Virgina la 30 de ani

De la: vanghelis007, la data 2008-08-27 09:09:16Draga mea, da-ti seama ce spui.In primul rand, trebuie sa stii ca eu nu sunt virgina.Mi-am pierdut virginitatea, pe vremea cand eram brigadier silvic, prin padurile inca nedefrisate ale patriei noastre.Dupa aia, cantam:
"M-am iubit intr-o viroagaaaaa...
Cu gagica mea cea slabaaaa..."
Cantecul meu a devenit hit si a rasturnat toate topurile muzicale, legate de concursul Cerbul de aur de la Costinesti.

ema_7
Postat pe 29 August 2008 00:17
Am citit si eu ce s-a scris pe tema asta si pot sa spun ca m-a binedispus maxim.Eu nu prea am timp sa ma uit pe forum si nu stiam ca sunteti asa grozavi dar promit ca de acu incolo o sa particip la discutii ca imi place ce gasca e aici,mai ales ca sunt si barbati printre noi si e mult mai incitant si constructiv in acelasi timp ca discutiile sa fie intre cele doua tabere ca sa spun asa.si chiar daca subiectul e oarecum expirat am sa va spun si eu o poveste reala la care am participat indirect.
Am avut niste prieteni care atunci cand s-au casatorit ambii erau virgini.Familie fericita in aparenta,realizata,cu un copil frumos ,o casa frumoasa,etc.Ambii erau niste oameni foarte frumosi,ea blonda cu ochi albastri,el inalt bine facut,saten...o fotografie excelenta...dar intr-o zi zmeul cel negru si hidos (un tigan cu contul gras) si-a propus sa o fure pe Ileana Cosanzeana de la Fat Frumos al ei si luni de zile s-a tinut de capul ei pana cand intr-o zi i-a sucit mintile si ...inevitabilul s-a intamplat.Ce credeti ca a determinat-o?A vrut sa vada si ea cum e cu altu....si a constatat ca era mult mai bine ptr ca palosul zmeului se potrivea mai bine in teaca,Fat Frumos avand palosul prea mare...cauza dureri (dar ea credea ca asa tre sa fie).Urmarea cred ca o banuiti cu totii...familie destramata,suferinta,regrete...
lungu_mihaela2006
Postat pe 29 August 2008 14:28
Tare faza! Deci Fat-frumos il bate pe zmeu in palos??
anakin
Postat pe 29 August 2008 17:26
revenind la subiect...
-este scarbos, nesanatos si groaznic sa nu o faci pana la 30 de ani... sincer acu. nu-ti da nimeni niciun premiu...iar religia... eu mereu am spus ca asta nu e pacat mare, sa faci avort e pacat mare, sa omori e pacat mare, nu asta...ok sunt poate prea mica sa-mi dau cu parerea insa stiu sigur ca voi face tot posibilul sa nu ajung asa la 30 de ani sau mai rau, in noaptea nuntii... dupa ce el a facut ce a vrut cu cine a vrut inainte de nunta sa vin eu sa aiba de cine sa-si bata joc... el murdar, ea curata... cu ce folos??? aiurea

