Virgina la 30 de ani

Am visat dintotdeauna sa fiu mireasa virgina si sa ma pot casatori la manastire. dar iata ca anul acesta am facut 30 de ani si tot nemaritata am ramas. momentan am o relatie de 2 luni si nu stiu ce sa fac. sa imi indeplinesc visul, sa fac sex cu el? si dc fac sex sa ii spun ca sunt virgina sau o sa ma considere ciudata???? :(((

Postat pe 2 Iulie 2008 11:39
Buna CristinaX.A fost un vis frumos al tau dar care astazi nu cred ca mai valoreaza mare lucru pt barbati.In felul acesta ai scapat de mustrari de constiinta dar si de cine stie ce boli ,insa pentru tine nu cred ca te-ai ales cu mare lucru.
Tin minte ca spunea un barbat :" decat sa te culci cu o virgina ,mai bine renunti". Nu vreau sa te descurajez nici sa judec,dar daca tipul chiar tine la tine ,poate se merita sa incerci. Depinde cat de copt la minte este. Daca ii arde de ras ,mai bine te faci ca nici nu i-ai zis si renunti.Nu-l lasa sa-si bata joc.Mai bine intreaba-l cam ce parere are despre o persoana care este virgina la 20 si ceva de ani,astfel ii vei testa reactia inainte de a te umilii pe tine.Barbatii sunt parsivi.
Bafta!
emiligold
Postat pe 2 Iulie 2008 20:36
Te felicit pt taria de caracter de care dai dovada! Sunt convinsa ca Dumnezeu e foarte mandru de tine. Cred ca ar fi pacat sa-ti pierzi virginitatea inainte de casatorie, daca tot ai rezistat pana acum. Ar fi ca tiganul acela care s-a inecat la mal. Te sfatuiesc sa discuti cu iubitul tau, sa-i spui ca esti virgina, dar sa i-o spui cu mandrie, sa nu stai cu capul in jos si jenata ca si cum ai fi facut ceva rau. Sa inteleaga ca nu-ti pare rau si ca ar fi f norocos si privilegiat sa fie primul din viata ta. Acesta ar fi cel mai mare test la care l-ai putea supune. Sa vezi ce parere are si daca e de acord sa te astepte pana va casatoriti. Daca te iubeste si are intentii serioase cu tine te va astepta, te asigur! Vei fi f multumita si fericita cand vei intra in biserica in fata Bunului Dumnezeu virgina si noaptea nuntii va fi magica. Altfel si-ar pierde farmecul. Veti avea o casnicie mult mai fericita, trainica si binecuvantata de Dumnezeu. Iti spun sincer ca ar fi pacat sa te culci cu el inainte, Stai linistita ca vei invata din mers tot ce trebuie sa stii. Un barbat adevarat te va aprecia si seva simti norocos , nu te va considera in nici un caz o ciudata.Iti urez multa sanatate, succes si Dumnezeu sa ne binuvanteze pe toti si sa ne intareasca!
sunny17sunsunny17sun
Postat pe 3 Iulie 2008 21:55
Inainte, era extrem de rusinos sa nu te casatoresti virgina, iar unii barbati chiar isi trimiteau proaspetele sotii inapoi acasa la parinti daca descopereau ca sotiile lor nu erau fecioare. Acum mentalitatea s-a schimbat. Barbatii cauta placere si pentru ei nu mai conteaza daca femeia cu care isi impart viata a fost virgina sau nu. Ei isi doresc sa fie satisfacuti in pat si fara mult exercitiu practic ...numai din lectura nu se invata prea multe. E bine ca ai ramas virgina daca asta ti-ai dorit, daca asta te-a facut sa fii mereu cu sufletul impacat....insa stiu cum sunt barbatii....prietenul tau va aprecia probabil ca esti virgina, inca asta se va intampla pe moment ...in clipele acelea....apoi va vrea sa se simta bine... sa ii provoci placere... vei sti sa faci asta daca nu ai experienta? Sigur ca va trebui sa ii spui...pentru ca oricum isi va da seama in momentul acela... si e mai bine sa fii sincera.Ar trebui sa ii spun in momentele dinainte...atunci cand te hotarasti sa o faci cu el...pentru ca toate stim ca barbatilor nu le place sa vorbeasca prea mult si mai ales despre astfel de situatii... e posibil sa se sperie sau sa o simta ca pe o obligatie pentru mai tarziu daca va fi primul din viata ta. Gandeste-te foarte bine ce vrei. Apoi.... vrei sa fii virgina pana in noaptea nuntii....aceasta trebuie sa fie minunata...fiecare mireasa isi doreste sa fie una dintre cele mai frumoase din viata ei. Ai citit despre "prima oara"? nu e foarte placuta senzatia prima data...nu vreau sa te sperii, dar cred ca ar trebui sa stii foarte bine ce vrei...stii cum se spune:ai grija ce iti doresti! Totusi, daca gandul ca vei fi mireasa virgina te linisteste, atunci poate ca ar fi mai bine sa astepti. Daca vei regreta pe urma, nu vei mai avea cale de intoarcere.... nu stiu... e o hotarare pe care o poti lua numai tu...

