Virgina la 30 de ani

Esti plin de ... "pilde" ...


De la: vanghelis007, la data 2008-07-10 20:59:43Un prieten de-al meu, a vrut sa se insoare cu Alba ca Zapada.Dar statea in dubiu./-De ce stai in dubiu, si nu stai in altceva?L-am intrebat eu.De pilda in parc./-Mai, fata este frumoasa../-Da.Daca nu eram insurat, o luam eu./-Are nasul mic si obraznic./-Este un nas perfect pentru bucatarie.Esti sigur ca nu-l scapa in oala cu ciorba, si il gasesti la tine in farfurie./-Are strungareata./-Da, si?Eu am gauri in urechi si nevasta-mea tot zice ca sunt surd atunci cand ma striga.Ce cusur ii gasesti?/-Da mai, a crescut printre cei sapte pitici, si atunci...intelegi...Daca nu mai este virgina?/-Ce-ti pasa tie ce-a facut ea inainte de a fi a ta?Daca este virgina, este o comoara pentru tine.Daca nu e..Stai.Sa-ti dau un exemplu.O stii pe iapa mea cea murga?/-O stiu./-Sa stii ca atunci cand am luat-o, nu era virgina.Ba avea si un manz dupa ea.Dar stii ce trage la caruta?Ca daca te-as pune pe tine la caruta, desi tu toata ziua lucrezi la gantere, nu poti sa tragi caruta asa cum o face ea./-M-ai zapacit.Eu ce concluzie sa trag acum?Ca ar fi mai bine sa imi cumpar o iapa?/-Nicidecum.Trebuie sa te intrebi care virginitate este mai mare si mai importanta pentru tine.Cea trupeasca sau cea de spirit.Pentru ca eu, desi am pierdut-o pe prima, pe a doua am pastrat-o neintinata.Dar se poate si invers.Eu cred ca problema virginitatii este o falsa problema..O matusa a mea era virgina cand a murit...Dar lasa ca iti povestesc alta data.
alicecorina
Postat pe 20 Iulie 2008 18:09
De la: lacrimioara, la data 2008-07-20 12:38:36E un lucru minunat ca la varsta ta esti virgina. Multe fete si-ar dori macar sa reziste pana la 20 de ani, dar nu reusesc. E un lucru mare ca ai reusit, nu cred ca ai pierdut nimic, poate daca se intimpla cine stie daca erai mai fericita. Gaseste omul potrivit care sa nu isi doreasca doar sex, ca vei avea de suferit.

Cred ca mai potrivit ar fi un vibrator. Zau! Nu te va face sa suferi, daca si tu esti un pic atenta cu el - trebuie sa-l energizezi, schimbandu-i la timp bateriile, altminteri te paraseste cand nu te astepti. Daca tot va temeti de atata suferinta, voi cele mult-prea-delicate, cred ca solutia vibratoare este cea mai potrivita pentru voi. Viata fara sex este ca nunta fara lautari, dar si play-back-ul poate intretine atmosfera...
elis
Postat pe 21 Iulie 2008 11:36
eu zic ca de la o anumita varsta virginitatea este o povara, mai ales in zilele noastre cand nu se mai pune pret pe asa ceva.
oana200320
Postat pe 21 Iulie 2008 14:51
Draga Elis, poti sa folosesti tu vibratorul, dar sa iei unul cu antena parabolica.Poti sa vezi nu numai viata in roz, bej sau lila, dar si sa prinzi Antena 1 si ProTV-ul, fara Dan Diaconescu in direct.

Postat pe 21 Iulie 2008 14:59
Ce oameni rai....hai totusi sa o lasam in pace, nu cred ca e bine sa radem de "ea".....poate k rade ea de noi.....a postat si a plecat....

Postat pe 21 Iulie 2008 15:09
De la: vanghelis007, la data 2008-07-21 14:59:38Draga Elis, poti sa folosesti tu vibratorul, dar sa iei unul cu antena parabolica.Poti sa vezi nu numai viata in roz, bej sau lila, dar si sa prinzi Antena 1 si ProTV-ul, fara Dan Diaconescu in direct.