Ok toate sunt pacate insa referitor la avort te intreb eu acum ce crezi ca i mai pacat sa faci avort atunci cand stii ca nu poti avea un copil si nici nu ai putea sa i oferi un camin fericit si tot ce are nevoie?Sau sa il nasti si sa-l arunci in primul tomberon,sa-l lasi sa moara de foame sau sa ti bati joc de el?AAA???cE TI SE PARE TIE MAI MARE PACAT DIN OPTIUNILLE ASTEA!Eu zic ca daca esti constienta ca nu vrei un copil te protejezi si chiar si asa daca s a inamplat accidentul faci avort decat sa l chinui logic!
mauinboots
Postat pe 30 August 2008 04:57
Era pentru Aime postul!AM UITAT SA SPECIFIC!
mauinboots
Postat pe 30 August 2008 04:58
Chiar asa, poate ca "virgina" a reusit sa isi rezolve problema. poate acum nu mai e virgina, iar noi tot nu am terminat de povestit.
gabriela_esty
Postat pe 30 August 2008 16:08
mai bine il pastrezi si il dai la orfelinat dak nu ai posibilitatea. nu este solutia cea mai buna, dar nici sa nu ii dai ocazia sa aiba o vita. parerea mea msg pt mauinboots
aime
Postat pe 30 August 2008 17:05
Ei ce sa-i faci anakin...se mai intampla si lucruri din astea....se vede treaba ca nu conteaza numai frumusetea ,seriozitatea ,si marimea palosului lui Fat Frumos...uneori daca palosil e prea mare...
lungu_mihaela2006
Postat pe 31 August 2008 08:14
Suzuki Fat-Frumos, se intalneste cu Zmeul Zmeilor,Mos Tagarta.La confruntare, a participat si Ileana Cosanzeana (ca motiv al litigiului) si o reprezentanta a ziarului local Garbo.Zmeul il intreaba pe Fat-Frumos:
-Uite, pentru ca eu sunt Zmeul, spune tu in ce vrei sa ne batem:Pe umeri, ti-ar place?
-Nu, raspunse Fat Frumos cu semetie.
-Atunci pe spinare.
-Nu,-zise iarasi Suzuki tragand cu ochii la Ileana.
-In ciorapi nu, ca ai mei sunt gauriti si s-ar putea sa avem victime colaterale-si aici mos Tagarta arunca o privire pe sub mustatile lui stufoase spre reprezentanta Garbo, care era frumoasa si sexi...Hai sa ne luptam in palose.
-Tu ce parere ai Ilenush.
-Treaba voastra, sunt palosele voastre, puteti sa faceti ce vreti cu ele, dar sa stiti, ca eu nu fac sex in trei.Si nici in patru..
Si Ileana pleca manioasa, tragand-o pe reprezentanta Garbo dupa ea.

Postat pe 31 August 2008 08:41
Ai tot respectul meu.

Postat pe 31 August 2008 11:02
Unde nu da Dumnezeu sa gasesc una ca tine! La modul general vorbind, barbatii nu sunt prea afectati de existenta unor foste relatii ale partenerelor.Exista un cui mic in suflet cand stii ca ...nu esti primul in viata unei femei cu care doresti sa ramai in viitor, dar nici nu poti sa ai pretentia de a fi primul in viata unei femei de 27 ani, sa zicem. Tot a mai avut cateva relatii in trecut, doua, trei sau cine stie si, la urma urmei, trebuie sa treci peste asta. - Cand dai insa de una virgina, toata treaba e ... wow!!! Asadar, la 30 ani virgina. Din nou, tot respectul meu!!!

Postat pe 31 August 2008 11:22
De la: mauinboots, la data 2008-08-30 04:57:51revenind la subiect...
-este scarbos, nesanatos si groaznic sa nu o faci pana la 30 de ani... sincer acu. nu-ti da nimeni niciun premiu...iar religia... eu mereu am spus ca asta nu e pacat mare, sa faci avort e pacat mare, sa omori e pacat mare, nu asta...ok sunt poate prea mica sa-mi dau cu parerea insa stiu sigur ca voi face tot posibilul sa nu ajung asa la 30 de ani sau mai rau, in noaptea nuntii... dupa ce el a facut ce a vrut cu cine a vrut inainte de nunta sa vin eu sa aiba de cine sa-si bata joc... el murdar, ea curata... cu ce folos??? aiurea

Ok toate sunt pacate insa referitor la avort te intreb eu acum ce crezi ca i mai pacat sa faci avort atunci cand stii ca nu poti avea un copil si nici nu ai putea sa i oferi un camin fericit si tot ce are nevoie?Sau sa il nasti si sa-l arunci in primul tomberon,sa-l lasi sa moara de foame sau sa ti bati joc de el?AAA???cE TI SE PARE TIE MAI MARE PACAT DIN OPTIUNILLE ASTEA!Eu zic ca daca esti constienta ca nu vrei un copil te protejezi si chiar si asa daca s a inamplat accidentul faci avort decat sa l chinui logic!


WOW! Mare harababura... :)

