sfarsitul unui eveniment e inceputul altui eveniment..sper sa fie mai bun

buna...am si eu o mica,mare problema.Am o relatie de 1 an de zile.In ultimile 2 luni ,el a inceput sa se comporte un pic mai distant si eu am intzeles ca se intampla ceva,l-am tot intrebat dar nu putea sa-mi ofere nici un raspuns.Zice ca nici el nu stie ce se intampla.Normal ca au aparut si certurile,destul de dese.Totusi imi zicea ca ma iubeste,si asta conteaza cel mai mult.Ca intr-un final sa-mi ceara o pauza,l-am lasat vre-o 3 zile dar nu am mai rezistat si l-am intrebat care e problema.Si am aflat ceea de ce imi era frica.Ii placea de cineva,doar ca nu stia dak e iubire ,dragoste sau doar o ratacire de moment.Mi-a povestit ca relatia dinnaintea mea tot din cauza acestor sentimente ciudate fata de persoana respectiva a incheiat-o.Dar am aparut eu in viata lui si el a uitat de respectiva.Eu nu am vrut sa renunt.Si i-am zis ca am sa-i fiu alaturi pana se hotaraste si isi da seama ce se intampla in sufletul lui.A discutat cu fata aia,pt prima oara,ea i-a spus ca nu poate fi nimic intre ei niciodata pt ca iubeste pe cineva si are o relatie stabila de vre-o cativa ani.Am vb si eu cu ea,si i-am zis ca sa mai vb odata cu el, si sa-i explice ca nu poate fi dragoste odata ci apare si dispare,e doar o pasiune.El a hotarat sa ramana cu mine.A zis ca nu vrea sa ma piarda pt niste ganduri sau ce-or fi alea.Dar viata mea de acum nu mai este deloc roz.El imi zice ca tzine la mine mult dar nu poate sa-mi zica ca ma iubeste si nu poate sa fie ca inainte.Ii pare foarte rau ca ma face sa sufar,si ca se simte un tradator.A zis ca o sa incerce sa-mi fie alaturi si poate impreuna vom reusi sa refacem relatia.Se comporta foarte frumos cu mine nici macar nu am ce sa-i reprosez,dar cand vine vorba de sentimente imi spune ca are nevoie de un timp ca sa-si puie toate gandurile in ordine si ca nu ar trebui sa-mi fac sperante pana atunci.Eu as vrea sa-l pot face sa ma iubeasca din nou.Dar mi-e foarte greu pt ca si sentimentele mele sunt ranite.Si ma tot gandesc ca oricand se poate repta.Traiesc intr-un chin continuu pe care incerc sa nu i-l arat,pt ca stiu ca ar renunta daca m-ar vedea ca sufar.Nu prea mai pot sa am incredere.Vreau sa resuscitez relatia.Cum sa o fac?Cum sa-l fac sa ma iubeasca ca



cred ca recunoasteti povestea...deci finalul nu a fost chiar fericit..intr-un final mi-a cerut sa ne despartim pt ce nu mai nutreste nici un sentiment fata de mine...si inca nu i-au disparut gandurile despre fata respectiva...urati-mi mai mult noroc in continuare..am nevoie..va pup..mc pt sfaturi
baghyrra
Postat pe 8 Martie 2009 11:41
Dupa cum observi fata, ii plac mai mult ciorapii lui gauriti decat jartierele tale colorate.In acest caz mi se pare normal sa nu te mai chinuiesti sa ii speli si sa ii tesi tu, asa ca solutia cea mai la indemana este sa scoti valiza de pe dulap, sa i-o indesi cu rufele curate,(cu cele murdare poti sa faci un pachet separat ) si sa-l trimiti in Africa la vanat elefatite.Poate il casca un rinocer pe piciorul stang sau invata sa cante la saxofon.
Ioana007
Postat pe 8 Martie 2009 17:05
Eu cred ca ar trebui sa fi mai stapana pe tine (stiu ca e greu cand iubesti)si sa-i dai papucii vorba ioanei007. Daca el nu stie ce vrea acum dupa un an de zile parerea mea e ca nu va sti niciodata ce vrea.
Dar daca tu vrei sa traiesti mereu cu o incertitudine care nu-ti va lasa mintea sa odihneasca asta e. Decizia tu o faci.
Si sa-ti mai spun un lucru, iubirea depaseste ratiunea. Cum crezi ca te mai poate iubi si se Gandeste daca sa se intoarca la alta ori nu.
E absurd sa accepti asa ceva. La tine se observa iubirea ce-i porti pentru ca i-ai dat libera alegere, dar el?
persidadamian
Postat pe 8 Martie 2009 17:32
Exista femei care prefera sa doarma in sant si iubitul lor este sticla de vodca Stalinskaia.Este suficient sa te ridici si sa arunci sticla.In felul acesta macar faci un pas catre demnitatea ta de femeie.
Ioana007
Postat pe 8 Martie 2009 18:36
Voi nu atzi inteles...eu m-am despartit de el...adica el de mine...dar nu conteaza...eu i-am acceptat hotararea..si acum imi vad de viata mea...de aia v-am rugat sa-mi urati mult succes:)
baghyrra
Postat pe 11 Martie 2009 21:12
Mult succes si tot ceea ce-ti doresti sa se implineasca.
persidadamian
Postat pe 12 Martie 2009 18:16
multumesc pt urari...incet ,incet imi dau seama cine sunt si ce trebuie sa fac...:)
baghyrra
Postat pe 12 Martie 2009 18:55
De la: baghyrra, la data 2009-03-11 21:12:53Voi nu atzi inteles...eu m-am despartit de el...adica el de mine...dar nu conteaza...eu i-am acceptat hotararea..si acum imi vad de viata mea...de aia v-am rugat sa-mi urati mult succes:)



mult noroc in continuare.
geo32
Postat pe 12 Martie 2009 20:40
De la: geo32, la data 2009-03-12 20:40:08
De la: baghyrra, la data 2009-03-11 21:12:53Voi nu atzi inteles...eu m-am despartit de el...adica el de mine...dar nu conteaza...eu i-am acceptat hotararea..si acum imi vad de viata mea...de aia v-am rugat sa-mi urati mult succes:)



mult noroc in continuare.

multumesc...sincer multumesc
baghyrra
Postat pe 12 Martie 2009 23:57
Alegerea ta a fost foarte buna . Respecta-te pe tine si vei fi respectata.
anca_53
Postat pe 1 Octombrie 2009 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex dupa operatie de cancer la san 29 De la: florin_c76 17 August 2009 23:12
de ce nu...???? 35 De la: cely 11 Decembrie 2009 13:31
cel mai umilitor lucru... 25 De la: Alexa_alexutza 2 Ianuarie 2017 10:40
Sexul colegial (la munca sau in privat) 9 De la: garbo_464268 21 Martie 2017 11:50
rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata 16 De la: mia79x 7 Iulie 2009 16:49
Setari Cookie-uri