Femeia SAGETATOR

95% e adevarat , cine spune ca nu, atunci ori nu vrea sa spuna adevarul si are ceva de ascuns ori alte motive, sant ff sincera ceea ce cred ca este un defect si nu o calitate, imi place aventura si calatoriile dar nu am parte de ele dar am calatorit pana acum , am fost casatorita de 2 ori
ASIS
Postat pe 16 Iulie 2009 10:01
Femeia Sagetator are vise mari! Nu ambitii, ci vise - retineti asta, fiindca este o diferenta fundamentala ntre cele doua. Ambitiile ar putea fi ale femeii Leu sau Scorpion. Femeia Sagetator va visa alaturi de dvs. sa descopere o noua Atlantida sau sa explorati mpreuna vreo planeta din alte universuri.

Pe femeia Sagetator o intereseaza deopotriva cine a descoperit cu adevarat America sau ce anume aduce nou pentru fiinta umana budismul. Va poate fermeca de la prima ntlnire cu aspiratia ei frenetica de a-l descoperi cu adevarat pe Dumnezeu, dar se va bucura daca o veti ajuta sa realizeze ca El se afla la fel de bine ntr-o carte de bucate sau n miturile cosmogonice ale dogonilor.

Nu, femeia Sagetator nu seamana cu femeia Gemeni dect ca apetit informational, numai ca sfera ei de interes se afla ceva mai sus dect jurnalele informative ale tuturor posturilor de televiziune. Femeia Sagetator este dinamica, nsa mult mai nceata dect femeia Berbec, si dornica sa se sacrifice de dragul celuilalt, nsa mai putin dect femeia Fecioara.

Pentru ca i place sa calatoreasca, femeia Sagetator stie o multime de povesti cu care va va ameti de la prima ntlnire si, pentru ca i plac schimbarile de traditie, de legi si de oameni politici, va fi la curent cu toate acestea si va sti sa dea niste petreceri pe cinste. Belsugul face parte dintre farmecele femeii Sagetator - este o femeie mbelsugata si la propriu, si la figurat.

Femeia Sagetator de tipul hedonist este nalta, puternica, corpolenta, semn al iubirii sincere pe care o poarta vietii. Lnga aceasta femeie veti gusta din plin bucuriile terne, adeseori bucolice, lasate de bunul Dumnezeu pe Pamnt pentru oamenii care se ncarneaza pe aceasta planeta pentru o bine-meritata vacanta dupa multele lor existente de munca si efort. Daca va simtiti un barbat de casa, nu ratati ocazia. Veti avea de toate si veti face dragoste pe ndelete si pe saturate pna la adnci batrnete.

Femeia Sagetator de tipul explorator este mai focoasa, aurie si solara, cu o vointa speciala, cu un dinamism mental de invidiat, care va va obliga sa va largiti sfera de cuprindere mentala astfel nct n ea sa ncapa tot universul.

Femeia Sagetator este mereu calda, proaspata, nflacarata, entuziasta, vorbareata, rapida n executie si foarte generoasa. Sa nu va mire daca, extrem de firesc, va plati nota la restaurant. O va face si a doua oara dar, daca va vedea ca asta devine un obicei, va va pregati niste papuci de drum lung, n asa fel nct sa n-o mai cautati niciodata.

pik_nik
Postat pe 21 Iulie 2009 06:59
Cum seduci femeia Sagetator:
Va trebui sa va orientati de la bun nceput, ca sa stiti cu ce tip de femeie Sagetator aveti de-a face.

Femeia Sagetator de tipul hedonist va reactiona foarte repede la o excursie n jurul lumii sau la implicarea dvs. n Loteria Nationala si va nalta rugi sincere catre Dumnezeu-Tatal ca sa cstigati lozul cel mare. Fiti dispus, daca o iubiti cu adevarat, sa mergeti la Festivalul de film de la Cannes sau la Premiile UNITER sau chiar la cursele de cai. Placerile elevate ale vietii, derivate direct din aristocratia epocii, sunt chiar o necesitate pentru ea. La ntoarcerea acasa, femeia Sagetator de tipul hedonist va suporta fericita cheltuielile, fiindca dintr-un astfel de eveniment va povesti inclusiv stranepotilor.

