afla daca esti misogina..

La inceput a fost Cuvantul. Apoi a aparut si Adam si a fost fericit. De aceea se vorbeste despre acele timpuri biblice ca au fost Raiul pe Pamant. Si toti spun ca problemele au aparut o data cu Eva. Probabil ca normele paradisiace nu prevedeau discriminarea femeii de catre barbat. Si in fond, Eva nu a fost de vina pentru faza cu marul. Ea doar a prezidat consiliul in care s-a luat decizia ca omul sa manance din fructul oprit. Ei da, a urmat alungarea din rai, dar cine isi doreste sa traiasca intr-un loc numai al barbatilor?cıteva sfaturi pentru cum sa-ti traiesti viata alaturi de urmasii lui Adam:

1. Sa nu uiti niciodata: un barbat poate fi schimbat doar cand e in scutece. Mai tarziu creste iar pampers-ul se schimba in chiloti tetra si scancetul de sugar in gemete erotice. Un singur lucru nu vei schimba la un barbat: toata viata vor avea apucaturi de sugari schimba doar biberonul si tetina.

2. Te certi cu iubitul sau prietenul si te ameninta ca pleaca. Iti ramane un singur lucru de facut: inchide usa dupa el!

3. Ai grija si tine-i mereu mintea ocupata cu ceva este mult prea mare spatiul pentru cei cativa neuroni ramasi sus. In fond, ceilalti dau petrecere jos. In plus, ai grija ca cei cativa neuroni sa se simta apreciati altfel se vor revolta...

4. Intotdeauna sa alegi un barbat mai tanar ca tine pentru ca-ti va accepta orice. Nu pentru ca te iubeste sau te doreste ci din respect pentru experienta ta. In plus, daca face mofturi si spune ca nu vrea ceva, spune-i, pe un ton serios: Asa-mi trebuie daca ma apuc sa cresc toti pustanii. Vor fi oripitati de vorbele astea si vor face totul ca sa ii treci in randul barbatilor adevarati. Absolut tot!

5. Definitia barbatului independent: barbatul care nu a fost in stare sa faca nici o femeie sa se simta bine sau care le-a facut pe toate sa se simta prost.

6. Primul pas pe Luna s-a facut nu din patriotism ci din disperarea barbatului: cauta un loc in care sa scape de femei. Al doilea pas pe Luna nu s-a mai facut pentru ca ne-am trezit: daca noi nu putem fi fericite cu ei atunci nici ei nu vor fi fericiti fara noi!

7. Toti barbatii sunt la fel au doar alte chipuri ca sa ne dea impresia ca fetele lor sunt diferite. Dar cine se uita la fata lor?!

8. Pe un barbat nu trebuie niciodata sa-l faci de ras: lasa-l sa vorbeasca si se va face singur de ras.

9. Daca vrei sa faci un barbat sa-si tina cuvantul, fa-te hipnotizatoare.

10. Daca dimineata iti cere micul dejun la pat, nu mai sta pe ganduri: din seara urmatoare muta-i patul in bucatarie.

11. Dragostea te orbeste, dar casnicia iti rapeste si celelalte simturi.

12. Evreii au ratacit 40 de ani prin desert nu pentru ca nu gaseau drumul ci pentru nici unul dintre cei care conduceau convoiul nu era femeie si ca atare nu aveau simtul realitatii si nu stiau sa se orienteze.

13. Cand iti cere sa-i citesti o poveste citeste-i de pe extrasele de cont si la final explica-i ca soldul creditor inseamna ca ai cheltuit in avans salariul lui pe cateva luni.

