Barbatul TAUR

Si tot pentru tine , daca vrei a-ti spun ce defecte am eu iti voi trimite o recomandata . :))) Depaseste cu mult limita mintii tale. Va pup.
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 20:24
Pai Laurici intzeleg ca te-ai folosit de spatiul asta sa te "racoresti" . Ti-a priit ? Sa-ti fie de bine atunci , desi eu vad cel putin o problema dupa cea expusa de tine : ori te lasi "fermecata" de aparente ( si asta nu e bine) , ori vorbesti cam urat de oameni cand ceva nu iese asa cum vrei tu si asta iar nu e bine ( nu-ti spun cum se numeste ca esti fata inteligenta si te prinzi ) ... pt ca oamenii toti au calitati si defecte indiferent in ce zodie s-or fi nascut . Apropos tu ce zodie esti ??
blanca
Postat pe 28 Iulie 2008 22:06
da,laura31c,mc de compliment,o sa ma fac ca nu am vz ce ai scris.pn la urma nu e pagina de rafuieli sau poate am inteles eu gresit,in fine.prietenul tau/fostul cu ce ocupa?Eu sunt student,am terminat primul an la med.Sunt de acord cu mielutza :).
DoubleV
Postat pe 28 Iulie 2008 22:20
Dragii mei, voi cred ca ati inteles gresit. Ma refer la cei doi , restul au inteles ce trebuie. Eu sunt in zodia care nu exista in zodiacuri daca esti fata desteapta ai sa te prinzi. :)))) Celor care nu le prieste subiectul asta nu-i obliga nimeni sa ramana aici.
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 23:44
Daca vreau sa ma racoresc ies in parc . :)) Nu mai fiti asa sensibili. Se pare ca voi sunteti singurii care au inteles altceva . Nu atac pe nimeni .Am cerut doar o parere . Nu am zis ca nimnei nu are defecte , si eu am dar aici e vorba de barbatul TAUR. E asa greu de inteles? Imi cer scz daca nu m-am facut inteleasa pentru voi doi. . Cititi cu atentie si mai vorbim. Imi place sa port discutii cu persoane inteligente . Milusica draga parerea mea este ca te duce mintea si ca nu te compari cu "copilasul" de mai jos care deviaza de la un subiect la alt subiect. Am pretentii la tine .....o sa continui in privat ca poate se lezeaza " pustiu".....
Laura76
Postat pe 28 Iulie 2008 23:52
Laura sunt convinsa ca pana la urma totul va fi bine...orice ai decide .Numai tu stii cu exactitate unde este limita intre calitatile si defectele lui.
Dupa ce am stat putin de vb. crede-ma ca mi-am amintit clipe minunate , dar si mai putin minunate ..ba chiar unele foarte dificile.
Cred ca viata in general este o lupta ...deci " te lupta"Adu-ti aminte ce v-a unit.
E greu sa le faci jocul...dar dupa ce "m-am imbracat mai mult timp in rosu" ...mi-am dat seama ca ma confunda cu" La Maestranza" ...si ma ataca .Asa ca eu ...v-as sfatui sa nu incurajam "Escuelas de Tauromaquia" parca asa se numesc solile de toreadori .Asta , si ma refer la incurajare , oricum a savarsit-o regele Fernando al VII-lea.
Eu zic sa incercam sa fim mai blande... ( ce vorbesc aici??? acum parca imi vine sa ii zic vreo doua ...dar imi amintesc ca as putea sa am aripioare ...si tac...- tare greu ...daca ar putea sa-mi citeasca gandurile...sa vezi ce de caliatati ar gasi acum la mine.
Pupici .
Double V...de ce ai exclus ce li se potriveste cel mai bine????
Actori ...asta e meseria cea mai potrivita...doar "viata e o scena"...pentru toti oamenii, dar parca mai bine ca voi ...TAURII , ma rog barbatii nascuti intr-o anumita perioada ( am convenit ca nu credem in zodii...cel putin noi doi...) nu joaca nimeni.
Al meu sot este administratorul unei firme....Nu cred ca e cel mai bun loc de munca pt. cei din aceasta perioda ...deoarece e prea bland cu angajatii...acum sa nu credeti ca eu sunt o zbira ...o dictatoare , dar mie imi place sa pastrez o oarecare distanta intre mine si angajat ( si eu am aceasi slujba...) iar el surprinzator nu s-a impus ...iar acestia ii cam comenteaza , mergand pana la discutii de genul " pai de ce nu cari tu , in masina ta ...? eu nu am chef sefu..."
Si, sincer nu sanctioneaza nicidata nici o abatere decat verbal si ...destul de calm.
Ciudat , stie sa se impuna in fata cui nu trebuie.Am impresia ca nu prea e in stare sa " citeasca oamenii".
