Femeia SAGETATOR

Meia, draga, exemplul pe care l-ai dat tu e "personal", adica se refera la o experienta de-a ta si o anumita persoana. Pentru experienta ta, nu trebuie sa acuzi toate femeile nascute intr-o anumita perioada a anului.

Si apoi, scuza-ma ca te intreb, cum a ajuns prietena ta sa doarma la tine in casa cu "amantul"? Vrei sa spui ca a intrat pur si simplu acolo, "in lipsa ta", fara ca tu sa stii nimic? Sa fim serioase.

Nu te mai victimiza atat, poate multi te cred, insa mai sunt si care vad dincolo de povestiri...

Mie, personal, mi se pare a fi un pic de invidie pe "prietena" ta care a avut curajul sa-si depaseasca conditia de sotie nesatisfacuta si acrita, care se ascunde dupa vesnica scuza, vai, am copii, ma sacrific... sunt o eroina.
redrose
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:17
De la: redrose, la data 2009-10-13 20:17:53Meia, draga, exemplul pe care l-ai dat tu e "personal", adica se refera la o experienta de-a ta si o anumita persoana. Pentru experienta ta, nu trebuie sa acuzi toate femeile nascute intr-o anumita perioada a anului.

Si apoi, scuza-ma ca te intreb, cum a ajuns prietena ta sa doarma la tine in casa cu "amantul"? Vrei sa spui ca a intrat pur si simplu acolo, "in lipsa ta", fara ca tu sa stii nimic? Sa fim serioase.

Nu te mai victimiza atat, poate multi te cred, insa mai sunt si care vad dincolo de povestiri...

Mie, personal, mi se pare a fi un pic de invidie pe "prietena" ta care a avut curajul sa-si depaseasca conditia de sotie nesatisfacuta si acrita, care se ascunde dupa vesnica scuza, vai, am copii, ma sacrific... sunt o eroina.


mda..era un exemplu personal, am spus ca nu toate sunt la fel , s-a intamplat ca ea sa fie...nu-mi mai racesc gura de pomana pt cei care citesc printre randuri, am specificat clar ca nu exista padure fara uscaturi fiecare zodie cu ... "doamnele" ei... nu ma victimizez pe mine caci nu eu sunt cea "nesatisfacuta si acrita "...iar femeile la care faci tu referire, cele nesatisfacute ar putea sa nu se sacrifice sa stea langa copii, sa plece de la unul la altul , dar fara a-si minti omul de langa ele, copiii...ma rog ...exista divort , nu trebuie sa tradezi si sa minti daca esti ... acrita ! nu pot fi invidioasa NICIODATA pe femei de genul asta ! n-am fost niciodata "acrita " de conditia de sotie...daca as fi vreodata as renunta la aceasta conditie si mi-as cladi viata pe care mi-o doresc . REPET ! urasc minciuna, prefacatoria si tradarile, de orice fel !
meia73
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:13
De la: meia73, la data 2009-10-14 15:13:33
De la: redrose, la data 2009-10-13 20:17:53Meia, draga, exemplul pe care l-ai dat tu e "personal", adica se refera la o experienta de-a ta si o anumita persoana. Pentru experienta ta, nu trebuie sa acuzi toate femeile nascute intr-o anumita perioada a anului.

Si apoi, scuza-ma ca te intreb, cum a ajuns prietena ta sa doarma la tine in casa cu "amantul"? Vrei sa spui ca a intrat pur si simplu acolo, "in lipsa ta", fara ca tu sa stii nimic? Sa fim serioase.

Nu te mai victimiza atat, poate multi te cred, insa mai sunt si care vad dincolo de povestiri...

Mie, personal, mi se pare a fi un pic de invidie pe "prietena" ta care a avut curajul sa-si depaseasca conditia de sotie nesatisfacuta si acrita, care se ascunde dupa vesnica scuza, vai, am copii, ma sacrific... sunt o eroina.


mda..era un exemplu personal, am spus ca nu toate sunt la fel , s-a intamplat ca ea sa fie...nu-mi mai racesc gura de pomana pt cei care citesc printre randuri, am specificat clar ca nu exista padure fara uscaturi fiecare zodie cu ... "doamnele" ei... nu ma victimizez pe mine caci nu eu sunt cea "nesatisfacuta si acrita "...iar femeile la care faci tu referire, cele nesatisfacute ar putea sa nu se sacrifice sa stea langa copii, sa plece de la unul la altul , dar fara a-si minti omul de langa ele, copiii...ma rog ...exista divort , nu trebuie sa tradezi si sa minti daca esti ... acrita ! nu pot fi invidioasa NICIODATA pe femei de genul asta ! n-am fost niciodata "acrita " de conditia de sotie...daca as fi vreodata as renunta la aceasta conditie si mi-as cladi viata pe care mi-o doresc . REPET ! urasc minciuna, prefacatoria si tradarile, de orice fel !