Poate te mai razgandesti in privinta problemei pe acre o discutam aici, daca vezi si tu cate neplaceri se pot ivi, in cazul in care te lansezi in viata de cuplu prea devreme? Abstinenta te pune la adapost de toate aceste complicatii. Si te mai si invata ca, inainte de a te arunca in bratele unui barbat, trebuie sa SIMTI imbratisarea sufleteasca pe care acel barbat ti-o ofera - multi barbati sunt chiar dornici sa ofere asa ceva, doar ca... nu prea gasesc exmplarul feminin care le-ar aprecia generozitatea. Atunci cand pui relatia fizica pe planul intai, s-ar putea sa nu mai ajungi sa vezi, daca acea contopire a sufletelor e posibilia intre voi. Abstinenta ne disciplineaza sufletele, asta e si rostul ei. Or, eu as avea mai multa incredere intr-un barbat care mi-a acordat atata timp cam cerut eu, fara sa protesteze in mod infantil sau, si mai rau, sa adopte un comportament isteric, de santaj sentimental (de genul: "daca nu ma vrei in patul tau, inseamna ca nu ma iubesti" etc). Si cred ca si barbatul acela va fi mult mai sigur de fidelitatea mea, daca eu ii voi demonstra ca imi pot infrana dorintele, pot "amana" placerea pana la... timpul (si locul!) potrivit. Mi se pare logic, nu? Ah, da, stiu ca toti platim tribut filmelor in care persoane, aparent oameni ca si noi, se cupleaza pe unde se nimereste. Ceea ce nu inseamna ca trebuie sa ne grabim sa repetam ceea ce vedem pe ecarn in conditiile specifice mediului nostru (birou, ascensor, parcare etc). Intuitia (ba nu, imaginatia!) imi spune ca s-ar putea sa avem surprize nu tocmai placute - filmele sunt, totusi, fictiune... Si noi nu suntem maimute. Totusi. :)


Or, poate parea paradoxal, dar infidelitatea este alimentata in primul rand de lipsa de incredere si de comunicare intre parteneri. Un barbat care a pasit spre altar cu gandul ca sotia lui este prima si ultima femeie - pentru el, se va gandi de doua ori inainte sa faca o prostie care i-ar compromite casnicia. La fel si femeia. Si, din cate stiu, cuplurile care au trecut prin faza de concubinaj, inainte de a se casatori, sunt de doua ori mai mult expuse pericolului de a divorta, decat cele traditionale. Asta am mai spus-o, cu alta ocazie.
liarose
Postat pe 31 August 2008 15:36
buna,de ce sa te considere ciudata? inseamna ca nu este inteligent.In ziua de azi oamenii au inebunit aproape toti,dar tu nu trebuie sa te iei dupa ei.ASteapta sa vezi daca este un om cumsecade pt ca pe un om nu il poti cunoaste imediat,apoi casatoritiva la biserica altfel o sa va ajute dumnezeu
irina_24ro
Postat pe 31 August 2008 15:40
eu zic ca nu trebuie sa te iei dupa unul si altul,cel mai bine realizeaza-ti visul,trebuie sa il cunosti bine nu neaparat trebuie sa te culci cu el,daca te lasa inseamna ca nu este serios si umbla doar dupa sex,si daca tot ai stat pana la 30 ani,inseamna ca meriti ceva bun,un om bun cumsecade serios nu un fraier de 2 bani in calduri
irina_24ro
Postat pe 31 August 2008 15:49
Suzuki s-a dus la doctorul psiholog.
-Cum merg relatiile cu sotia ta Suzuki?
Dar Suzuki in loc sa raspunda, a inceput sa dea din maini cu disperare.Din cauza aceasta s-au intamplat doua lucruri ingrozitoare:
-Doctorul a scris cu litere mari in fisa lui Suzuki:Lipsa de comunicare.
-Si pentru ca Suzuki, tot dand din maini, l-a plesnit din greseala pe doctor peste ochi, acesta a inceput sa vada problemele de cuplu, incrucisat.

Postat pe 31 August 2008 20:20
Daca ai avut rabdarea asta pana acum, mergi pana la capat si implineste-ti visul.Toata cinstea daca te mariti cu voalul pe ochi. Esti o persoana deosebita.

Postat pe 31 August 2008 23:23
Eu nu am avut relatii sexuale pana la 22 de ani, crezand ca sant VIRGINA, dar culmea surprizei: ori nu am fost virgina niciodata, ori mai sant si acum, dupa multi ani, deoarece nici la primul, nici la urmatoarele contacte nu am avut nici macar cel mai mic indiuciu sau simptom care ar demonstra virginitatea.
Bineanteles ca baiatul respectiv m-a parasit, a ras si cu fundul de mine plus m-a mai facut de "rasul satului" povestind la prieteni ce pretentiile si aere mele de virgina desi in idea lui (si pe buna dreptate avea toate motivele sa creada asta) nici vorba sa fi fost...
Va dati seama ce dezamagire, rusine si gust amar la prima experienta...
De asta ce mai ziceti? Sper din tot sufletul sa nu pateasca la fel si virgina noastra de 30 de ani :(
umblataprinlume
Postat pe 31 August 2008 23:24
Umblata..., baiatul care te-a parasit n-a fost decat un plod repezit, superficial si prost informat. Sunt n femei care nu prezinta semne de virginitate - asa s-au nascut, si, ca barbat, nu lasi o femeie la care tii pentru ca nu e virgina. E minunat daca e - vorbind...axiologic - , dar, daca nu e, este minunat sa o descoperi pe ea ca om, cu toate defectele si calitatile ei. Partea mai nasoala e ca nu a avut incredere in ce ii zici tu, ci numai in propriile observatii. Oricum , n-ai dupa ce sa regreti. Ai suferit la momentul respectiv, dar acum trecutul nu mai conteaza.

