as vrea sa ascult parerea domnilor...

de ce inseala barbatii, as vrea sa ascult diferite motive poate invatam si noi femeile ceva din asta...cum sa nu ne comportam...
iamonica_kissu
Postat pe 25 August 2008 15:50
parerea mea este ca si barbatii ca si masinile sunt de mai multe marci:)))
sunt barbati care inseala pentru ca vor sa se seimta cei mai tari vorba aceea: "Nu poti cuceri toate femeile dar merita sa incerci" dar sa fim realiste de multe ori si noi gresim. Se intampal in multe cupluri sa se instaleze indiferenta obisnuinta si asta e vina amandouara...unul ar trebui sa ia initiattiva sa il invite pe celalat la un film ca pe vremea de demult...sau ar putea sa vina acasa cu o prijitura si sa ii aminteasca celuilat ca inca il iubeste. Aceste lucruri nu se mai intampla si atat femeile cat si barbatii caut ain alta parte si au impresia ca acolo este mai bine dar...la inceput totul este bine cred ca noi femeile ar trebui sa fim mai mature...si poate asa reusesc si ei...
mult succes
anirock
Postat pe 27 August 2008 11:08
DAR FEMEILE???????????????,motive sunt multe,dar nici unul care sa justifice pe deplin un asemenea act.poate.....egoismul?
roby_cado
Postat pe 28 August 2008 09:16
Cei care isi inseala partenerele, o fac in primul rand pentru ca nu au o morala bine pusa la punct. Lasand la o parte faptul ca atunci cand iubesti nu poti sa inseli, nu iti da nimeni acest drept nici cand esti la inceputul unei relatii si nu exista decat atractie intre tine si ea.In al doilea rand, nici nu se mai pune problema respectului fata de partenera, ce sa mai zic de constiinta si alte alea.