Femeia Sagetator de tipul explorator va va aprecia toata viata daca va veti pune rucsacurile n spinare si veti pleca sa faceti Piatra Craiului, mpartind acolo o conserva si cteva proiecte de viitor, adapostiti de o ploaie torentiala sub cine stie ce stnci. Iubirea ei nflacarata va va multumi ca i-ati oferit un moment mai "rece" pentru a-si decanta sentimentele. Daca veti descoperi absolut ntmplator vreo pestera sau daca, ntr-un moment de popas, veti visa naintea ei la copilul pe care l veti avea si care, cu siguranta, va descoperi un nou sistem solar la o azvrlitura de bat de al nostru, e posibil s-o dati definitiv gata, fiindca o astfel de cerere n casatorie nu i-a facut nimeni.

De altfel, pentru ambele tipuri conteaza perspectiva - ct mai ampla si ct mai universala, n asa fel nct ea sa cuprinda ntreaga lume. Fiti generos pe toate planurile - nu veti regreta niciodata; femeia Sagetator este "dulce" prin natura ei. Nu va va refuza nici nghetata la o terasa de lux, nici tentativa de a experimenta o noua pozitie erotica. Oferiti-i pentru ambele semnificatia spirituala a gestului. Veti avea timp dupa aceea sa-i multumiti lui Dumnezeu pentru Gratia de a va fi scos n cale o femeie Sagetator.



pik_nik
Postat pe 21 Iulie 2009 07:01
complet adevarat... bine detaliat, pik_nik ! FELICITARI
una_skumpika
Postat pe 21 Iulie 2009 16:11
Si eu sint sagetatoare 95%,16 dec,dar nu ma regasesc in acel horoscop francez prezentat.Sint o mare plimbareata,iubesc libertatea,imi place si sint independenta financiar(si nu numai),iubesc animalele,florile,culoarea rosie specifica zodiei de foc,credincioasa,sint fidela barbatului iubit(ma indragostesc rar),sint prea sincera in relatiile cu cei apropiati,deseori mi se reproseaza ca ar trebui sa fiu mai diplomata . Recunosc uneori sint cam colerica,dar asta e,imi trece repede.
lady39
Postat pe 28 Iulie 2009 15:54
De la: lady39, la data 2009-07-28 15:54:31Si eu sint sagetatoare 95%,16 dec,dar nu ma regasesc in acel horoscop francez prezentat.Sint o mare plimbareata,iubesc libertatea,imi place si sint independenta financiar(si nu numai),iubesc animalele,florile,culoarea rosie specifica zodiei de foc,credincioasa,sint fidela barbatului iubit(ma indragostesc rar),sint prea sincera in relatiile cu cei apropiati,deseori mi se reproseaza ca ar trebui sa fiu mai diplomata . Recunosc uneori sint cam colerica,dar asta e,imi trece repede.


Si eu sunt la fel - dar sunt fecioara. POate n-are legatura cu zodia ci cu firea si educatia ta?
Tzantzarika
Postat pe 28 Iulie 2009 15:58
"Femeia Sagetator de tipul explorator va va aprecia toata viata daca va veti pune rucsacurile n spinare si veti pleca sa faceti Piatra Craiului, mpartind acolo o conserva si cteva proiecte de viitor, adapostiti de o ploaie torentiala sub cine stie ce stnci".
M-ai nimerit aici Pik_nik,as da orice pt o plimbare sau urcus pe munte.Si apropos nu plec nicaieri fara tolba plina cu sageti si nu ezit sa le folosesc(cam des ce-i drept).
lady39
Postat pe 28 Iulie 2009 16:23
Nici eu nu sunt de acord cu descriere unei femei sagetator. am mai citit cum ca sagetatorii, in general, sunt niste aventurieri, si in ceea ce privesc excursiile, cat si partenerii....dar eu nu sunt asa, poate are mare influenta si ascendentul..in fine...
ideea e k nici eu nu sunt o fire infidela, dimpotriva, prea fidela.
insa,da, sagetatoarea cand iubeste devine dependenta si knd e parasita se prabuseste...de asemenea m-am regasit in afirmatia unei sagetatoare de mai devreme, nu stiu de ce, dar barbatii mai indiferenti ma atrag mai mult decat cei "normali"k sa zik asa...
Dar nu e bine,deloc.
La fel, sunt nerabdatoare,ptr k atunci cand trag cu arcul vreau sa ajung rpd la tinta...insa nu o sa ma vezi pe mine tipand la coada de bilete, "hay mai rpd tanti!"
Cunosc insa si o sagetatoare f franca, deskisa si aventuriera, ei i s-ar potrivi mai bine...
Ciudat zodiacul asta dk e sa ne luam dupa el,se potrivest si nuh...
la mine nu prea descrierea de mai sus
tender_soul
Postat pe 28 Iulie 2009 23:17
De la: pik_nik, la data 2009-07-21 07:01:04Cum seduci femeia Sagetator:
Va trebui sa va orientati de la bun nceput, ca sa stiti cu ce tip de femeie Sagetator aveti de-a face.