a!!!! era sa uit ! n-a intrat pur si simplu , ci putin cu "forta" am mai zis ! si-a facut patul singura si n-am putut-o da afara de manecuta caci nu ma caracterizeaza astfel de lucruri, dar a doua oara n-a mai intrat nici singurica...asta e !
meia73
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:16
ce aiurea ,nu se potriveste nimik din ce ai scris tu ...........mai citeste si tu putin si poate nimeresti ...hai ca chiar ai fost comik
garbo008079
Postat pe 17 Noiembrie 2009 11:22
se mai intampla si la case mari , sa nu iese totul asa cum iti doresti , dar un amarat de horoscop
yanyacharberet
Postat pe 17 Noiembrie 2009 12:19
sper ca nu-i adevarat sau exista si o varianta dupa romani si se deosebeste de cel al francezilor!1
Barbara2008
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:56
hmmm!!!cam mult contradictoriu in tot ce s-a scris despre zodia sagetator.sunt criticate mai mult femeile!!!DE CE?!BARBATI SAGETATOR NU SUNT PE-AICI?!daca femeia sagetator e sincera si corecta,iar in dragoste nu vrea sa fie mintita si inselata[pentru ca-si indreapta"arcul"spre alte tinte daca simte si i se confirma acest fapt],asta inseamna ca este don juana zodiacului?! GRESIT!!!eu sunt casatorita de 21 de ani cu acelasi"om",iar acest"om"m-a inselat de nenumarate ori si eu am tacut ca o fraiera,desi in mine fierbeam ca ETNA!!! NU MI-AM PUS"POALELE-N CAP",si am abordat alta tactica:de unde eram mai tacuta si retrasa,am inceput sa ma evidentiez prin fapte,vorbe si actiuni.m-am implicat in orice numai sa-i demonstrez ca nu sunt fraiera.toate bune si frumoase pana au inceput sa ne viziteze mai des un cuplu de prieteni,iar el era mai de viata si radea mai tot timpul.mentionez ca al meu sot e fecioara[e mai retras si mai mut,dar numai cand e cu mine sau familia mea sau a lui],asta ca sa va spun ca nu ne potrivim absolut deloc:el secretos si tradator,dupa cum aveam sa constat...dar prea tarziu.doi copii si o casa pentru care mi-au iesit peri albi sa o fac asa cum imi place...ufff..prietenii astia,mai mult cu ea eram buna amica,au vazut cum se comporta in prezenta lor cu mine.mai rece si ma brusca prin vorbe...nu am putut sa am prieteni de un picnic sau de un pescuit sau de plimbari,petreceri..NIMICUTA!!! ca sa aflu ca el avea alte preocupari:intra pe site-uri de 2lei si vorbea cu toate ordinarele,iar cu cateva s-a si intalnit si-a avut si aventuri si bani mancati cu ele[din orasul unde locuiesc].cand a aflat ca stiu de toate aventurile lui,a avut un soc,s-a ingalbenit la fata si n-a mai zis nici pis.apoi,mi-a dat niste explicatii de 2 bani gauriti,ca nu-l intelegeam,ca nu putea sa vorbeasca cu mine[aici se intelege ca si-a gasit motive si scuze in niste acuzatii nefondate].ca apoi sa-mi dea lovitura de gratie si sa-mi reproseze ca"nu stiu sa ...[sa-l satisfac pe el].deci,niste vorbe grele,spuse si dupa 21 de ani impreuna...m-a traumatizat complet totul si nu mi-am revenit nici acum[au trecut 2 ani]...daca nu-i placea,ca nu-l mai satisfaceam sau ca nu stiu sa ma...trebuia sa ma invete,cam ce l-ar multumi?!!!ce sa fac si eu daca am avut profesor prost?!a fost singurul raspuns cu nerv pe care l-am dat,poate se v-a simti jignit!!! hmmm..credeti voi,ca l-a atins undeva?!nici pomeneala...acum sa-mi spuna cel sau cea ,care a scris ca sagetatoarele sunt don juanele zodiacului?!ca doar nu sunt o exceptie de la regula,taman eu. cred ca am scris deja mai mult decat as fi vrut.bafta tuturor sagetatoarelor.
zuzica_2000
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia fecioara cu barbatul pesti 8 De la: me_reloaded 5 Octombrie 2010 15:10
berbetul rac 81 De la: garbo216150 1 August 2011 11:12
compatibilitate 10 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 19:37
sentiment de vinovatie,de singuratate. 153 De la: eu_geminy 10 Noiembrie 2011 22:15
Femeia gemeni si barbatul balana 34 De la: garbo304761 6 Aprilie 2013 02:36
Setari Cookie-uri