Dilema...

Sunt destul de contrariata in ultimul timp...

De fapt am analizat relatiile pe care le-am avut in ultima perioada (ultimele 9 luni mai concret) si sunt dezamagita,

am cunoscut 2 barbati, ambii foarte complicati, si inevitabil imi pun intrebarea, oare atrag eu barbati complicati sau poate chiar eu ii caut ???

eu sunt o fata/ femeie deosebit de afectuoasa, atunci cind barbatul cu care sunt imi place, afectiunea mea insa nu sufoca, stiu sa o controlez, oricum acest lucru sperie, li-e frica de ceea ce sunt ei in realitate, li-e frica sa se deschida,

inevitabil dupa asa gen de relatii incep sa ma intreb daca poate eu nu sunt destul de buna, desteapta, frumoasa, chiar daca nu cred ca am motive sa-mi pun asa gen de intrebari,

oare chiar e asa de greu sa gasesti un suflet in ziua de azi?

blondy777
Postat pe 28 Iunie 2008 12:39
Orice persoana este unicat in felul sau... ideea este ca sunt cam multe unicate ;)... pana la urma, parafrazand ceea ce am citat mai sus din Vlad Musatescu, orice om este complicat in felul sau, iar de preferat este sa te atasezi de oameni relaxati, cei care vad jumatatea plina a paharului. You know what I try to say.
anakin
Postat pe 2 Iulie 2008 14:10
Merci mult pentru raspuns :)

Numai ca eu aceasta si incerc sa inteleg, de ce oare atunci cind intilnesc o persoana "normala" nu ma simt atit de atrasa, nu ma atasez, timp ce o persoana complicata, reprezinta o provocare...

blondy777
Postat pe 3 Iulie 2008 16:02
E bine totusi ca iti plac oamenii complicati...desi e mai greu de intretinut o relatie armonioasa cu astfel de persoane,nu e neaparat imposibil. Acum depinde de problemele pe care le are sau pe care le observi tu la el...si daca poti trece peste ele, totul e ok. Un om nu se schimba decat daca vrea el..si pentru a vrea, trebuie sa constientizeze ca greseste intr-o anumita privinta... de cele mai multe ori, crede ca procedeaza corect si...oricat ne-am stradui sa il schimbam, nu vom reusi...dimpotriva... va exista mereu o tensiune care va dauna relatiei. Vreau sa iti spun ca poate ar trebui sa analizezi cu atentie urmatoarea persoana complicata pe care o vei intalni, pune in balanta calitatile si defectele si daca tu crezi ca poti trece peste partile lui mai putin placute, eu zic sa fii mai indulgenta.

Postat pe 4 Iulie 2008 13:40
Eu zic sa faci altceva:cumpara conserve de carne cu cheita.Se deschid repede, se consuma foarte usor, iar daca sunt stricate, le poti arunca la Ghena fara remuscari, injurandu-l poate numai pe producator, ca le-a pus in circulatie.Mie imi place cola sau pepsi fara zahar.

Postat pe 21 Iulie 2008 13:52
dragii mei stau si ma intreb, oare nu suntem toti complicati? fiecare in felul nostru. sa-mi spuna si mie cineva daca a auzit de existenta unei relatii perfecte armonioase si fara certuri
oana200320
Postat pe 21 Iulie 2008 14:49
Sau poate ca problema e in faptul ca acolo unde dragoste nu e, nimic nu e...ma indoiesc ca i-am iubit, ma indoiesc ca m-au iubit,

cred ca atunci cind intilnesti persoana potrivita lucrurile devin mai simple sau cel putin doresti sa incerci sa faci compromisuri, sa-l intelegi pe cel pe care il ai alaturi,

Am avut relatii cu un sex nemaipomenit, dar ma indoiesc ca am avut o relatie cu dragoste ca-n povesti...eh...la 23 de ani totul e inainte, doar ca rabdarea nu e punctul meu forte
blondy777
Postat pe 22 Iulie 2008 17:02
Incerca sa-ti gasesti prieten fara sa te gandesti la sex,incerca sa te indragostesti de sulfetul omului,sa-i vezi frumusetea interioara.
emagl
Postat pe 25 Iulie 2008 13:20
-Dragul meu Suzuki, as dori tare mult sa fim prieteni, sa-ti cunosc sufletul tau patimas si sa facem dragoste la post restant.
-Iti multumesc draga mea , sunt incantat de propunerea ta, dar sex..
-Draga Suzuki, devenim vegetarieni.Nu se pune problema sexului, numai salata de morcovi, pastarnac si telina si un outz fiert o data pe saptamana, ca sa nu mai creasca colesterolul.Dar, am sa te rog sa-mi spui asa, doar ca o curiozitate, sa fie de dragul discutiei:Tu acasa la tine, ai pat, dragul meu?
-Sigur ca da.
-Pentru cate persoane?