Femeia Sagetator de tipul hedonist va reactiona foarte repede la o excursie n jurul lumii sau la implicarea dvs. n Loteria Nationala si va nalta rugi sincere catre Dumnezeu-Tatal ca sa cstigati lozul cel mare. Fiti dispus, daca o iubiti cu adevarat, sa mergeti la Festivalul de film de la Cannes sau la Premiile UNITER sau chiar la cursele de cai. Placerile elevate ale vietii, derivate direct din aristocratia epocii, sunt chiar o necesitate pentru ea. La ntoarcerea acasa, femeia Sagetator de tipul hedonist va suporta fericita cheltuielile, fiindca dintr-un astfel de eveniment va povesti inclusiv stranepotilor.

Femeia Sagetator de tipul explorator va va aprecia toata viata daca va veti pune rucsacurile n spinare si veti pleca sa faceti Piatra Craiului, mpartind acolo o conserva si cteva proiecte de viitor, adapostiti de o ploaie torentiala sub cine stie ce stnci. Iubirea ei nflacarata va va multumi ca i-ati oferit un moment mai "rece" pentru a-si decanta sentimentele. Daca veti descoperi absolut ntmplator vreo pestera sau daca, ntr-un moment de popas, veti visa naintea ei la copilul pe care l veti avea si care, cu siguranta, va descoperi un nou sistem solar la o azvrlitura de bat de al nostru, e posibil s-o dati definitiv gata, fiindca o astfel de cerere n casatorie nu i-a facut nimeni.

De altfel, pentru ambele tipuri conteaza perspectiva - ct mai ampla si ct mai universala, n asa fel nct ea sa cuprinda ntreaga lume. Fiti generos pe toate planurile - nu veti regreta niciodata; femeia Sagetator este "dulce" prin natura ei. Nu va va refuza nici nghetata la o terasa de lux, nici tentativa de a experimenta o noua pozitie erotica. Oferiti-i pentru ambele semnificatia spirituala a gestului. Veti avea timp dupa aceea sa-i multumiti lui Dumnezeu pentru Gratia de a va fi scos n cale o femeie Sagetator.




o descriere extraordinara, tin sate anunt ca sunt un segetator convins care iti multumeste pt aceste explicatii fondate si in deplina realitate cu adevarata fata al unei femei segatator....sa ai parte d eo zi frumoasa si linistita!!!!
camelia73
Postat pe 29 Iulie 2009 17:01
si eu sunt o sagetatoare st nascuta pe 02 decembrie
kysmy
Postat pe 1 August 2009 11:35
Sagetatoarele si gemenii "USA BATANTA"a vietii ? Traim simtim ,iubim ne daruim,dar trebuie sa si primim dragoste,asa ca Raul cred ca traducerea ta din franceza este pe alocuri si destul de "LIBERA>LIBERTINA
garbo016828
Postat pe 9 August 2009 16:45
Mey,sincera sa fiu,nici io nu ma reqnosc in totalitate,insa in mare parte e adevarat............

