Femeia SAGETATOR

FEMEIA SAGETATOR (dupa francezi)

Ea este Don Juana zodiilor.In alegerea amantilor ei este marinimoasa.Fara griji trece de la o aventura sexuala la alta deoarece totul la ea ramane pe baza de prietenie.Se joaca cu dragostea.Fiecare partener este un jeton pe care il arunca pe o ruleta acolo unde crede ea ca se afla numarul ei cu noroc.Cand o iubire nu-I reuseste gandeste filozofic : De ce sa plang dupa o iubire pierduta?In curand va veni alta.
Este vanitoasa.Femeia aceasta vrea sa se conserve si sa se amuze.Nu poate suporta plictiseala.Si-ar taia si omana pentru a avea un subiect de discutie.
Este directa,sincera,buna.la suflet si marinimoasa.Iubeste libertatea si trebuie sa aiba posibiklitati de a calatori.Are nevoie de variatiuni si stimulare.
Chiar daca este fericita nu poate fi sigura are nevoie de martori care sa-I vada fericirea.Se leaga de un partener sexual promitator dar mai mult o intereseaza un schimb de idei si o aventura romantica.
De multe ori un barbat nu stie ce vrea caci este greu de decis:face un avans sexual sau cauta un prieten.
Intrebarea : De ce nu putem fi doar prieteni a fost pusa precis de o sagetatoare.Nimic nu raceste mai mult ca o asemenea intrebare.Pare ca nu-si gaseste locul niciodata .locuinta ei arata de parca s-ar muta.Un lucru care nu o intereseaza il schimba precum amantii.Exista atatea de facut.De ce sa te plictisesti?Este o partenera ideala pentru o convietuire din care in orice moment iti poti da demisia.este o buna ascultatoare si barbatului caruia ii place sportul si aventura o buna camarada.
Inainte de a cauta o astfel de femeie trebui sa te gandesti ca ii place sa surprinda.Se face ca stie totul atat ca sa poata conversa.Sinceritatea ei in unele lucruri sentimentale ii zapaceste pe barbatii pe care I-a avut.Iar daca un amant o dezamageste I-o spune direct.Poate nu-I de mirare ca unele femei raman batrane.
Firea ei nerabdatoare ,impulsiva ii face chiar ei greutati.I-ar merge mai bine daca si-ar intelege partile slabe si cele puternice.Se avanta fara sa se asigure si niciodata nu va asculta sfatul nimanui.
Daca iubeste un barbat devine dependenta,iar daca acesta o paraseste se prabuseste.
Un barbat o poate cuceri fara fara probleme si astefel ea poate deveni victima unor barbati fara scrupule iar pe BARBATUL ADEVARAT il pierde.Necoapta,nesigura,usuratica si instabila este greu de inteles si imposibil de dominat.

VIATA INTIMA
Locul desfasurarii actului sexual este natura.-in cort,rulota sau la strand.
SAVUREAZA ACTUL SEXUAL dar nu-I plac aventurile lungi.Interesul la ea este terminarea.Poate ajunge la orgasm de mai multe ori dar superficial .Unii barbati o gasesc in pat fara tact si pot deveni foarte duri cu amantii.Daca nu primeste ceea ce vrea se satisface singura iar pe el il lasa neterminat.Nu-I pasa daca barbatul a terminat inaintea ei.Gaseste mijloace si drumuri de a se satisface.Ii place acel dupa aceea cand sta alaturi de el la o tigara sau bautura si discuta despre fericirea avuta mai inainte.
Sexul este frumos dar consta in aceea ca ea nu se poate dedica unui singur amant.Fara prea multa alegere zboara de la unul la altul.Nu opune prea multa rezistenta dar nici nu gaseste prea multa multumire.Nu este o cunascatoare a eroticii ,prefera formele verificate.