Domnule Vanghelis, multumesc pentru recomandare, insa trebuie sa-ti marturisesc ca fac parte din acea categorie de femei cu viata sexuala normala si care prefera televiziunea prin cablu. Sincera sa fiu, mi-ar fi placut sa nu-ti pierzi vremea oferindu-mi inutilul sfat, ci mai degraba istorisindu-ne tragica poveste a matusii tale - recunosc, m-ai facut curioasa s-o aflu.
Si mai am o curiozitate: dumneata, domnule Vanghelis, ai vreo opinie cu privire la parerea acestor dudui "antescriitoare" care sustin ca, nefacand sex, nu-i nimic de pierdut? Ne-o poti face cunoscuta si noua?
elis
Postat pe 21 Iulie 2008 16:27
Oameni buni cum va vine sa mai scrieti, sa va mai dati cu parerea cand vedeti ca nu aveti cu va adresa?.....Nu a mai raspuns nimanui....

Postat pe 22 Iulie 2008 19:16
Da Cryle super noi vb singuri aici cool nu ?ea nici nu ne mai baga in seama!!!e lasa mai poate fata o fi ocupata intre timp na mai dezbatem si noi pe aici daca tot s a deschis subiectul:P
mauinboots
Postat pe 22 Iulie 2008 21:09
N-am facut niciodata dragoste cu televizorul,pentru ca mi-a fost frica sa nu ma trezesc cu Michael Jakson in brate sau cu Madona cand mi-e lumea mai draga.Un prieten de-al meu a facut dragoste cu fereastra deschisa , si a cazut de la etajul 5, peste o masina de pompieri care tocmai facuse pauza si manca un sandwici cu aripe de turturica.Este adevarat ca vorbim singuri, dar pe rand.Sigur ca putem vorbi si pe interval, dar acolo trage curent.Povestea matusii este in definitiv trista si daca aveti batiste si servetele de sters nasul, vi-o spun.Cand era tanara, matusa aceasta vorbea si ea cu un baiat.Nu vorbesti cu un baiat, numai ca sa numeri stelele de pomana pe cer.Nu cunosc ce s-a intamplat mai departe, dar baiatul a plecat si fata a ramas singura.Cat a suferit ea in sufletul ei, iarasi nu stiu si deci nu pot sa spun.Cert este ca din clipa aceea, matusa, nu a mai vrut sa auda de baieti sau de barbati, a imbatranit singura si pana la urma a murit virgina.Pare o nebunie.Dar intr-o lume nebuna, cel mai nebun dintre oameni este un intelept, iar daca se inchide in lumea lui, acolo devine imparat.Putem judeca fapta femeii, stand cu picioarele spre soare, sau cu capul bagat in apa.Eu cred ca femeia asta a fost o femeie puternica, care a iubit cum numai zeii pot sa iubeasca.Ca sa intelegeti, ea putea foarte bine sa stea alaturea de Elena din Troia, de Clytemnestra, de Desdemona sau de Julieta.A avut ghinionul sa-i lipseasca nu numai iubitul, ci si scriitorul ca sa o imortalizeze, si sa faca ca spiritul ei sa dainuie in eternitatedevenind nemuritor

Postat pe 22 Iulie 2008 22:10
da super trista povestea matusii!!!!nu stiu daca a reactionat ok,insa ce pot sa ti spun e ca e de asdmirat intr un fel modul in care ea a iubit si a simtit!eu una nu as fi facut asa l as fi tirmis la dracu pe tipul respectiv si mi as fi cautat unul bun si daca nu gaseam oricum nu ma lasam asa usor cauta pana gaseam:Poricum fiecare actioneazaq in consecinta si cu m crede de cuviinta:)
mauinboots
Postat pe 23 Iulie 2008 15:09
De la: vanghelis007, la data 2008-07-22 22:10:22...Eu cred ca femeia asta a fost o femeie puternica, care a iubit cum numai zeii pot sa iubeasca.Ca sa intelegeti, ea putea foarte bine sa stea alaturea de Elena din Troia, de Clytemnestra, de Desdemona sau de Julieta.A avut ghinionul sa-i lipseasca nu numai iubitul, ci si scriitorul ca sa o imortalizeze, si sa faca ca spiritul ei sa dainuie in eternitatedevenind nemuritor