stiu k uneori adevarul supara............chiar sh la mn supara!!!!!!!!!!!
emonik
Postat pe 12 August 2009 09:43
adevarul este ca sagetatorul are spirit aventurier, iubeste libertatea, dar poate avea si o relatie superba de dragoste, dedicanduse intru totul persoanei iubite. sunt de parere ca din moment ce exista diversitate, nu toti nativii au aceleasi caracteistici. suntem amabili, optimisti, marinimosi, dar avem si defecte deoarece suntem capriciosi , aroganti, cu greu acceptand sfaturile altora.....adunate caracteristicile de la mai multi nativi (care tin sa precizez ca sunt diferiti) a luat nastere articolul de mai sus..deci fiecare ar trebuii sa se regaseasca in unele dintre trasaturi...oricum zodia este caracterizata de mult noroc pe toate planurile, in cazul meu...
lilis0r
Postat pe 18 Septembrie 2009 02:28
sunt sagetator

ma regasesc si in descrierea horoscopului francez
si in descrierea lui pik nik
de fapt ele doua exprima acelasi lucru

"femeia sagetator vrea sa fie iubita si pentru asta este dispusa sa faca tot - sa puna la picioarele barbatului iubit tot universul:
spiritual,
material,
exterior fiintei ei
interior fiintei ei etc.
adica tot ceea ce isi doreste barbatul.

daca observa ca barbatul de langa ea nu o iubeste sincer si cu toata fiina lui si ASA CUM ESTE EA il lasa si cauta iubirea la altul.

si va cauta neobosit pana ce va gasi iubirea adevarata

nu se va insela pentru ca ea iubeste adevarat si nedeterminat barbatul de langa ea deci stie ca ce ofera ea trebuie sa si primeasca

daca vrei o iubire totala si esti dispus ca pentru asata sa oferi o iubire totala cauta o femeie sagetator
garbo027568
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:45
De la: pik_nik, la data 2009-07-21 06:59:14Femeia Sagetator are vise mari! Nu ambitii, ci vise - retineti asta, fiindca este o diferenta fundamentala ntre cele doua. Ambitiile ar putea fi ale femeii Leu sau Scorpion. Femeia Sagetator va visa alaturi de dvs. sa descopere o noua Atlantida sau sa explorati mpreuna vreo planeta din alte universuri.

Pe femeia Sagetator o intereseaza deopotriva cine a descoperit cu adevarat America sau ce anume aduce nou pentru fiinta umana budismul. Va poate fermeca de la prima ntlnire cu aspiratia ei frenetica de a-l descoperi cu adevarat pe Dumnezeu, dar se va bucura daca o veti ajuta sa realizeze ca El se afla la fel de bine ntr-o carte de bucate sau n miturile cosmogonice ale dogonilor.

Nu, femeia Sagetator nu seamana cu femeia Gemeni dect ca apetit informational, numai ca sfera ei de interes se afla ceva mai sus dect jurnalele informative ale tuturor posturilor de televiziune. Femeia Sagetator este dinamica, nsa mult mai nceata dect femeia Berbec, si dornica sa se sacrifice de dragul celuilalt, nsa mai putin dect femeia Fecioara.

Pentru ca i place sa calatoreasca, femeia Sagetator stie o multime de povesti cu care va va ameti de la prima ntlnire si, pentru ca i plac schimbarile de traditie, de legi si de oameni politici, va fi la curent cu toate acestea si va sti sa dea niste petreceri pe cinste. Belsugul face parte dintre farmecele femeii Sagetator - este o femeie mbelsugata si la propriu, si la figurat.

Femeia Sagetator de tipul hedonist este nalta, puternica, corpolenta, semn al iubirii sincere pe care o poarta vietii. Lnga aceasta femeie veti gusta din plin bucuriile terne, adeseori bucolice, lasate de bunul Dumnezeu pe Pamnt pentru oamenii care se ncarneaza pe aceasta planeta pentru o bine-meritata vacanta dupa multele lor existente de munca si efort. Daca va simtiti un barbat de casa, nu ratati ocazia. Veti avea de toate si veti face dragoste pe ndelete si pe saturate pna la adnci batrnete.

Femeia Sagetator de tipul explorator este mai focoasa, aurie si solara, cu o vointa speciala, cu un dinamism mental de invidiat, care va va obliga sa va largiti sfera de cuprindere mentala astfel nct n ea sa ncapa tot universul.

Femeia Sagetator este mereu calda, proaspata, nflacarata, entuziasta, vorbareata, rapida n executie si foarte generoasa. Sa nu va mire daca, extrem de firesc, va plati nota la restaurant. O va face si a doua oara dar, daca va vedea ca asta devine un obicei, va va pregati niste papuci de drum lung, n asa fel nct sa n-o mai cautati niciodata.

