Virgina la 30 de ani

Nnu numai noi am incercat sa facem ...ceva din nimic....ci si ...Tu.
Din moment ce ai scris alaturi de noi.....

Asta inseamna ca avem vointa sa schimbam ceva si intentii bune

Postat pe 16 August 2008 12:20
Si eu am fost in situatia Cristinei si aveam binishor peste 30 de ani , iubitul meu nu m-a crezut , s-a convins ...dar problema este alta ,am consultat inainte de a incepe viata sexuala un medic care mi-a spus cam asa/genital esti vesteda/...concluzia toate la vremea lor ...(medicul mi-a spus ca facuse o deflorare chirurgicala unei domnisoare ,eu nu am dorit am un iubit initiat, pt mine nu a fost un handicap dar nici virtute , ..controlul medical l-am facut pentru ca ma dureau sanii ingrozitor)...acum este ok vreau sa recuperez ce-am pierdut
veronyca
Postat pe 16 August 2008 14:58
si a durut tare?
franc
Postat pe 16 August 2008 18:44
De la: CristinaX, la data 2008-07-02 11:39:47Am visat dintotdeauna sa fiu mireasa virgina si sa ma pot casatori la manastire. dar iata ca anul acesta am facut 30 de ani si tot nemaritata am ramas. momentan am o relatie de 2 luni si nu stiu ce sa fac. sa imi indeplinesc visul, sa fac sex cu el? si dc fac sex sa ii spun ca sunt virgina sau o sa ma considere ciudata???? :(((




nu cred ca ar trebui sa-ti faci astfel de probleme. Spune-i adevarul! nu stiu cat de ciudata o sa te considere...ciudata, gresit spus...dar cumva ''altfel'' tot esti asta pentru ca ai reusit sa rezisti pana la varsta asta. Nu stiu cat bine sau cat rau ti-ai facut, totusi este o necesitate sa-ti "reglezi hormonii" facand dragoste sau sex cum il numesti tu. Oricum succes!


PS; am vazut prea tarziu ca am comentat degeaba:))
sgeorgiana
Postat pe 16 August 2008 19:08
TOT nu sa terminat??????????? parerea mea e ca pasarica e moarta si ngropta de mult de nu punem mai bine problema
dezvirginari la o varsta prematura ca tot sunt atatea cazuri in romania in occident suntem clasati printre primele state care isi casatoresc copii la varste fragede sau la care primul act sexual are loc la varsta de 11 12 ani .
ps faza cu hormoni e adevarata ne pot cauza multe probleme in lipsa actului sexual
yavrum
Postat pe 16 August 2008 23:03
raspuns pentru franc
n-a durut pt k n-am facut dragoste cu o statuie
veronyca
Postat pe 17 August 2008 11:09
Suzuki, i se confeseaza fratelui sau Gica:
_Draga, am cunoscut o fata care era virgina.Dupa ce i-am facut felul, sa stii ca tot virgina a ramas.
-Nu se poate.-A spus Gica.-Vezi ca te pacaleste.
-Ba nu.Mi-a aratat buletinul.Chiar asa o cheama:Verginica.

Postat pe 17 August 2008 12:22
De la: vanghelis007, la data 2008-08-17 12:22:17Suzuki, i se confeseaza fratelui sau Gica:
_Draga, am cunoscut o fata care era virgina.Dupa ce i-am facut felul, sa stii ca tot virgina a ramas.
-Nu se poate.-A spus Gica.-Vezi ca te pacaleste.
-Ba nu.Mi-a aratat buletinul.Chiar asa o cheama:Verginica.

ema_7
Postat pe 17 August 2008 15:41
eu cred ca daca ai ramas virgina pana la aceasta varsta sa ramai in continuare la fel.
iti spun asta din proprie experienta ,deoarece eu nu am fost virgina in momentul in care m-am casatorit ,si sotul meu imi reproseaza asta si dupa 15 ani de casatorie, pe langa faptul ca era sa ne despartim de 2 ori din acelasi motiv
gabirasanu
Postat pe 17 August 2008 23:27
Cum vine asta?Ea a ramas si noi credem?Si ea nu crede nimic?