Vezi dumneata, domnule Vanghelis, cu tot respectul pentru matusa dumitale - odihneasca-se in pace - eu nu pot crede ca a fost o femeie puternica. O fi iubit asa precum spui, insa eu cred ca a ajuns sa se iubeasca atat de mult pe ea insasi, incat nu a mai fost capabila sa se daruiasca. Or tocmai in asta consta puterea unei femei - in putinta de a se darui si de a se imparti prin copiii sai. Si mai cred, domnule Vanghelis, ca povestea matusii dumitale a fost scrisa cu multa vreme in urma, dar nu o recunosti.


De la: vanghelis007, la data 2008-07-22 22:10:22N-am facut niciodata dragoste cu televizorul,pentru ca mi-a fost frica sa nu ma trezesc cu Michael Jakson in brate sau cu Madona cand mi-e lumea mai draga.

In fine, revenind la ale noastre, domnule Vanghelis, eu cred ca pericolul cel mai mare, atunci cand faci dragoste cu televizorul, este s-o descoperi pe Elodia cand nu te-astepti!
elis
Postat pe 23 Iulie 2008 15:39
De la: CRYLE, la data 2008-07-22 19:16:49Oameni buni cum va vine sa mai scrieti ...?

Nu stiu celorlalti cum le vine, insa pe mine ma mananca degetele si le scarpin cu tastatura.
elis
Postat pe 23 Iulie 2008 15:42
Din moment ce si eu scriu.....concluzia este una singura....si pe mine ma cam scarpina tastatura.....dar ma satur sa scriu si sa vad ca nu coopereaza persoana care a postat.....

Postat pe 23 Iulie 2008 23:30
O femeie avea o bucatica de ogor.Semana ea ce avea nevoie pe terenul acela, dar oricat se straduia, cand era la cules recolta, nu se alegea cu mare lucru.Si asta ca acolo unde traia ea, era un timp secetos, asa ca nu ploua niciodata.Intr-o seara, tocmai cand punea mamaliga pe fundul de pe masa, auzi un ciocanit discret in usa.Femeia se duse si deschise, si in prag vazu un necunoscut.
-Vreau sa te rog sa-mi dai voie sa stau si eu aici noaptea asta.
Se gandi femeia o clipa, si fiind o fiinta buna la suflet, raspunse:
-Mamaliga asta este destul de mare, asa ca nu este nici o problema daca o impartim impreuna.
Zis si facut.Au luat amandoi loc la masa, au mancat, apoi fewmeia i-a aranjat patul omului sa se culce.Noaptea, cand femeia a iesit afara, a vazut ca ploua.Cerul era brazdat de fulgere si tunetele se rostogoleau ca niste roti uriase, gonind catre orizont.Dimineata omul a plecat.Anul acela s-a facut o recolta buna.La femeie au mai batut straini ca sa gaseasca adapost pentru noapte, dar nu a mai plouat niciodata.
S-ar putea sa ai dreptate si povestea dinainte sa fie foarte veche.Ca si aceasta.Dar matusa aceea chiar era matusa mea, si acum nu mai traieste, mutandu-si in alta parte bucuriile si pacatele. in alta parte

