anul 2012...sfarsitul lumii?

nu stiu in ce masura sunteti interesati de zvonurile care circula in legatura cu sfarsitul lumii.e adevarat ca s-au spus multe,si pana la ora actuala nu s-au adeverit toate.civilizatia maya a prezis un cataclism la nivel mondial in anul 2012.voi credeti in astfel de preziceri?
maya21
Postat pe 29 Iulie 2009 19:16
n-au prezis un cataclism, pur si simplu au incetat acolo calculele lor. fie au terminat cuiele cu care scrijeleau datele, fie nu au gasit si restul calendarului. sau le-a ascuns cineva, ca erau cu poze sexy, gen calendar play boy.
nu se termina nimic, nici macar problemele de zi cu zi, nici divorturile, nici infidelitatile, nici amantlacul, deci nu mai fi pesimista;)
pik_nik
Postat pe 29 Iulie 2009 19:20
da...m-ai linistit pik nik....se pare ca voi putea sa ma bucur si eu de tinerete...
maya21
Postat pe 29 Iulie 2009 19:21
da, pana in 2509, cand ne vom muta in marte. atunci se termina cu viata buna, ca actul sexual o sa se produca numai in laboratoare, intre picaturile de sange ale partenerilor
pik_nik
Postat pe 29 Iulie 2009 19:27
cine urca la mine in racheta?
ana02
Postat pe 29 Iulie 2009 19:36
sa-ti spun ca te-as lua eu pe tine in racheta mea?
pik_nik
Postat pe 29 Iulie 2009 19:39
heiiiiiiii.....pe micuta Maya o lasati pe dinafara??pe mine nu vrea sa ma ia nimeni?
maya21
Postat pe 29 Iulie 2009 19:40
hai, toata lumea sus! aicea nu mai e de stat!
ana02
Postat pe 29 Iulie 2009 19:43
tu erai deja in racheta
pik_nik
Postat pe 29 Iulie 2009 19:43
vin si eu dar vreau loc in fata sa invat drumul
Dalimi
Postat pe 30 Iulie 2009 19:55
vin si eu dar vreau loc in fata sa invat drumul
Dalimi
Postat pe 30 Iulie 2009 19:56
De la: maya21, la data 2009-07-29 19:16:26nu stiu in ce masura sunteti interesati de zvonurile care circula in legatura cu sfarsitul lumii.e adevarat ca s-au spus multe,si pana la ora actuala nu s-au adeverit toate.civilizatia maya a prezis un cataclism la nivel mondial in anul 2012.voi credeti in astfel de preziceri?
Pai in 2012 o sa vina diavolul pe pamant sa isi adune oamenii,sa si-i ia cu el...Asa ca bucura-te ca o sa ramanem doar oamenii buni pe pamat.si crestini..
garbo027119
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:34
esti vesela, irinuco
inseamna ca azi noapte ai pacatuit a 5-a oara
pik_nik
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:36
http://www.youtube.com/watch?v=Bx3x0J9JFJA&feature=related

LILO
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:45
irinuca- pe tine sigur nu te-ar lua nimeni nicaieri. Sau te-ar teleporta inapoi cum deschizi gura.
Stai linistita, somn usor... nu te pindeste nici un pericol....

maya, tu poti sa crezi "prezicerile" unor samani care propovaduiau sacrificiile umane? Eu nu.
Nici macar in cazu' saracei irinuca - drept dovada, i-am si scris sa stea linistita...
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2009 05:19
Stiti vorba aia:"un prost arunca un bolovan in apa si 10 intelepti se chinuie sa-l scoata". Asa si cu prezicerile din calendarul Maya. S-or fi saturat si ei sa scrijeleasca la calendar si noi ne dam cu presupusul. Eu imi imaginez cam asa: "cat ai facut bre din calendarul ala?" "Pai am ajuns pe 21.12.2012." "Hai gata, da-l in rahat ca ajunge".
Doara
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:00
De la: quasaria, la data 2009-12-29 05:19:20irinuca- pe tine sigur nu te-ar lua nimeni nicaieri. Sau te-ar teleporta inapoi cum deschizi gura.
Stai linistita, somn usor... nu te pindeste nici un pericol....