Postat pe 18 August 2008 05:19
Virginitate...
Conteaza f. mult intr-o relatie...Pentru prietenul, ulterior sotul meu a contat f. mult.La emotionat pana la lacrimi...mai ales ca nu-i venea sa creada(pe vremea aceea-ultimul an de liceu, eram o ...zurbagie...).
Dar la 30 de ani...datele se schimba putin.Conteaza, cred eu,
omul caruia alegi sa te daruiesti, sa fie acel moment ...o sarbatoare ...pe care sa nu o poti uita niciodata, indiferent de
ce-ti rezerva viitorul...
Sfatul meu neautorizat(pt. colega disparuta-poate apare):Asculta-ti inima!Probabil n-ai iubit indeajuns, altfel ai fi uitat de visul cu...manastirea.
maria2maria
Postat pe 18 August 2008 14:07
Exact! Si am aflat ca de fapt, tipa respectiva are ceva probleme psihologice, inainte de cele fizice.
Este speriata de propria ei UMBRA.
Sper sa treaca cu bine peste dificultatile emotionale, pentru ca problema dezvirginarii se rezolva mult mai usor.
simona1
Postat pe 18 August 2008 15:39
nu-i spune...te va considera ciudata...si oricum nu apreciaza...

m-am riscat si eu anul trceut tot la 30 de ani...am zis ca ma va iubi...ca va aprecia...nu a fost deloc asa.

dar fa-o doar daca simti asta.....si nu uita de preludiu...e atat de important prima data si mereu de fapt.
dupa ce am facut acest pas, ne-am despartit.

succes si fericire
claudializica
Postat pe 19 August 2008 07:55
Salutare.Cred ca ar fi cazul sa o lasam in pace ca s-a si speriat de atatea comentarii,unele din ele chiar rautacioase.Gata cu toate ca nimeni nu-i perfect.Bag de seama ca altceva chiar nu puteti comenta.In cele din urma ea nu a cerut decat un sfat iar voi sunteti ca haita de lupi cu atata batjocura.Va puteti supara dar asta este.Altceva mai bun nu sunteti capabili sa faceti?
emiligold
Postat pe 19 August 2008 11:02
unele m uimii de-a dreptul, acum nu conteaz c aazisa virgin nu prea exist, cum nu prea exist, niciuna din cele care vin cu ntrebri aberante, dar doar pentru zilele noastre, stau i v citesc i-mi pic ceru-n cap, citez ''vezi ,nu uita de preludiu'', aa vorbii fetelor de parc ar fi vorba de telefon,vezi ,nchide telefonu' s nu sune cnd i-a lumea mai drag, adevrul e c avem lacune mari n tot ceea ce reprezint tabra opus, voi fetelor nu tii ce vor brbaii, pe brbai nu prea i intereseaz ce vrei voi, i lipsa asta de curiozitate e de-a dreptul suspect,ne grbim e adevrat, unde ???, nu conteaz, dar chiar tiu virgine, nu la 30 de ani, dar foarte aproape, dar i brbai cu extrem de puin experien la mai mult de 30 de ani, vinovai n afar de noi ???, familia, anturajul, coala, societatea n general, stm i blamm, nu conteaz, orice, important s blamm,timpul devine tare scurt, eu zic s v trezii
casperphantom
Postat pe 19 August 2008 17:24
-Eu stiu sa fac servetele pentru masa-zise Gica.
-Si eu sa le folosesc-ii raspunse Suzuki.

Postat pe 20 August 2008 19:00
Succces la maxim!
claudializica
Postat pe 21 August 2008 15:03
Asta cu servetelele a fost tareeeee servetelele pe care le face gica ce fac???stau pe masa si se uita la el? sau de fapt se uita el la ele!!!MA LE-AM FACUT MI AU IESIT DA CE FAC CU ELE vanghelis inca o data un zece mareee mareee si o imbratisare!I Like your style!
mauinboots
Postat pe 22 August 2008 03:48
TE ADMIR FFFFF MULT CRISTINA,NU STIU DACA MAI EXISTA PERSOANE CA TINE,SPER SA-TI DEA D-ZEU CEEA CE-TI DORESTI.

Postat pe 24 August 2008 19:37

rko, de ce strigi? noi auzim iar cristina nu mai e pe site.cred ca s-a maritat si nu mai e virgina.
si_totusi
Postat pe 24 August 2008 20:51
*si totusi* sigur sigur e maritata deja poate a facut si un copil intre timp:))) mai stii asa in scurt timp!!!!
mauinboots
Postat pe 25 August 2008 15:18
Ba eu unul cred ca si-a sters contul de aici, s-a calugarit si il asteapta acolo pe fat-frumos cu palosul gros, ala de-o cauta pe Ileana pe-un cal rapciugos, sa vina si sa o salveze de kinderul zmeu, sa-l ia salvarea pe derbedeu.
Cristina, in cazul in care mai citesti ce scriem noi pe aici, si mai ales daca apare beizadeaua de fat-frumos - baiatul ala de 15 ani si cu cosuri al vecinului care te urmarea in fiecare seara cum iti schimbi lenjeria - you never, never, give it up!!!! ok?
anakin
Postat pe 25 August 2008 18:25
Ala care cara cosuri, este zmeul zmeilor.Are contract cu S.S.B.-ul.Iar Fat -Frumos nu are palosul gros, ca nu lucreaza la sectia picamere, societatea:Gauri in asfalt.

