Virgina la 30 de ani

daca te iubeste respectivul v-a intelege de ce si cum esti virgina pina in prezent la virsta pe care o ai ar trebui sa te respecte pt asta normal

Postat pe 29 Iulie 2008 17:46
De la: baghera, la data 2008-07-29 17:46:38daca te iubeste respectivul v-a intelege de ce si cum esti virgina pina in prezent la virsta pe care o ai ar trebui sa te respecte pt asta normal


atat de mult sa te respecte incat sa te puna ca bibelou in sufragerie in locul televizorului, sa se inchine la tine si seara si dimineata, si din cand in cand sa mai stearga si praful....
anakin
Postat pe 29 Iulie 2008 17:53
Daca te iubeste, ar trebui sa dea dovada de lipsa de respect, si sa tabere pe tine, cerandu-te de nevasta cu tot familionul lui si cu tot familionul tau.Presupunand ca stie ca esti virgina la ora actuala, ce are de gand sa faca mai departe?Sa scrie un roman politist?Sau sa le cumpere la ai tai, bilete de film, ca sa ramana singur cu tine?In faza asta, te povatuiesc sa-l imbeti crita, sa capete putin curaj.Suzuki, se pregatea si el de nunta.Ca sa capete curaj, a pus o sticla de votca sub perna, in camera mirilor.Apoi a plecat la treburile lui.A intrat soacra mica mai tarziu, si vazand perna sifonata, a vrut sa o indrepte asa ca a dat de sticla lui Suzuki, si a luat-o, band baba din ea ca sa capete ea curaj, dar pentru ce, nu se mai stie.Noaptea, cei doi, Suzuki cu mireasa intra in camera nuptiala.Ea se retrage in dreptul cuierului, sa se dezbrace.Suzuki, se aseaza pe pat, isi desface cravata de la gat, apoi, isi vara mana sub perna, cautand sticluta.Misca mana in dreapta, nimic.Misca mana in stanga, iar nimic.Panicat si cu o voce strangulata de emotie, Suzuki zice cu voce tare:
-Hopa, aici a umblat cineva.
Dar baba care asculta curioasa pe la usa:
-Nu-ti face grija, Suzuki, asa suntem noi largute din neam.

Postat pe 30 Iulie 2008 21:18
Oare pt cine mai scrieti?....si voi si eu....

Postat pe 31 Iulie 2008 01:17
SUPEEEER TARE CHESTIA CU ZUZUKY MA E TARE OMU ASTA:)))IMI PLACE MIE DE EL ASA !!! FOARTE FRUMOS VANGHELIS NE AMUZI MULTUMIM PENTRU ASTA !!!
mauinboots
Postat pe 31 Iulie 2008 02:02
Tu te bucuri, dar Cryle, este trista.Hai s-o chemam sa se joace si ea cu noi.

Postat pe 31 Iulie 2008 13:54
super faza cu Suzuki, subscriu
... de-a ce se joaca lumea pe aici
dalmara
Postat pe 31 Iulie 2008 15:19
HEIIIIIIIIIIIIIII......Oameni buni nu este suparata....Cryle, ce ne jucam????/.....ma bag si dak nu stiu, ma invatati voi, va pup si sa auzim lucruri bune si frumoase, nu rautati si oameni cu diferite suferinte....nu-mi vine sa mai scriu, pt k eu consider k am spus ceea ce aveam de spus....

Postat pe 31 Iulie 2008 16:15
Eu zic sa ne juca de a vatzea ascunselea:))uite virgina!nu mai e virgina!!! ca tot am dezbtut aici subiectu ca eu cred sigur ca nu mai e virgina deja fata si noi ne jucam de fap de a baba oarba ca nu o mai vedem:))Oricum Vanghelis rulss:))
mauinboots
Postat pe 1 August 2008 06:16
Suzuki, se juca pititea cu nevasta-sa.Ea se ascundea, el o cauta.Cand vroia sa o gaseasca, Suziki se oprea pe o cioata de lemn, si incepea:
-Am luat o prima de 30 de milioane de lei..Oare cui sa i-o dau?
Si nevasta lui Suzuki ridica mana si o flutura de pe unde era ascunsa:
-Aici sunt Suzukiiii..Tine bine banii ca vin imediat.
Si femeia murmura asa pentru ea:
"Munca asta de sotie, este foarte grea.Ca sa-mi castig banii, trebuie sa ma ascund prin toti maracinii.Oare data viitoare, ce sa mai inventez?"

