Ce e in mintea barbatilor?

De la: quasaria, la data 2013-06-09 04:22:41
De la: Rotty, la data 2013-06-08 16:28:59
Sa inteleg ca in optiunea ta , cei care nu-si permit sa aiba femeie de servici nu isi pot intemeia o familie ? Sau nu vor fi fericiti in viata de cuplu ?


poti sa intelegi ca dupa parerea mea cei care nu sint in stare asa isi intretina o familie n-ar trebui sa o aiba. Faptul ca "da' pot sa spal vase" mi se pare patetic din partea unui barbat. Vasele pot fi spalate de altcineva. Banii pentru nevoile familiei trebuie sa fie adusi de el - punct.
Altfel ma indoiesc ca poate sa si nasca, poate sa fie imobilizat in spital citeva luni bune inainte si dupa nastere, si imobilizat linga bebelus pentru ca alapteaza? Iar daca el nu poate, atunci lauza trebuie sa ii intretina pe toti trei, sau cine?

"M-a parasit pentru ca nu aveam bani si nu eram barbat in casa" - foarte bine a facut. Trebuia sa iti misti courul si sa faci bani - si sa fii barbat in casa.


Perfect adevarat...si logic!
magdabeauty
Postat pe 9 Iunie 2013 07:24
Q , ai tu dreptatea ta , dar la cum te exprimasesi ieri , cam asa dadea de inteles Strict si fara legatura cu nenea parasitu`
Neata , sau sara buna....
Rotty
Postat pe 9 Iunie 2013 08:50
sa raspunda barbatii , ca sa putem vedea noi femeile ce e in mintea lor ...asa tot ne dam cu presupusul ..lasati si barbatii sa raspunda ..insa n-am vazut nicunul ..deci ce s aintelegem , ca nu le pasa , ca habar n-au , ca nu e un subiect demn de ei ..? parca ne jucam tenis la perete ...
sentimentala
Postat pe 9 Iunie 2013 10:48
pentru ca ea s-a plictisit sa nu mai aibe bani , pentru ca ea a considerat ca poate e nevoie de un alt inceput pentru amandoi , nu numai pentru ea , pentru ca ea poate a considerat ca va trebui sa inveti sa te ridici , si sa devi acel cineva cu care credea ea ca s-a casatorit ...sau poate avea dreptate , chiar s-a casatorit dar trebuia sa-ti aduca aminte ...oricum tu o iubesti , iar divortul e o foaie de hartie , daca ea existat iubire , trei cuvinte ca ..nu te mai iubesc nu inseamna mare lucru ...incearca sa te transformi sa iesi din carapacea ta , sa inveti sa zbori iar , si ai sa vezi cum copilul vostru va incepe iar sa rada ...
sentimentala
Postat pe 9 Iunie 2013 10:54
".lasati si barbatii sa raspunda ..insa n-am vazut nicunul .."

Mai , io am vazut vreo trei persoane de gen masculin raspunzand pe aici. Cat sunt de barbati nu stiu si nici nu vreau sa-mi demonstreze ....
Rotty
Postat pe 9 Iunie 2013 10:56
Catzel ioti-ma-s
Am cuc ;)) canta di 24 di X la h' 24
Sara!

"Ce e in mintea barbatilor"?
-Orice, numai ordine NU ;))
NB!
Fss_ssu
Postat pe 9 Iunie 2013 20:03
noi barbati sincer vorbind suntem niste lasi ,noi chiar nu stim sa iubim,precum voi
tot sincer iti spun ca sa-ti fie mai usor sa treci peste astfel de momente nu mai cerceta gandestete ca raspunsul e acelasi mai devreme sau mai tarziu
garbo041850
Postat pe 9 Iunie 2013 21:51

Ei, cu "raspunsul...." cam ai dreptate dar faptul ca te consideri las si generalizezi, ma Supara!:(

Nu te poti compara tu cu femeile...ele au shustele lor si ...pisicitu' ii una dintre... care intra pe sub pielea barbatului ...mai, nu scoateti ghearele!
NB!
Fss_ssu
Postat pe 9 Iunie 2013 23:31
http://media.tumblr.com/cc13b631e92854de908b1d9d3102f8ba/tumblr_inline_mmhh1ggBYP1qz4rgp.gif
Rotty
Postat pe 9 Iunie 2013 23:38
De la: quasaria, la data 2013-06-09 04:22:41
De la: Rotty, la data 2013-06-08 16:28:59
Sa inteleg ca in optiunea ta , cei care nu-si permit sa aiba femeie de servici nu isi pot intemeia o familie ? Sau nu vor fi fericiti in viata de cuplu ?


