Ce e in mintea barbatilor?

si_totusi
Postat pe 11 Iunie 2013 23:32
imi este ciuda ca barbatii au putere fizica mai mare a a mea..
Pt ca eu nu sunt in stare sa ridic un geamantan greu pe care un barbat il duce foarte usor..

imi este ciuda pe forta lor fizica as vrea sa le-o iau

apoi eu ca femeie trebuie sa fiu lider spiritual pt ca barbatii nu sunt in stare decat la prostii...

Apoi nici nu imi pare rau ca renunt la viata de familie pt ca mare lucru nu pierd..Pt ca barbatii nu sunt educati se comporta frumos draga draga pana ti-o baga,,apoi zic ca tre sa le fii sluga ca ei dea aia si-o luat nevasta si cand auzi cum gandesc si pofta de a te mai culca cu sotul ti se taie pt ca el nu este capabil sa intretina flacara de la inceput...

stiu ca oamenii au nevoie de afectiune,,dar din pacate ei nu stiu sa si-o ofere unuia alteia si nu stie sa respecte sentimentele uneia altuia..Asa ca mare lucru nu pierd..Decat poate un sot prost crescut si needucat...
casatoria nu inseamna o relatie in care doi sa isi ofere afectiune si sa isi respecte sentimentele reciproc...pt ca barbatii au doar ganduri rele si sunt neducati ..

eu nu am nevoie de afectiune sexuala...ci de afectiune sufleteasca numai ca barbatii nu sunt in stare sa tio ofere pt ca sunt saraci sufleteste si needucati..si eu nu am timp sa ii educ...pt ca am altele pe cap
ingerasulluptator
Postat pe 12 Iunie 2013 23:57
"imi este ciuda ca barbatii au putere fizica mai mare a a mea..
Pt ca eu nu sunt in stare sa ridic un geamantan greu pe care un barbat il duce foarte usor.."


Ingerasule , apuca-te de culturism...
Rotty
Postat pe 13 Iunie 2013 08:03


da de ce trebuie sa cari geamantan greu... ? ti-a dat barbatul papucii ? culturismul nu ajuta Rotty, in cazul ei... poate doar s-o faca mai "culta"... !!!
barboneli
Postat pe 13 Iunie 2013 08:30
De la: Rotty, la data 2013-06-13 08:03:27"imi este ciuda ca barbatii au putere fizica mai mare a a mea..
Pt ca eu nu sunt in stare sa ridic un geamantan greu pe care un barbat il duce foarte usor.."


Ingerasule , apuca-te de culturism...


imi este ciuda pt ca as vrea si eu sa ma comport ca un baiat..adica saii spun altui baiat sa taca din gura ca ii bag doua in freza..
Din cauza ca sunt femeie si nu am forta nu am cum sa ii zic asta pt ca imi este frica ca daca imi da el doua de ma face afis.Daca as fii fost barbat as fii putut sa ma comport ca un barbat..
dar nu pot pt ca sunt o femeie amarata fara forta si tre sa fiu diplomata ca sa daca il amenint un barbat ca ii dau doua imi va da el atunci vreo doua de nu ma vad pt ca nu am forta

cat despre culturism nu vreau sa fiu deformata.