Postat pe 1 August 2008 12:53
Blondy777, si eu am aceeasi dilema...Si mie imi plac barbatii complicati si se pare ca am de pierdut din asta. Spre deosebire de tine, povestea mea e mai complicata...dar next time I'll tell u. Revenind, iti sugerez sa faci ceea ce iti dicteaza inimia si daca inimia te indruma numai catre barbati de genul acesta, nu da inapoi. Vei gasi probabil pe cineva cu care sa te intelgi in final.

Acum o sa va spun ceva si despre mine....Imi plac barbatii inteligenti....si, dupa ce cunosc pe cineva si imi place la prima vedere....il supun la proba de foc...adica...il provoc sa imi trimita un sms!
needforspeed
Postat pe 16 August 2008 09:44
Draga Blondy, bati campii.Barbatii sunt complicati si tu esti mai putin complicata.Atunci cauta o persoana mai putin complicata si compatibila cu tine.Daca esti slaba, cautati un partener autoritar.Daca debordezi de energie, ia un barbat moale, caruia ii place sa fie condus.O relatie este intotdeauna o egalitate(care de fapt nu se respecta niciodata,)intre cerere si oferta.Fii atenta la ce are nevoie el si iti cere, si la ceea ce poti sa ii dai tu.Daca aici este echilibru, ai castigat.

Postat pe 18 August 2008 05:05
intru pe acest forum numai de dragul postarilor lui Vanghelis,care e ..."demential"!

PS....si daca tot am intrat...nu cred ca forumurile pot rezolva problemele...eventual,pot sa te destinda...cand posteaza Vanghelis
cius22
Postat pe 25 August 2008 16:02
Daca vrei sa ne pupam, o facem in Piata Independentei.Fata mea, ce faci tu?Arunci marul discordiei si vrei sa se declanseze al doilea razboi troian?Pai cu declaratiile tale incendiare, nu mai dorm pompierii toata noaptea.Pana si friptea au sa o joace pe ascuns.Stai putin.Eu sunt Ulise, asta este sigur.Dar tu?Vrei sa fii Penelopa?Ca celelalte s-au luat de par, si au dat casetofonul la maximum,de danseaza broastele in draci.

Postat pe 26 August 2008 22:58
Coane Ulise,Piata Independentii e ocupata de vanzatorii de seminte si de ascultatorii de manele(cred ca broastele,de asta dansau )...Io-s Cenusareasa...si-n povestea asta,nu e nici un razbel,poate doar o tragere de par intre surorile vitrege ...asa ca...sa bem un pahar de apa,monser,ca e caldura mare!
cius22
Postat pe 27 August 2008 09:21
Cius, nu cunosti povestea bine.Acolo este un razboi cat tine de mare.Dar orice razboi se termina odata si o data si incep pupicii...

Postat pe 27 August 2008 19:59
cius22
Postat pe 27 August 2008 22:25
Bine inteles.Si invitatiile la bere si mititei.

Postat pe 28 August 2008 21:06
voi continua sa te citesc din umbra...(fara nici un fel de suparare,ok?)...Imi plac Suzuki si Suzuka de mor!
cius22
Postat pe 30 August 2008 16:03
Ce te faci cu umbrele astea.Daca vrei sa-l pupi pe Suzuki si-l nimeresti din greseala pe autor?

Postat pe 31 August 2008 08:45
De ce nu va relaxati voi doi la un biliard sub apa, ca polo pe nisip e deja out-of-date?

Postat pe 12 Septembrie 2008 14:22
Gica, il intreaba pe Suzuki, care se plimba de colo colo, cu gandul la misterioasa prietena C., care aparea numai noaptea in visele lui si dimineata cand se scula omul, gasea perna goala, fara prezenta capusorului ei blond:
-De ce te agiti asa, dragul meu?
-Pai m-am intalnit cu femeia visuirilor mele pe plaja.
-Si asta este un motiv sa te plimbi de colo, colo? Cum vine asta, sa alerge biata fata dupa tine, rupandu-si picioarele?
-Ce stii tu? Plaja asta este taman in Caraibe si daca nu te misti, iti iau picioarele foc, ca puii aceia care ii prajesti la microunde.
-Bine mai, dar de ce nu te intalnesti cu ea in apa?-intreba Gica nedumerit.
-Pentru ca pe acolo, inoata rechinii.

Postat pe 12 Septembrie 2008 16:52
Suzuki-plaja aceea chiar exista!!!...ah![emoticon cu unul mic ce se plezneste peste frunte],dar ...Suzuki e doar un personaj imaginar...
cius22
Postat pe 13 Septembrie 2008 15:19
Mai Cius, mai.Mai fata lui mosu.Da ce, tu crezi ca Suzuki spune nazbatii?El spune intr-un minut mai multe adevaruri decat minciunile pe care ti le sapun tie cu ochi nevinovati barbatii.Jura tu cu mana pe babetica copilului, ca nu este adevarat.