Asa ca ...de capitolul angajati ...vazand si el ca nu se descurca , desii nu recunoaste , ma ocum eu..." ca doar nu e mare lucru" - sunt vorbele lui.
Cred ca i s-ar potrivi foarte bine rolul de negociator( director vanzari), cel de gigolo si cel de manechin sau fotomodel.
Medic????Da ...sunteti buni in ceea ce va pregatiti...dar ai grija cu ideea de a te pune pe tine inaintea celor din jur.
Si apropos uneori prea mult parfum nu e indicat...prin spitale..asta asa ca va plce sa fiti mereu super aranjati si parfumati...unii pacienti din cauza mai multor fenomene medicale pot avea greturi de la miros care nu le este lor pe plac...NU???
Mult succes iti doresc.
Pupici tuturor !!!
Si Vanghelis ...multumesc pentru 10. Mi-a placut tot timpul mitologia.
Si , sincer mi-a facut placere sa discutam.
Salutari.
alecss
Postat pe 29 Iulie 2008 00:01
elysv , descrii exact situatia mea..si eu sunt berbec,dar am doi tauri in afara de sot, mama si fratele..ne mai contram noi uneori,dar in rest ne intelegem bine..Cat despre sot e exact ce spui tu...hmmm..
Ledy
Postat pe 29 Iulie 2008 00:07
Aveti dreptate fetelor. Dar cand te ignora zile intregi si dupa aia spune ca vai tu el a snat dar eu nu am raspuns , imi vine sai dau una in cap. Poate voi aveti exceptiile dar stiu ce am avut l ausa 2 ani si ma enerveaza perosnaele care sunt pe dinafara la acest subiect ( ma refer doar la o persoana) dar care ma ....la melodie cu defectele mele. Ar face mai bine sa ia aminte ce scriem toate aici si sa nu mai bata campii referitor la ce defecte am eu sau nu. In locul lui si la varsta lui as lua aminte si nu as ataca gratuit. Va pup.
Laura76
Postat pe 29 Iulie 2008 00:49
In primul rand vreau sa multumesc lui alecss pt cele spuse si o felicit pt elementele de cultura generala de care da dovada.E f bn ca ai cunostinte in domeniul istorie-civilizatie-cultura,mai ales ca esti administrator de firma,nu cred ca are vreo leg cu ce povestesti tu aici.Ee,mc si de sfaturi,o sa am grija sa nu-mi sufoc pacientii :))Dar poate imi aleg o specializare in care trebuie sa comunic mai mult cu pacientii,si voi folosi parfum pe placul lor pt a le crea un mediu ambiental;)).Multumesc,si eu iti doresc succes.Cat despre profesiile pe care le-ai enumerat,nu stiu dak s-ar fi potrivit vreo una pt mn,dar mi-ar fi placut toate,mai putin gigolo:).
Sexul,varsta si zodia nu trebuie sa fie motiv de discriminare.Fiecare om are defecte si raspunde doar in fata lui Dumnezeu.O zi buna!
DoubleV
Postat pe 29 Iulie 2008 10:13
DoubleV..multumesc si eu de aprecieri , dar crede-ma ca nu dispun de o cultura atat de buna incat sa merit aprecieri.
Voiam doar sa mai destind atmosfera...nicidecum sa fiu in afara discutiei.
Sincer , nu am inteles ce nu are legatura????
Cine cu cine????
Am vorbit despre tauri si corida....
Daca te referi la faptul ca nu mi se potriveste functia cu ce cunosc...nu am precizat profilul firmei.Daca administrez o ferma de tauri????
Promit sa-mi deschid un abator.
Nu te supara pe mine , dar nu am inteles la te te refereai.
Cred ca ai darul sa creezi confuzii. ...si in acest caz nu cred ca specializarea la care te referi ...(in care ai nevoie de comunicare) e o alegere buna.
"Sexul,varsta si zodia nu trebuie sa fie motiv de discriminare.Fiecare om are defecte si raspunde doar in fata lui Dumnezeu." ai spus tu...Total deacord cu tine.Dar nu facem asta aici.Cine se simte discriminat????
Laura, crede-ma ca cel de pe acest forum nu a vrut sa te enerveze. Nu s-a facut bine inteles.
Pupici.
Stiu ca in doi ani ai avut ce sa culegi de la acest tauras al tau , dar nu lasa asta sa iti intunece zile din viata.Crede-ma nu merita.
Un alt defect cred ca e lipsa indemanarii in munca fizica...asociata cu lenea.
Zau ca nu stie sa bata un cui...Ieri mi s-a stricat la dulapul de la dormitor o usa ...Cred ca o piulita trebuia mai stransa... Tot asa e si azi...Deviza lui in viata ..."Timpul le rezolva pe toate!"...Nu cred ca si usa mobilei mele...
Decat sa o repare , mai bine cumparam alta mobila.
Pupici tuturor.



