despre pisici





Sunt fericita cu pisicu meu o felina in varsta de 1 an ,numai ca am o mica problema cand are si ea chef de baietei pana acum am avut numai masculi de aceea nu stiiu cum reactioneza ,In plus in zona mamelara prezinta unflaturi care ma ingrijoreaza .

Imi poate raspunde cineava din experienta personala.
yavrum
Postat pe 8 Iunie 2009 10:32
miorlaie de te capiaza...ioi!

angela gheorghiu ..mic copil ! scot fetele niste triluri.
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 10:36
De la: gabitzza, la data 2009-06-08 10:36:19 miorlaie de te capiaza...ioi!

angela gheorghiu ..mic copil ! scot fetele niste triluri.


stiiu la mine a inceput cam de 3 luni ,cam o 4 zile pe luna ,dar de cate ori face asta pe an ??????? ori a mea e obsedata sexual ?
yavrum
Postat pe 8 Iunie 2009 10:39
nu e..am si eu una , celebra p-aici..

du-te la un veterinar si spune-i de problema.. sunt pastile ori exista varianta vaccinului...

gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 10:42
De la: gabitzza, la data 2009-06-08 10:42:20nu e..am si eu una , celebra p-aici..

du-te la un veterinar si spune-i de problema.. sunt pastile ori exista varianta vaccinului...




Din pacate nu am inregistrat o aici la veterinar ,voi face
yavrum
Postat pe 8 Iunie 2009 10:44
la o farmacie veterinara macar, pana ajungi la medic..
pe noi ne scoate din casa , cand incepe trilul, da-i cam batraioara, nu vreau s-o chinuiesc acum cu alte alea..
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 10:46
De la: gabitzza, la data 2009-06-08 10:46:32la o farmacie veterinara macar, pana ajungi la medic..
pe noi ne scoate din casa , cand incepe trilul, da-i cam batraioara, nu vreau s-o chinuiesc acum cu alte alea..



multumesc pentru sfat ii dau pastilele din romania si vad ce se va intampla cat despre mieunat mie imi place ptr ca e dulce si vrea tot timpul sa o perii ,cam greu cu barbatul casei
yavrum
Postat pe 8 Iunie 2009 10:53
da, da. stiu ce inseamna. la mine taica-miu e ala de se uita urat , nu-i plac pisicile deloc!
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 10:59
Iote ca mi-am gasit si topicu',.Si mandea poseda o pisicoasa,o cheama Daisy si tot asa e cam babaciune,dar e jucausa si se tine dupa mine ca un catel.
strumfitoaia
Postat pe 9 Iunie 2009 20:17
strumfi,
a mea-i fata batrana..
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 20:19
A mea e batrana ca nu prea mai are dinti,dar nu stiu cati ani are in realitate pentru ca e gasita.Ii place la noi ca n-a mai plecat.
strumfitoaia
Postat pe 10 Iunie 2009 20:00
Cum ar zice lumea "ne-a adoptat".
strumfitoaia
Postat pe 10 Iunie 2009 21:41
exista la farmacia veterinara pilkan(este ca un cub de zahar), ovarid sau romprogestin si i dai 2 pastiluite timp de 3-4 zile
iulia
mira71
Postat pe 4 August 2009 10:17
buna. ti as recomanda sa mergi la medic cat mai repede pentru o consultatie si eventual o ecografie. sunt in domeniu si vreau sa va spun despre pastilele de calduri ca sunt cancerigene dar stiu ca nimeni nu va spune despre acest aspect.cel mai recomandat este sa steriizati( la femela sterilizarea o puteti face pe la 7-8 luni, iar la mascul dupa ce implineste vastra de 1 an deoarece daca l sterilizati mai devreme de 1 an penisul nu mai apuca sa se dezvolte si face urolitiaza boala frecventa la pisici, si este foarte dureroasa boala). bafta. o zi buna.
ancaang
Postat pe 4 August 2009 14:49
cad este in calduri mioralie tare urit, e agitat si nu te lasa sa dormi. pati sa-i dai cate 1/2 tb. de extraveral, sau anti conceptionale,dar ar fi bine sa o duci la veterinar sa-ti dea el medicatia adegvata.Poti sa o si sterilizezi si dupa aceea nu mai ai probleme,e mai corect asa, dacat sa-ti faca pui si sa-i omori-e pacat .Am avut si eu pisica in varsta de 20 anidar a facut cancer si ieri mi-am luat inima in dinti si am acceptat eutanasierea--sa stii ca doare f. tare disparitia ei.Imi face impresia ca o tot vad in casa in locurile ei de odihna.
garbo012046
Postat pe 8 August 2009 18:56
Nu va mai chinuiti pisicutele cu Pill Kan... otrava curata..le imbolnaviti...Mai bine sterilizare si nu mai aveti probleme nici cu miorlaitul, nici cu puii....
sea_shell
Postat pe 21 August 2009 01:14
buna.si eu am o pisica si la 8 luni am inceput cu pastile dar trebuiau date tot din 3 in 3 luni asa ca am sterilizato si acum e foarte linistita.cel mai bine sterilizata si toate probleme dispar si pt. ea mai ales ca e linistita.
lilianastoica22
Postat pe 21 August 2009 09:00
aduceti pisicile la catelusa mea, daca vreti sa fie cumintite
pik_nik
Postat pe 21 August 2009 10:09
nu-i plac pisicii???
blanca
Postat pe 21 August 2009 10:33
nu stiu, mielu.
da' stiu sigur ca stapanului catelusei ii plac stapanele pisicilor
pik_nik
Postat pe 21 August 2009 10:36
acum m-am linistit !
blanca
Postat pe 21 August 2009 10:37
De la: yavrum, la data 2009-06-08 10:32:06



Sunt fericita cu pisicu meu o felina in varsta de 1 an ,numai ca am o mica problema cand are si ea chef de baietei pana acum am avut numai masculi de aceea nu stiiu cum reactioneza ,In plus in zona mamelara prezinta unflaturi care ma ingrijoreaza .

