Femeia SAGETATOR

Doamne... cate adevaruri pe acolo. in mare este descrierea mea exacta :)) nici eu nu o puteam zice mai bine
rox___
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:21
pt femeia sagetator:
Sagetatoarea de profesie vanatoare
Daca Artemis ar fi existat cu adevarat ar fi fost in zodia Sagetatorului. Nimic nu intra in raza mea de actiune fara sa devina o posibila tinta. Sunt ca Robocop, prind orice in raza mea viziuala.

Mai ales nedreptatea. Mie ar trebui sa mi se spuna Sageata Justitiei. Nu pot sa-i suport pe cei care incalca legea sau se strecoara pe langa. De aceea ma cert tot timpul cu administratotul asociatiei de bloc. El crede ca sunt proasta? Ca nu observ cum a incarcat factura de gunoi cu 5 bani. Asta insemna aproape 10 lei pe tot blocul. Porcul asta isi ia jumatate de kilogram de carne cu banii nostri.
Dar nu va fie frica sagetatoarea e aici si va infiinta o comisie de cenzori Da, stiu, sunt salvatoarea pensionarilor cu un picior in groapa si idealul gospodinelor mute. Nu va ingramaditi langa mine. Gloria nu e molipsitoare.

Toata lumea ma adora, de aceea sunt generoasa si ofer fiecaruia o bucatica din mine. Si tie si tie si tie. Dragi barbati haideti sa ne iubim, va promit eu ca va fi bine. Vom avea aventuri si in pat si in viata de zi cu zi. Ah, cat de minunat e viitorul.

Hai sa cutreieram lume in lung si lat. Sau mai bine hai sa te explorez pe tine de sus pana jos. Cel putin pana ma plictisesc si ma orientez spre noi continente, sau barbati.

Dar daca ai sa reusesti sa ma convingi ca esti marea iubire, am sa ma potolesc. Voi fii sotia model, te voi iubi numai pe tine si iti voi face si copii. Si voi avea doar aventuri casnice.
Sper ca ai capacitatea de a ma distra in continuu, pentru ca ma plictisesc si plec sa vanez alte aventuri. Si mai trebuie sa fii si curajos. Ca doar te insori cu mine nu cu o mielusica.

Aaaa. Iti mai trebuie si un job bun ca aventurile astea prin lume pe care trebuie sa le avem noi costa si nu sunt genul care sa se plimbe cu rucsacul in spate. Si oricum sportul meu preferat e ski-ul. In Austria.

Ce zici te oferi pe post de victima in urmatoarea mea partida de vanatoare?
Ines
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:24
"Cand o iubire nu-I reuseste gandeste filozofic : De ce sa plang dupa o iubire pierduta?In curand va veni alta."

nici eu nu ma regasesc in ce zice acolo....nici in citatul de mai sus!
cotuca
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:26
asa e...nu pot fi de acord cu ce se spune despre noi,sagetatoarele ! dar haideti sa fim seriosi,pot exista si unele exceptii chiar dak noi nu facem parte din ele!!!
garbo049031
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:35
Eu cred ca are mare legatura cu realitatea ceea ce este jugravit aici. Sper sa nu jignesc sagetatoarele de pe aici. Nu toate sunt la feldar cum padure fara uscaturi nu existaCunosc, din pacate un asemenea specimen de femeie care nu tine cont de nimic, umbla de la unu la altul , EA conteaza cel mai mult, nu sotul, nu familia, nici nu se fereste cu aventurile, se culca prin casa prietenilor cu cine apuca, distruge case si pleacaO mincinoasa si o perfida, o femeie de nimic Nu neaparat ca zodia ar caracteriza-o, sunt multe la fel, in alte zodiiEa s-a nimerit sa fie sagetatoare, dar cred ca este nascuta in zodia nesimtiriia curvelor, daca ar exista astfel de zodii !
meia73
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:38
asa eeeeee
garbo049031
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:39
De la: Ines, la data 2009-09-27 10:24:41pt femeia sagetator:
Sagetatoarea de profesie vanatoare
Daca Artemis ar fi existat cu adevarat ar fi fost in zodia Sagetatorului. Nimic nu intra in raza mea de actiune fara sa devina o posibila tinta. Sunt ca Robocop, prind orice in raza mea viziuala.

Mai ales nedreptatea. Mie ar trebui sa mi se spuna Sageata Justitiei. Nu pot sa-i suport pe cei care incalca legea sau se strecoara pe langa. De aceea ma cert tot timpul cu administratotul asociatiei de bloc. El crede ca sunt proasta? Ca nu observ cum a incarcat factura de gunoi cu 5 bani. Asta insemna aproape 10 lei pe tot blocul. Porcul asta isi ia jumatate de kilogram de carne cu banii nostri.
Dar nu va fie frica sagetatoarea e aici si va infiinta o comisie de cenzori Da, stiu, sunt salvatoarea pensionarilor cu un picior in groapa si idealul gospodinelor mute. Nu va ingramaditi langa mine. Gloria nu e molipsitoare.