ZONELE EROGENE
Soldurile si coapsele sunt cele mai erogene zone,facand ca cel mai obosit sagetator sa-si intinda arcul. La femei si parul.Daca te joci cu parul ei va toarce ca o pisica.
raul27
Postat pe 29 Noiembrie 2007 11:25
Nu ma recunosc nici 50%, sunt femeia fidela barbatului care m-a cucerit, nu zbor din floare in floare.Pun mult pret pe stabilitate atat pe plan material cat si sentimental. Stiu ce vreau de la viata si nu sunt superficiala.
dara1969
Postat pe 20 Iulie 2008 08:39
Cred ca cele trei norne, erau abtiguite cand au scris subiectul la bacalaureat.

Postat pe 25 Iulie 2008 08:59
nu e adevarat...
madalina_ramona
Postat pe 29 Iulie 2008 06:21
Daca noi am cunoaste adevarul, despre ce am mai vorbi pe forum?

Postat pe 29 Iulie 2008 15:06
Nu stiu ce femeie sagetator ai cunoscut tu dar nu are nici o legatura cu realitatea.
sonya_67
Postat pe 14 August 2008 09:48
Sunt surprins.Eu credeam ca femeile sagetator,au legatura cu realitatea.

Postat pe 14 August 2008 19:16
Femeia sagetator are legatura foarte mare cu realitatea, dar ceea ce s-a scris in horoscop nu are nici o legatura cu realitatea. Nu stiu de unde a fost preluat acel horoscop sau ce o mai fi el, dar e total eronat.
sonya_67
Postat pe 15 August 2008 22:17
ai dreptate....nici macar 50% ma ingrozesc citind eu sincer sunt nascuta pe 30 nov si credeti-ma dragele mele chiar stiu sa iubesc si sunt fidela iubitului meu... sunt uimita de aceste ''trasaturi'' pe care nici pomeneala sa mi se potriveasca...ss nu mai vorbim de egoismul ce s-ar parea ca-l are o arcasa! ceea ce nu e adevarat...daca o persoana altruista poate fi egoista... mai ales cu partenerul pe care sincer il iubeste? eu nu mi-as inchipui sa-l simt pe iubi meu nefericit in pat...cred ca as fi nefericita neimplinindu-l pe el...nici nu vreau sa ma gandesc...
andreea1290
Postat pe 20 August 2008 01:57
Mai Raul, mai.Pai tu ai spus doamnelor de pe forum, ca zodia Sagetator este dupa modelul francez?De aceea ea nu are corespondent in limba romana, pentru ca la francezi, functioneaza altfel.Doamnelor, daca zodia doriti sa se potriveasca, cititi tot ce scrie acolo pe dos.S-ar putea ca zodia sa fie foarte buna, dar atunci inseamna ca Dvs. ati iesit de pe sosea.Pai daca mergeti pe camp, cum vreti sa ajungeti la Bucuresti?

Postat pe 20 August 2008 18:25
Din cate stiu eu astrele sunt aceleasi indifernt de tara..asa ca zodiile ar trebui sa aiba aceleasi caracteristici indiferent de tara...nu cred ca pot exista (zodii dupa francezi, chinezi si alte alea...sa fim seriosi...)
sonya_67
Postat pe 22 August 2008 23:45
Sa zicem ca e mai bine. Mult mai bine.
sonya_67
Postat pe 25 August 2008 22:55
Bravo....Raul...sau domnul Raul....ce bine le-ai impacat matale pe fetele care sunt sagetatoare,...... dar nu e adevarat ce scrie la horoscop....
Pai oare trebuie sa le mai spui ca e scris....generalizat ????????????...si k aceasta zodie nu este formata doar din 2-3...persoane?....
Sa incep sa spun si eu ca nu-mi convine ce s-a scris la nush ce rand?????....eu citesc doar ca fapt divers horoscopul, asta nu inseamna ca si cred in ceea ce se scrie...ma cunosc mai bine decat m-ar cunoaste ....stelele.....