alecss
Postat pe 29 Iulie 2008 10:41
Draga alecss i-ai zis-o bine domnului DoubleV, chiar ca are darul de a crea confuzie dar e TAUR nu?? El defapt eu un "tauric" nici decum TAUR asa ca ce te mai mira. Era de asteptat ca asa va face,. Te pup. Ti-am dat buzz pe mess. PaOare ce se intampla cu vanghelis?? :()))))
Laura76
Postat pe 29 Iulie 2008 12:14
Draga iepuras,"Fecioarele" nu iau niciodata iepurasii in coarne.Dar pentru tauri, nu-mi bag mana-n foc.

Postat pe 29 Iulie 2008 13:48
Nu,nu ma refeream ca nu ti se potriveste functia,doar nu cunosc aptitudinile tale...Ma refeream la faptul ca stii lucruri care nu iti folosesc la serviciu (mitologie,ceva despre tauri),dar am spus ca eu cred pt k nu stiam la ce firma activezi.Ai dreptate:poti fi administrator la o ferma de tauri,ori poti administra o firma ce se ocupa cu distributia unor carti despre tauri sau despre mitologie si era necesar sa stii,orice e posibil.
Iar replica"Sexul,varsta si zodia nu trebuie sa fie motiv de discriminare.Fiecare om are defecte si raspunde doar in fata lui Dumnezeu." are legatura cu replicile Laurei care tot imi atrage atentia de varsta mea si cu faptul ca nu ma int defectele ei.
Da,alecss interesant si ult defect si frumos spus.
Laura,nu te-am atacat,scz dak m-am facut rau inteles,cred ca tu mai degraba o faci prin tot felul de ironii si altele mai urate.Astfel de discutii contradictorii nu-si au rostul pe un forum si asa ca in f multe cineva se cearta,nu mai e nevoie si de noi 2.nu crezi?
sa aveti o zi minunata!
DoubleV
Postat pe 29 Iulie 2008 13:56
Vanghelis ai dreptate. DoubleV eu nu ma cert cu tine. O zi buna.
Laura76
Postat pe 29 Iulie 2008 15:22
Te invit la o inghetata.

Postat pe 29 Iulie 2008 15:24
taurii sint varza ,daca e sa ai de-a face cu un taur sigur trebuie sa fii mai tauroaica decit el ca sa-l faci ,am avut de-a face cu un tauras si i-am dat de i-a iesit si pe gura si pe nas ,asa de bine l-am facut ca si l-a ora actuala mai spera

Postat pe 29 Iulie 2008 19:03
Bagherutza, pisica mare de ciocolata ce esti.Ce ma bucur ca te revad.Mi-a placut replica ta.Daca tipul ar fi vazut avatarul tau, ar fi facut pipi numai sloiuri.