Postat pe 1 August 2008 20:14
HMMMMM MA INDOIESC CA AR MAI FI CINEVA IN TIMPURILE NOASTRE VIRGINA LA ANI ASTIA
cinezee
Postat pe 2 August 2008 01:38
Cinezee, eu sunt o Fecioara virgina.Daca vrei sa te convingi de puritatea mea, uita-te in suflet, nu la urmele pe care le-a lasat pe trupul meu timpul trecand.

Postat pe 2 August 2008 08:44
Eu nu stiu cum de ai resistat atata timp.sexul e una din placerile vietii.pacat k nu ai stiut sa de bucuri de el pana acum.Traim inntr-un secol unde peste tot se vorbeste despre sex la greu iar virginitatea reprezinta doar inceputul vieti sexuale nu mai e nimic din ne a fost odata.Eu cred k sufletul e cel care conteaza si pe care trebuie sa il ai inocent.
miau
Postat pe 2 August 2008 10:05
Chiar si eu ma mir,miau.

Postat pe 2 August 2008 17:52
miau are dreptate dar c-am multi sint cei care gindesc cu al cap decit cu cel care trebuie

Postat pe 2 August 2008 21:07
baghera , avantaj ce-i ce detin doua

ma gandesc acum, ca, e indeajuns si unul daca stii sa-l pui la munca insa, cateodata il folosim pe post de umbrela. sa nu ne ploua in gat
si_totusi
Postat pe 3 August 2008 00:01
pai no de aia s-au facut si sapci si palarii sa nu ii ploua pe saracii ''barbati'' in gat
cinezee
Postat pe 3 August 2008 01:13
SI .????!!!!!!!!! pana la urma cine mai e virgina??????? IMI SCAPA MIE CEVA SAU CRED K FAZA ATRECUT DE MULT Sfiim seriosi oameni buni cu fructu oprit 30 de ani ,la indemana cine poate rezista
yavrum
Postat pe 3 August 2008 02:51
De la: CristinaX, la data 2008-07-02 11:39:47Am visat dintotdeauna sa fiu mireasa virgina si sa ma pot casatori la manastire. dar iata ca anul acesta am facut 30 de ani si tot nemaritata am ramas. momentan am o relatie de 2 luni si nu stiu ce sa fac. sa imi indeplinesc visul, sa fac sex cu el? si dc fac sex sa ii spun ca sunt virgina sau o sa ma considere ciudata???? :(((

e o dilema tare grea. si spun asta ca stiu cum e, toti am avut aceata dilema legata de "prima oara". trebuie sa faci numai ce vrei si ce iti doresti tu. daca tu asta crezi, ca vrei sa te mariti virgina, indiferent de vremurile care le traim si care sunt opuse credintei tale. numai ca spre binele tau sper sa gasesti pe cineva care are aceeasi credinta ca tine. pentru ca asa cum au mai scris si altii aici, virginele nu mai sunt cautate, ci chiar sunt evitate. barbatii vor experienta, vor sa fie satisfacuti. mai e un aspect pe care l-a mai punctat cineva aici. prima oara nu e tocmai cea mai frumoasa experienta si mai mult cu cat astepti mai mult cu atat va fii mai rau. eu sper ca prietenul tau sa fie "acela", cel pe care l-ai asteptat atat si sa fie totul bine, chiar daca faci pasul inainte sau dupa casatorie, important e ca tu sa fii fericita.
ema_7
Postat pe 3 August 2008 10:05
Ce prostie, toate aceste comparatii cu masini sau conserve! Si totul, pentru ca s-a exlcus din discuytie singurul termen valabil intr-o astfel de discutie: iubirea. E foartea simplu: te pastrezi pentru acea persoana speciala, si daca nu ai intalnit-o pana la 30 de ani, e normal sa fii virgina (virgin, dupa caz).