Postat pe 31 August 2008 19:22
cam putini domni si-au spus parerea. roby si Michael sunt niste curajosi. de ce or fi asa secretosi barbatii?
si_totusi
Postat pe 31 August 2008 20:55
ei,daca nu ne insala ne mint,tot un inselat se numeste
papi
Postat pe 1 Septembrie 2008 13:36
pai daca barbatii au voie si dreptul sa insele, de ce nu ar face-o si femeile... am fost invatati si invatate ca un barbat daca isi scapa palaria jos se apleaca si o ridica, o pune in cap scuturata si merge mai departe, pe cand la o femeie... Aoleeu ce tragedie, nu se face, taci si inghite, ca de aia te-ai maritat... ei bine fratilor, egalitate in drepturi, vrem si noi ca si voi. nu numai voi sa iesiti la vanatoare mai vrem si noi sa va agatam si sa va conducem... avem si noi aceleasi drepturi ca si voi nu numai sa ascultam supuse ceea ce vi se nazare voua... jos fusta, sus pantalonii pentru a fi egale cu voi, de aceea ne-am pus si noi pantaloni
mitzura
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:00
De la: oanaarion, la data 2008-09-01 19:00:15pai daca barbatii au voie si dreptul sa insele, de ce nu ar face-o si femeile... am fost invatati si invatate ca un barbat daca isi scapa palaria jos se apleaca si o ridica, o pune in cap scuturata si merge mai departe, pe cand la o femeie... Aoleeu ce tragedie, nu se face, taci si inghite, ca de aia te-ai maritat... ei bine fratilor, egalitate in drepturi, vrem si noi ca si voi. nu numai voi sa iesiti la vanatoare mai vrem si noi sa va agatam si sa va conducem... avem si noi aceleasi drepturi ca si voi nu numai sa ascultam supuse ceea ce vi se nazare voua... jos fusta, sus pantalonii pentru a fi egale cu voi, de aceea ne-am pus si noi pantaloni
roby_cado
Postat pe 1 Septembrie 2008 21:21
draga onarioon,in primul rand,unde scrie ca barbatii au voie si dreptul sa insele.....???in al doilea rand,asta este rezolvarea?sa insele si femeile pentru a dovedi egalitatea in drepturi???inca odata imi pun intrebarea...........oare incotro ne indreptam?
roby_cado
Postat pe 1 Septembrie 2008 21:40
OANAARION,scuze.
roby_cado
Postat pe 1 Septembrie 2008 21:41
in fata lui dumnezeu santem egali asa k toti gresim nimeni nu este in masura sa judece pe nimeni viata este tentanta nu sti ce ti se poate intampla
dana_dgg
Postat pe 3 Septembrie 2008 21:57
chiar daca n-ar trebui sa se intample...totusi...se intampla...si...trebuie sa traim...pana la urma...chiar daca...blamand....
de ce...tradeaza barbatii...era intrebarea ...
pai...hai sa incepem cu ceva...
-cred ca..datorita..."obisnuintei" care se isca in relatie...
-poate ca...nu se gaseste nimic nou...din nici o parte...care sa starneasca dorintza si...patima de a sta alaturi si...a reinoda anumite sentimente care se astompeaza...uneori...
-poate ca...au o pb in ce priveste...capacitatile lui...(de seductie...sau...sexuale...sau...poate de alta natura!!)
-poate ca...vecina...chiar ii face avansuri...si...se zice ca nu e frumoas sa refuzi!!!
-poate ca...nu exista...(sau nici n-a existat dragoste) ci doar...atractie sexuala...
-poate ca...nu are o moralitate si un respect...(in primul rand fata de sine)...prea dezvoltate...
-poate ca...are o pb legata de...sex...si...n-o poate discuta acasa...deci...nici de rezolvat...nu se pune pb...
si...cred ca lista ar putea continua...enorm de mult...
acum...n-as vrea sa fiu blamat...dar...asta e valabil...la o parte dintre barbati...
altii...poate o fac fara nici un motiv...intemeiat.doar pentru a-si satisface o nevoie animalica de sex...sau...pt a mai adauga inca ceva...intr-o agenda...
dar...n-as vrea sa se creada ca...de cealalta parte...lucrurile...sant ca-n povesti...
pt ca ...am vazut si...postari...cum ca ...e nevoie de...egalitate...deci...hai sa ne-nselam...care pe care...sa vedem care va avea...agenda mai incarcata...pt a iesi in avantaj...
Doamne...sa vedeti cata lume ma va blama...pt ceea ce am scris!!
ovidiu42
Postat pe 4 Septembrie 2008 03:15
nu am zis ca scrie, face parte din regulile nescrise a celor din jurul nostu... incotro ne indreptam? probabil inspre occident? sa speram!
mitzura
Postat pe 4 Septembrie 2008 15:16
Nu toti barbatii inseala, dar toti se lauda cu asta.

Postat pe 9 Septembrie 2008 21:19
De la: Michael32, la data 2008-09-09 21:19:57Nu toti barbatii inseala, dar toti se lauda cu asta.



foarte bine zis
mdlyna
Postat pe 10 Septembrie 2008 09:22
daca asta este drumul catre occident.........,eu mai stau putin pe aici.
roby_cado
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:08
drumul catre occident e pavat cu bune intentii

Postat pe 11 Septembrie 2008 11:30
la fel cum si drumul catre iad e pavat cu aur????????? . cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 11 Septembrie 2008 21:04
Drumul spre iad trece prin occident.

hai sa-ti zic un banc:

Intra Itzic intr-un bar si cumpara bauturi pentru toata lumea, anuntand ca nevasta-sa tocmai a nascut:
- Fi-miu are 15 kile!
Toti se mira, exclama, cad pe spate.
Dupa vreo saptamana, iar apare Itzic in bar. Un obisnuit al barului il acosteaza:
- Nu tu esti tatal baiatului de 15 kile ? Cat mai are acum ?
Itzic ii raspunde ca a scazut la 8 kile. Mirat, tipul il intreaba cum de s-a intamplat un astfel de lucru, o fi oare bolnav?
La care Itzic:
- Nu, nu, Doamne fereste ! Tocmai i-am facut circumcizie!