Postat pe 24 Iulie 2008 09:33
De la: vanghelis007, la data 2008-07-24 09:33:28O femeie avea o bucatica de ogor.Semana ea ce avea nevoie pe terenul acela, dar oricat se straduia, cand era la cules recolta, nu se alegea cu mare lucru.Si asta ca acolo unde traia ea, era un timp secetos, asa ca nu ploua niciodata.Intr-o seara, tocmai cand punea mamaliga pe fundul de pe masa, auzi un ciocanit discret in usa.Femeia se duse si deschise, si in prag vazu un necunoscut.
-Vreau sa te rog sa-mi dai voie sa stau si eu aici noaptea asta.
Se gandi femeia o clipa, si fiind o fiinta buna la suflet, raspunse:
-Mamaliga asta este destul de mare, asa ca nu este nici o problema daca o impartim impreuna.
Zis si facut.Au luat amandoi loc la masa, au mancat, apoi fewmeia i-a aranjat patul omului sa se culce.Noaptea, cand femeia a iesit afara, a vazut ca ploua.Cerul era brazdat de fulgere si tunetele se rostogoleau ca niste roti uriase, gonind catre orizont.Dimineata omul a plecat.Anul acela s-a facut o recolta buna.La femeie au mai batut straini ca sa gaseasca adapost pentru noapte, dar nu a mai plouat niciodata.

Clar, acestei femei de poveste nu-i placea sa bata campii, altminteri ar fi parasit ogorul arid spre zone mai... noroase; ploaie fara nori nu se poate. Cum nici numai soare nu-i de folos, vezi bine.


De la: vanghelis007, la data 2008-07-24 09:33:28S-ar putea sa ai dreptate si povestea dinainte sa fie foarte veche.Ca si aceasta.Dar matusa aceea chiar era matusa mea, si acum nu mai traieste, mutandu-si in alta parte bucuriile si pacatele. in alta parte

Hai s-o lasam sa-si odihneasca in pace bucuriile si pacatele oriunde s-ar afla.
elis
Postat pe 24 Iulie 2008 15:43
Elis, Elis, poti sa stai oriunde, dar daca nu ploua, tot degeaba.Uneori si cand ploua prea mult ajungi la acelasi rezultat.

Postat pe 25 Iulie 2008 16:47
Faia povestioara! Macar sa poata sa inteleaga ce vrea sa spui.Dar se pare ca tipa nu vrea sa mai zica nimica
emiligold
Postat pe 25 Iulie 2008 20:10
dup cum ai vzut, brbaii fac haz, femeile se ntrec n sfaturi, da, s-a schimbat lumea, fiecare este unic n modul de a gndi, tu acum crezi c ai o problem, tipul cu care eti ns are una mai mare, s nu cumva s fii virgin peste tot, c atunci are treab serioas cu tine, s te nvee tot, dar spunea cineva pe aici, trebuie s fii foarte silitoare s recuperezi timpul pierdut, eu oricum i urez mult baft
casperphantom
Postat pe 26 Iulie 2008 06:24
Mai bine am dezbate alt subiect, propuneti voi ceva pana una alta ne-am tot dat cu parerea.

Postat pe 26 Iulie 2008 11:35
Am o idee.Pana acum am vorbit despre subiecte.Ce-ati zice daca de-acum incolo, vom vorbi despre predicate?

Postat pe 27 Iulie 2008 08:52
OK.....Putem incerca....realizezi ca inainte sa scriem, cred ca fiecare se documenteaza

Postat pe 27 Iulie 2008 10:34
Sunt insa unii oameni care stiu cine este subiectul, dar nu stiu cu ce se face actiunea.

Postat pe 27 Iulie 2008 11:27
"Toate imi sunt ingaduite, dar nu toate imi sunt de folos!"

Atunci cand un om face o alegere doar pentru ca asa a auzit ca este bine, ori pentru ca asa ii impune mama/religia/bau - bau, o face in van.

Atunci cand un om face o alegere constient, cantarind bine beneficiile si pierderile, o face responsabil si prin urmare alegerea sa nu ajunge discutie pe un forum, pentru ca omul oricum stie bine ce a ales, pentru ce si ce pierde ori castiga.