Postat pe 2 Septembrie 2008 00:18
De la: Michael32, la data 2008-09-02 00:18:15Umblata..., baiatul care te-a parasit n-a fost decat un plod repezit, superficial si prost informat. Sunt n femei care nu prezinta semne de virginitate - asa s-au nascut, si, ca barbat, nu lasi o femeie la care tii pentru ca nu e virgina. E minunat daca e - vorbind...axiologic - , dar, daca nu e, este minunat sa o descoperi pe ea ca om, cu toate defectele si calitatile ei. Partea mai nasoala e ca nu a avut incredere in ce ii zici tu, ci numai in propriile observatii. Oricum , n-ai dupa ce sa regreti. Ai suferit la momentul respectiv, dar acum trecutul nu mai conteaza.

Deci tipul CARE spui tu ca te=a facut de rasul satului tin sa ti mentionez ca era un dobitoc si nu era absolut deloc informat!Cat desre virginitate stai linistita ori ai avut himenul foarte subtire s-a rupt repede si nu a aparut sangerarea ceea ce est eperfect normal la fel cum perfect de normal este ca poti avea himen elastic si nu se rupe cu una cu doua asa ca nu ti mai bate capul pentru toti prostii!Stai calma oricum cine te iubeste cu asdevarat te iubeste pentru ceea ce esti ci nu pentru o bucata de piele sa fim seriosi!!!
mauinboots
Postat pe 2 Septembrie 2008 00:33
Suzuki, intra in casa si incepe sa caute cu disperare, prin toate colturile, mormaind ceva, ce numai el intelegea.
-Ce cauti Suzuki?-il intreaba nevasta-sa.
-Cautam unde ai pus calitatile tale, ca defectele le vad imprastiate prin toata casa.

Postat pe 2 Septembrie 2008 07:29
cristina..sincer cel mai bun lucru pe care ai putea sa-l faci e sa-i dai inainte si sa scapi cat mai repede de statutul de "virgina"...nu mai conteaza daca ai sa ramai sau nu cu prietenul tau actual si nici cat de bine sau nu a fost prima oara...cu siguranta insa dupa ce ai facut-o n-ai sa regreti, te vei simti mai libera si mental si fizic si o sa poti sa vezi situatia mai limpede si vei sti ce ai de facut pe mai departe...profita de ocazie zic eu si nu te mai gandi, nu te mai complexa, nu te mai complica ca ai sa ajungi la 50 de ani asa si ai sa tot regreti ca ai pierdut timpul degeaba...

Postat pe 4 Septembrie 2008 05:11
cata dreptate poti sa ai! bravo (pt ddiana)
aime
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:27
Bineanteles ca nu a contat prea mult daca eram virgina sau nu. Dar atunci, m-am simtit extrem de frustata, deoarece am fost calificata drept o mincinoasa...
Daca taceam, filozof ramaneam! Daca as fi stiut ca nu imi pot proba virginitatea, nu mai avea rost sa pretind, chiar nici macar sa pomenesc de ea...
Si daca o luam pe de alta parte, pe vremea aceea, virginitatea atarna totusi f mult in balanta unei relatii, cea ce cred ca a fost si este o tampenie.
Conteaza mult mai mult puritatea sufleteasca si mentala care nu are prea mult de a face cu cea fizica...
umblataprinlume
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:58
PS: Am vazut ca, utilizatorea noastra cristinaX, care a deschis subiectul nu mai exista - dar as fi curioasa cum s-a manifestat virginitatea sau mai binezis cum a decurs primul act sexual la alte femei? Au avut acele symptome doveditoare sau nu? As fi curioasa sa aud si experientele altor femei in acest sens...