Postat pe 11 Septembrie 2008 22:01
o sa-mi fie usor sa-ti raspund (chit ca-s femeie)fiindca taman ce-am primit "o teza bine fundamentata".....e un rasp lung...da' merita:

fost dovedit stiintific, ca o chestiune de supravietuire ca barbatul are nevoie cel putin de doua femei:


- una in casa - SOTIA


- una in afara casei - CEALALTA

A intelege aceasta TEZA este foarte usor:

SOTIA ingrijeste de casa, de copii, de haine, etc...

CEALALTA ingrijeste de tine;

SOTIA iti vorbeste de toate problemele casei, de datoriile de platit, de dificultatile din timpul zilei;

CEALALTA iti vorbeste despre cat de mult ii lipsesti in timpul aceleiasi zile;

blue69fantasy
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:40
continuare:

SOTIA cumpara un parfum scump pentru a merge la o petrecere;

CEALALTA foloseste parfumul scump pentru a-ti placea tie si a te simti bine cu ea;

SOTIA doarme cu pijamaua cea veche si confortabila;

CEALALTA se imbraca cu un neglije senzual, sa te astepte pe tine;

SOTIA iti reclama lucrurile care lipsesc din casa;

CEALALTA aranjeaza totul pentru ca nimic sa nu lipseasca cand sosesti tu;

SOTIA te cheama la telefon ca sa nu uiti sa treci pe la farmacie, la macelarie, la supermarket, la paine si sa iei copiii de la scoala;

CEALALTA te cheama la telefon numai ca sa-ti spuna ca te iubeste si ca ii este dor de tine.



blue69fantasy
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:41
continuare:

Acuma, te vei intreba :

DE CE NU SCHIMBAM SOTIA CU CEALALTA ???

Raspuns: pentru simplul fapt ca CEALALTA, in cazul in care s-ar hotari sa traiasca cu tine, ar ocupa ea imediat locul de SOTIE si, putin timp dupa aceea, ar aparea nevoia imperioasa de a gasi o alta CEALALTA.... .

Cum recunosti o CEALALTA ideala (1) ?

Nu trebuie sa fie foarte frumoasa, pentru ca in caz contrar ai avea-o pentru putin timp, sau te expui riscului sa o imparti cu altul.

Dar trebuie sa fie dragastoasa si delicata. Ea nu are intentia sa se casatoreasca si te-a ales pe tine, tocmai pentruca esti insurat.


blue69fantasy
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:42
continuare:

Cum recunosti o CEALALTA ideala (2) ?

Daca si ea ar fi fost casatorita, s-ar imbunatati posibilitatile ca sa nu ai probleme, caci niciodata nu te va chema la telefon la tine acasa, sau nu te va pune in situatii dificile, cand v-ati intalni intr-un supermarket.

Cum recunosti o CEALALTA ideala (3) ?

Ea te va chema la servici cu acea voce senzuala (pe care numai CEALALTA o are) si daca, colegii tai de serviciu raspund si te dau la telefon, sunt morti de invidie, pentru ca tu abia raspunzi, vei vorbi soptit si zambind...

Sfat util: tine-le mereu pe amandoua multumite; tine cont ca, daca SOTIA, dintr-un anumit motiv, nu-ti mai prezinta problemele obisnuite, CEALALTA nu mai are niciun sens.

blue69fantasy
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:42
continuare:

DREPTURILE FAMILIEI

Citeste ce scrie ilustrul Washington de Barros Monteiro, in Cursul de Drept Civil (vol.2, Drepturi de Famile, pag.117):

' Fara indoiala, din punct de vedere pur psihologic, este fara niciun dubiu, mai grav adulterul la femei.

Aproape intotdeauna, infidelitatea barbatului este fructul unui capriciu pasager, sau a unei dorinte de moment. Greseala lui nu afecteaza in niciun mod dragostea pentru nevasta lui.

Adulterul femeii, bineinteles, demonstreaza ca sunt definitiv rupte legaturile afective pentru sot si ca stabilitatea caminului este iremediabil compromisa '.

'Pentru un barbat, scrie Somersen Maugham, o relatie pasagera nu are importanta sentimental dar, fara indoiala, pentru o femeie are'.