Postat pe 26 August 2008 16:45
Draga mea Cryle, nu crede ca tot ce zboara se mananca.Parerea mea, ca ar trebui sa ceri de la secretara mea sa te programeze si sa vii la mine la cabinet intr-o zi.Daca iti fac eu horoscopul, cred ca ai sa o mituiesti pe secretara ca sa vii zilnic.Am uitat sa iti spun.Eu sunt stranepot dupa mama, cu Nostradamus.

Postat pe 27 August 2008 08:41
mi se potriveste 95%..incredibil....
alinalucascris
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:59
Offfffff...crede-ma ca nu am nevoie de programare....nu vreau sa stiu ce se v-a intampla.....
Ador tot ceea ce e neprevazut, cu bune cu rele.....imi place nebuloasa, ceatza si tot ce ma tine in miscare si cu mintea in continua cunoastere sa zic asa.....nu-mi place sa am mintea odihnita sau lenesa......
Cat despre Nstradamus.....nu e decat un mit....o fi avut el dreptate vreodata dar toti avem tendintza sa exageram sI asa s-a intamplat si cu el.....
Nu cred in vrajitoare, prezicatoare si mai stiu eu ce clarvazatoare.....

Postat pe 4 Septembrie 2008 21:28
buna,sunt noua pe aici dar nu prea sta treaba asa cum tu ai descris femeia sagetator in general ..sunt sagetator 100% nascuta pe 4 decembrie si singurul lucru cu care eu mam putut indentifica cu ceea ce tu ai scris mai sus ca sunt o femeie libertina...da,dar problm care e ,intai tre sa faci difereta intre afi o pers libertina si a ati dori libertate...si parerea mea e ca orioce femeie care stie ce vrea ,ce poate oferi unui barbat si ceea ce ea ii poate oferi va deveni automat libertina pt ca e perfect constiienta de ceea ce ce si doreste si atunci se schimba treaba..si cu chestia ca cautam stabilitate si 'schimbam barbatii'
nu e adevarat..eu am avut 2 relatii in viata mea si crede ma ultima oara acum 1 an de zile am zis ca ma duc si ma calugaresc ,experiente urate ca majoritatea de pe forum si fiecare dintre noi cautam un pic de stabilitate dar asta nu inseamna ca umblam din floare in floare ...si ajungi sa cauti stabilitate doar in mom in care ti ai pierdut echilibrul in viata ta ,aia de zi cu zi..