Comentariile rautacioase la adresa celor care isi pastreaza virginitatea pana la casatorie sunt de-a dreptuil puerile. E corpul lor si e dreptul lor sa decida cand si cu cine sa-si piarda virginitatea. Fiecare isi construieste destinul, tinand cont de anume set de valor. Daca pentru o femeie e mai important sa iubeasc, si abia pe urma sa faca DOAR sex, e normal sa nu vrea sex inainte de casatorie. Mi se pare absolut normal.
liarose
Postat pe 3 August 2008 10:38
De juma de ora citesc comentarii...si cea care a postat nici macar nu si-a mai facut aparitia pe aici. Cred ca a deschis un subiect...asa, ca sa vada cati comenteaza...si posibil sa fie si ireala povestea asta. Oricum, chiar si asa...o sa vin si eu cu o parere contra. Nu cred ca pana la 30 de ani nu a simtit nici macar o data fiorul dragostei...si, sa fim seriosi...fiecare dintre noi stim cum este. Sau daca a simtit...si nu a vrut sa faca pasul asta, inseamna ca are probleme. Sunt de acord cu ideea de a te darui prima oara unui barbat pe care sa il iubesti, langa care sa iti faci planuri de viitor. Poate ca uneori merge, poate ca alte ori nu merge. Sa astepti sa faci pasul asta dupa casatorie mi se pare o prostie. Trebuie sa existe compatibilitate din toate punctele de vedere, inclusiv din acesta. Nu sunt acesta oare cei mai frumosi ani din viata unui om? Daca pana la 30 de ani a trait sub reguli stricte, a trait infranandu-si dorintele....cu vise gen "sa apara one day fat frumos, pe un cal alb eventual...si sa jure iubire vesnica...etc...". Fratilor, viata ne ofera surprize mai mult sau mai putin placute. Ce se fac oare cele care s-au casatorit cu primul barbat din viata lor si apoi divorteaza? Nu se mai recasatoresc...viseaza toata viata la intoarcerea primului? Se pastreaza pentru cine? La comentarii se pare ca barbatii sun mai cu capul pe umeri si mai realisti decat femeile...Multa bafta tuturor si....IUBITI-VA MULT!!!
needforspeed
Postat pe 3 August 2008 12:31
Bravo tie! Fa cum iti dicteaza inima, ascult-o pe ea, fii sincera cu tine si cu el apoi....
este fosrte important sa fim sinceri cu noi insine si apoi cu cei din jur. Preotul tau duhovnic ce spune? i-ai cerut parerea?
El te va sfatui cel mai bine.


Cu mult drag,

Oana
redfire
Postat pe 3 August 2008 14:13
Loredana, e mare diferenta intre iubire si acel sentiment de indragostire, pe care il poti avea si de mai multe ori in viata. Iubirea e ceva mai profund. Si daca iei in considerare ca pentru a considera ca ai intalnit iubirea, e nevoie se de reciprocitate... Atunci e de inteles de ce unii opteaza pentru virginitate (si nu sunt doar fete din astea, exista si barbati mult mai retinuti in fata tentatiilor "iubirilor usurele". Unii nu-si gasesc iubirea o viata intreaga. Altii se multumesc cu surogate, exista cupluri care raman impreuna doar pentru ca nu vor sa fie isnguri sau din obisnuinta, pentru ca au nevoie si de "putina afectiune"... Altii o intalnesc atunci cand e prea tarziu, cand nu mai pot face nimic pentru a repara greseala.

E de admirat cine isi poate stapani senitmentele trecatoare si stie exact cand iubeste cu adevarat, asa incat sa nu traiasca o viata de infinte "experimente sexuale", ci o viata luminata de o iubire profunda.
liarose
Postat pe 3 August 2008 15:40

CRED CA ESTE O GREASEALA. VIATA SEXUALA SE INCEPE CAND CORPUL ESTE PREGATIT PENTRU ASTA. LA 30 DE ANI E DEJA DE MULT TIMP PREGATIT. EU AM 36 DE ANI SI AM FOST INTR-O SITUATIE ASEMANATOARE. TRECUSEM DE 25 DE ANI, IAR LIPSA DE EXPERIENTA MI-A DISTRUS VIATA. EDUCATIA "GEN MANASTIRE" PE CARE AM PRIMIT-O, NU MI-A FOLOSIT LA NIMIC. SIGUR, NU SPUN CA TREBUIE SA AI RELATII NENUMARATE, DAR NICI SA CONSIDERI CA VIRGINITATEA POATE SA ITI ADUCA RESPECT DIN PARTEA BARBATULUI CARE VA FI PRIMUL. ESTE POSIBIL SA FIE ASA, DAR LA MINE NU A FOST.
hhp
Postat pe 3 August 2008 15:58
hhp, exact asta e si ideea: ca trebuie sa existe potrivire intre cei doi. Daca ei au acelasi sistem de valori, e bine, daca nu... e jale. Dar experienta sexuala NU asigura fericirea, dupa cum nici virginitatea nu e o garantie sigura.

Altceva mi se pare anormal: sa condamni pe cineva pentru ca a ales sa astepte pana la casatorie. Dincolo de faptul ca e treaba ei, in fond, virginitatea e o optiune bazata pe un sistem riguros de valori. Or, sa contesti acest sistem e o treaba anosta: cum sa contesti ideeea despre iubirea unica si necesitatea de a te darui DOAR celui pe care il iubesti?
liarose
Postat pe 3 August 2008 16:48
Dar ce eu m-am casatorit altfel, Doamne fereste?!!!
Cum sa te-mbraci in alb altfel in biserica? Daca nu, poti sa nu te mai mariti: poti face copii, poti trai cu el 100 de ani, nu mai necesita circul NUNTII, nu?
Caci pentru VIP-urile astea caraghioase si nevirgine nunta e doar circ.