si cat a trage o femeie la fiare niciodata nu o sa aiba forta unui barbat,parerea mea
ingerasulluptator
Postat pe 13 Iunie 2013 12:01
Barbatii sunt imprevizibili.... iarta pe moment dar nu uita si, cand te astepti mai putin, iti pun in fata tot...
Se pare ca problema ta este EL. Te intereseaza mai mult el si o judeci, pe buna dreptate de fapt, pe ea ca a facut acel avort. Sigur, este condamnabil ca a facut avortul. Tu, daca ai fi fost in locul ei, pentru iubirea pe care i-o porti, nu ai fi facut asta. Poate cand se va intoarce si vor fi iar impreuna zi de zi, nu va fi usor sa treaca peste faptul ca a facut avortul si se vor desparti... Acum, fiind departe, dorul de casa si singuratatea il face sa se gandeasca doar la ea.... Rabdare!
garbo_12519
Postat pe 16 Iunie 2013 09:30
Un mare gol e in mintea unor barbati, da' stai sa vezi in mintea unor femei...te-ai ruga sa fie golul ala, macar!
magdabeauty
Postat pe 16 Iunie 2013 11:36
Fss_ssu
Postat pe 16 Iunie 2013 12:50
dupa parerea mea este sa nu doresti raul lor ca sa fie nefericiti.Pt ca cine sapa groapa altuia tot ele cade il ea..Ci sa accepti ca el a a leso pe a in fond au fost multi anu impreuna.Daca ea trece peste faptul ca el a rait cu alat femeia adica cu tine atunci poate se iarta reciproc.
Eu zic uita-l iarta-l si mai sunt si alti baieti pe multe poate mai frumos ca el.
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iunie 2013 13:19
dupa parerea mea este sa nu doresti raul lor ca sa fie nefericiti.Pt ca cine sapa groapa altuia tot ele cade il ea..Ci sa accepti ca el a a leso pe a in fond au fost multi anu impreuna.Daca ea trece peste faptul ca el a rait cu alat femeia adica cu tine atunci poate se iarta reciproc.
Eu zic uita-l iarta-l si mai sunt si alti baieti pe multe poate mai frumos ca el.
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iunie 2013 13:19
De la: ingerasulluptator, la data 2013-06-16 13:19:29dupa parerea mea este sa nu doresti raul lor ca ei sa fie nefericiti.Pt ca cine sapa groapa altuia tot el cade il ea..Ci sa accepti ca el a a aleso pe ca in fond au fost multi ani impreuna.Daca ea trece peste faptul ca el a trait cu alta femeia adica cu tine atunci poate ca se iarta reciproc.
Eu zic uita-l iarta-l si mai sunt si alti baieti poate mult mai frumosi ca el.

roagate sa ai putere pt ca viata merge inainte
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iunie 2013 13:22
Acum, ca au trecut trei saptamani de cand am aflat ca sunt, din nou, impreuna, totusi am inceput sa gandesc altfel, zic eu normal. Probabil ca ei sunt zi de zi impreuna, el nu a mai plecat pe dincolo si nu cred ca o s-o faca, as putea sa aflu ce e cu el, dar e mai bine sa nu stiu nimic. Sincer, chiar cred ca ei nu o sa se mai desparta niciodata, mai ales ca eu cred ca ea nu se astepta ca el sa se supere asa tare si sa o paraseasca, nu e asa fraiera sa mai faca aceeasi greseala. Si daca o sa se desparta, treaba lor, eu nu trebuie sa mai am nicio treaba, mi-am dat seama ca nu m-a iubit niciodata.

Cu siguranta o sa inceapa din nou sa ii spuna ca vrea un bebelus, la cat il cunosc eu de bine, ramane de vazut daca ea o sa cedeze sau cat o sa accepte el sa traiasca asa, cred ca atunci o sa inceapa adevaratele discutii intre ei. Treaba lor, sa fie sanatosi, eu stiu ca trebuie sa imi vad de viata mea.
garbo_14136
Postat pe 16 Iunie 2013 15:44
136 , de aici incepand , nu mai e problema ta. Treaba ta e sa privesti inainte si sa mergi pe drumul tau. seara frumoasa sa ai
Rotty
Postat pe 16 Iunie 2013 17:41
pe "drumul ei"
dar nu ca" roata de rezerva"

NB!
Fss_ssu
Postat pe 16 Iunie 2013 22:47
Asta depinde in ce relatii o sa se implice pe viitor Sper sa fi invatat ceva din relatia asta si sa nu mai aiba ghinionul de a fi doar "pansament" pentru inimi ranite
Rotty
Postat pe 17 Iunie 2013 08:16
De la: suparatu_, la data 2013-06-16 22:47:36 pe "drumul ei"
dar nu ca" roata de rezerva"

NB!


ba e rezerva de iarna. jura ca nu e asa.14136
garbo_13807
Postat pe 17 Iunie 2013 08:27
136, ca "nu ar trebui" e una, ca nu te mai intereseaza e alta. Poate sa fie cu altcineva, poate sa nu fie cu nimeni, poate sa fie fericit sau sa fie mort - nu mai joaca in acelasi film, deci nu mai are importanta ORICUM.
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2013 08:55