Postat pe 29 Iulie 2008 19:56
Vanghelis eu sunt din Bucuresti ,dar si tu cred ca stai apropae. Tinem legatura.
Laura76
Postat pe 29 Iulie 2008 23:20
Asta e oare viata? Sa traiesti doar sa le platim mereu cu aceasi moneda? Vreau o familie linistita , nu vreau sa ma ignor 4 zile din 5 si sa tot tin garda sus. Inca astept calitatile. Hai fetelor, doar 3 calitati aveti de spus?
Laura76
Postat pe 29 Iulie 2008 23:23
Ciao!!!!
Numai trei caliatati am spus????
Apropos ...care????
Pai sa vedem...

Bine ...le mai enumar eu:
taurii imi sunt datori:In cazul in care imi deschid abator , dragii mei ( exceptandu-l pe Double V) va aliniati si asteptati frumos la intrare ...petrecerea
Double V, avand in vedere ca ne cunoastem cat de cat .... ...ai intaietate.
Glumeam.
Ma bucur ca am lamurit problema ...confuzia.Crede-ma ca nu administrez nimic de acel gen.Dar imi place sa citesc si m-a pasionat dintotdeauna sa cunosc alte civilizatii.
Dar apropos Vanghelis ..ca tot mi-am adus aminte , nu pot asocia pe Mykerinos decat cu Egiptul..Piramida lui Mykerinos.
Stiu ca e Off topic ...nu ma certati , dar ma enerveaza ceva ce nu stiu ...si vreau sa stiu.
Multumesc.
sa trec la calitati.
Pai am mai spus: ( vorbesc de sotul meu...)Nu e scandalagiu, e politicos , nu vorbeste vulgar, e inteligent, citit, tine mult la felul cum arata , se ingrijeste, stie sa se poarte in societate, este frumos, apreciaza frumusetea naturala...poate mai gasesc ceva...
Si acum ...din nou...defectele:
Apropos rezervati-mi va rog urmatoarele 5 pagini.
Glumesc...
Pupici.
alecss
Postat pe 30 Iulie 2008 00:17
alecss, incepi sa cresti usurel in contul preferintelor mele.Fii linistita, nu intru in concurenta cu nimeni.Intr-adevar, Mykerinos, a fost unul dintre faraonii egiptului antic si a ridicat una dintre cele trei piramide.Mykerinos, a mai facut insa ceva, deplorabil din punctul de vedere al societatilor noastre moderne.S-a insurat cu propria lui fiica si a avut un descendent de sex masculin.Sotia/fiica lui a murit la nastere si faraonul a dat ordin sa se construiasca o vaca de lemn, in care si-a ingropat fiica.Vaca aceea de lemn, era imaginea simbolica a zeitei cerului, Hathor sau Neith.Acum fii atenta.Daca scoti din numele lui Mykerinos gruparea "keri", ai sa obtii cuvantul Mynos.Acum incearca sa intelegi cateva lucruri:
-Ca povestea Mynotaurului s-a nascut in Egiptul antic si nu la Creta asa cum stii tu.
-Daca artificiul pe care l-am facut pentru a ajunge la Mynos, se poate datora intamplarii, faptul ca Dedalus a cxonstruit o vaca de lemn pentru Pasifae, nu mai este o intamplare.Daca iei elementele realitatii istorice egiptene si le confrunti cu motivul folcloric al lui Pasife, ai sa observi, ca de fapt grecii au prelucrat datele istorice si le-au plasat sub forma mitologica in insula Creta.Dar de ce in insula Creta?Probabil, pentru ca egiptenii au facut o expeditie la un moment dat, ajungand in antichitate in aceasta insula indepartata, fata de ei.Daca nu crezi ce iti spun, intamplarea este povestita in Istoriile lui Herodot, dar si intr-o serie de basme care fac parte, potrivit lui Lazar Saineanu, din ciclul:Incestului, basme in care imparatul vrea sa se insoare cu propria sa fiica si aceasta se ascunde de el, uneori intr-o icoana.(vezi basmele lui Ionel Oprisan.)Alteori, povestea este reluata in acele basme care poarta aproximativ numele:"Fata cu mainile taiate",pe care o gasim la noi in legendele despre taierea mainilor Craciunesei,de catre Craciun, pentru ca a mosit-o pe Maica Domnului.