poti sa intelegi ca dupa parerea mea cei care nu sint in stare asa isi intretina o familie n-ar trebui sa o aiba. Faptul ca "da' pot sa spal vase" mi se pare patetic din partea unui barbat. Vasele pot fi spalate de altcineva. Banii pentru nevoile familiei trebuie sa fie adusi de el - punct.
Altfel ma indoiesc ca poate sa si nasca, poate sa fie imobilizat in spital citeva luni bune inainte si dupa nastere, si imobilizat linga bebelus pentru ca alapteaza? Iar daca el nu poate, atunci lauza trebuie sa ii intretina pe toti trei, sau cine?

"M-a parasit pentru ca nu aveam bani si nu eram barbat in casa" - foarte bine a facut. Trebuia sa iti misti courul si sa faci bani - si sa fii barbat in casa.

ai dreptul sa gandesti ce vrei si sa spui ce gandesti, ce intelegi tu prin a avea bani? ce intelegi prin a fi barbat, sigur nu suntem pe aceeasi lungime de unda...
garbo260641
Postat pe 10 Iunie 2013 09:50
ce inteleg prin a avea bani? Inteleg a indeplini asteptarile femeii cu care te-ai casatorit. Asteptarile pot fi nevoile de baza sau pot fi mai mult de atit. Tu stii ce ti-ai luat. Cind te insori iti iei mireasa la pachet cu niste vise, sperante si planuri despre viata voastra. Ca viata nu e intotdeauna exact ce a visat e adevarat: dar ai incercat sa ii oferi ce astepta de la tine? Cit de mult ai incercat? La concret, cit de mult ai incercat? Pina unde ai mers cu incercarile? Pina in iad si inapoi, sau de la toaleta pina pe canapea?
Nici o femeie - absolut nici o femeie - nu se marita cu unul pe care nu il considera suficient de barbat si cu care nu considera ca ar trai mai bine, nu mai prost decit cu un altul. Cumva, undeva, TU ti-ai picat testele. Si e problema ta sa identifici unde, ce anume ai gresit, si ce anume ai fi putut sa faci diferit daca spui ca o iubesti. Iubirea asta e un concept aleator: uneori nu se intinde mai departe de epiderma, alteori dureaza pina apuci telecomanda sa cauti meciul preferat.
Si, desigur, sa nu te lase sa stai linistit in comoditatea ta si sa zaca si ea in nefericirea ei e nedrept, nu? Ca doar tu o iubeai.... si te durea la basca de faptul ca nu ii era bine cu tine. Te deranjeaza doar ca a plecat.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2013 12:22
sunt de parerea ca atunci cand femeia sta acasa trebuie sa faca treburile casnice,,si barbatul sa ajute..

cand locuiesti cu cineva trebuie sa se ajunga la un comun accord ca sa nu se stea in stress si cearta...pt ca de aceea oamenii se si inbolnavesc...

lucrurile trebuie facute sa fie corect pt amandoi sa nu judeci si sa pedepsesti pt pacate anterioare persoana cu care esti.
pt ca atunci cand ince;pi o viata cu cineva nu trebuie sa te intereseze trecutul sa il judeci sa ii scoti ochii sau sa doresti sa il stii.pt ca nu este treaba ta..

ci trebuie sa te intereseze prezentul si viitorul. cu persoana respective...trecutul nu conteaza pt nici unul si nu trebuie sa dai amanunte pt ca fiecare are greselile lui

noi trebuie sa privim prezentul si viitorul dar nu si prezentul.

ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2013 23:54
De la: ingerasulluptator, la data 2013-06-10 23:54:50sunt de parerea ca atunci cand femeia sta acasa trebuie sa faca treburile casnice,,si barbatul sa ajute..

cand locuiesti cu cineva trebuie sa se ajunga la un comun accord ca sa nu se stea in stress si cearta...pt ca de aceea oamenii se si inbolnavesc...

lucrurile trebuie facute sa fie corect pt amandoi sa nu judeci si sa pedepsesti pt pacate anterioare persoana cu care esti.
pt ca atunci cand ince;pi o viata cu cineva nu trebuie sa te intereseze trecutul sa il judeci sa ii scoti ochii sau sa doresti sa il stii.pt ca nu este treaba ta..

ci trebuie sa te intereseze prezentul si viitorul. cu persoana respective...trecutul nu conteaza pt nici unul si nu trebuie sa dai amanunte pt ca fiecare are greselile lui

noi trebuie sa privim prezentul si viitorul dar nu si trecutul

ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2013 23:56
Ingerasule , m-ai surprins ...in mod placut....Zi frumoasa
Rotty
Postat pe 11 Iunie 2013 07:39


Si.... mai ales pe mine!

zi cum va doriti!
Fss_ssu
Postat pe 11 Iunie 2013 11:10
De la: ingerasulluptator, la data 2013-06-10 23:54:50sunt de parerea ca atunci cand femeia sta acasa trebuie sa faca treburile casnice,,si barbatul sa ajute..

cand locuiesti cu cineva trebuie sa se ajunga la un comun accord ca sa nu se stea in stress si cearta...pt ca de aceea oamenii se si inbolnavesc...

lucrurile trebuie facute sa fie corect pt amandoi sa nu judeci si sa pedepsesti pt pacate anterioare persoana cu care esti.
pt ca atunci cand ince;pi o viata cu cineva nu trebuie sa te intereseze trecutul sa il judeci sa ii scoti ochii sau sa doresti sa il stii.pt ca nu este treaba ta..

ci trebuie sa te intereseze prezentul si viitorul. cu persoana respective...trecutul nu conteaza pt nici unul si nu trebuie sa dai amanunte pt ca fiecare are greselile lui

noi trebuie sa privim prezentul si viitorul dar nu si prezentul.

isis_
Postat pe 11 Iunie 2013 15:56
De la: quasaria, la data 2013-06-10 12:22:42ce inteleg prin a avea bani? Inteleg a indeplini asteptarile femeii cu care te-ai casatorit. Asteptarile pot fi nevoile de baza sau pot fi mai mult de atit. Tu stii ce ti-ai luat. Cind te insori iti iei mireasa la pachet cu niste vise, sperante si planuri despre viata voastra. Ca viata nu e intotdeauna exact ce a visat e adevarat: dar ai incercat sa ii oferi ce astepta de la tine? Cit de mult ai incercat? La concret, cit de mult ai incercat? Pina unde ai mers cu incercarile? Pina in iad si inapoi, sau de la toaleta pina pe canapea?
Nici o femeie - absolut nici o femeie - nu se marita cu unul pe care nu il considera suficient de barbat si cu care nu considera ca ar trai mai bine, nu mai prost decit cu un altul. Cumva, undeva, TU ti-ai picat testele. Si e problema ta sa identifici unde, ce anume ai gresit, si ce anume ai fi putut sa faci diferit daca spui ca o iubesti. Iubirea asta e un concept aleator: uneori nu se intinde mai departe de epiderma, alteori dureaza pina apuci telecomanda sa cauti meciul preferat.
Si, desigur, sa nu te lase sa stai linistit in comoditatea ta si sa zaca si ea in nefericirea ei e nedrept, nu? Ca doar tu o iubeai.... si te durea la basca de faptul ca nu ii era bine cu tine. Te deranjeaza doar ca a plecat.
isis_
Postat pe 11 Iunie 2013 15:57
Da, in graba imi etalez nepricepera in a raspunde cum as dori si cui as dori.
Totusi quasaria, nu crezi ca esti cam dura? Este foarte usor sa judeci pe cineva, asta in masura in care , noi...simplii muritori plini de pacate si defecte - sau invers- ne putem permite asta.
Cand o persoana are o problema, daca poti - ajuta, este important si un suport moral, nu neaparat 'sfaturi din preaplinul intelepciunii si inteligentei noastre sau a vastei experiente ' ..., daca nu poti ajuta, mai bine nu te bagi, dintr-un motiv sau altul acolo exista o suferinta si este destul....ca sa nu ne mai gasim sa facem pe lupii moralisti gratuit.