Postat pe 26 August 2008 20:36
CRD CA O TINEM PANA IN 2010 TOT asa CRISTINA SA DUSSSSSSSSSSSSSSSS
yavrum
Postat pe 26 August 2008 23:45
Oare intr un final nu ne vom plictisi de subiecutl Cristina? Eu zic ca am vb si despre multe alte chestii pe aici asa ca hai sa postam alte mesaje si sa dechidem o noua discutie!Vanghelis startul e al tau ca te pricepi:
mauinboots
Postat pe 27 August 2008 03:59
Draga mea, da-ti seama ce spui.In primul rand, trebuie sa stii ca eu nu sunt virgina.Mi-am pierdut virginitatea, pe vremea cand eram brigadier silvic, prin padurile inca nedefrisate ale patriei noastre.Dupa aia, cantam:
"M-am iubit intr-o viroagaaaaa...
Cu gagica mea cea slabaaaa..."
Cantecul meu a devenit hit si a rasturnat toate topurile muzicale, legate de concursul Cerbul de aur de la Costinesti.

Postat pe 27 August 2008 09:09
revenind la subiect...
-este scarbos, nesanatos si groaznic sa nu o faci pana la 30 de ani... sincer acu. nu-ti da nimeni niciun premiu...iar religia... eu mereu am spus ca asta nu e pacat mare, sa faci avort e pacat mare, sa omori e pacat mare, nu asta...ok sunt poate prea mica sa-mi dau cu parerea insa stiu sigur ca voi face tot posibilul sa nu ajung asa la 30 de ani sau mai rau, in noaptea nuntii... dupa ce el a facut ce a vrut cu cine a vrut inainte de nunta sa vin eu sa aiba de cine sa-si bata joc... el murdar, ea curata... cu ce folos??? aiurea
aime
Postat pe 27 August 2008 18:43
Pai ce pot spune:
*Ai scapat de barfe,laude din partea unui barbat nepotrivit,dar ai pierdut ani buni,lipsindu-ti experienta.
Dupa pararea mea, daca te iubeste cu adevart,un barbat te asteapta si 100 de ani,dar asta nu inseamna ca-i cam face placere sa astepte.....

Postat pe 28 August 2008 14:11
Virginitatea la 30 de ani cred ca exista si asta e un lucru bun!!A fi virgina la 30 de ani nu mi se pare asa de ciudat!!Putine cazuri mai exista in lumea asta majoritatea fetelor din ziua de azi isi incep viata sexuala la 14-16 ani iar unele au copii la 15 ani si le se pare ca vai doamne e un lucru bun!!visul oricarei femei este sa se marite virgina numai ca sunt putine cazuri!! multe renunta la viriginitate din cauza ca le ameninta prietenii lor ca vai doamne daca nu te culci cu mine te parasesc!!iar asta e o prostie inseamna ce persoana de langa ele nu doreste altceva decat sex!! bravo tie ca inca mai esti virgina la 30 de ani iar daca visul tau asta e eu zic ca sa ti-l implinesti!!

Postat pe 28 August 2008 17:43
Mos Tagarta, avea si el o amanta la vreo 18 ani.Mos Tagarta, batea spre suta si-si purta mustatile rasucite ca un ghinarar.Cand se ducea la restaurantul chinezesc din cartier, nu avea nevoie de betisoarele traditionale, pentru ca se servea cu multa iscusinta de mustatile lui.Acu, nu stiu cum s-a intamplat, dar cand s-au intalnit cei doi,fata era suparata foc.Da foc din acela de douazeci de stanjeni de lemne, nu foc de paie, auzi?Si isi intinde vidma de Mos Tagarta mainile lui acoperite cu blana alba, ca ursul polar, iar ea il pocneste peste labe si-i spune furioasa:
-Mos Tagarta, Mos Tagarta,
Imi ziceai ca n-ai samanta...
Dar-ar naiba-n scula ta...
Ia uita-te la burta mea.

Postat pe 28 August 2008 21:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu vrea n are chef.... 17 De la: Ioana007 13 Aprilie 2009 15:32
Si nu stiu ce sa mai fac 10 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:32
barbat inselat 98 De la: DD_BB 1 Decembrie 2011 08:49
infidelitate 189 De la: mia79x 13 Mai 2009 21:22
FEMEIA -cea mai artistica fiinta... 48 De la: Ioana007 10 Mai 2009 08:48
Setari Cookie-uri