Postat pe 4 Iulie 2008 14:12
Si eu am o prietena care se casatoreste virgina. Dar aici nu numai ea tine la lucrul asta ci si viitorul ei sot. Amandoi considera treaba asta f importanta si desi au avut n ocazii sa faca dragoste, prefera sa astepte. Depinde aici f mult de barbatul pe care il ai alaturi.
pisoias
Postat pe 9 Iulie 2008 11:52
Cred ca barbatii nu stiu sa aprecieze faptul ca o femeie inca se pastreaza, chiar si mai mult de 30 de ani, pana apare Fat-Frumos. Un prieten al meu avea o vorba :"mananci, nu mananci, vremea painii trece". Sa nu te astepti ca ti se va ridica o statuie in fata primariei, si nici popa nu te va da exemplu enoriasilor, ca te-ai maritat virgina. Este pur si simplu o alegere a ta, insa una gresita, si orice femeie iti poate confirma faptul ca himenul se intareste o data cu trecerea timpului. Si sa nu mai vorbim de faptul ca, hormonal, corpul isi cere si el drepturile lui, pe care tu le suprimi...citesc aici ca o sa inveti pe parcurs...fals! daca ai frica de sex acum, vei avea si mai tarziu, vei fi inhibata si nu iti va face nici o placere sa te culci cu barbatul tau; dar evident ca tu il iubesti in continuare, si nu iti vei pune niciodata problema daca el este multumit de relatia sexuala cu tine, ca nu ai motive...doar ai stat virgina pentru el. Si asa te vei regasi peste patru-cinci ani, plangandu-te ca a gasit alta mai urata ca tine, dar mai femeie in pat, si vei ajunge la concluzia ca barbatii e porci si nu merita (imi tot place sa o citez pe Elena Carstea). Apropo, sunt curios cat de magica este noaptea nuntii pentru femeile aflate la a doua sau a treia casatorie....au ramas in continuare virgine, sau nu au cunoscut decat un singur barbat in viata ei, mirele respectiv fiind al doilea???
anakin
Postat pe 10 Iulie 2008 00:46
Un prieten de-al meu, a vrut sa se insoare cu Alba ca Zapada.Dar statea in dubiu./-De ce stai in dubiu, si nu stai in altceva?L-am intrebat eu.De pilda in parc./-Mai, fata este frumoasa../-Da.Daca nu eram insurat, o luam eu./-Are nasul mic si obraznic./-Este un nas perfect pentru bucatarie.Esti sigur ca nu-l scapa in oala cu ciorba, si il gasesti la tine in farfurie./-Are strungareata./-Da, si?Eu am gauri in urechi si nevasta-mea tot zice ca sunt surd atunci cand ma striga.Ce cusur ii gasesti?/-Da mai, a crescut printre cei sapte pitici, si atunci...intelegi...Daca nu mai este virgina?/-Ce-ti pasa tie ce-a facut ea inainte de a fi a ta?Daca este virgina, este o comoara pentru tine.Daca nu e..Stai.Sa-ti dau un exemplu.O stii pe iapa mea cea murga?/-O stiu./-Sa stii ca atunci cand am luat-o, nu era virgina.Ba avea si un manz dupa ea.Dar stii ce trage la caruta?Ca daca te-as pune pe tine la caruta, desi tu toata ziua lucrezi la gantere, nu poti sa tragi caruta asa cum o face ea./-M-ai zapacit.Eu ce concluzie sa trag acum?Ca ar fi mai bine sa imi cumpar o iapa?/-Nicidecum.Trebuie sa te intrebi care virginitate este mai mare si mai importanta pentru tine.Cea trupeasca sau cea de spirit.Pentru ca eu, desi am pierdut-o pe prima, pe a doua am pastrat-o neintinata.Dar se poate si invers.Eu cred ca problema virginitatii este o falsa problema..O matusa a mea era virgina cand a murit...Dar lasa ca iti povestesc alta data.