Postat pe 3 August 2008 20:02
cristinaX TE ROG, NU FA ACEASTA GRESEALA...am fost in situatia ta, pana la 35 ani...am hotarat sa fac acest pas si acum regret enorm. Indiferent pe cine ai langa tine, daca te iubeste cu adevarat te asteapta, nu-ti impune, nu te conditioneaza, te respecta. Sa stii ca nu te apreciaza pentru acest fapt mai mult...ba chiar devii ca o pasare rara in ochii lui dar nu pentru mult timp. Apoi intervine cumplit de rapid uitarea dar pentru tine nu mai este acelasi lucru. Nu mai esti aceeasi, te macina tot felul de ganduri si remuscari, regrete cumplite si mai ales in situatia in care nu va merge relatia. Vei constata ca ai risipit tot ce ai avut bun in fiinta ta, ca ai investit acolo unde nu a meritat si multe altele din astea. Te rog mai asteapta...sunt cumplite remuscarile, crede-ma. Pe plan psihologic este mult mai greu sa depasesti acest moment daca nu ai omul potrivit langa tine, de aceea gandeste-te bine inainte de a lua decizia. Iti doresc sa ai mai multa putere ca mine, luciditate si puterea de a alege ce e mai bun pentru tine.
necuelena
Postat pe 3 August 2008 22:20
Suzuki se duce la tribunal.
-Cazul Suzuki versus Suzi, numita Suzuka.-striga aprodul.
-Da, zice judecatoarea, scuturandu-si o maneca, pe care se asezase obraznic un firicel de praf.Impricinatul are cuvantul.
-Doamna judecatoare, onorata curte.Acum doua zile m-am insurat cu nevasta-mea.
-Si-ai ajuns asa repede la divort?
-Nu e vorba de divort doamna judecatoare, daca-mi permiteti.Nevasta-mea, mi-a declarat cand m-am urcat in patul nuptial, ca este virgina.
-Si tu de unde stii?-intreba judecatoarea.-O crezi pe ea pe cuvant fara sa verifici?
Si judecatoarea continua.
-Cazul se suspenda din lipsa de probe.Am zis.Si luand ciocanul de lemn, ii trase una in cap unei muste care se plimba de colo colo, si se hlizea la toata lumea fara nici un rost.

Postat pe 4 August 2008 07:37
Eu nu am condamnat-o. Am spus doar ca e o greseala. Am dat exemplul meu, care a avut la baza idei preconcepute. In mod sigur cel care m-a ranit putea sa judece altfel. Era cu multi ani mai mare decat mine. Ca o proasta, il iubeam cu disperare. Crezi ca
i-a pasat? Deloc! Sigur, nu am ramas cu el. Barbatul din viata mea, de azi, e un om sensibil, dar nu m-a putut face sa uit umilinta prin care am trecut. Niciodata nu m-a intrebat nimic. A spus ca NU IL INTERESEAZA NIMIC DIN CE A FOST PANA ATUNCI. Deci asa gandesc unii barbati.
hhp
Postat pe 4 August 2008 16:11
Da, ai si tu dreptate, hhp, dar gandeste-te ca nu toate au norocul tau.
Cat despre faptul ca nu..."te-a putut face sa uiti umilinta prin care ai trecut"....asta tine de matalutza, nu de bietul om, poate ca e atent, tandru, omul ideal ce mai......dar dak tu nu lasi trecutul in urma si nu privesti in fata , uiti sa traiesti prezentul si nu o sa stii sa te bucuri de viitor, stiu k dor urmele, dar lasa-le sa se vindece....Va pup pe toti, si pe prietenii tai....vanghe....Suzuki si Gica.

Postat pe 5 August 2008 00:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima iubire! 51 De la: garbo_19362 13 Septembrie 2015 17:51
daca aveti inima deschideti 11 De la: yavrum 14 Ianuarie 2009 12:13
Familia sau cariera????? 17 De la: Ioana007 5 Aprilie 2009 12:09
as vrea sa invat sa nu ma mai plictisesc de oameni 47 De la: cercelmarilena 18 Ianuarie 2009 13:03
nu vrea.....de ce?? 130 De la: wife 25 Iunie 2009 14:43
Setari Cookie-uri