14. Cand trebuie sa iei o decizie importanta sa nu uiti niciodata sfatul celor intelepti: nu exista femeie urata ci doar bautura putina. Asa ca fa-ti curaj din timp si vei reusi in orice-ti propui.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 03:31
mie mi- placut sunt curioasace parere au barbatii
yavrum
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:08
sunt prea mandri ca sa accepte cele spuse...dar e adevarat faza cu crescutul copiilor...am avut un prieten care era cu 3 ani mai mic decat mine si cand ma enervam ii ziceam ca m a pus dracu sa ma combin cu copiii...se enerva maxim....insa avea grija ca atunci cand mai faaceam si eu vreun gest de genu"copiilor"sa mi intoarca vorba:cine i copilul acum??
daria86
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:27
De la: arhanghel, la data 2008-11-15 03:31:13La inceput a fost Cuvantul. Apoi a aparut si Adam si a fost fericit. De aceea se vorbeste despre acele timpuri biblice ca au fost Raiul pe Pamant. Si toti spun ca problemele au aparut o data cu Eva. Probabil ca normele paradisiace nu prevedeau discriminarea femeii de catre barbat. Si in fond, Eva nu a fost de vina pentru faza cu marul. Ea doar a prezidat consiliul in care s-a luat decizia ca omul sa manance din fructul oprit. Ei da, a urmat alungarea din rai, dar cine isi doreste sa traiasca intr-un loc numai al barbatilor?cıteva sfaturi pentru cum sa-ti traiesti viata alaturi de urmasii lui Adam:

1. Sa nu uiti niciodata: un barbat poate fi schimbat doar cand e in scutece. Mai tarziu creste iar pampers-ul se schimba in chiloti tetra si scancetul de sugar in gemete erotice. Un singur lucru nu vei schimba la un barbat: toata viata vor avea apucaturi de sugari schimba doar biberonul si tetina.

2. Te certi cu iubitul sau prietenul si te ameninta ca pleaca. Iti ramane un singur lucru de facut: inchide usa dupa el!

3. Ai grija si tine-i mereu mintea ocupata cu ceva este mult prea mare spatiul pentru cei cativa neuroni ramasi sus. In fond, ceilalti dau petrecere jos. In plus, ai grija ca cei cativa neuroni sa se simta apreciati altfel se vor revolta...

4. Intotdeauna sa alegi un barbat mai tanar ca tine pentru ca-ti va accepta orice. Nu pentru ca te iubeste sau te doreste ci din respect pentru experienta ta. In plus, daca face mofturi si spune ca nu vrea ceva, spune-i, pe un ton serios: Asa-mi trebuie daca ma apuc sa cresc toti pustanii. Vor fi oripitati de vorbele astea si vor face totul ca sa ii treci in randul barbatilor adevarati. Absolut tot!

5. Definitia barbatului independent: barbatul care nu a fost in stare sa faca nici o femeie sa se simta bine sau care le-a facut pe toate sa se simta prost.

6. Primul pas pe Luna s-a facut nu din patriotism ci din disperarea barbatului: cauta un loc in care sa scape de femei. Al doilea pas pe Luna nu s-a mai facut pentru ca ne-am trezit: daca noi nu putem fi fericite cu ei atunci nici ei nu vor fi fericiti fara noi!

7. Toti barbatii sunt la fel au doar alte chipuri ca sa ne dea impresia ca fetele lor sunt diferite. Dar cine se uita la fata lor?!

8. Pe un barbat nu trebuie niciodata sa-l faci de ras: lasa-l sa vorbeasca si se va face singur de ras.

9. Daca vrei sa faci un barbat sa-si tina cuvantul, fa-te hipnotizatoare.

10. Daca dimineata iti cere micul dejun la pat, nu mai sta pe ganduri: din seara urmatoare muta-i patul in bucatarie.

11. Dragostea te orbeste, dar casnicia iti rapeste si celelalte simturi.

12. Evreii au ratacit 40 de ani prin desert nu pentru ca nu gaseau drumul ci pentru nici unul dintre cei care conduceau convoiul nu era femeie si ca atare nu aveau simtul realitatii si nu stiau sa se orienteze.