Toata lumea ma adora, de aceea sunt generoasa si ofer fiecaruia o bucatica din mine. Si tie si tie si tie. Dragi barbati haideti sa ne iubim, va promit eu ca va fi bine. Vom avea aventuri si in pat si in viata de zi cu zi. Ah, cat de minunat e viitorul.

Hai sa cutreieram lume in lung si lat. Sau mai bine hai sa te explorez pe tine de sus pana jos. Cel putin pana ma plictisesc si ma orientez spre noi continente, sau barbati.

Dar daca ai sa reusesti sa ma convingi ca esti marea iubire, am sa ma potolesc. Voi fii sotia model, te voi iubi numai pe tine si iti voi face si copii. Si voi avea doar aventuri casnice.
Sper ca ai capacitatea de a ma distra in continuu, pentru ca ma plictisesc si plec sa vanez alte aventuri. Si mai trebuie sa fii si curajos. Ca doar te insori cu mine nu cu o mielusica.

Aaaa. Iti mai trebuie si un job bun ca aventurile astea prin lume pe care trebuie sa le avem noi costa si nu sunt genul care sa se plimbe cu rucsacul in spate. Si oricum sportul meu preferat e ski-ul. In Austria.

Ce zici te oferi pe post de victima in urmatoarea mea partida de vanatoare?



Buna caracterizare!!!
una_skumpika
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:43
nu ma recunosc.....nu este adevarat in privinta femeii sagetator
iulyqtza_92_yahoo_com
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:50
Si eu sunt sagetatoare si nici pe departe asa cum sunt descrise mai sus.
Total eronat. Probabil scris de cineva care a cunoscut o astfel de persoana sau care are "pica" pe o femeie sagetator. Altfel nu-mi explic prostiile care le-a scris. Sau a adunat din toate zodiile defectele, le-a "ridicat" la rang maxim si le-a postat pe blog.
In afara de calatorii, nimic nu e adevarat. Si asta nu e un defect.
Chiar m-am suparat....
Delo
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:08
De la: Ines, la data 2009-09-27 10:24:41pt femeia sagetator:
Sagetatoarea de profesie vanatoare
Daca Artemis ar fi existat cu adevarat ar fi fost in zodia Sagetatorului. Nimic nu intra in raza mea de actiune fara sa devina o posibila tinta. Sunt ca Robocop, prind orice in raza mea viziuala.

Mai ales nedreptatea. Mie ar trebui sa mi se spuna Sageata Justitiei. Nu pot sa-i suport pe cei care incalca legea sau se strecoara pe langa. De aceea ma cert tot timpul cu administratotul asociatiei de bloc. El crede ca sunt proasta? Ca nu observ cum a incarcat factura de gunoi cu 5 bani. Asta insemna aproape 10 lei pe tot blocul. Porcul asta isi ia jumatate de kilogram de carne cu banii nostri.
Dar nu va fie frica sagetatoarea e aici si va infiinta o comisie de cenzori Da, stiu, sunt salvatoarea pensionarilor cu un picior in groapa si idealul gospodinelor mute. Nu va ingramaditi langa mine. Gloria nu e molipsitoare.

Toata lumea ma adora, de aceea sunt generoasa si ofer fiecaruia o bucatica din mine. Si tie si tie si tie. Dragi barbati haideti sa ne iubim, va promit eu ca va fi bine. Vom avea aventuri si in pat si in viata de zi cu zi. Ah, cat de minunat e viitorul.

Hai sa cutreieram lume in lung si lat. Sau mai bine hai sa te explorez pe tine de sus pana jos. Cel putin pana ma plictisesc si ma orientez spre noi continente, sau barbati.

Dar daca ai sa reusesti sa ma convingi ca esti marea iubire, am sa ma potolesc. Voi fii sotia model, te voi iubi numai pe tine si iti voi face si copii. Si voi avea doar aventuri casnice.
Sper ca ai capacitatea de a ma distra in continuu, pentru ca ma plictisesc si plec sa vanez alte aventuri. Si mai trebuie sa fii si curajos. Ca doar te insori cu mine nu cu o mielusica.

Aaaa. Iti mai trebuie si un job bun ca aventurile astea prin lume pe care trebuie sa le avem noi costa si nu sunt genul care sa se plimbe cu rucsacul in spate. Si oricum sportul meu preferat e ski-ul. In Austria.

Ce zici te oferi pe post de victima in urmatoarea mea partida de vanatoare?