Postat pe 10 Iulie 2008 20:59
De la: , la data 2008-07-04 14:12:11Inainte, era extrem de rusinos sa nu te casatoresti virgina, iar unii barbati chiar isi trimiteau proaspetele sotii inapoi acasa la parinti daca descopereau ca sotiile lor nu erau fecioare. Acum mentalitatea s-a schimbat. Barbatii cauta placere si pentru ei nu mai conteaza daca femeia cu care isi impart viata a fost virgina sau nu. Ei isi doresc sa fie satisfacuti in pat si fara mult exercitiu practic ...numai din lectura nu se invata prea multe. E bine ca ai ramas virgina daca asta ti-ai dorit, daca asta te-a facut sa fii mereu cu sufletul impacat....insa stiu cum sunt barbatii....prietenul tau va aprecia probabil ca esti virgina, inca asta se va intampla pe moment ...in clipele acelea....apoi va vrea sa se simta bine... sa ii provoci placere... vei sti sa faci asta daca nu ai experienta? Sigur ca va trebui sa ii spui...pentru ca oricum isi va da seama in momentul acela... si e mai bine sa fii sincera.Ar trebui sa ii spun in momentele dinainte...atunci cand te hotarasti sa o faci cu el...pentru ca toate stim ca barbatilor nu le place sa vorbeasca prea mult si mai ales despre astfel de situatii... e posibil sa se sperie sau sa o simta ca pe o obligatie pentru mai tarziu daca va fi primul din viata ta. Gandeste-te foarte bine ce vrei. Apoi.... vrei sa fii virgina pana in noaptea nuntii....aceasta trebuie sa fie minunata...fiecare mireasa isi doreste sa fie una dintre cele mai frumoase din viata ei. Ai citit despre "prima oara"? nu e foarte placuta senzatia prima data...nu vreau sa te sperii, dar cred ca ar trebui sa stii foarte bine ce vrei...stii cum se spune:ai grija ce iti doresti! Totusi, daca gandul ca vei fi mireasa virgina te linisteste, atunci poate ca ar fi mai bine sa astepti. Daca vei regreta pe urma, nu vei mai avea cale de intoarcere.... nu stiu... e o hotarare pe care o poti lua numai tu...
rasarit
Postat pe 11 Iulie 2008 15:02
o sa ma "omoare " tehnologia asta ! am vrut sa trimit un raspuns si defapt am reusit o ...copiere...sorry !!!!!
rasarit
Postat pe 11 Iulie 2008 15:07
Salut la toata lumea. In legaura cu a fi sau a nu fi virgina la 30 de ani. Vreau sa va spun ca si eu sunt cam in aceeasi situatie cu CristinaX. Sunt intr-o relatie de 4 luni, am 28 de ani si da, sunt virgina. E adevarat ca azi barbatii nu mai pun mare pret pe virginitate, sau asa vor sa dea impresia. Eu i-am spus prietenului meu de la inceput situatia mea, si i-am explicat ca o sa se intample doar cand o sa fiu pregatita. Am avut ocazii sa se intample dar el mi-a spus ca ma respecta pentru situatia in care am ajuns si ca respecta decizia mea. E adevarat ca prima data e dureroasa si destul de neplacuta, dar cred ca conteaza ff mult ce barbat ai langa tine. Daca te iubeste cu adevarat o sa aiba grija sa te faca sa te relaxezi si sa treci mai usor peste acest pas.
Asa ca parerea mea este sa-i spui, nu ai de ce sa iti fie rusine...in fond a fost o hotarare pe care tu ai luat-o.