Imi poate raspunde cineava din experienta personala.


de ce nu o "castrezi"? eu acum mi-am achizitionat un motanel(credeam eu ca e,dar dupa ce am ajuns acasa cu el am constatat ca e pisicuta....culmea am adus-o tocmai din busteni pana in constanta,era pe munte nu foarte departe de unde eram cazati...si a alergat un kilometru dupa noi miorlaind si am luat-o direct in camera) cred ca am facut toate astea pentru ca pana acum 3 luni am avut o birmaneza...am crescut cu ea,iar 10 ani e o perioada considerabila si a disparut..presupun ca a murit,avea deja o varsta.si din cate stiu eu pisicile se ascund sau daca pot pleaca de acasa atunci cand le vine vremea.
Da pisicuta asta e micuta...nu vreau sa-mi inchipui ce vom avea de suportat peste cateva luni
omidutu
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:25
Apropo..din cate stiu eu nu conteaza varsta sau daca a mai avut pui sau nu..dar mai bine te poti informa de la un medic veterinar.scapi usor si ieftin zic eu...maxim 2 milioane(lei vechi,normal)
omidutu
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:28
... sunt pastilute, iar castrarea este recomandata dupa prima fatare (este cel mai bine pentru prevenirea cancerului) sau dupa varsta de 1 ani. Varsta conteaza daca vrei sa ai o pisicuta sanatoasa.Castrarea costa putin - in jur de 60 lei la noi - la Bucuresti se poate sa fie mai scump....nu stiu sa-ti spun..
daria_
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:31
de cand il am pe Gourmet, cam 2 ani, am inceput sa devin - involuntar - expert in feline :D deci, gourmet e ciomuit de micutz, dar inca mai bagabonteste (se urca pe pereti daca nu il lasam noaptea afara).

parerea mea e sa sterilizezi pisicuta, daca nu vrei urmasi de la ea. o scutesti astfel de multe chinuri pe ea si de batai de cap pe tine.

ps voi posta - cat de repede sper - foto cu gourmet. acu' vreo 2 zile, dimineata, cand mirolaia pe la ferestre sa intre in casa, fraieru' s-a urcat pe un fel de pervaz superior al unui geam si nu se mai putea da jos, drept care facea un scandal infernal. sa il fi vazut pe saracu', atat de viteaz de obicei, cat era de disperat :))
anticenzura
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:23
De la: daria_pet, la data 2009-09-10 20:31:05... sunt pastilute, iar castrarea este recomandata dupa prima fatare (este cel mai bine pentru prevenirea cancerului) sau dupa varsta de 1 ani. Varsta conteaza daca vrei sa ai o pisicuta sanatoasa.Castrarea costa putin - in jur de 60 lei la noi - la Bucuresti se poate sa fie mai scump....nu stiu sa-ti spun..

La pisici sterilizarea se poate face de la varsta de 6-8 luni.La motani castrarea se poate face la un an

Trebuie insa sterilizate neaparat pisicile fiind ca le scapam de la multe necazuri si suntem si noi linistiti alaturi de aceste extraordinare animalute

Despre rolul lor in viata noastra , despre cum alunga ele energiile negative din case , discutam cand doriti.
liaiedera
Postat pe 5 Aprilie 2010 15:59
De la: daria_pet, la data 2009-09-10 20:31:05... sunt pastilute, iar castrarea este recomandata dupa prima fatare (este cel mai bine pentru prevenirea cancerului) sau dupa varsta de 1 ani. Varsta conteaza daca vrei sa ai o pisicuta sanatoasa.Castrarea costa putin - in jur de 60 lei la noi - la Bucuresti se poate sa fie mai scump....nu stiu sa-ti spun..

La pisici sterilizarea se poate face de la varsta de 6-8 luni.La motani castrarea se poate face la un an

Trebuie insa sterilizate neaparat pisicile fiind ca le scapam de la multe necazuri si suntem si noi linistiti alaturi de aceste extraordinare animalute

Despre rolul lor in viata noastra , despre cum alunga ele energiile negative din case , discutam cand doriti.
liaiedera
Postat pe 5 Aprilie 2010 16:00
Imi place subiectul , mai scrieti, va rog!
liaiedera
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfaturi chinezesti pt pacientii cu probleme digestive 5 De la: allexanndrra 30 Iulie 2009 14:58
si perle ..in cultura profesorilor.. 1 De la: ratuscaceaurata 18 Iulie 2011 20:05
Banc Politik 2 De la: elodia 24 Aprilie 2010 21:33
de ce esti captiv intr -o lume fara rezultate? 25 De la: ametist 4 Decembrie 2010 10:21
dedicaTIE - Dedicatii speciale, personalizate 1 De la: burunducel 21 Septembrie 2010 11:43
Setari Cookie-uri