Postat pe 14 Septembrie 2008 15:44
a gasit cineva perfectiunea la vreo persoana? ce aveti fratilor vreti perfectiune? nici egiptenii si nici spiterii care voiau sa transforme in aur tot ce ii inconjurau nu au gasit nimic din toate acestea. la cel de langa tine trebuie doar sa il accepti cu bune si cu rele daca nu iti e prea greu, daca vrei si poti si sa treci peste hachitele lui, sa ii accepti defgectele daca nu sunt prea mari si apoi... e mai complicat. depinde ce vrei si cum vrei de la viata, in ce relatie te complaci sau nu, ce ceri la cel de langa tine? ce ii vei accepta si ce nu, peste ce defect ai putea trece si peste ce nu? si acestea sunt doar cateva intrebari la care ar trebui sa sti raspunsul chiar inainte de a te erunca intr-o relatie, inainte de a vrea sa fi cu cineva trebuie sa sti raspunsul macar la acestea... si apoi poate vei sti sa cauti si sa gasesti persoana potrivita tie. nu aruncati cu pietre nici macar in cainii vagabonzi, poate vor gasi si ei un stapan
mitzura
Postat pe 18 Septembrie 2008 19:09
Cand te arunci intr-o relatie, nu-ti pui intrebari si nu-ti dai raspunsuri, pentru ca dupa aceea in loc sa te arunci intr-o relatie, iei tramvaiul si pleci.Te gandesti ca relatia in care era sa-ti rupi gatul sau degetul, esate prea adanca si pavata cu bolovani.Si nu stii niciodata cu care parte a corpului cazi poe ea.Ceea ce, tinand cont de extremitati, tot dureros este.

Postat pe 19 Septembrie 2008 17:13
As dori sa va relatez ultima mea aventura, e foarte foarte funny

Deci ne-am cunoscut prin intermediul unor amici, pe la sf. lui iunie, vorbeam din cind in cind pe messenger, sms, de fiecare data intrebindu-ma gentil cind am putea sa ne vedem doar noi doi, deoarece am fost destul de ocupata in perioada respectiva, am dat curs invitatiei tocmai pe 10 septembrie, a fost destul de ok, am mai iesit de 3 ori impreuna, joia trecuta imi trimite un mail (nu era in oras) spunindu-mi ca-i lipsesc mult, luni, cind ne-am vazut ultima oare am decis ca ne vedem in week end,
Vineri seara - nici un apel, simbata - nimic, duminica - il sun, mi-era intradevar frica ca poate i s-a intimplat ceva - nu raspunde la tel! eu - sincer vorbind chiar am ramas destul de contrariata! si ca o femeie adevarata, super sentimentala, am inceput sa-mi pun intrebari, ce nu a mers de data asta care a fost problema!

P.S. si acum o istorioara amuzanta: in timpul campionatului europen de fotbal, am facut un pariu, Spania cistiga - el imi aduce flori, in caz contrar eu il invit in oras, deci daca va aduceti aminte a cistigat Spania, cum intre noi se instalase deja o atmosfera de complicitate, eu pe un ton detasat ii aduc aminte de pariu el la rindul lui imi zice ca e foarte ok ca i-am adus aminte,
asta o fi cauza? nu vrea sa se complice?

Ce le fac eu astora ca fug toti de mine??? ii intimidez ori ce???
blondy777
Postat pe 22 Septembrie 2008 16:36
may be! poate intr-adevar ii e frica de xcomplicatii, sau poate vrea doarsa te oncerce... cine poate sti ce e in capul lui? vexi si tu ce iese, si daca nu se finalizeaza cu iesirimai fierbinti lasa-l in plata lui si canta la ata masa, [oate nu are omul marunt...
mitzura
Postat pe 24 Septembrie 2008 06:21
Draga Oana, vad ca textul publicat de colega noastra te-a impresionat pana la lacrimi, incat ai inceput sa vorbesati peltic.Sau esti stirba, draga?

Postat pe 24 Septembrie 2008 16:27
blondy,posteaza ti si tu CV ul pe forum,nu de alta,dar poate gasesti pe cineva care nu fuge...
yourdream
Postat pe 9 Ianuarie 2009 11:12
De gasit e foarte usor , un suflet. Trebuie sa fie benefic pentru tine,sa formeze, SFERA aceea, sa umple golul...altfel, E AMAGIRE...
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 14:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum poti cunoaste barbati daca ai peste 30 de ani? 81 De la: scrichy 9 Mai 2009 15:37
diferenta mare de varsta ....problema mare ? 143 De la: scrichy 1 Iulie 2009 22:02
Un an plin de minciuni....de ce? 66 De la: estela 30 Mai 2010 04:26
AJUTOOOOOOOOOR!!!!!!!!!!!!!! 52 De la: pisi08 27 Aprilie 2009 23:07
Idei de Valentine's Day! 12 De la: cri_cat 25 Februarie 2012 09:56
Setari Cookie-uri