Iti doresc multa fericire si sa dea D-ul sa fie el alesul.
arima
Postat pe 11 Iulie 2008 17:34
Daca esti virgina pentru ca asa este credinta ta, numai respect!
Insa, in acest caz, ar fi trebuit ca si barbatul de langa tine sa ti-l alegi in acord cu aceeasi credinta, si atunci, in mod clar, ar fi trebuit ca el deja sa stie ca tu esti virgina sau, in orice caz, nu ar trebui sa ai nici o ezitare in a i-o spune. Avand aceste ezitari, este clar ca prietenul tau nu iti impartaseste aceste valori si vei avea ceva probleme in a-ti fi recunoscuta ca "valoare" virginitatea.
Daca insa o faci asteptandu-l pe don Manuel din nu-stiu-care telenovela, sa-i pui himenul la picioare, daca o faci de frica "gurii lumii", daca o faci pentru ca esti frigida sau pentru ca, la 30 de ani, "nu esti inca pregatita", daca o faci de frica sa nu patesti ceea ce a patit prietena vecinei unei matusi, atunci stai jos, respira adanc si fa-ti o programare la un cabinet de sexologie/psihologie/psihiatrie.
Ecoul
Postat pe 13 Iulie 2008 17:24
CristinaX....vreau sa vad, mai scrii ceva?....Chiar nu raspunzi oamenilor care incearca sa te ajute?????????...cu sfaturi pro si contra....macar mai saluta si tu lumea care tine cu tine....de 11 zile nu ai mai scris nik....\"\"Trebuie sa te intrebi care virginitate este mai mare si mai importanta pentru tine.Cea trupeasca sau cea de spirit\"\"....plagiez, stiu dar trebuie sa-i dau dreptate.

Postat pe 13 Iulie 2008 23:16
Buna Cristina, adevarat "mare lucru" n'ai pierdut daca ai ramas virgina pana la varsta asta,daca te iubeste cu adevarat si te accepta asa cum esti, bravo lui, pune'l la incercare, intreaba ce crede despre fetele care's virgine la o varsta mai "inaintata".dar mai e o chestie, de ce stai asa virgina....de ce nu'ti vine sa te culci cu el..da vorbesc din propria experienta,nici eu nu am intalnit "printul" dar si cand l'am intalnit, el m'a pastrat pana cand ne'am casatorit,m'am maritat la 27 de ani,cam tarziu si sa stii ca din obisnuita nu'mi venea sa fac dragoste cu el,e ceva care ti'a intrat in subconstient si trebuie sa "lucrezi"sa'l scoti,eu n'am visat sa ma casatoresc la manastire,dar uite ca s'a intamplat,n'am avut un motiv anume,doar sa nu auzim discutii, stii cum e lumea, am evitat sa comenteze,sotul meu nu e roman si'atunci am mers in alta parte, preotul de la biserica de langa mine nu e asa "modern" si mi'a fost ca'i mai zice ceva mamei,dar ai incredere ca este cineva acolo sus si o sa te ajute, daca el este "printul" o sa te iubeasca si o sa te accepte asa cum esti, fii sincera.dar nu prea sincera cu el si'ai sa vezi ca o sa fie bine,bafta multa si sper sa fii fericita
Krish
Postat pe 14 Iulie 2008 14:01
Krish, daca as fi sotul tau si as vedea ce ai scris tu aici, in secunda doi ai pleca spre maica-ta. Sa iti spuna ea ce mare lucru ai pierdut. In ceea ce priveste parerile pro si contra, eu unul cred ca aici, pe acest site, avem de-a face numai cu femei frustrate...aici am intalnit cele mai multe pareri antibarbati, sub considerentul ca nu merita ceea ce ii dau femeile. Pentru cele maritate, aveti copii? daca da, cum l-ati facut, ati asteptat sa vina barza la geam sau v-ati culcat cu sotul?? Pentru cele care se incurajeaza ca divortul este mana cereasca si sfatuiti celelelate femei sa divorteze si ele: nu am vazut fariseism mai mare, ma faceti sa rad.. daca ati mai fi maritate, ati face tot posibilul sa pastrati realtia si sa va salvati casnicia.