13. Cand iti cere sa-i citesti o poveste citeste-i de pe extrasele de cont si la final explica-i ca soldul creditor inseamna ca ai cheltuit in avans salariul lui pe cateva luni.

14. Cand trebuie sa iei o decizie importanta sa nu uiti niciodata sfatul celor intelepti: nu exista femeie urata ci doar bautura putina. Asa ca fa-ti curaj din timp si vei reusi in orice-ti propui.


felicitari, mari adevaruri ai grait. realitatea asa este, desi femeile preiau rolul de 'dadaca', 'amanta', 'sotie', 'tovarasa', 'mama', 'consilier', 'contabile' si muuulte altele. adevarul e ca sunt niste neputinciosi carora le lipseste in totalitate simtul realitatii.
notme
Postat pe 3 Decembrie 2008 09:58
Draga mea, gura aurita ai avut!!! Felicitari!!! Nu stiu daca le-ai scris tu dar bine ai facut ca ni le-ai impartasit si noua.
Emyna
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:39
foarte tare!!
chibritzel
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:39
Si eu sunt de acord cu ce ai scris
8989112
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:20
Daca un barbat ar fi publicat un articol atat de malitios adresat femeilor,cu certitudine reactiile acestora n-ar fi intarziat sa apara...Dar,deja se stie:femeile cand sunt la gramada se straduiesc sa demonstreze muuuulta atitudine...La fel de bine se stie ca putine dintre ele sunt in stare macar sa-si exprime punctul de vedere in relatia de cuplu.Nu va mai straduiti sa pareti mai mult decat sunteti...Ce v-ati face fara barbati?(ganditi-va la cei din viata voastra)
liviu_k
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:47
De la: liviu_k, la data 2009-01-21 08:47:41Daca un barbat ar fi publicat un articol atat de malitios adresat femeilor,cu certitudine reactiile acestora n-ar fi intarziat sa apara...Dar,deja se stie:femeile cand sunt la gramada se straduiesc sa demonstreze muuuulta atitudine...La fel de bine se stie ca putine dintre ele sunt in stare macar sa-si exprime punctul de vedere in relatia de cuplu.Nu va mai straduiti sa pareti mai mult decat sunteti...Ce v-ati face fara barbati?(ganditi-va la cei din viata voastra)


A-ti vrut si parerea unui barbat! Acum o aveti!
dafffne
Postat pe 21 Ianuarie 2009 23:48
Si cand va schimba pe voi, cine tipa cel mai tare?Sarpele Biblic.
Ioana007
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:01
Tu poti sa faci dragoste cu usa inchisa?Sarpele Biblic.
Ioana007
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:02
Daca un barbat are numai cativa neuroni sus, intrebarea este ce s-a intamplat cu neuronii femeilor.S-au transformat in silicoane? Sarpele Biblic
Ioana007
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:05
Barbatii tineri respecta experienta femeilor mature, dar le trateaza in raport de aceasta experienta.
Ioana007
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:08
Definitia barbatului independent.Este barbatul pe care nu poti sa-l tii sub papuc, oricum l-ai aseza.
Ioana007
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:14
Ioana,ce ai vrea de fapt sa stii?Intrebarea nu mi-e f.clara dar daca vrei,intreaba-ma orice si-ti raspund cu placere(daca pot...)
liviu_k
Postat pe 23 Ianuarie 2009 00:30
Tot ce este omenesc imi este cunoscut.Desigur intre niste limite decente.Imi place totusi fictiunea, indiferent cine scrie s.f.
Ioana007
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:48
M-am referit la acea intrebare despre usa...Poate n-am inteles bine.
liviu_k
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:30
De la: liviu_k, la data 2009-01-21 08:47:41Daca un barbat ar fi publicat un articol atat de malitios adresat femeilor,cu certitudine reactiile acestora n-ar fi intarziat sa apara...Dar,deja se stie:femeile cand sunt la gramada se straduiesc sa demonstreze muuuulta atitudine...La fel de bine se stie ca putine dintre ele sunt in stare macar sa-si exprime punctul de vedere in relatia de cuplu.Nu va mai straduiti sa pareti mai mult decat sunteti...Ce v-ati face fara barbati?(ganditi-va la cei din viata voastra)