Postat pe 4 Noiembrie 2008 17:06
Daca esti sagetator, te rugam sa ne arati sageata si arcul.In ce priveste calugaria, sa stii ca la manastirea de calugari s-a pus deja un afis pe care scrie, -"Nu mai primim femei sa se calugareasca."Asta dupa ce staretul manastirii a fugit cu o novice, frumoasa ca pacatul si si-a incurcat sosetele cu cele ale lui dom'primar.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:38
POT SA SPUN CA ESTE CAM PE JUMA ADEVARAT. DA MA PLICTI DESTUL DE REPEDE, SUNT UN PIC DEZORDONATA DAR NU-MI PLACE MIZERIA DACA MA INTELEGETI CE VA SPUN. INSA CU INFIDELITATEA ESTE TOTAL ERONAT. CHIAR MI-AR PLACEA SA FIU MAI PUTIN SERIOASA IN RELATIA MEA INSA STIE... CA NU POT ... CAND IUBESTI CU ADEVARAT SAU O SAGETATOARE TINE LA O RELATIE PARCA NU-I MAI ARDE SA O IA DE LA CAPAT DIN NOU
ioanaionele
Postat pe 20 Noiembrie 2008 17:38
este adevarat asta sunt eu
ioanaionele
Postat pe 20 Noiembrie 2008 17:58
Si eu sunt sagetatoare si chiar am avut noroc de bani,dar si de munca toata viata.In dragoste n-am stat prea bine.Dar nici aventuriera cum zice horoscopul nu sunt.Am iubit doar doi barbati in toti cei 35 de ani pe care-i am si n-am tradat niciodata omul de langa mine,in schimb n-am avut parte de acelasi lucru.Se potriveste al doilea horoscop.Bun astrolog.
Cat despre Vanghelis chiar ar merita uneori niste sageti ,dar otravite!
stanescugean_ph
Postat pe 1 Decembrie 2008 21:07
torasexy
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:25
Tot ceea ce scrie despre femeile sagetator e total eronat.Am 30de ani si nu am zburat din "floare in floare".Nu se potriveste nici macar 90%
elena_d_2004
Postat pe 27 Ianuarie 2009 13:49
Ca o sagetatoare ce sunt,recunosc si ma regasesc in totalitate in acest horoscop.
Am 36 de ani si pana la aceasta varsta am fost casatorita de 2 ori,inca nu am gasit barbatul potrivit sa-mi fie compatibil,efectiv ma plictisesc repede de o relatie,nu-mi place sa mi se ia libertatea.n-am ce sa fac,asa sunt eu!
tdkarmen
Postat pe 11 Februarie 2009 16:05
este perfect adevarat.multa precizie..mai ales referitor la sinceritatea brutala uneori, naivitate(aparenta) si dedicarea totala unui barbat dar care intr-adevar sa merite!
adiere
Postat pe 28 Februarie 2009 02:07
Gresit...Sunt de 46 de ani sagetatoare si nu am zburat din floare in floare.M-am casatorit de 24 de ani si am un singur sot de care nu m-am plictisit si nici un amant.
Sunt familista convinsa.
Ce e drept, imi place sa calatoresc, dar am rar parte de asta :)))
Cred k mai trebuie cercetat...
lidia44
Postat pe 18 Martie 2009 08:50
eu ma regasesc in mare masura.Nu zbor de la o "floare"la alta dar sunt destul de instabila.Imi place mult sa calatoresc,sunt extrem de sincera,ma plictisesc foarte repede.Oricum,in general e bun horoscopul.
antonela_p07
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:00
Nu e chiar totul eronat in acest horoscop ; Nu pot fi de acord cu ,,sagetatoarea usuratica "nicidecum, nu poate fi adevarata prefecatoria in pat a unei sagetatoare, asta NU !!!Sagetatoarele cauta barbati puternici, cu personalitate puternica iar atunci cand nu-i gaseste, pleaca fara a mai privi in urma !Daca nu esti pe placul ei,daca nu o satisfaci sexual, nu te obosi sa-i intri in gratii, nu vei reusi niciodata sa o faci sa fie a ta !! Personal, la 36 de ani, pot spune despre mine ca sunt o sagetatoare usor masochista......imi plac barbatii care ma ignora, care ma fac sa sufar, care nu ma suna, care ma tzin cu sufletul la gura 4 zile la rand fara un semn de viata !
nicole_chirila2005
Postat pe 6 Mai 2009 10:26
mi se pare adevarat :)sunt evidentiate destul de corect unele trasaturi ale femeii Sagetator ,dar la ''infidelitate'' se cam exagereaza
una_skumpika
Postat pe 26 Mai 2009 13:06
De la: sonya_67, la data 2008-08-15 22:17:18Femeia sagetator are legatura foarte mare cu realitatea, dar ceea ce s-a scris in horoscop nu are nici o legatura cu realitatea. Nu stiu de unde a fost preluat acel horoscop sau ce o mai fi el, dar e total eronat.
garbo012628Liliana_ana
Postat pe 15 Iunie 2009 10:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COMPATIBILITATE BAIAT SCORPION SI FATA TAUR??? 6 De la: Good_Boy 17 Noiembrie 2012 12:58
horoscop culinar 125 De la: Eda 14 Februarie 2010 15:48
anul 2012-Sfarsitul sau un nou inceput 20 De la: garbo158123 26 Aprilie 2011 12:26
Am nevoie de un sfat. 1 De la: garbo034802 4 August 2009 22:55
eu rac el leu... 59 De la: garbo089305 10 Aprilie 2012 00:57
Setari Cookie-uri