Aaaaa.... si sa nu uit.... cristinaX aici, sau alte deschizatoare de idei pe forum...daca sunteti reale, mergeti fetelor la psihiatru, e clar ca aveti probleme (mai ales una care spunea ca e gravida cu sotul, dar acum nu il mai iubeste - va dati seama ce fel de femeie este aceasta?, l-o fi gasit pe adevaratul tata al copilului ei?). Iar daca nu sunteti reale, inseamna ca administratorii siteului inventeaza istorii elucubrante despre care va invita sa va dati opinia... altfel site-ul nu ar mai fi vizitat.
anakin
Postat pe 14 Iulie 2008 17:44
hm..........cata dreptate! Anakin. Esti genial. M-am inscris pe acest forum numai ca sa pot zice "Da-i inainte!!!!!!!!!!!!!!" Stiu, stiu.....sunt genul care doar citesc si nu ma implic. Dar tu esti fantastic.
arliss
Postat pe 14 Iulie 2008 18:02
Cata dreptate ai tu, Anakin....si eu am crezut si inca mai cred ca nu sunt reale , ca-si ia un nik de moment si apoi nu mai raspund pe acelasi.....sunt , cum zici tu si frustrate, dar dak am fi toti la fel si am gandi toti la fel crezi tu k ar fi numai flori si pace pe pamant?....Hai sa ne suportam unii pe altii asa cum suntem, nimeni nu e perfect si sa ne ajutam cu un sfat si cu timpul poate nu vor mai fi la fel de.....frustrate:)...o zi buna tutoror.

Postat pe 15 Iulie 2008 09:14
De la: sunny17sunsunny17sun, la data 2008-07-03 21:55:08...Stai linistita ca vei invata din mers tot ce trebuie sa stii...

Nici chiar Fat-Frumos, despre care se spune ca invata intr-un an cat altii in zece (ar fi fost mai potrivit sa spun Ileana Cosinzeana, insa n-am date ca ea ar fi fost la fel de isteata), nu ar fi capabil sa recupereze "din mers" zece ani in plus, sa zicem, de virginitate.
A debuta in viata sexuala la 30 de ani este cam tardiv si nu vei putea dobandi experienta pierduta oricat de hotarata, dotata si silitoare vei fi. Dar, vorba aceea, mai bine mai tarziu decat deloc precum matusa lui vanghelis, asa ca, daca nu habotnicia este cea care te tine-n loc, fa-ti debutul sexual sau, vorba cuiva de pe aici, fa-ti o programare la un cabinet psihologic.
elis
Postat pe 17 Iulie 2008 12:38
CristinaX, noi te salutam, vad ca matale nu ai nici un gand sa ne mai bagi in seama......incep sa cred k esti tare ocupata, poate meditatiile te tin departe de noi, poate ai dezamagit omul si acum vrei sa recuperezi.....oricum, ne bucuram pt tine, indiferent de decizia luata......Oare acum pe ce nik ne mai scrii, astept sa vad cu ce ne mai uimesti:)):)).....bafta multa :*:*:*

Postat pe 19 Iulie 2008 02:22
dak tipul acela te iubeste cu adevarat o sa fie super extra ultra incantat k esti virgina... dak nu n-are decat sa ia ce lasa altii...
oana_me2
Postat pe 19 Iulie 2008 21:00
depinde ce e in inimile,simtirile voastre.
sorstu
Postat pe 20 Iulie 2008 02:28
Intr-o zi, Gica a cumparat un kilogram de mere.S-a dus in camara, le-a asezat pe raft si dupa aceea, de fiecare data cand intra acolo cu treburi, ii placea sa se uite la merele lui care erau mari, rotunjoare,rosii, galbene si risipeau imprejur o aroma de ti se taiau picioarele.Dar Gica, vroia cu tot dinadinsul sa le pastreze asa, si sa se bucure de aceasta stare a lor, cat mai mult cu putinta.Pana cand intr-o zi, cand a intrat in camara si a vazut ca merele disparusera.S-a dus furios la maica-sa:
-Mama, unde sunt merele mele?
-Merele..Care mere?Aaaaa...merele..i le-am dat nepotului Vasile care a trecut pe aici.I-au placut atat de tare, ca mi-a cerut sa manance si el niste mere, ca nu mai poate de pofta.