Mai. intuitia mea spune, ... .ca inca se gandeste la tine

numa' bine...pt. el ....ei, hai si pt. tine! :(
Fss_ssu
Postat pe 19 Iunie 2013 12:37
De ce o amagesti? Nu-i faci bine. :(
mamamiamea
Postat pe 19 Iunie 2013 14:07
ca sa fiu ontopic (macar o data in viata) : cred ca "nimic" e raspunsul cu cea mai mare probabilitate de a fi corect?
quasaria
Postat pe 19 Iunie 2013 14:34

ei na! ai analizat tu "fuga"
:(
Fss_ssu
Postat pe 19 Iunie 2013 20:11
quasaria are dreptare...''nimic''...
suparatule sa nu indraznesti sa ma contrazici!!!
ladyDY
Postat pe 19 Iunie 2013 21:01

..ii doar o parere dintre 'jmii de miliarde de pareri

Sara!
NB!
Fss_ssu
Postat pe 19 Iunie 2013 22:27
Lady , io as zice "multe" ....apai ca nu-s toate bune.....ce sa-i faci , in viatza nu le poti avea pe toate
Rotty
Postat pe 20 Iunie 2013 05:21
De la: garbo_14136, la data 2013-06-16 15:44:33Acum, ca au trecut trei saptamani de cand am aflat ca sunt, din nou, impreuna, totusi am inceput sa gandesc altfel, zic eu normal. Probabil ca ei sunt zi de zi impreuna, el nu a mai plecat pe dincolo si nu cred ca o s-o faca, as putea sa aflu ce e cu el, dar e mai bine sa nu stiu nimic. Sincer, chiar cred ca ei nu o sa se mai desparta niciodata, mai ales ca eu cred ca ea nu se astepta ca el sa se supere asa tare si sa o paraseasca, nu e asa fraiera sa mai faca aceeasi greseala. Si daca o sa se desparta, treaba lor, eu nu trebuie sa mai am nicio treaba, mi-am dat seama ca nu m-a iubit niciodata.

Cu siguranta o sa inceapa din nou sa ii spuna ca vrea un bebelus, la cat il cunosc eu de bine, ramane de vazut daca ea o sa cedeze sau cat o sa accepte el sa traiasca asa, cred ca atunci o sa inceapa adevaratele discutii intre ei. Treaba lor, sa fie sanatosi, eu stiu ca trebuie sa imi vad de viata mea.


cu ce scri la sfarsit, sunt de acord si te sustin... ! problema e ca tu contiuni sa-ti faci tot felul de scenarii.... care poate nici nu sunt pe aproape, de adevar. cea ce vreu sa te intreb e: de ce contiunui sa-ti faci scenarii ? asta nu te ajuta cu nimic. ti-am mai spus asta. fa scenarii cu ce ai vrea sa ti se intample tie, doreste-ti asta puternic si poate se vor implinii... !
barboneli
Postat pe 20 Iunie 2013 12:11
Iubirea trece peste toate obstacolele,si sunt tineri si vor avea alti copii.
Nu zic ca e bine ca a avortat,a gresit,si tot ea a platit.Toti oamenii cand sunt in situatii grele,actioneaza gresit.
daniilia
Postat pe 24 Iunie 2013 16:29
Cu referire la comentariul anterior, nu am inteles in ce situatie grea era ea? A ramas insarcinata ca a vrut si a avortat tot ca a vrut. O femeie e intr-o situatie dificila atunci cand ramane insarcinata pe neasteptate si prietenul o preseaza sa faca avort.

In fine, am avut dreptate, au inceput sa apara primele probleme in paradis. El este foarte suparat ca s-a certat cu ea pentru ca, asa cum am banuit, el vrea o familie si ea nu. I-a zis ca nu vrea o familie, ca mai bine sta la mama ei, si, repet, ea are 26 de ani. Sincer, am crezut ca o sa ma bucur cand o sa aflu ca sunt certati, dar nu stiu, poate sunt proasta, naiva, nebuna, habar n-am, dar imi pare rau pentru el. Stiu ca sufera, e cel mai urat sentiment din lumea asta sa stii ca cineva nu te iubeste, sa fii parasit.
garbo_14136
Postat pe 27 Iunie 2013 18:32
femeile trebuie sa fie atente ce au barbatii in cap..Pt ca ei te seduc se comporta frumos ca sa nu le vezi defectele,,,apoi dupa ce te seduc isi schimba comportamentul si asteapta de la femeie sa faca totul ca sa tina relatia,,si el nu mai face nimic ca sa intretina relatia si focul care a fost la inceput..Stiti vorba aia fetelor.draga draga pana ti-o baga,,,apoi dupa aia ai sef si tu esti sluga,servitoarea barbatului..
sunt negative barbatii nu ii ajuta Dumnezeu pe barbati pt ca sunt rai si vor sa mearga pe drumuri gresite si nici pe femei nu le lasa sa fie mai bune..