FOARTE FRUMOASA DESCRIEREA NOASTRA A SAGETATOARELOR !!! As putea incepe chiar sa ma iubesc ! La mine e foarte pronuntat spiritul auto critic si "modestia"! Chiar am nevoie de prieteni care sa ma trezeasca la realitate,sa-mi aduca aminte cine sunt!
Tabitta
Postat pe 18 Septembrie 2009 21:37
Nu ma regasesc decat f.putin.Sunt fidela barbatului, nu sunt superficiala,stiu ce vreau de la viata si pentru copii si familia mea.Da intradevar sunt buna,sensibila,imi place mult adevarul,sunt puternica si imi place sa fiu pusa la punct intotdeauna.Ajut pe toti cei care apeleaza la mine .
Garbo 028820
garbo028820
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:38
si eu sunt tot sagetator ,in mare parte ma gasesc in acest horoscop,dar partea cu infidelitatea ........eu sunt casatorita si imi iubesc sotul si nu s-ar pune problema sa-l insel
claudiaclaudia
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:23
Femeia Sagetator este mereu calda, proaspata, nflacarata, entuziasta, vorbareata, rapida n executie si foarte generoasa. Sa nu va mire daca, extrem de firesc, va plati nota la restaurant. O va face si a doua oara dar, daca va vedea ca asta devine un obicei, va va pregati niste papuci de drum lung, n asa fel nct sa n-o mai cautati niciodata.




Va va pregati niste papuci de drum lung si in alte conditii.

BTW, fetelor, sagetatoarelor, astea sunt descrieri generalizate, exemplificari e comportament, nicidecum caracterizari personale.

