Femeia SAGETATOR

De la: Ines, la data 2009-09-27 17:13:52ciudat este ca...ele insele, sagetatoarele, nu se vad asa...dar cele care le cunosc, le privesc din exterior...le vad asa!...isn't it funny!

normal ca nu se recunosc ! pentru ca niciodata nu au macar un dram de ... maturitate, macar sa-si asume responsabilitatea faptelor. toata viata lor e minciuna...atat ! se mint pe ele insele si-i mint pe altii...si culmea, tot ele se considera victime !
meia73
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:20
aiureli.....numa prostii!!!!!!!!!
ar trebui sa-l las pe sotul meu sa comenteze asta...sigur i-ar da peste nas celui ce a facut o asemenea descriere!!!!
garbo040773
Postat pe 29 Septembrie 2009 09:52
De la: meia73, la data 2009-09-28 16:20:30
De la: Ines, la data 2009-09-27 17:13:52ciudat este ca...ele insele, sagetatoarele, nu se vad asa...dar cele care le cunosc, le privesc din exterior...le vad asa!...isn't it funny!

normal ca nu se recunosc ! pentru ca niciodata nu au macar un dram de ... maturitate, macar sa-si asume responsabilitatea faptelor. toata viata lor e minciuna...atat ! se mint pe ele insele si-i mint pe altii...si culmea, tot ele se considera victime !



CRED CA TI-A FACUT-O URAT O SAGETATOARE.......DUPA CE INSINUEZI DESPRE ELE!!!!!!!!!!!!!!1
garbo040773
Postat pe 29 Septembrie 2009 10:44
Acolo sunt cateva seminte de adevar si daca citim si ne uitam in profunzime in sufletul nostru , chiar gasim trasaturi ale femeilor sagetator, numai ca nu avem curajul sa recunoastem. Eu sunt nascuta pe 9 decembrie si regasesc acolo din caracterul meu de femeie sagetator .
O zi buna sa aveti !
Kaminska
Postat pe 29 Septembrie 2009 11:19
De la: Kaminska, la data 2009-09-29 11:19:36Acolo sunt cateva seminte de adevar si daca citim si ne uitam in profunzime in sufletul nostru , chiar gasim trasaturi ale femeilor sagetator, numai ca nu avem curajul sa recunoastem. Eu sunt nascuta pe 9 decembrie si regasesc acolo din caracterul meu de femeie sagetator .
O zi buna sa aveti !

mie personal nu, nu m-a ranit cu nimic
am avut ca ..."prietene" doua care semanau, am spus asta , daca citeai tot, vedeai...prietenie la care am renuntat pentru ca mie mi se pare o imoralitate si-o "chestie" de cea mai joasa speta sa-ti minti barbatul , sa-ti neglijezi copiii si sa te duci in casa prietenilor (adica a mea )cu amantii (si aia insurati) si sa ramai fara jena peste noapte cu ei (in fata copiilor mei care erau prieteni cu copiii ei), chiar daca i-ai sugerat cu frumosul ca nu accepti asta , si-a facut singurica patul , razand si "acuzandu-ma " ca sunt conservatoare si ea nu e obligata sa traiasca viata ca o maicuta, apoi a doua zi sa vii cu propriul barbat si copiii ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, iar tu(in cazul meu EU) sa fiu nevoita sa gasesc explicatii de ce tanti X a fost si-a dormit cu alt nene si de ce n-au voie sa vorbeasca cu copiii lui tanti despre asta. ai putea sa le dai o explicatie ? ai putea sa-i fortezi sa taca? nu !!! renunti la prietenie , te impaci cu gandul ca n-ai reusit de la inceput sa realizezi ce fel de prietena ai avut si cu gandul ca n-ai fost partas la astfel de lucruri. pentru ca a doua oara n-a mai intrat! s-a intamplat sa fie sagetatoare, nimic mai mult, dar cum am mai spus, nu neaparat zodia e de vina...de-astea de moralitate usoara gasesti pe toate drumurile... ma rog, n-are importanta...am insiruit o gramada de vorbe din care nu stiu ce se va intelege...
meia73
Postat pe 29 Septembrie 2009 16:49
chiar asa ....???
garbo056088
Postat pe 29 Septembrie 2009 21:50
nu-i adeverat nimic din astea
orsy
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:28
aici sunt spuse lucruri neadevarate,si nu trebuie sa ne luam dupa ce se zice,toti oamenii sunt diferiti ,nici unul nu e la fel,iar la fiecare exista defecte si calitati,nu putem afirma ca toate persoanele dintr-o zodie sau alta sunt la fel sau au aceleasi trasaturi negativepozitive,pentru ca nu ar fi deloc adevarat....eu zic ca sagetatoarele sunt fiinte luptatoare,carora le place sa traiasca la maxim si stiu sa gandeasca de 2 ori inainte de a lua a hotarare,da uneori se lase conduse de inima,da aia nu inseamna ca sunt naive,din contra.....infine...NU TOT CEEA CE ZBOARA SE MANANCA!!!! SI NU TOT CEEA CE SE SPUNE E ADEVARAT!!! TOTUL TREBUIE EVALUAT SI VERIFICAT....VA PUP FETELOR DIN ZODIA ACEASTA MIRIFICA SI FITI TARI!!!
edwina_dark_quuen
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:20
De la: garbo040773, la data 2009-09-29 09:52:46aiureli.....numa prostii!!!!!!!!!
ar trebui sa-l las pe sotul meu sa comenteze asta...sigur i-ar da peste nas celui ce a facut o asemenea descriere!!!!