Poate si-a miscat 'courul' (ca sa te citez) sa faca bani, insa nu putem sa fim toti patroni , milionari in valute oricat ne-am dori de mult pentru noi sau cei dragi , traim unde traim, remember?; te-ai gandit ca poate doamna nu mai era aceeasi persoana cu care s-a casatorit omul nostru? poate si-a 'schimbat visele' : 'dau iubire si fericire pentru bani ! " poate asa suna visul ei acum..., vedem si a cui bani, diferenta aceea de aproape doua generatii, de varsta; dar vorba aceea , cand unica' mare iubire mare' raman banii, ce sa ne mai lamentam de varsta..., nici sexul nu mai conteaza...'bani sa iasa'...


...si pentru ingerasulluptator...tu chiar pari un ingeras, nu am vazut 'strop' de rautate in interventiile tale, imi face placere sa iti citesc comentariile , ca si a majoritatii celor de pe aici.
isis_
Postat pe 11 Iunie 2013 16:21
isis, de acum incolo, daca tot mi-ai citit comentariul, te poti obisnui cu ideea ca nu ma raliez la corul bocitoarelor. Nu iti convine, esti libera sa nu citesti ce scriu.
Traiesti unde alegi sa traiesti. Si cum alegi. Iti convine sau nu, asta e realitatea. N-am ce sa remember. Nu iti scuza nimeni esecurile, iar faptul ca incerci sa te minti singura invocind contextul - mai incearca, poate reusesti.
Nu te face nimeni loser - tu te faci, devii in momentul in care incetezi sa incerci sa obtii ce iti doresti.
quasaria
Postat pe 11 Iunie 2013 16:30
Nu cred ca ma incadrez in vreun cor al bocitoarelor, nu sunt 'pro - plans de mila' ; eu am ureche muzicala si cred ca ' muzica frumoasa' vine din interior...

Cand nu vezi o drama, sa ii spunem asa daca vrei, intr-o despartire, cu atat mai mult cand la mijloc este si un copil...nu cred ca are sens sa intram in polemici, este evident ca nu rezonam, lungimile noastre de unde sunt net diferite :)

Analiza aceea retrospectiva, fiecare o face la un moment dat, atunci cand nu mai doare foarte tare sa te uiti in urma si sa identifici greselile fiecaruia, sa inveti din ele.

Desigur nici eu nu am sa ma raliez vreunei 'haite' de lupi moralisti..., nu este felul meu de a fi.
isis_
Postat pe 11 Iunie 2013 16:43

Eu nu inbalsamez suferinta ...dau cu ea di pamant si o scot la capat ....'ntzales?
Laaasa, ca toti suntem muritori di rand chiar daca ne numim bogati sau patroni X_X
Eu stiu ca in zilele astea ii mai sanatos sa fii simplu angajat decat patron si sa te multumesti cu castigul la acel job sau daca nu, sa ai 2-3 joburi.....esti mai bogat decat "patronii".....numa' sa le poti duce :( multi sunt faliti si nu tzapa in gura mare si se cred cocosi de 5 ***** si cu ea in frunte.
Eu, nu bocesc si nu compatimesc decat daca moare cineva cunoscut/drag mie...atat
Si "domnul"sa faca bine sa nu-si ma planga de mila si sa puna osul la treaba, sa castige bani si sa-i duca la familie acasa daca vrea s-o pastreze.....pi asta o pierdut-o stiu.....da tot n-o murit nimeni!
Sara buna!
Fss_ssu
Postat pe 11 Iunie 2013 20:46
De la: suparatu_, la data 2013-06-11 11:10:03

Si.... mai ales pe mine!

zi cum va doriti!
Pai ce ma vezi pe mine sa sterg copii la fund si sa cocolosesc barbate...Eu vreau sa avansez sa acumulez cunostinte si sa micsorez prostia...Nu am eu timp de sentimentalism...

poate ori fii si baieti cu bun simt numai ca pe mine nu ma intereseaza pt ca eu insumi vreau sa fiu ca un barbat pacat ca nu am forta unui barbat ca apoi as putea sa sar la bataie cu barbatii...sa facem scanderberg,

eu sunt un barbat cu corp de femeie nu vreau sa ma comport ca o pitigaita de femeie..

ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2013 22:21
De la: suparatu_, la data 2013-06-11 11:10:03

Si.... mai ales pe mine!

zi cum va doriti!
Pai ce ma vezi pe mine sa sterg copii la fund si sa cocolosesc barbate...Eu vreau sa avansez sa acumulez cunostinte si sa micsorez prostia...Nu am eu timp de sentimentalism...

poate ori fii si baieti cu bun simt numai ca pe mine nu ma intereseaza pt ca eu insumi vreau sa fiu ca un barbat pacat ca nu am forta unui barbat ca apoi as putea sa sar la bataie cu barbatii...sa facem scanderberg,

eu sunt un barbat cu corp de femeie nu vreau sa ma comport ca o pitigaita de femeie..

ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2013 22:22
De la: suparatu_, la data 2013-06-11 11:10:03

Si.... mai ales pe mine!

zi cum va doriti!
Pai ce ma vezi pe mine sa sterg copii la fund si sa cocolosesc barbate...Eu vreau sa avansez sa acumulez cunostinte si sa micsorez prostia...Nu am eu timp de sentimentalism...

poate ori fii si baieti cu bun simt numai ca pe mine nu ma intereseaza pt ca eu insumi vreau sa fiu ca un barbat pacat ca nu am forta unui barbat ca apoi as putea sa sar la bataie cu barbatii...sa facem scanderberg,

eu sunt un barbat cu corp de femeie nu vreau sa ma comport ca o pitigaita de femeie..

ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2013 22:22
De la: suparatu_, la data 2013-06-11 11:10:03

Si.... mai ales pe mine!

zi cum va doriti!
Pai ce ma vezi pe mine sa sterg copii la fund si sa cocolosesc barbate...Eu vreau sa avansez sa acumulez cunostinte si sa micsorez prostia...Nu am eu timp de sentimentalism...

poate ori fii si baieti cu bun simt numai ca pe mine nu ma intereseaza pt ca eu insumi vreau sa fiu ca un barbat pacat ca nu am forta unui barbat ca apoi as putea sa sar la bataie cu barbatii...sa facem scanderberg,

eu sunt un barbat cu corp de femeie nu vreau sa ma comport ca o pitigaita de femeie..

ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2013 22:23
De la: Rotty, la data 2013-06-11 07:39:24Ingerasule , m-ai surprins ...in mod placut....Zi frumoasa
u te bucura degeaba pt ca nu m-am referit la voi...Nu o sa uit niciodata ca m-ati necajit si o sa fiu prietena cu voi...pt ca a-ti vrut sa ma coborati la nivelul vostru,,nu va bucurati degeaba pt ca nu m-am referit la voi
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2013 22:35

...si nu era mai bine sa fii"barbata" o singura data?

Inteleg din prima

Spor la "scande(r)berg";))
Fss_ssu
Postat pe 11 Iunie 2013 23:04
De la: suparatu_, la data 2013-06-11 23:04:16
...si nu era mai bine sa fii"barbata" o singura data?

Inteleg din prima

Spor la "scande(r)berg";))


Pai ma refer sa nu fiu barbat care sa se creada vanator sa fecundeze toate femeile care ii ies in cale pt a se simti barbat..

ma refer sa fiu barbat sa am o putere fizica mai maresi sa nu nasc copii...
pt ca eu nu sunt facuta sa sterg copii la fund si sa stau la cratita si sa cocolosesc barbate..mi se pare o viata plictisitoare
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2013 23:16
Mai zburatoareo , m-a surprins in mod placut ca nu aveai tigaia la tine sa lovesti in toate partile cum te stim Nu te bucura prea tare
Rotty
Postat pe 11 Iunie 2013 23:16
Pai ma refer sa nu fiu barbat care sa se creada vanator sa fecundeze toate femeile care ii ies in cale pt a se simti barbat..

ma refer sa fiu barbat sa am o putere fizica mai maresi sa nu nasc copii...
pt ca eu nu sunt facuta sa sterg copii la fund si sa stau la cratita si sa cocolosesc barbate..mi se pare o viata plictisitoare
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2013 23:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRELUDIUL ESTE OBLIGATORIU! 55 De la: alehandra 27 Octombrie 2009 16:34
Sa mai astept pana...ieri??? 38 De la: Allegra 20 Martie 2011 10:29
Iarasi vreau sa ma casatoresc.... 56 De la: sriarchanghel 25 Septembrie 2013 16:15
Selectia vedetelor pentru televiziune 1 De la: VOIAJOR 11 Octombrie 2012 13:33
Femei cu probleme ginecologice 2 De la: Eugenia69 9 Iulie 2011 19:51
Setari Cookie-uri