intreaba pe ardelean:
-Dar tu cum o faci?
-Pai eu !zice ardeleanu, am doua, una mare ,noduroasa pt. tzaranci si una mica finuta pt. doamne
Atunci zice o doamna :
-Pai ma ardelene tu nu te uita la noi ca suntem bine-nbracate ca si noi tot de la tzara ne tragem!
husni
Postat pe 20 August 2008 15:47



- Taticule, impotenta apare, asa , dintr-o data ?
- Nu, fiule, intai te faci de ras de doua - trei ori
husni
Postat pe 20 August 2008 15:49
La New York s-a deschis un magazin unde femeile pot alege si cumpara un sot.

La intrare sunt afisate regulile de functionare ale magazinului:

- Poti vizita magazinul O SINGURA DATA!

- Sunt 6 etaje si caracteristiciule barbatilor se imbunatatesc pe masura ce urci la etajul superior.

- Poti alege orice barbat de un etaj, sau poti urca la etajul urmator.

- Nu te poti intoarce la etajul inferior!

O femeie decide sa viziteze magazinul pentru a gasi un barbat care sa ii tina companie.

La etajul unu pe usa este urmatorul afis:
Acesti barbati au un loc de munca!

Femeia decide sa merag la etajul urmator

La etajul al doilea pe usa este urmatorul afis:
Aceasti barbati au un loc de munca si iubesc copiii!

Femeia hotaraste sa urce la etajul urmator.

La etajul al treilea pe usa este urmatorul afis:

Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii si sunt extrem de frumosi!

"Wow" isi spune femeia, insa hotaraste sa mearga la etajul urmator.

La etajul al patrulea pe usa este urmatorul afis:

Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de inebunesti si ajuta si la treburile din casa!

Incredibil! exclama femeia. Cu greu pot rezista! Insa decide sa mearga la etajul urmator.

La etajul cinci pe usa este urmatorul afis:

Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de inebunesti si ajuta si la treburile din casa si sunt extrem de romantici!

Femeia este tentata sa ramana si sa aleaga un barbat, insa pana la urma decide sa urce la ultimul nivel.
La etajul sase se afla urmatorul afis: Esti vizitatoarea cu nr. 31.456.012 a acestui etaj. Aici nu sunt barbati, acest etaj exista numai pentru a demonstra ca este imposibil sa satisfaci o femeie. Multumim pentru ca ati ales sa vizitati magazinul nostru!

Vis a vis de acest magazin, s-a deschis unul asemanator de unde barbatii isi pot cumpara o nevasta.
La primal etaj sunt femei care sunt inebunite dupa sex.
La etajul doi sunt femei care sunt inebunite dupa sex si nu te bat la cap.
Etajele de la 3 la 6 nu au fost niciodata vizitate de barbati!
nicoleta76
Postat pe 21 August 2008 04:06
Un tip intra intr-o carciuma cu ditamai strutzu' dupa el.
Chelnerita vine sa ia comanda. Tipu zice:
-"Un hamburger,cartofi si o coca", apoi intreaba strutzu':
- "Tu ce vrei?"
- "La fel!" zice strutzu'.
In scurt timp chelnerita se intoarce cu mancarea si zice:
- "Poftiti, face 28,45".
Omul baga mana in buzunar si scoate din prima, fara sa se uite, exact
suma care-i trebuie, cu maruntis cu tot.
A doua zi, omul si strutzul revin la aceeasi circiuma.Tipul zice:
- "Un hamburger,cartofi si o coca".
Strutzu' - "La fel!" .
Chestia devine rutina pana cand intr-o seara, chelnerita intreaba:
- "Ca-ntotdeauna?"
- "Nu" zice tipul,"E vineri seara, asa ca vreau o friptura, cartof copt, o salata si o sticla de vin."
- "Acelasi lucru si pentru mine", adauga strutzu'.
In scurt timp chelnerita se-ntoarce cu mancarea si zice:
- "Poftiti, face 72,38".
Omul baga mana in buzunar si scoate din prima, fara sa se uite, exact suma care-i trebuie, cu maruntis cu tot, la fel ca-ntotdeauna.
Chelnerita nu-si mai poate stapani curiozitatea.
- "Scuzati-ma domnule,cum reusiti sa aveti intotdeauna pregatita suma exacta, scotind-o din buzunar fara macar sa va uitati?
- "Pai," zice tipul, "acu' cativa ani faceam curat in pod si am gasit o lampa veche. Cand am incercat sa o lustruiesc a iesit din ea un duh si s-a oferit sa-mi indeplineasca doua dorinte.
Prima a fost cam asa: de cate ori va trebui sa platesc pentru ceva, sa bag mana in buzunar si sa gasesc acolo intotdeauna exact banii potriviti."
- "Dar e fantastic!" zise chelnerita. "Cei mai multi oameni si-ar fi dorit un milion de dolari sau cine stie ce alte averi; insa dumneata vei fi atat de bogat cat vei dori pentru tot restul zilelor!"
- "E-adevarat. Fie ca e vorba de o sticla de lapte, un pachet de tigari, un apartament sau un Rolls Royce, suma exacta se afla pregatita la mine-n buzunar."
- "Super tare!" zice chelnerita. "Auziti, da' care-i treaba cu strutzu'?"
Omul trage aer in piept, ofteaza apoi lung, si zice:
- "A doua dorinta a fost cam asa: O pasarica inalta, cu curu' mare, cu cracii lungi, si care sa fie de-acord cu tot ce spun..."
bejweled
Postat pe 2 Septembrie 2008 09:16
Un timid intra intr-un bar si vede o femeie frumoasa. Cam dupa o ora, facandu-si in sfarsit curaj, se duce la ea si o intreaba sfios:
- Hm,te deranjeaza daca stam de vorba?
Ea ii raspunde tipand cat o tin plamanii:
- Nu, nu ma culc cu tine!
Toti cei din bar au izbucnit in ras. Barbatul se intoarce la masa sa, plin de indignare. Dupa cateva minute, femeia se duce la el si se scuza. Zimbind ii spune:
- Imi cer scuze ca te-am pus intr-o astfel de situatie. Vezi, am terminat psihologia si studiez comportamentul oamenilor in situatii jenante. Atunci barbatul se rasti la ea cat putu de tare:
- Cat? 200 de dolari?
bejweled
Postat pe 2 Septembrie 2008 09:17
Un copil la gradinita....

Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot trasul si impinsul, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte.
De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis:
-Doamna, dar sunt puse invels...
Intr-adevar, erau pe picior gresit... Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand iar cizmulitele erau incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia. Insa atunci baietelul a zis:
-Cizmulitele astea nu sunt ale mele!!
In loc sa strige la el:"De ce nu mi-ai spus??", educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:
-Sunt cizmulitele flatelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi.
Acum ea nu mai stia ce sa faca...Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele.Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:
- Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara!
- Le-am bagat in cizmulite ca sa nu le pield...
bejweled
Postat pe 2 Septembrie 2008 09:18
Soacra trece in vizita la nora-sa. Bate la usa si fara sa astepte sa i se deschida, intra. Socata o vede pe nora-sa goala pe canapea.
Se aude doar o muzica lenta si vede luminari aprinse.
- "Ce faci?" o intreaba pe nora-sa.
- "Astept sa mi se intoarca barbatul de la lucru. "
- "Dar esti in pielea goala!" striga soacra.
- "Ah, nu. Asta e rochia mea de dragoste."
- "Rochie de dragoste? Esti goala, fata!"
- "Barbatul meu adora cand ma imbrac asa. Il excita la culme. Cand ma vede asa devine foarte romantic si nu ma lasa ore in sir. Nu se mai poate satura. "
Soacra isi zice ca o ia ca si invatatura, merge acasa, se dezbraca, aprinde niste luminari parfumate, pune muzica lenta si se intinde pe canapea asteptandu-si barbatul. Ajunge si asta acasa, o vede pe mama soacra dezbracata si o intreaba:
- "Ce naiba faci?".
- "Este rochia mea de dragoste," sopteste ea plina de senzualitate.
- "Ah, inseamna ca trebuie calcata," raspunde el. "Ce avem la cina?"
bejweled
Postat pe 2 Septembrie 2008 09:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care credeti ca este media noastra de viatza? 27 De la: klaus77 5 Noiembrie 2010 21:38
Despre realitatea ignorata a oraselor Romaniei 63 De la: MarilenaS38 26 Noiembrie 2012 10:49
bonaaa 1 De la: garbo109752 18 Aprilie 2010 08:34
ce doriti sa schimbati in serviciile oferite pe internet? 6 De la: pik_nik 6 Februarie 2010 16:14
:P 4 De la: fleurdelis 18 Aprilie 2010 13:42
Setari Cookie-uri