Maritatele, jurati-va voi ca nici prin gand nu v-a trecut sa va inselati sotuletul ala, mai ales cand v-a enervat rau sau cand ati vazut un tip de v-a picat plombele.
redrose
Postat pe 19 Septembrie 2009 18:38
pai....daca ma enerveaza nu se pune
si decat sa risc sa-mi pice o plomba....iar nu se pune
si lista ramane deschisa.
ella71
Postat pe 27 Septembrie 2009 01:55
De la: sonya_67, la data 2008-08-15 22:17:18Femeia sagetator are legatura foarte mare cu realitatea, dar ceea ce s-a scris in horoscop nu are nici o legatura cu realitatea. Nu stiu de unde a fost preluat acel horoscop sau ce o mai fi el, dar e total eronat.
asa e sant sagetator dar este total opusul
garbo017165
Postat pe 27 Septembrie 2009 08:45
Gresit
Nici 50 % din ce te-ai obosit sa scrii nu este adevarat.
Mai documenteaza-te!
lidialucia44
Postat pe 27 Septembrie 2009 08:46
Perfect adevarat!
lidialucia44
Postat pe 27 Septembrie 2009 08:50
femeia sagetator are o capacitate deosebita de a organiza lucrurile si nu se lasa usor influentata de gandirea celorlalte persoane.........
alina58
Postat pe 27 Septembrie 2009 08:53
Raul, dupa parerea ta, femeile Sagetator nu fac altceva decat sa zboare din floare in floare.Las-o balta !
daserban
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:09
draga madalina sa sti ca este f. adevarat tio spune unul care sta cu ea asa ca nu poti nega
garbo020614
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:37
si eu sunt sagetator si pot spune k nu mi se aseamana delok articolul....poate doar in privinta k sunt directa si onesta dar in rest sunt adepta relatiilor de lunga durata ....si nu sunt genul sa umblu de fiecare data k un barbat diferit dar poate c ai scris tu akolo caracterizeaza stiu eu vreo sagetatoare sau 2 orikum in nici un caz pe mine...:)
garbo021085
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:40
Si femeia sagatator este la fel ca barbatul, ii culegi din toate paturile, sa-mi fie cu iertare pentru posesorii acestei zodii,prefer sa circul pe trotuarul de vis-s-vis cand e vorba de sagetatori.
MihaelaMi
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:56
ce scrie aici se potriveste la unii barbati sagetatori ,nu se potriveste la toti,depinde f mult si de zodiacul chinezesc
BEL_60
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:01
cunosc un barbat asa 100% un balamuc curat, la femei am vazut ca le place sa te traga in piept cu banii,barbatii sunt f avari
BEL_60
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:09
Sagetatorul trage in calcai
Uite un barbat care are in tolba sute de sageti dulci otravite si o carisma sora geamana cu nebunia. Lup flamand cu trei cojoace, vin la mama sa te joace. Sau se intampla invers?
Bineinteles ca atunci cand zic de calcai, ma gandesc aici la calcaiul lui Ahile. Adica ce face barbatul asta: ocheste punctul slab al meu, al tau, al ei, al ei, al ei, si apoi slobozeste cate o sageata iscusita drept in el. De la asa rana mortala ma incovoi, ma ghemuiesc si apoi las a mi se raspandeasca in trup ambrozia ca un paralizant.
Cred ca atunci cand s-au hotarat astrele sa-ti dea tie sageti pe mana, erau mahmuri sau obositi organizatorii. Pentru ca tu faci mare risipa, treci in galop si mereu sagetezi cate ceva care ti se pare interesant. Si de fapt da, asta e problema, ca tie, draga sagetatorule, toate ti se par interesante. Stii vorba aia defaimatoare pentru unele femei cati is cu nadragi, mie toti mi-s dragi? Ei bine nu stiu varianta in versuri pentru barbati. Dar in mod sigur tie iti place tot ce poarta fusta.
Ca sa pot ajunge in pozitia potrivita sa-mi tragi si mie cu o sageata, trebuie sa iau bon, ca la mezeluri la Carrefour. Pentru ca in jurul tau e mereu o multime bine dispusa, care vrea sa guste de la tine din carisma. Pick me, pick me! Tu nici macar nu incerci sa ma minti frumos. Imi spui in fata mie, si ei, si ei, si ei, cum ma vrei tu acum, imediat, doar pentru termen scurt. Pentru ca ti se pare ca sunt foarte sexy. Si ma calific.
Imi si explici imediat, zambind neincurcat, ca sa nu cumva sa mi se para nu stiu ce, ca tu nu esti pregatit pentru legaturi serioase. Ca esti spirit navalnic, dornic sa infulece nemestecat cat mai multe feluri de bucate. Si ca ai fi tare multumit daca s-ar putea ca astazi sa trec eu prin farfuria fara de hotar. Aaa, si imi mai zici ceva. Ca daca imi place bine, daca nu, nu. Si culmea e ca imi place si ca vreau.
Na-ti-o franta ca ti-am dres-o. Sinceritatea ta insa ma dezarmeaza asa de tare, incat raman fara de munitie in lupta. Imi castigi increderea si imi mormai incat in barba: lasa, ca te aduc eu pe calea cea buna. Tu zambesti, pentru ca stii ca nu o sa fie asa. Dar ne distram amandoi de minune, cat tine magia. Magia ta de dinainte de Craciun.
Esti reprezentantul celebru care a reusit sa dea numele unei categorii de falnici barbati. Cei care ciupesc de fund picolitele si se culca cu mereu proaspata secretara personala. Iar cand a ta s-a invechit, suni un prieten. Sa-i faci o vizita la birou, pe motiv de schimb de experienta.
Numai boala te mai scoate putin din lupta. Dar vai, cu regret spun, te imbolnavesti asa de rar! Esti mereu dinamic si cu arcul intins, cu sageata potrivita. Care, pe langa otrava, are in varf si dulceata mea preferata. Sau a ei, a ei sau a ei.
Draga sagetatorule, iti multumesc ca existi pe lume. Pentru ca nimeni nu loveste mai repede si mai dureros de dulce. Si pentru ca otrava ta desucheata face lucrurile mai palpitante. Pofta buna sau sa-ti fie de bine.
Ines
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
acest site functioneaza???? 10 De la: fleurdelis 2 Ianuarie 2010 01:21
Leoaica & Barbatul Fecioara 1 De la: DaMarkus09 3 Decembrie 2008 02:09
Un alt fel de zodiac-ZODIA SAGETATOR 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:30
Plantatia mea! 1 De la: l_erika 29 Martie 2010 21:43
rac _fecioara 19 De la: firstsnake 30 Noiembrie 2010 21:57
Setari Cookie-uri