Deja cafeaua mea de dimineata e mai buna, mai ales dupa asemenea descriere.
redrose
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:43
Da cam adevarat ce se spune pe aici
Bunicuta
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:49
deci femeile sagetator chiar nu sunt asa, nu stiu unde ai gasit asa ceva sincer, eu am 3 prietene si toate sagetatoare coincidenta si ne place stabilitatea intr-o relatie si in niciun caz nu zburam din floare in floare
alintici
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:02
meia 73 imi pare rau dar faza cu padure fara uscaciuni nu depinde de zodie, le vei gasi peste tot, ar trebui sa stii de acum ...
alintici
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:04
Nu are nici o legatura cu femeia sagetator....nu stiu deunde sunt scoase .....eu am o relatie de 6 ani si sunt sagetator si nu imi plac aventurile si nici nu o sa insel vreo data ptr. ca ma respect prea mult sa pot face asa ceva...nu mai vorbiti fara sa stiti prea multe despre un sagetator.....sunt f multe femei usoare care sunt din alte zodii.E ca si cum ai zice ca tigani sunt numai in romania .....sunt peste tot in lume.....asa ca incercati sa nu mai exagerati.
shoguna
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:13
"nu este adevarat totul...nu mi se potiveste decat faptul ca iubesc libertatea si nu suport sa ma conditioneze cineva...!
garbo044538
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:19
Prostie mai mare decat aceasta caracterizare a femeii Sagetator nu am vazut ..Nu are nimic comun cu realitatea..
sea_shell
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:30
nu are nimik comun cu mine si eu sunt o sagetatoare tipica
garbo044413
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:08
Nu e nimic adevarat din acest zodiac! Femeia Sagetator e SUPER FEMEIE si nu o caracterizeaza nimic din ce este scris aici......
garbo013618
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:22
Mai oameni buni ceea ce am citit m-a socat total ."Fratilor" cine a scris acea definitie a "Femeii Sagetator" cred ca era bauta, drogata, pentru ca seamana mai mult cu o definitie a Femeii USOARE, prostituate, femeii fara pic de cultura....etc.Intradevar se spune despre cei nascuti in sagetator ca pot fi niste amanti extraordinari si ca sexualitatea la ei e mai dezvoltata, dar cititi despre gemeni si o sa vede-ti ce scrie, sunt buni la pat si amanti perfecti, asta ce inseamna ca sunt Depravati/e persoanele din zodia gemeni? Cred ca fiecare din noi avem o sexualitatii bine definita si cred ca nu e nevoie sa citim Horoscopul pentru a vedea cum e femeia sau barbatul dintro anumita zodie ca sa stim ce si cum alegem.
O zi buna va doresc dragi cititori dar decat sa scrie-ti aberatii mai bine cititi o carte.Ex: "Diavolul si domnisoara Prym"- Coelho
loriana_tocu
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:23
Femeia segetator...ce e scris aici, sunt niste reguli generale...numai ca fiecare zodie are un ascendent...si cum ramane cu chestia asta? Ce spun astrele despre femeia segetator cu ascendent in leu?
Eu nu sunt asa cum spune repectivul zodiac citat de tine...si nici doamnele dinaintea mea, care au raspuns aici...nu generaliza...
Daca zodiacul spune ca imi voi petrece seara in compania unui copil galagios...asta inseamna ca eu chiar asa voi face?
Oricum, sa inteleg ca te-a ranit o femeie care era segetator? Si consideri ca era mai bine sa citesti zodiacul inainte de a te incurca cu ea?
OK!Daca lucrul asta te linisteste, in cazul in care ai fost ranit de respectiva domnisoara...e bine sa il crezi...dar nu uita...nu ai fost ranit de toate doamnele segetator! Iti doresc o viata frumoasa!