Cand o fata alege sa ramana virgina doar pentru ca ii este frica de mama ori pentru ca o va arde focul vesnic, si in sinea sa ravneste la fructul oprit, nu stie ce inseamna libertatea...

Zanaapelor
Postat pe 27 Iulie 2008 12:20
eu nu inteleg niste lucruri. poate ma lamuriti voi ca-s batrana si proasta. intreb la modul impersonal.

1. de ce e un titlu de glorie sa fii virgina pana la 30, 40, 50 de ani? inteleg sa nu te iubesti cu unul pentru care, nu simti nimic. insa, pana la aceasta varsta , chiar nu a fost nici un barbat care sa-ti starneasca niste sentimente? de ce aceasta incapatinare ? la ce ajuta , la ce foloseste si ce castig are o femeie sau barbat daca isi propune asa ceva?

2. cum se traduce si ce inseamna " prietenul meu m-a pastrat vreo 2 ani ...?" cum adica? daca va iubiti, daca sunt niste sentimente intre voi, daca va intalniti si va pupati, de ce sa nu faceti si dragoste? ce e rau sau rusinos in a face dragoste?

3. aceeasi intrebare pentru " m-am pastrat pentru cel ce-mi va fi sot" . aici e un fel de termen de garantie ?
si_totusi
Postat pe 27 Iulie 2008 13:26
De la: sunny17sunsunny17sun, la data 2008-07-03 21:55:08Te felicit pt taria de caracter de care dai dovada! Sunt convinsa ca Dumnezeu e foarte mandru de tine. Cred ca ar fi pacat sa-ti pierzi virginitatea inainte de casatorie, daca tot ai rezistat pana acum. Ar fi ca tiganul acela care s-a inecat la mal. Te sfatuiesc sa discuti cu iubitul tau, sa-i spui ca esti virgina, dar sa i-o spui cu mandrie, sa nu stai cu capul in jos si jenata ca si cum ai fi facut ceva rau. Sa inteleaga ca nu-ti pare rau si ca ar fi f norocos si privilegiat sa fie primul din viata ta. Acesta ar fi cel mai mare test la care l-ai putea supune. Sa vezi ce parere are si daca e de acord sa te astepte pana va casatoriti. Daca te iubeste si are intentii serioase cu tine te va astepta, te asigur! Vei fi f multumita si fericita cand vei intra in biserica in fata Bunului Dumnezeu virgina si noaptea nuntii va fi magica. Altfel si-ar pierde farmecul. Veti avea o casnicie mult mai fericita, trainica si binecuvantata de Dumnezeu. Iti spun sincer ca ar fi pacat sa te culci cu el inainte, Stai linistita ca vei invata din mers tot ce trebuie sa stii. Un barbat adevarat te va aprecia si seva simti norocos , nu te va considera in nici un caz o ciudata.Iti urez multa sanatate, succes si Dumnezeu sa ne binuvanteze pe toti si sa ne intareasca!



ce amestec are dumnezeu aici? adica el e fericit ca fetele-s virgine? le monitorizeaza si tine raboj cu cine si cand si-au pierdut virginitatea? le da premiu cu coronita daca "se pastreaza" pana la adanci batranete asa?

cine ii garanteaza fetei ca va avea o casnicie fericita? virginatea avuta inainte de nunta? adica asta ar fi un fel de pasaport pentru o viata fericita?




eu as spune ca fata sa citeasca ce spun barbatii pe acest topic ca , zic bine.

viata are alte ritmuri , conceptiile s-au schimbat, incorsetarile in dogme au pierdut teren. lumea de azi , nu mai e lumea de acum 2000 de ani. nu e rau sa avem niste principii dar, exagerarile de orice fel nu-s bune. trebuie masura in toate .
si_totusi
Postat pe 27 Iulie 2008 13:43
Dragele mele, de multe ori, noi suntem victimele inocente ale imprejurarilor.Devenim ceea ce suntem, datorita acestora si nu avem nici un merit.Uite am sa pun o intrebare si am sa va rog sa raspundeti:Tu, care citesti aceste randuri, te-ai nascut pentru ca asa ai vrut tu?Sau pentru ca o tanti s-a intalnit cu un nenea, si au hotarat cu toata seriozitatea sa se joace de-a mama si tata, fara sa ne intrebe care sunt intentiile noastre?

