Ce e in mintea barbatilor?

14136, tu de unde stii povestea asta cu sarcinile? Evident, de la el....
S-ar putea sa fii foarte surprinsa sa constati ca n-are nici cea mai vaga urma de adevar. Sau ca, de fapt, nu s-au despartit niciodata.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2013 13:59


hai ma Q... ce-o mai necajesti si cu asta acum... ? ea e surprinsa de atatea... solutia finala e sa-l uite. clar ! zic eu... ! are destule motive si fara surprinderi noi... ! cum au spus si altii... sa iasa cu amici, filme, discoteca, acum e vacantza... sa mearga prin excursii.... si sa manance multe legume.... sau vitamine... sau asta era la alt topic ??? in fine, nu conteaza... ! succes ! si sa nu se mai intrebe ce-i in mintea barbatilor... !!! NIMIC ii zic eu... ! la mine, au mai ramas ceva urme de.... dar la fostul ei iubit... e doar cenusa !
barboneli
Postat pe 8 Iunie 2013 14:09
De la: Axl_R, la data 2013-06-08 12:41:31Da, e foarte simplu, iubesc dar sunt raţională şi stăpână pe mine.
De ce nu m-am născut io bărbat?




eiiii....daca erai barbat ce?... aveai doua?

Lasa, imi zaci tu

Ziua buna!
Fss_ssu
Postat pe 8 Iunie 2013 14:54
Probabil ca o iubeste foarte tare....sau are alte interese in ceea ce o priveste si poate sa profite de acele interese oferite de fata aia.
Balan_Irina_Andreea_1
Postat pe 8 Iunie 2013 15:37
Sunt barbat si am 39 de ani, de aproape de o luna am incheiat divortul cu sotia, pardon fosta sotie, intr-un mod civilizat la notar. Dupa 16 ani de casnicie si cu bune si cu rele, am intrerupt mariajul, a fost dorinta ei, motivul fiind, ca nu ma mai iubeste Avem un copil de 15 ani, care a trebuit sa suporte divortul nostru si este trist, astazi am plans amandoi ca doi copii, l-am incurajat si voi fi alaturi cat voi putea de acum incolo, Sotia a considerat ca nu ma mai ridic la asteptarile ei, nu beau in schimb fumez, nu am inselat-o, in gospodarie am ajutat-o foarte mult de la curatenie, mancare, spalat, calcat. Defecte si cel mai mare nu am stiu sa gestionez banii, si nu am stiu sa fiu barbat in casa, datorita rutinei si faptului ca ea este totul pentru mine( nu a mea) am pierdut-o si a venit altul cu scoala vietii mai bine pusa la punct decat a mea, cu bani fiindca are bani "bunicul"( are 63 de ani) si mi-a rapit-o(sotia are 44 de ani). Sufar si ma intreb de ce mie, de ce copilului, de ce noua... am iertat-o pentru ce a facut si sper ca daca se va intoarce inapoi sa reusesc si sa uit..... Va trebui sa parasesc apartamentul cat de curand, mai avem o garsoniera si ma voi muta acolo... Sunt trist si sunt in neant, nu o pot acoperi in inima, si o iubesc... si nu inteleg de ce s-a ajuns aici...
garbo260641
Postat pe 8 Iunie 2013 15:55
641, pentru spalat vase, chiloti si wc-uri exista femeie de serviciu, daca tu esti in stare sa castigi suficient. Iar daca nu esti in stare, probabil n-ar trebui sa ai pretentia sa ai o familie. Este simplu. Foarte simplu.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2013 16:09
barbo, ideea nu e sa o necajesc, ci sa isi puna singura problema cita credibilitate are povestea aia siropoasa cusuta cu ata alba: n-a apelat doar la sensibilitatea ei "materna" (texte de impresionat femei, bebelusi, chestii) ca sa aiba entertainment in plus o perioada, in timp ce relatia cu fosta raminea bine merci valabila si de viitor?
S-a intilnit vreodata cu femeia aia fata in fata? Sau mai confirma cineva telenovela? Ori iei de buna tot ce debiteaza fiecare baietica in calduri, ca sa victimizeze si sa se dea interesant?
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2013 16:19
De la: quasaria, la data 2013-06-08 16:09:06641, pentru spalat vase, chiloti si wc-uri exista femeie de serviciu, daca tu esti in stare sa castigi suficient. Iar daca nu esti in stare, probabil n-ar trebui sa ai pretentia sa ai o familie. Este simplu. Foarte simplu.



Sa inteleg ca in optiunea ta , cei care nu-si permit sa aiba femeie de servici nu isi pot intemeia o familie ? Sau nu vor fi fericiti in viata de cuplu ?
Rotty
Postat pe 8 Iunie 2013 16:28
641 , imi pare rau pentru tine. Asta e , mai sunt si persoane care capiaza de prea mult bine....ca si caprele.
Rotty
Postat pe 8 Iunie 2013 16:34
Pai ce-i asa de iesit din comun din aceasta situatie?
O iubeste pe fata,baiatul acesta,chiar daca a avortat copilul lui,in speranta ca o sa ramina din nou insarcinata si o sa aiba copilul mult visat.
Nu ma mira mai deloc ca s-a intors la ea,o iubeste chiar daca a gresit avortand...
garbo162553
Postat pe 8 Iunie 2013 17:20
De la: suparatu_, la data 2013-06-08 14:54:06
De la: Axl_R, la data 2013-06-08 12:41:31Da, e foarte simplu, iubesc dar sunt raţională şi stăpână pe mine.
De ce nu m-am născut io bărbat?




eiiii....daca erai barbat ce?... aveai doua?