foarte adevarat ceea ce spui, dar cind se v-a trezi sotul tau mai mult ca sigur v-a coaliza cu partea adversa. si eu am avut sotie sagetator . 21 de ani am contrazis pe toata lumea. acum am ramas doar cu durerea.
vally65
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:42
daca se "v-a" trezi si "v-a" coaliza, da, e grav.
poate totusi se va trezi si va coaliza
pik_nik
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:22
nua gasesc nici80 lasutadincele scrise
eu sunt o sagetatoare foarte fidela juatatiimele sincera si a apl peumeri ii pa alatoriile si stiu cerau de la viata
garbo012572
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:44
eu nu ma regasesc,nu sunt o mincinoasa si nu sar din floare in floare,sunt fidela partenerului si este adearat imi plac calatoriile,tata viata a mncit pentru ceea ce am obtinut.
D.CHIRILA
garbo012572
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:49
corect!


aflu mai tarziu ce ai scris, da' dupa ton, ai dreptate
pik_nik
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:50
pe bune ca nu vom sti niciodata adevarul.sunt o sagetatoare si e adevarat ca-mi place sa calatoresc .dar cui nu-i place?imi place sa am prieteni ,sa rad ,sa pastrez cat mai mult copilul din mine.nu e un lucru rusinos atunci cand stai de vorba cu cineva.dar mereu am avut probleme in sensul ca altii au interpretat gresit felul meu de a fi.fara rusine pot sa afirm ca am fost fidela sotului meu timp de 18 ani.multi mi-au spus pe sleau ca sunt o retardata.asta e parerea lor dar ma respect prea mult .
dalidablu
Postat pe 2 Octombrie 2009 00:31
De la: pik_nik, la data 2009-10-01 17:22:43daca se "v-a" trezi si "v-a" coaliza, da, e grav.
poate totusi se va trezi si va coaliza

imi cer scuze pentru greselile gramaticale, dar cred ca important este ceea ce simti, sinceritatea si poate experienta.
cred ca pot afirma cu certitudine ca mai devreme sau mai tirziu ele insele (sagetatoarele) vor ajunge sa se regaseasca in acest horoscop, dar mai mult ca sigur nu vor avea curajul sau taria de a recunoaste asta.iar despre faptul ca partenerul se poate "trezi" sau nu, poate e mai bine sa nu se trezeasca niciodata.
vally65
Postat pe 2 Octombrie 2009 08:36
bre vally amaratu', nu mai da vina pe femeia care te-a inselat/parasit, bre
ce, tu stai setos langa un robinet la care nu mai curge apa?
pik_nik
Postat pe 2 Octombrie 2009 09:38
De la: pik_nik, la data 2009-10-02 09:38:42bre vally amaratu', nu mai da vina pe femeia care te-a inselat/parasit, bre
ce, tu stai setos langa un robinet la care nu mai curge apa?