-Si i le-ai dat?
Batrana clatina incuviintand din cap.
-Da sa vezi maica cu ce pofta musca din ele ca-ti venea sa te inchini.Se bateau turcii la gura lui, nu alta.
-Bine mama, dar nu stiai ca sunt ale mele?
-Da, maica.Dar tu nu faceai nimic.Si era pacat sa se strice pe raft degeaba.

Postat pe 20 Iulie 2008 05:24
Suzuki ajunsese un mare intelept si veneau la el toate fetele si femeile sa se planga, sau sa-i ceara diferite lucruri, de parca el ar fi fost agentia obiectelor pierdu-te si regasite.Intr-o zi a venit la Suzuki o fata extrem de frumoasa.
-Draga Suzuki, eu sunt foarte suparata pe Dumnezeu.Nu mi se pare corect ca a facut El.
-Adica?
-Noi suntem victimele barbatilor.Cand te intalnesti cu un barbat, numai ce vezi ca incepe sa saliveze, sa se invarta in jurul tau si sa iti spuna tot felul de lucruri, unele mai dragute, altele nu prea, dar toate urmaresc acelasi scop marsav:Sa ne bage cat mai repede in patul lor.Asta este crima cu premeditate, zau asa.Care este parerea ta, draga Suzuki.Tu poti sa-mi spui, pentru ca eu am o mare incredere in tine.
-Da, zise Suzuki, mangaindu-si barba.Ai dreptate, asa este.Dumnezeu a fost nedrept.Uite, si eu cat sunt de intelept, cand ma uit la tine pe sub gene, simt ca-mi vine apa in gura.
-Bine, dar de ce vezi in asta un motiv de suparare?-intreba frumusetea aceea, extrem de surprinsa.
-Pentru ca Dumnezeu, nu a facut toate femeile la fel de frumoase ca tine.

Postat pe 20 Iulie 2008 10:22
Draga mea ,nu face din acest lucru o prapastiein viata ta.Sunt sigura ca ai impliniri in alte domenii. Vezi tu , acest lucru este greu de acceptat, dar nu imposibil. Toate se intampla cu un scop.Cu cat te vei gandi mai multla faptul ca esti virgina cu atat mai repede echilibrul tau va fi zdruncinat mai puternic .Se va intampla atunci cand va trebui sa se intample .Sa ai incredere in timp. Rabdare si sanatate .Viviana

Postat pe 20 Iulie 2008 10:36
imi amintesc cu savoare un dialog.
manuel: vai de mine! erai virgina!
catwalk: da. e vreo problema?
manuel: pai acum ma simt responsabil pentru tine.
catwalk: dragul meu, asta e numai problema ta. eu tocmai ce mi-am rezolvat problemele...
dimineata urmatoare...
manuel: tu de ce pici in carti?
catwalk: in care carti?
manuel: in carti de dat in carti... esti de cupa?
catwalk: sunt de car-o, ca sa nu devin de stanjenescu.
legenda:
manuel= un intamplator
catwalk= eu la momentul douaj' de ani, cam atunci am hotarat ca tre' sa scap de motivul pentru care ai mei nu imi dadeau voie sa ies nicaieri sau daca se indurau sa ma lase sa plec undeva totusi ma carau la ginecolog la intoarcere.
virginitatea fizica nu mi-a reclamat-o nimeni pana acum, nici unul dintre barbatii momentelor vietii mele nu a plans ca "nu sunt eu primul", nici unul nu s-a plans ca s-ar fi ales cu ramasite de la un alt ospat... nici nu am capatat aplauze la scena deschisa nu nu mai aveam virginitati de incurcat in ele... o fi si virginitatea asta ca o celulita, se cramponeaza de ea mai mult femeile, barbatii nici nu o prea observa...
si daca sa ma simt fericita dincolo de tot ce ar putea sa ma nefericeasca, daca sa imi placa realmente cine sunt, daca nu ma vait ca am facut sau nu am facut una sau alta si sa raspund pentru ce sunt inseamna ca mi-am pastrat cealalta virginitate - aia care conteaza... apoi sunt virgina la sufletel...