Lasa, imi zaci tu

Ziua buna!



Stai femeie finutzo , ca poti avea cate perechi vrei barbatii tot numa` cu o pereche raman ....
Rotty
Postat pe 8 Iunie 2013 17:25
Ştiam io că eşti okoşă.
Axl_R
Postat pe 8 Iunie 2013 17:39
De la: Rotty, la data 2013-06-08 16:34:59641 , imi pare rau pentru tine. Asta e , mai sunt si persoane care capiaza de prea mult bine....ca si caprele.

Eu cred ca nu stie inca ce inseamna notiunea de familie sau poate are cu totul alta viziune asupra familiei.... imi pare rau ca gandesti asa si ca idee ce intelegi tu ca inseamna o familie si care este rolul fiecarui membru in familie?
garbo260641
Postat pe 8 Iunie 2013 17:51
Pe mine ma intrebai ?
Rotty
Postat pe 8 Iunie 2013 18:03
Exista expresia aceea cu ciorba reincalzita ce nu mai are acelasi gust....Asa e si in cazul de fata.Dc se mai adauga 2 avorturi,deja e un bagaj negativ greu de gestionat pe viitor.Multi si multe am observat ca sustin ca e alegerea fiecaruia cand face copii,ca sunt alte prioritati,etc.DA,de acord,dar asta inainte tb gandit ,inainte de a concepe copilul,cd tb sa te protejezi.HELLO,suntem in 2013,perioada ceausista A TRECUT,exista contraceptie! Asta e alta discutie totusi....Problema in sine a drei ce a deschis topicul e probl multora.Chiar si eu am suferit pt ca am fost in tinerete parasita pt o fosta(acum am 28 ani ).Am trecut greu peste,dar in prezent pot spune ca a fost cel mai bine asa,deci capul sus si gandeste pozitiv-soarele va rasari si pe strada ta .
garbo188355
Postat pe 8 Iunie 2013 18:30
De la: barboneli, la data 2013-06-08 08:14:59

neata. lasa ca nici cu femeile nu mi-e rusine... !!! si barbatii sunt uneori naivi. faptul ca au pantaloni si nu fusta, nu-i face mai puternici sau mai aparati. degeaba te iei de fata si o dojenesti ca a fost naiva acum, e tardiv. spui: "si mai ales, greu de uitat." pai cu asta se lupta si fata acum... sa uite.

buna negreata ! eu nu am inteles vorba ta. "iubirea are numai inceput"... ! scria undeva: "iubirea incepe cu un zambet, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima"... !


Nu ma iau de nimeni si nu dojenesc pe nimeni, incerc sa clarific o situatie, vazuta, cat se poate de obiectiv. Nu suport victimizarea atunci cand singura vinovata esti tu, ca persoana. Nu se da credit atat de usor unui om, ca nu suntem la gradinita...mai trecem prin viata cu mintea, ochii deschisi...chiar si atunci cand iubim, stiu, sigur si clar ca se poate.
Vii apoi si plangi ca tu esti inger si ala-i calau. Pai citeste semnele, faptele...si nu crede tot ce ti se indruga. Pun pariu ca ei vorbeau de fosta aluia 70% din timp, daca nu mai mult si printre povestile trecute ii strecura un "te iubesc". Banuiesc ca era ranit si poate, chiar o ura. Ura e un sentiment la fel de puternic ca si iubirea. Abia atunci cand ii este indiferenta, cand se impaca cu trecutul si este senin, calm cu privire la fostele relatii poti spune ca e vindecat si pregatit pentru o noua iubire. El te-a experimentat ca la psiholog. Trebuia sa vorbeasca cu cineva, sa se elibereze, sa-i mai pastreze cu cineva memoria vie a fostei.
Sa se lupte, barbo, ca doar nu m-oi lupta eu sau tu.Fiecare cu luptele proprii. Important e cat suntem responsabili pentru un esec si cat nu si mai ales, cat invatam de-acolo. Sper ca in 5 luni sa nu puna iar botu' la o cerere in casatorie. Despre asta este vorba ...si despre multe altele
magdabeauty
Postat pe 8 Iunie 2013 18:56
garbo , cred ca sunt multe persoane aici care te pot intelege, cel mai bine este sa reusesti sa treci peste tot ce s-a intamplat si sa mergi mai departe; ca ne convine sau nu ,timpul/ viata nu se opreste in asemenea situatii , isi continua cursul ..insa depinde de noi cum anume...ne dam batuti in fata cuiva care pana la urma nu ne merita sau mergem mai departe cu fruntea sus si sufletul curat? Motiv sa treci peste tot este tocmai baiatul tau care are nevoie de tine.