Postat pe 30 Iulie 2008 05:14
da mc ca-mi dai prioritate la abator,dar nusht dak e o idee prea buna cu abatorul,nu ar manca nimeni carne din noi ar zice:,,ee nu mananc...carne cu atatea defecte,mai bn de magar."Oricum ai avea mana de lucru ieftina, nu vezi cata lume vrea sa ne tabaceasca Totusi ai avea o sansa cu mezelurile facute din tauri,omiti alea 5 pagini...
Da, sunt interesante civilizatiile si mie imi plac,desi nu pot zice ma pricep asa bn ca vanghelis007 :).
Salutare
DoubleV
Postat pe 30 Iulie 2008 10:02
sunt interesante discutiile pe aici.apropo mama mea a fost taur si a fost cea mai buna femeie din lume.m-am inteles ffff bine cu ea cu toate ca eu sunt berbec si sunt f incapatanata.eu ce ma fac ,actualul meu prieten e in zodia taurului
,si dupa cum ii descrieti voi pe aici sunt tare complicati.dar oare noi nu suntem?pana la urma cine cu cine se potriveste?
danapop
Postat pe 30 Iulie 2008 10:29
De la: danapop, la data 2008-07-30 10:29:32sunt interesante discutiile pe aici.apropo mama mea a fost taur si a fost cea mai buna femeie din lume.m-am inteles ffff bine cu ea cu toate ca eu sunt berbec si sunt f incapatanata.eu ce ma fac ,actualul meu prieten e in zodia taurului
,si dupa cum ii descrieti voi pe aici sunt tare complicati.dar oare noi nu suntem?pana la urma cine cu cine se potriveste?
elysv
Postat pe 30 Iulie 2008 21:14
pt danapop.ti-am copiat mesajul fara sa vreau, voiam sa iti spun,ca relatia dintre femeia berbec si barbatul taur,nu e tocmai compatibila,mereu vor fi dispute intre ei in urma carora cel ce isi pierde coarnele va fi taurul.Asta am citit-o undeva,eu nu cred in zodiace, insa recunosc un adevar aici,supravietuim si eu berbecul si taurul de ani buni.Si totusi ne-am pastrat coarnele.
elysv
Postat pe 30 Iulie 2008 21:21
Iepuras, eu sunt din Ploiesti.

Postat pe 30 Iulie 2008 21:32
Am trait si eu o poveste trista cu un taur, si gasesc ca foarte multe din cele spuse aici sunt adevarate. Nu pot fi nici pro nici contra. Daca iubesti un TAUR il accepti asa cum este. Acum stiind ce le poate pielea Taurilor, trebuie doar sa ne gindim si la noi ( impreuna fiind cu el daca il iubim),sa ne traim viata. Cind nu mai suportam felul lui de a fi nu mai conteaza ca-i Taur sau alta zodie, luam atitudine, nu trebuie sa ne lasam calcate in picioare sa ajungem la nebuni.
Iubiti-va si amintiti-va: ei pot fi iubirea vietii noastre sau un nimic ce nu trebuie bagat in seama.
Trebuie doar sa alegeti, sta in puterea voastra.
Iubiti-va si sa fi-ti iubiti !



Carmena
Postat pe 30 Iulie 2008 22:01
Cu atatia tauri pe forumul asta, cred ca am sa ma fac fermier.

Postat pe 30 Iulie 2008 23:17
ADEVARATTTTTTTT........AM SI EU UNUL INTOCMAIIIIIIIII......
carmen_g39
Postat pe 31 Iulie 2008 08:03
Eu sper ca aceste doamne disperate de barbatul taur sa nu fi cunoscut toate acelasi barbat.Prea este saracul rau si egoist si... eu am un fiu in zodia taur si nu-mi doresca ca fiul meu sa aiba astfel de trasaturi.Ma cam speriati.Cum spuneam , sper ca toate ati intalnit acelasi barbat.

Postat pe 31 Iulie 2008 09:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 12 De la: dor72_ 4 Februarie 2012 22:05
gemeni si capricorn 27 De la: brunetha_creatza 10 Februarie 2012 19:16
Apel catre cei din zodia BALANTA 49 De la: alfheim 23 Mai 2011 23:31
rbbia 2 De la: garbo006184 16 Iulie 2013 09:47
cum pot scapa de candida vaginala 75 De la: garbo_446242 8 August 2017 15:34
Setari Cookie-uri