LiZaA
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:45
Nu ma recunosc DELOC in acest...... horoscop. E parca din alta .....lume sau mai bine zis din alta zodie. Sa fie ......sanatos cel care l-a scris si sa mai scrie si pentru alte zodii, tot asa de .....BINE.
dana_s_13
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:48
pai tocmai pentru ca n-o vei face, adica nu-ti vei petrece seara cu un copil galagios, n-o lua ca atare, ad literam...nu mai stiti frate sa selectati...nu l-am scris eu, acest zodiac...dar m-am amuzat cu ce scrie la leu...am crezut ca va veti amuza si voi...fiecare cu zodia lui...ce nu va convine ignorati...si ca sa vedeti ca nu-mi apartine:
http://www.hotcity.ro/la-cine-tinem/rubrica/femeile-hot-ale-zodiacului
Ines
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:58
Salutareee....si eu sunt sagetatoare !
Eda
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:04
sunt o sa getatoare ,dar aceasta descriere,daca o pot numi asa,nu e nici macar 10% adevarat...o sagetatoare e o luptatoare si o romantica incurabila mereu in cautarea iubirii adevarate si fericirii absolute...nu e tipul de femeie care schimba barbatii ca pe sosete
intr-adevar nui place monotonia si e tot timpul in alerta si vrea sa placa tuturor.e sfatnicul tuturor,dar nu cauta mii de barbati si nici nu e fraiera..stie sa "citeasca "mai toate tentativele de "prosteala" aplicate de barbati.nu e genul care accepta orice barbat,din contra il cauta pe cel care raspunde anumitor criterii,si nu ma refer la frumusete,desi cam rar o sagetatoare are alaturi un barbat urat sau care e slab sau fara macar un gram de muschi pe elasta e parerea mea si sunt sigura ca multe sagetatoare sunt de acord cu mine
ionut_ioana2001
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:23
nu este nimik adevarat......si eu sunt sagetatoare...si....nici pe departe....
bubuangi
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:41
De la: garbo013618, la data 2009-09-27 13:22:53Nu e nimic adevarat din acest zodiac! Femeia Sagetator e SUPER FEMEIE si nu o caracterizeaza nimic din ce este scris aici......

una din caracteristicile sagetatorului este negarea realitatii si lipsa de franchete. o spun cu deosebita parere de rau, au si calitati de care ar trebui sa fie mindri.
vally65
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:02
dar este bine sa nu generalizam, ar trebui sa tinem cont si de prezumtia de nevinovatie.
vally65
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:07
De la: alexxutzza, la data 2009-09-27 12:04:44meia 73 imi pare rau dar faza cu padure fara uscaciuni nu depinde de zodie, le vei gasi peste tot, ar trebui sa stii de acum ...

am specificat ca nu neaparat zodia le face sa fie astfel, gasesti in toate zodiile "putregaiuri" femei fara valoare, fara stima de sine...care nici macar , culmea, nu cred ca gresesc ! considera ca vietile paralele, minciunile si ranirea altora fac parte din...viata de zi cu zi ( chiar viata buna, perfecta)
meia73
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:19
De la: meia73, la data 2009-09-27 15:19:42
De la: alexxutzza, la data 2009-09-27 12:04:44meia 73 imi pare rau dar faza cu padure fara uscaciuni nu depinde de zodie, le vei gasi peste tot, ar trebui sa stii de acum ...

am specificat ca nu neaparat zodia le face sa fie astfel, gasesti in toate zodiile "putregaiuri" femei fara valoare, fara stima de sine...care nici macar , culmea, nu cred ca gresesc ! considera ca vietile paralele, minciunile si ranirea altora fac parte din...viata de zi cu zi ( chiar viata buna, perfecta)

eu am cunoscut, din pacate , nu una , ci doua sagetatoare care ar fi calcat tot in picioare pentru ...poftele lor. nu m-au ranit pe mine ci propria lor familie...la mine doar se laudau si au incercat sa aduca alti barbati (decat ai lor) in casa. asa
ca "m-am lepadat" de ele. e crunt sa-i privesti barbatul si copiii in ochi si sa traiesti in suflet cu lucruri pe care nu le poti spune pe nume pentru ca nu ai dreptul sa distrugi o familie.
meia73
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:25
Nici eu nu gasesc adevarul in descrierea de mai sus. Este mai degraba descrierea unei femei superficiale si nemultumite care refuleaza in escapade de o noapte.
O Sagetatoare este profunda,este capabila sa intuiasca partenerul, are grija de el, este atenta la detalii si poate fii confidenta desavarsita care sa asculte orice problema si sa dea un sfat bun.
Are inclinatii spre ezoterism, asa ca de multe ori punctul ei de spijin este divinitatea.
Ca temperament...sangvinicul se impleteste cu melancolicul, asa ca o femeie care iti zambeste deschis, dulce si jucaus, indrazneata si totodata sfioasa este cu siguranta o sagetatoare...
Va rog, cand mai postati descrieri jignitoare, incercati sa va ganditi la persoanele pe care le cunoasteti...si sa trageti o concluzie mai putin pripita!!!!!
garbo008871
Postat pe 27 Septembrie 2009 16:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate.... 4 De la: Doara 15 Noiembrie 2010 18:49
Eu TAUR, el BALANTA, V-a merge? 4 De la: eu_geminy 25 Octombrie 2010 23:01
Se poate ca mesajele sa fie trimise in INBOX? 3 De la: garbo184366 3 Decembrie 2012 21:02
eu scorpion si el taur.... 3 De la: cinezee 14 Februarie 2010 14:09
capricorn si scorpion - vreo sansa? 3 De la: eu_geminy 1 Ianuarie 2012 20:00
Setari Cookie-uri