umblataprinlume
Postat pe 4 Septembrie 2008 18:09
Sa stiti ca depinde f mult si de barbat...Va spun din perspectiva unei femei de aproape 40 de ani,divortata,care a trecut prin viata si prin n-spe relatii.
Sotul meu m-a "ales" tocmai pentru experienta, cu mine s-a simtit mult mai bine decit cu o virgina...de la mine a invatat sex...si multi barbati prefera femeile versate...adora sa fie rasfatati in pat .Din pacate o virgina la o virsta asa avansata...la 30 de ani, demonstreaza si o anumita raceala sufleteasca si trupeasca...e imposibil in atitia ani sa nu iubesti patimas macar o data,si sa te daruiesti total celui drag.
Sexul la prima intilnire e chiar o piatra de incercare a unei relatii...Daca un barbat te place in pat, face tot posibilul sa aiba in continuare o relatie cu tine,sa te aiba numai pe tine,sa fii numai a lui.
Deci virginitatea nu e chiar o Bila alba. Din pacate poti gasi un barbat care sa te respinga exact din aceasta cauza...Am cunoscut multi barbati si stiu ce zic.....
Sapunul
Postat pe 4 Septembrie 2008 18:10
De la: Michael32, la data 2008-08-31 11:22:43Unde nu da Dumnezeu sa gasesc una ca tine! La modul general vorbind, barbatii nu sunt prea afectati de existenta unor foste relatii ale partenerelor.Exista un cui mic in suflet cand stii ca ...nu esti primul in viata unei femei cu care doresti sa ramai in viitor, dar nici nu poti sa ai pretentia de a fi primul in viata unei femei de 27 ani, sa zicem. Tot a mai avut cateva relatii in trecut, doua, trei sau cine stie si, la urma urmei, trebuie sa treci peste asta. - Cand dai insa de una virgina, toata treaba e ... wow!!! Asadar, la 30 ani virgina. Din nou, tot respectul meu!!!




si o sa faca copii la 45 daca n-o sa sufere de menopauza prematura care se instaleaza mai nou de la 35 de ani......
nu cred ca respect ii trebuia ei............ci o viata....un iubit...
parerea mea e ca a pierdut mult si n-o sa mai recupereze.....

intr-adevar are principii de invidiat dar la ce folos principiile daca nu esti fericit???

Postat pe 5 Septembrie 2008 18:29
Dincolo de faptul ca se posteaza in draci pe un thread al carei initiatoare s-a speriat si a fugit in lume, bubutza are dreptate in ceea ce spune.. ca si red rose... hai sa nu mai respectam atat de mult ideile fixe si lipsite de argumente normale si sa recunoastem ca aceasta asa-zisa virtute poate fi de fapt un stigmat, pierzator ulterior. In fond, nici un barbat nu vrea o scandura in pat..sau cel putin asa cred eu.
anakin
Postat pe 6 Septembrie 2008 11:15
Are si bubutza dreptate.

Postat pe 6 Septembrie 2008 15:11
pt cele care ziceti ca ai scapat de reprosuri...c'mon. daca unui barbat ii place sa faca reprosuri o s-o faca oricum.
bine..esti virgina. te ia virgina.dar de unde stie el ca dupa casatorie nu ai incercat si pe altii? deci,daca e sa ne luam dupa reprosuri..acestea oricum vor fi. iar barbatii care judeca o fata ca e sau nu e virgina sau intreaba cu cati a fost inainte e un limitat.
nu virginitatea conteaza. si nu ea e cauza divortului.
poti sa te casatoresti virgina, sa ai noroc sa va potriviti si sa ai un chef de nebun de sex
poti sa ai experienta si totusi sa n-ai prea mult chef.concluziile le trageti singure. ca barbatii chiar au fost ok cu raspunsurile lor.
mdlyna
Postat pe 6 Septembrie 2008 17:03
Asa e anakin - nimeni nu vrea o scandura in pat, dar sa nu uitam ca lucrurile legate de sex se invata si ca cele mai focoase femei au fost si ele odata virgine.

Postat pe 6 Septembrie 2008 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu o femeie in pat ? 155 De la: Ioana007 26 Aprilie 2009 08:39
MAREA DESCOPERIRE ?NU -DOAR O CONVINGERE CARE POATE NU TREBUIA 11 De la: Ioana007 10 Decembrie 2008 19:13
Logodna cu tam-tam sau logodna discreta? 10 De la: tutankhamon 22 Mai 2009 00:23
Traditii la nunta 7 De la: cinezee 3 Martie 2009 23:29
E loc pentru toata lumea,pe site-uri! 11 De la: quasaria 28 Noiembrie 2009 18:25
Setari Cookie-uri