Postat pe 28 Iulie 2008 19:20
Raspund eu prima? Hai ca tot sunt eu cea mai "tanara " pe acest forum,nu? Pai nu ,nu asa s-a intaplat ,in cazul meu.
Mama s-a indragostit de tata,tata si mai rau ,era hotarat s-o si ia de nevasta... s-au luat la sfat (la biserica au facuto cand m-au botezat pe mine..nu aveau voie) Dupa un an m-am nascut eu! Ei ce zici? Frumoasa povestire? Iau un 10(zece) la compunere? Am fost aleasa,sa ma nasc,nu sunt un produs la intamplare! Acolo sus cineva ma dorit sa ma nasc. Asta este parerea mea!
Mirabila
Postat pe 28 Iulie 2008 19:41
salutare...ma cam aflu in aceeasi situatie si dak tot se abordeaza acest subiect..am o nelamurire..dak se poate sa primesc un raspuns..am 25 de ani..sunt virgina dak se poate zice..amm inceput viata sexuala..dar din cunostinetele mele..himenul acela trebuie sa se desprinda printr`o sangerare..ei bine la mine nu a existat nici o sangerare si nici o durere...in afara faptului de a consulta un dr ginecolog in aflarea raspunsului mai e vreo varianta prin care sa pot zice dak mai sunt sau nu virgina?
sau ma aflu printre acele rarisime cazuri de "himen flexibil"?thanks;)
franc
Postat pe 28 Iulie 2008 20:55
ok eu pot sa ti dau un raspuns am patit aceeasi faza tipul nu credea ca s virgina pentru ca nu am sangerat ceea ce nu e obligatoriu!si daca nu ai sangerat fie ai avut un himen super sdubtire care s a rupt si pur si simplu nu a existat sangerare fie ai un himen elastic si te vei chinui ceva vreme pana se va rupe si doare apropo... cel putin la mine a durut...dar stai calma de virgina clar nu mai esti virgina asta e sigur o data ce a avut loc actul sexual:*pupici sa fii iubita
mauinboots
Postat pe 29 Iulie 2008 05:06
Nu este un titlu de glorie sa fii virgina pana la 30,40, 50 de ani.Este pur si simplu o tampenie.Persoana poate fi si o victima a imprejurarilor, a faptului ca a ratat ocazia sa-si piarda virginitatea in mod civilizat pe poat, in papusoi, in boschetii patriei noastre capitaliste.
La a doua intrebare:
Se traduce prin faptul ca prietenul a fost un idiot, care a considerat-o pe ea o conserva de rosii la borcan.
La a treia intrebare:
A te pastra cuiva pe care nici macar nu-l cunosti?Oare ce conservant foloseste?
A felicita pe cineva ca este virgina, seamana cu a face bascalie de o fiinta inocenta.Este adevarat, ca fiecare om doarme asa cum isi asterne, dar virginitatea pastrata, este un concept care se misca intre prostie si virtute.Nu stii cand vorbesti de una si cand de cealalta.Dar intotdeauna rezultatele sunt inverse, fata de ceea ce credem noi ca sunt in realitate.

Postat pe 29 Iulie 2008 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cupa.... 7 De la: Jojolin 19 August 2010 17:36
barbatul care ma iubeste 339 De la: biablanca 17 Martie 2010 13:09
Buna! 4 De la: Micass 8 Noiembrie 2008 09:03
Ce parere aveti? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:10
timiditatea va poate da viata peste cap! 146 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:05
Setari Cookie-uri