In afara de asta, copiii pe care femeia i-ar putea avea din adulter, vor trebui sa ramana in grija sotului, ceeace agraveaza IMORALITATEA faptului, in schimb copiii sotului cu amanta, niciodata nu vor cadea in grija sotiei. Cu alte cuvinte, adulterul femeii transfera sotului ingrijirea progeniturii altuia, ceeace adulterul sotului nu ar fi adus aceasta consecinta.

Pentru asta, societatea condamna in mod sever adulterul femeii.

blue69fantasy
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:43
continuare:

CONCLUZII

Barbatul nu este infidel, are doar 'Capricii trecatoare'.

Acest jurist este un geniu !!! Plecand de aici, barbati!!!, avem deja baza juridica pentru escapadele noastre !!!

-----------

explicatiile savantilor ne arata ca in singele barbatilor se descarca continuu testosteron, ei fiind din timpuri atavice, responsabili cu perpetuarea speciei

----------
din batrini, sfaturile date tinerelor femei spun: "nu te transforma in nevasta"...daca ai sa te uiti atent in jurul tau ai sa vezi ca anumite femei nu sint inselate: alea-s femeile "versate" sau destepte care nu spun tot, nu declara cit ii iubesc si nu le sufla in coarne toata ziua

-------------

in "Arta Conversatiei", Ileana Vulpescu afirma: "Un barbat insala nu fiindca cealalta e mai desteapta, mai frumoasa, mai harnica, mai fenomenala, ci fiindca e ALTA"

----------

pace buna:)
blue69fantasy
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:47
blue, apoi nu stiu cum sa zic da ma 'nerveaza savantii astia ce sustin asa teorii
da, savantele, nu or fi avnad nimic de comentat?
ei au capricii trecatoare. oare cat de trecatoare? noi nu putem sa le zicem pas?
si_totusi
Postat pe 15 Septembrie 2008 22:18
Blue69fantasy, asta da raspuns argumentat!.
angelaviorica
Postat pe 16 Septembrie 2008 03:41
DE CE ATUNCI CAND O FEMEIE ARE RELATII CU DOI, TREI BARBATII ESTE CONSIDERATA O C.... si UN BARBAT CARE A FOST CU 100 DE FEMEI ESTE CEL MAI TARE BARBAT; CEL MAI SMECHER?
este normal? unde mai este egalitatea intre sexe?
angy8
Postat pe 16 Septembrie 2008 23:10
angy8, ce-ai zice daca unul ar incerca sa te cuceresca zicand ca esti prima sau a doua din viata lui? Ai spune: "Mamaaa, ce distrus, ce fraier..." Ai zice de baiatul ala ca e ... jenibil. Din ce cauza? Din aceeasi cauza din care un macho = mare smecher. O tipa versata ar zice - "Doamne, mana cereasca!" Exista doua categorii de femei pentru care barbatii fara trecut glorios sunt la mare cautare. 1. Trei sferturi din femei adora compania unui smecher, ptr ca smecherul stie sa le incite, sa le domine etc, iar cand vine vorba de o relatie stabila, cauta un tip care sa poata fi usor controlat - adica exact opusul smecherului. 2. Versatele evita complet tipul smecher intr-o relatie (smecherul fiind rezervat doar escapadelor) si se inconjoara numai de papagali, carora le ofera sistematic portia de iluzie de dragoste, de multumire etc.

Postat pe 17 Septembrie 2008 00:45
Morala - dureroasa, ce-i drept, e urmatoarea: cele mai versate femei stiu sa cucereasca cei mai buni barbati si cei mai versati barbati isi selecteaza prada din randul celor mai valabile femei.

Postat pe 17 Septembrie 2008 00:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbati inselati...... 195 De la: zambila 9 Aprilie 2010 11:53
colegul de birou 97 De la: vieru_cezar_iasi 9 Februarie 2009 02:03
credeti ca... 5 De la: mia79x 10 Mai 2009 20:37
nelamurire legata de divort 6 De la: crazyiam27 13 Decembrie 2008 13:35
Sexul in trei... 5 De la: nicoll 19 Noiembrie 2008 14:12
Setari Cookie-uri