merci pentru sfaturi, dar din pacate nu sunt suficient de tare pentru a reusi sa le urmez. daca s-ar putea incheia totul dintr-o simpla apasare de buton probabil ca as fi apasat acel buton (sau poate nu). oricum, apreciez sfaturile tale chiar daca la prima vedere par mai transante, mai dure.
vally65
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:53
ca de obicei pareri pro si contra
garbo047258
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:17
De la: vally65, la data 2009-10-02 10:53:36
De la: pik_nik, la data 2009-10-02 09:38:42bre vally amaratu', nu mai da vina pe femeia care te-a inselat/parasit, bre
ce, tu stai setos langa un robinet la care nu mai curge apa?

merci pentru sfaturi, dar din pacate nu sunt suficient de tare pentru a reusi sa le urmez. daca s-ar putea incheia totul dintr-o simpla apasare de buton probabil ca as fi apasat acel buton (sau poate nu). oricum, apreciez sfaturile tale chiar daca la prima vedere par mai transante, mai dure.


Ar fi interesant sa auzim si parerea ei.

In general, o sagetatoare nu paraseste decat dupa ce a incercat totul ca sa salveze relatia respectiva. Poate ca ea cand facea eforturi sa salveze ce era de salvat, tu erai prea ocupat ca sa-i vezi eforturile.
E adevarat, cand vede ca lupta pentru o cauzs pierduta, atunci da, pleaca.
redrose
Postat pe 3 Octombrie 2009 19:51
citeste atent si vei descoperi ca nu ai dreptate, dar ce mai conteaza, cu-i ii pasa daca am sau nu dreptate.
vally65
Postat pe 3 Octombrie 2009 20:47
iar parerea ei probabil ca nu o veti cunoaste niciodata, doar e sagetatoare. si eu as fi curios sa aflu parerea ei. am foarte multe semne de intrebare.
vally65
Postat pe 3 Octombrie 2009 20:51
Adevarat in unele privinte dar altele parca prea de tot
ileana_dfr
Postat pe 4 Octombrie 2009 03:57
De la: dara1969, la data 2008-07-20 08:39:49Nu ma recunosc nici 50%, sunt femeia fidela barbatului care m-a cucerit, nu zbor din floare in floare.Pun mult pret pe stabilitate atat pe plan material cat si sentimental. Stiu ce vreau de la viata si nu sunt superficiala.

ITI DAU DREPTATE.
MIHAELAG1974
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:03
si eu sunt sagetataoare si nu am gasit in horoscopul tau nimic sa-mi se potriveasca. Ma intreb ai probleme cu femeile de ai facut asa un horoscop???? Cauta femeia care este frumoasa prin ea insasi si nu 90-60-90. Femeia sagetator este dedicata familiei si stie sa iubeasca, este vesela si placuta, un partener cu care nu te plictisesti, trebuie doar sa o iubesti si sa-i respecti spatiul si mai ales sa nu o minti. Eu de exemplu pot ierta orice in afara de minciuna.
ioanabil
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:14
De la: Ines, la data 2009-09-27 10:24:41pt femeia sagetator:
Sagetatoarea de profesie vanatoare
Daca Artemis ar fi existat cu adevarat ar fi fost in zodia Sagetatorului. Nimic nu intra in raza mea de actiune fara sa devina o posibila tinta. Sunt ca Robocop, prind orice in raza mea viziuala.

Mai ales nedreptatea. Mie ar trebui sa mi se spuna Sageata Justitiei. Nu pot sa-i suport pe cei care incalca legea sau se strecoara pe langa. De aceea ma cert tot timpul cu administratotul asociatiei de bloc. El crede ca sunt proasta? Ca nu observ cum a incarcat factura de gunoi cu 5 bani. Asta insemna aproape 10 lei pe tot blocul. Porcul asta isi ia jumatate de kilogram de carne cu banii nostri.
Dar nu va fie frica sagetatoarea e aici si va infiinta o comisie de cenzori Da, stiu, sunt salvatoarea pensionarilor cu un picior in groapa si idealul gospodinelor mute. Nu va ingramaditi langa mine. Gloria nu e molipsitoare.

Toata lumea ma adora, de aceea sunt generoasa si ofer fiecaruia o bucatica din mine. Si tie si tie si tie. Dragi barbati haideti sa ne iubim, va promit eu ca va fi bine. Vom avea aventuri si in pat si in viata de zi cu zi. Ah, cat de minunat e viitorul.

Hai sa cutreieram lume in lung si lat. Sau mai bine hai sa te explorez pe tine de sus pana jos. Cel putin pana ma plictisesc si ma orientez spre noi continente, sau barbati.