catwalk
Postat pe 20 Iulie 2008 11:08
experienta o dobindesti muncind ,de aia ai ramas virgina si sa nu crezi ca ai sa recuperezi anii pierduti nici gind , treaba este ca o sa ai sot dar o alta experienta nu o sa ai doar daca divortezi s au i l inseli ca sa vezi cum e si cu altu dupa care totul se complica oricum eu nu te as lua de soata ca nu stii nimic in arta dragostei stii numai in arta diversiunii asa ca ai sa ramii cu
edy_sword
Postat pe 20 Iulie 2008 11:14
Da, in sfarsit am dibuit si eu cum sa raspunzi aici pe acest site. Cu virgina... hmm... , toate au un inceput , inainte ....sau dupa casatorie. Te poti simti bine si inainte si dupa dar te poti simti rau si inainte dar si dupa... Eu sa fiu in locul tau nu m-as casatori cu unul fara sa stiu cum e ...acolo... daca nu e bine .. daca nu se potriveste??? daca nu ne potrivim??? in intentii si alte chestii???? si pana la urma casatoria e o chestie inventata , nu toti sunt facuti pentru asta pana la moarte. uitat te in jur... cate divorturi..trebuie sa incerci sa vezi ori inainte ori dupa fara sa te cramponezi prea tare. Surprizele vin dupa, vei afla doar daca faci ceva . DO SOMETHINGGGGGGGGGGGGG kiss
mihaela_vieru2000
Postat pe 20 Iulie 2008 11:37
E un lucru minunat ca la varsta ta esti virgina. Multe fete si-ar dori macar sa reziste pana la 20 de ani, dar nu reusesc. E un lucru mare ca ai reusit, nu cred ca ai pierdut nimic, poate daca se intimpla cine stie daca erai mai fericita. Gaseste omul potrivit care sa nu isi doreasca doar sex, ca vei avea de suferit.
lacrimioara
Postat pe 20 Iulie 2008 12:38
ce de replici dure.....
da , o sa aprecieze dumnezeu....de fapt daca s-a pastrat pana acum ...cu sigurantza e mai castigata ca oricare alta care si-a pierudt-o de la 14-15 ani sau chiar mai devreme.....
cat depsre barbatzi ...ORICARE vrea k femeia sa fie a lor si numai a lor ....
degaba zicetzi voi ...da o data in viatza tot iti arunca cu noroi ...
ca ai fost cu altul........
orice placere se plateste......
orice lucru bun , se face cu efort !!!
silviaoana
Postat pe 20 Iulie 2008 13:36
Eu cred ca nici nu e sanatos ca la 30 de ani sa fii inca virgina. Iti recomand si un control la medicul ginecolog chiar dc aparent nu ai nici o problema. In special chisturile ovariene iti pot crea surprize in astfel de situatii. Doi la mina, eu zic sa iti incepi viata sexuala chiar dc nu te vei casatori cu acest barbat, insa ai grija ca persoanele cu care ai relatii intime sa nu fie persoane trecatoare din viata ta ci persoane dispuse ca si tine, dc totul merge bine, sa continue relatia si poate chiar sa ajunga la casatorie.
anamariapop
Postat pe 20 Iulie 2008 13:40
lacramioara, vrei sa imi spui ca tu esti virgina si la cei 40 de ani? sau ca regreti ca nu mai esti?...nu mai spune ca nu a pierdut mare lucru, stii foarte bine ca gresesti...aa, sa nu uit..tu esti maritata?
BTW, oare de ce exista astfel de femei pe pamant? dintr-un astfel de aluat de nasc administratorii de bloc pe care ii uram cu totii, din astfel de oameni se selctau turnatorii voluntari ai securitatii... probabil ca sa nu simta ca traiesc degeaba.
anakin
Postat pe 20 Iulie 2008 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sexul pana la casatorie.. 96 De la: prometeus_wife 15 Februarie 2009 12:02
IN CAUTAREA UNEI PRIETENE 27 De la: Ioana007 17 Mai 2009 17:19
Virgina la 30 de ani 358 De la: Micass 8 Mai 2009 08:48
Un an plin de minciuni....de ce? 66 De la: estela 30 Mai 2010 04:26
E loc pentru toata lumea,pe site-uri! 11 De la: quasaria 28 Noiembrie 2009 18:25
Setari Cookie-uri