ei zic ca femeia sa fie comnstita sa nu se culce decat cu el,,fie ca o trateaza urat tot cu un barbat trebuie sa stea pt ca ei zic ca asta este menirea femeii sa fie sclava barbatilor,,si femeia trebuie sa fie buna doar cu barbatul dar nu si cu ceilalti oameni pt ca barbatii urasc pe oameni dar ei vad femeia cinstita care sa se pastreze virgina chiar daca barbatii o terorizeaza psihic ca sa se culce cu ei,,si apoi femeile trebuie sa fie bune doar cu ei,,dar nu si cu ceilalti oameni..
ce asta inseamna femei cinstite? astea se numesc femei sclave
ingerasulluptator
Postat pe 30 Iunie 2013 00:10
femeile trebuie sa fie atente ce au barbatii in cap..Pt ca ei te seduc se comporta frumos ca sa nu le vezi defectele,,,apoi dupa ce te seduc isi schimba comportamentul si asteapta de la femeie sa faca totul ca sa tina relatia,,si el nu mai face nimic ca sa intretina relatia si focul care a fost la inceput..Stiti vorba aia fetelor.draga draga pana ti-o baga,,,apoi dupa aia ai sef si tu esti sluga,servitoarea barbatului..
sunt negative barbatii nu ii ajuta Dumnezeu pe barbati pt ca sunt rai si vor sa mearga pe drumuri gresite si nici pe femei nu le lasa sa fie mai bune..

ei zic ca femeia sa fie comnstita sa nu se culce decat cu el,,fie ca o trateaza urat tot cu un barbat trebuie sa stea pt ca ei zic ca asta este menirea femeii sa fie sclava barbatilor,,si femeia trebuie sa fie buna doar cu barbatul dar nu si cu ceilalti oameni pt ca barbatii urasc pe oameni dar ei vad femeia cinstita care sa se pastreze virgina chiar daca barbatii o terorizeaza psihic ca sa se culce cu ei,,si apoi femeile trebuie sa fie bune doar cu ei,,dar nu si cu ceilalti oameni..
ce asta inseamna femei cinstite? astea se numesc femei sclave
ingerasulluptator
Postat pe 30 Iunie 2013 00:10
femeile trebuie sa fie atente ce au barbatii in cap..Pt ca ei te seduc se comporta frumos ca sa nu le vezi defectele,,,apoi dupa ce te seduc isi schimba comportamentul si asteapta de la femeie sa faca totul ca sa tina relatia,,si el nu mai face nimic ca sa intretina relatia si focul care a fost la inceput..Stiti vorba aia fetelor.draga draga pana ti-o baga,,,apoi dupa aia ai sef si tu esti sluga,servitoarea barbatului..
sunt negative barbatii nu ii ajuta Dumnezeu pe barbati pt ca sunt rai si vor sa mearga pe drumuri gresite si nici pe femei nu le lasa sa fie mai bune..

ei zic ca femeia sa fie comnstita sa nu se culce decat cu el,,fie ca o trateaza urat tot cu un barbat trebuie sa stea pt ca ei zic ca asta este menirea femeii sa fie sclava barbatilor,,si femeia trebuie sa fie buna doar cu barbatul dar nu si cu ceilalti oameni pt ca barbatii urasc pe oameni dar ei vad femeia cinstita care sa se pastreze virgina chiar daca barbatii o terorizeaza psihic ca sa se culce cu ei,,si apoi femeile trebuie sa fie bune doar cu ei,,dar nu si cu ceilalti oameni..
ce asta inseamna femei cinstite? astea se numesc femei sclave
ingerasulluptator
Postat pe 30 Iunie 2013 00:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu imi gasesc jumatatea 27 De la: Flor60 23 August 2009 12:11
Cum sa faci sex cu o femeie dominanta? 224 De la: alehandra 24 Octombrie 2009 03:16
Selectia vedetelor pentru televiziune 1 De la: VOIAJOR 11 Octombrie 2012 13:33
Romania 45 De la: garbo055472 31 Decembrie 2009 16:53
locatii for sex;)! 262 De la: namyi 19 Aprilie 2011 18:00
Setari Cookie-uri