Adevarat ai grait, putine femei sunt in stare sa-si exprime punctul de vedere in relatia de cuplu. Cele multe nici macar nu se complica.
redrose
Postat pe 25 Ianuarie 2009 03:59
Iata inca o femeie care nu se sfieste sa spuna lucrurilor pe nume, si constientizeaza ca noi femeile nu suntem sfinte deloc...dimpotriva.. ..culpa este comuna dragele mele, aruncand cu pietre in barbati nu facem decat sa ne afundam in penibil..si nu ne "scoatem"...deci liviu_k, suntem putine, dar zic eu ca atarnam greu

Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:29
O femeie nu poate sa faca dragoste cu usa inchisa, pana nu isi etaleaza toate secretele de alcoov ca sa le stie intreaga lume.
Ioana007
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:50
si o spui din experienta ta de femeie, Ioano? scumpa mea, draga si iubita mea... sunt femei care ar da orice sa faca din ce se intampla dupa usa inchisa ceva unic si discret. ca doar asa inteleg ele particularitatea, unicitatea. daca dai la ziar... inseamna ca dupa usa inchisa te afli cu unul oarecare. si asa iti afirmi disponibilitatea pentru nimic valoros, pentru trecator...
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:01
Doua pasari cantau pe crengile unui copac.
-Ce sa fac?-se intreba Gica. Pasarile acestea canta asa de minunat ca nu mai imi vine sa plec acasa.
-Atunci taie copacul si du-l acasa.-ii zise Suzuki cxare trecea pe acolo.
Ioana007
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:23
Felicitari! Cu adevarat adevarat.
Ma bucur ca facem front comun. si la mai multe
Delo
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:20
Titlul asta :"Afla daca esti misogina.." este gresit din start, dragele mele. In primul rand ca in DEX-ul nostru cel de toate zilele cuvantul "misogin" este un substantiv masculin si se refera la un barbat ce manifesta ura fata de femei, sau care evita compania femeilor, in timp ce corespondenta sa la genul feminin este "misandrie" sau "misandrina", care inseamna "repulsie patologica fata de barbati".
Asa ca, inainte sa va inflamati degeaba pe aici, fetelor, mai puneti mana pe o carte, pe un dex, in loc de reviste. Nu de altceva, dar nici redactorele de acolo nu au fost premiante la limba romana.
blairwitch
Postat pe 18 Martie 2009 15:14
blairwitch trezeste-te!!!!!
Traim in Romania.....
Delo
Postat pe 20 Martie 2009 09:53
preferam in guam.
garbo000505
Postat pe 20 Martie 2009 10:30
Blair, dar daca au fost premiate la matematica, ce te faci?
Ioana007
Postat pe 20 Martie 2009 15:34
De la: 5121968, la data 2009-03-20 09:53:16blairwitch trezeste-te!!!!!
Traim in Romania.....


Cu atat mai mult ar trebui sa stie limba romana!!!
blairwitch
Postat pe 20 Martie 2009 15:40
Poate cunoaste limbi straine.
Ioana007
Postat pe 20 Martie 2009 17:59
Dragele mele care aplaudati bataia de joc ! Tare mai sunteti nefericite . De cand nefericirea trebuie sa fie adusa la rang de victorie ? Poate ma lamuriti!
blanca
Postat pe 20 Martie 2009 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatoria ıntre persoanele de acelai sex.. 68 De la: mia79x 7 Iunie 2009 14:00
bogat sau sarac 4 De la: Micass 15 Aprilie 2009 06:29
? 5 De la: iar_eu 24 August 2009 09:43
Cum treci peste o despartire? 27 De la: garbo055472 25 Februarie 2010 02:01
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
Setari Cookie-uri