Dar daca ai sa reusesti sa ma convingi ca esti marea iubire, am sa ma potolesc. Voi fii sotia model, te voi iubi numai pe tine si iti voi face si copii. Si voi avea doar aventuri casnice.
Sper ca ai capacitatea de a ma distra in continuu, pentru ca ma plictisesc si plec sa vanez alte aventuri. Si mai trebuie sa fii si curajos. Ca doar te insori cu mine nu cu o mielusica.

Aaaa. Iti mai trebuie si un job bun ca aventurile astea prin lume pe care trebuie sa le avem noi costa si nu sunt genul care sa se plimbe cu rucsacul in spate. Si oricum sportul meu preferat e ski-ul. In Austria.

Ce zici te oferi pe post de victima in urmatoarea mea partida de vanatoare?


foarteee tare Ines
rox___
Postat pe 4 Octombrie 2009 15:31
Buna dimineata ! Nu inteleg draga meia73 ce ai vrut sa zici in textul ala ca nu am avut rabdare sa citesc, oricum suna ceva a domnuldandiaconescuindirect , nu are legatura cu zodia si parerile mele despre ea si lipsa celor 7 ani de acasa si educatia
Kaminska
Postat pe 12 Octombrie 2009 10:47
Heyyyy....nu va mai certati...se zice k femeile sagetator sunt foarte atragatoare, daca nu prin frumusete atunci sigur prin atitudinea lor....ce-i drept, mai arunca uneori cate-o "sageata" otravita...dar trebuiesc intelese...ele sunt niste perfectioniste !!!.....O sapt. buna, va poooooop !!!
Eda
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:46
De la: Kaminska, la data 2009-10-12 10:47:25Buna dimineata ! Nu inteleg draga meia73 ce ai vrut sa zici in textul ala ca nu am avut rabdare sa citesc, oricum suna ceva a domnuldandiaconescuindirect , nu are legatura cu zodia si parerile mele despre ea si lipsa celor 7 ani de acasa si educatia


in regula...explicam de ce cred ca pe unele femei (sagetatoare , din intamplare) cred ca le caracterizeaza ceea ce s-a spus aici...ai dreptate, tine de educatie, de valori morale, de altceva, nu de zodie!
meia73
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:27
stii, am observat si eu ca pe aici sunt anumite persoane care habar nu au despre ce se discuta si arunca cu comentariu care nu au nici o legatura cu subietele in discutie ,ma rog
Mihai55
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:33
De la: getuta, la data 2009-10-13 13:33:21stii, am observat si eu ca pe aici sunt anumite persoane care habar nu au despre ce se discuta si arunca cu comentariu care nu au nici o legatura cu subietele in discutie ,ma rog


draga mea, daca faci referire la mine, ca nu am habar ce se discuta,afla ca te-ai inselat. adusesem in discutie exact "profilul" unei sagetatoare pe care, din pacate am cunoscut-o bine, si care se potrivea intocmai cu subiectul deschis, ( descrierea zodiei sagetator-femeie). din intamplare sagetatoare...vad ca sar ca arse femeile -sagetator de pe aici ca nu li se potriveste descrierea, eu am cunoscut una intocmai descrieriii...si mi-am dat cu parearea...cu unele exemplificari reale amanuntite...ce nu era in regula ?????n-am zis ca toate-s la fel, am spus ca intamplarea a fost sa fie chiar sagetatoare o astfel de "nimic" de femeie ce am cunoscut-o... poate unele-s mai proaste pe aici si nu inteleg subiectul...cum il intelegeti voi !!!! atunci explicati si pe intelesul omului de rand ce fel de "punct" trebuie sa atingem ca sa ne ridicam la standardul vostru...sau poate sunteti sagetatoare si nu suportati ... daca nu sunteti conform descrierii nu aveti de ce sa va ofensati...
meia73
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 2 De la: cri_cat 29 Noiembrie 2011 22:54
clarvazator 2 De la: Helen29 10 Decembrie 2009 16:47
Un alt de fel de zodiac-Zodia RAC 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:26
femeie gemeni barbat pesti 12 De la: eu_geminy 30 Octombrie 2011 02:05
Femeia ''BALANTA''? 38 De la: garbo013316 14 Ianuarie 2013 15:10
Setari Cookie-uri