maya, tu poti sa crezi "prezicerile" unor samani care propovaduiau sacrificiile umane? Eu nu.
Nici macar in cazu' saracei irinuca - drept dovada, i-am si scris sa stea linistita...
Foarte bine,ca tare ma bucur
garbo027119
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:30
Mai bine ati urmari niste documentare in legatura cu teoria mayasilor privind solstitiul de iarna din 2012. Se stie ca mayasii erau dependenti de schimbarile climatice si ca venerau astrele din sistemul nostru solar, in special soarele, asa incat oridecate ori avea loc vreun eveniment ceresc (de la eclipse pana la nori de praf se acopreau soarele) isi scoteau securea de la brau si luau glanda prizonierilor de razboi ori a catorva sclavi.
Multe din documentare indica faptul ca va fi o iarna cu ceva mai multe precipitatii decat normal in zona Americii Centrale, este avansata ideea formarii unui uragan de tipul Katrinei.
anakin
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:26
ideea vehiculata intr-un documentar de la national geographic e ca, pe scurt, mayasii au calculat 5 cicluri succesive....dar.....din cvasi-n-motive, nu au continuat.....si asa cum s-a sfarsit ciclul unu si a inceput ciclul doi si tot asa...tot la fel se va sfarsi ciclul 5 si va incepe ciclul 6.....iar faza cu 21 decembrie e legata de solstitiul de iarna, data care era importanta pentru ei in calcularea si prezicerea unor evenimente.....dar nu e o chestie batuta in cuie aceasta data....sfarsitul lumii poate veni si maine sau pe 22 dec 2012.....

iar cataclismul anuntat cica ar fi o schimbare a axei pamantului, cu inclinarea planetei si alunecarea polilor.....ca o idee....cica polul nord ar pica undeva in mijlocul statelor unite....
tutankhamon
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:46
bre,da' multe cicle aveau mayasii aia...

nici nu ma mir de ce e extincti,ca n-avea alea cum sa ramaie gravide daca ierea vesnic ba la ciclu',ba avea migrene de la loviturile alea de secure-n cap...
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:49
preci...da mamicule....de aia sau extinctionat di tat...ca erau alea ciclate sau migrenate...si uite asa a sfarsit un popr ...a murit natalitatea.....
tutankhamon
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:53
...riscul de a se intampla cataclisme...exista dintotdeauna...si cu cat civilizatia evolueaza...creste si riscul...asta nu inseamna obligatoriu ca e o data prestabilita pe care o putem afla si de care putem fi siguri...ca nu poate fi evitat....ca daca ar fi asha ar fi mai mult decat cataclismul insusi...asta era o tentativa de gluma...proasta ..evident...
.....sincer nu cred in mod expres ca lumea va fi distrusa fix in 2012...dar asta nu inseamna ca nu exista riscul de a se intampla...daca nu atunci atunci ....altadata!!
garbo055472
Postat pe 31 Decembrie 2009 18:43


Schimbarea incepe cind corpurile nu vor mai avea umbra

Va fi simtita intrarea in CENTURA FOTONICA chiar inainte de 2012,prin aparitia la om a migrenelor,dureri de cap,ameteli,oboseala,palpitatii,febra transpiratii,dureri osoase care nu pot fi tratate cu mijloacele medicale cunoscute,neliniste,depresii fascinatia trecutului.Treptat vor apare oamnii cu aureola precum sfintii din biserici,separindu-i pe cei buni de cei rai si egoisti,acestia din urma nu vor rezista trecerii.Va incepe lunga zi fara noapte tradusa in timpul terestru de 1999 de ani,corpurile nu vor mai avea umbra,va dispare interesul material si notiunea banilor,treptat se va trece intr-o alta dimensiune,pamintul isi va inversa polii magnetici si se va reaseza,cei care vor suporta trecerea vor forma lumea noua

este vorba despre "cine rabda pana la urma,va fi mantuit"?
LILO
Postat pe 2 Ianuarie 2010 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Angajatii si patronii romani eu una ii consider pe ambii prosti 45 De la: xenaluptatoareainimoasa 9 Septembrie 2010 10:11
Topic povestiri scurte 1110 De la: anakin 23 Octombrie 2015 16:55
Vacanta de Pasti 1 De la: garbo_1502 11 Aprilie 2012 17:53
buna sunt cristina si am 25 de anii 4 De la: garbo134266 18 Iulie 2010 11:59
Pentru cei ramasi,CRACIUN FERICIT! 13 De la: VOIAJOR 6 Ianuarie 2013 09:13
Setari Cookie-uri