Cand nu mai exista sentimente, respect si intelegere, este cel mai bine ca fiecare sa isi vada de drumul sau, nu inteleg ce anume doreste 'prietena' noastra cu acest topic ...sunt lucruri pe care trebuie sa le acceptam chiar daca ne-au facut sa suferim, important este sa nu ne mai umilim prin comportamentul nostru , au avut grija altii, este suficient...., trebuie sa pastram un dram de mandrie , sa invatam din trecut si sa indraznim sa privim spre viitor.
Unii vor spune 'usor de spus' sau 'cu teoria stam bine, practica ne omoara'; nu spun ca este usor , dar cu certitudine se poate.

Si Rotty chiar ai avut dreptate, unii se satura de prea mult bine
isis_
Postat pe 8 Iunie 2013 18:58
De la: magdabeauty, la data 2013-06-08 18:56:15
De la: barboneli, la data 2013-06-08 08:14:59

neata. lasa ca nici cu femeile nu mi-e rusine... !!! si barbatii sunt uneori naivi. faptul ca au pantaloni si nu fusta, nu-i face mai puternici sau mai aparati. degeaba te iei de fata si o dojenesti ca a fost naiva acum, e tardiv. spui: "si mai ales, greu de uitat." pai cu asta se lupta si fata acum... sa uite.

buna negreata ! eu nu am inteles vorba ta. "iubirea are numai inceput"... ! scria undeva: "iubirea incepe cu un zambet, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima"... !


Nu ma iau de nimeni si nu dojenesc pe nimeni, incerc sa clarific o situatie, vazuta, cat se poate de obiectiv. Nu suport victimizarea atunci cand singura vinovata esti tu, ca persoana. Nu se da credit atat de usor unui om, ca nu suntem la gradinita...mai trecem prin viata cu mintea, ochii deschisi...chiar si atunci cand iubim, stiu, sigur si clar ca se poate.
Vii apoi si plangi ca tu esti inger si ala-i calau. Pai citeste semnele, faptele...si nu crede tot ce ti se indruga. Pun pariu ca ei vorbeau de fosta aluia 70% din timp, daca nu mai mult si printre povestile trecute ii strecura un "te iubesc". Banuiesc ca era ranit si poate, chiar o ura. Ura e un sentiment la fel de puternic ca si iubirea. Abia atunci cand ii este indiferenta, cand se impaca cu trecutul si este senin, calm cu privire la fostele relatii poti spune ca e vindecat si pregatit pentru o noua iubire. El te-a experimentat ca la psiholog. Trebuia sa vorbeasca cu cineva, sa se elibereze, sa-i mai pastreze cu cineva memoria vie a fostei.


"Sa se lupte, barbo, ca doar nu m-oi lupta eu sau tu.Fiecare cu luptele proprii. Important e cat suntem responsabili pentru un esec si cat nu si mai ales, cat invatam de-acolo. Sper ca in 5 luni sa nu puna iar botu' la o cerere in casatorie. Despre asta este vorba ...si despre multe altele"




corect. sa speram !
barboneli
Postat pe 8 Iunie 2013 19:17
nuuuuu, sorry nu am postat unde trebuie
garbo260641
Postat pe 8 Iunie 2013 19:22
De la: Axl_R, la data 2013-06-08 17:39:10 Ştiam io că eşti okoşă.


poi daca o mancat ouale di la crasma, normal ;))
...mie nu mi-o lasat nica.....m-o lasat flamand in "mintea" mea
Fss_ssu
Postat pe 8 Iunie 2013 19:43
De la: garbo260641, la data 2013-06-08 15:55:31Sunt barbat si am 39 de ani, de aproape de o luna am incheiat divortul cu sotia, pardon fosta sotie, intr-un mod civilizat la notar. Dupa 16 ani de casnicie si cu bune si cu rele, am intrerupt mariajul, a fost dorinta ei, motivul fiind, ca nu ma mai iubeste Avem un copil de 15 ani, care a trebuit sa suporte divortul nostru si este trist, astazi am plans amandoi ca doi copii, l-am incurajat si voi fi alaturi cat voi putea de acum incolo, Sotia a considerat ca nu ma mai ridic la asteptarile ei, nu beau in schimb fumez, nu am inselat-o, in gospodarie am ajutat-o foarte mult de la curatenie, mancare, spalat, calcat. Defecte si cel mai mare nu am stiu sa gestionez banii, si nu am stiu sa fiu barbat in casa, datorita rutinei si faptului ca ea este totul pentru mine( nu a mea) am pierdut-o si a venit altul cu scoala vietii mai bine pusa la punct decat a mea, cu bani fiindca are bani "bunicul"( are 63 de ani) si mi-a rapit-o(sotia are 44 de ani). Sufar si ma intreb de ce mie, de ce copilului, de ce noua... am iertat-o pentru ce a facut si sper ca daca se va intoarce inapoi sa reusesc si sa uit..... Va trebui sa parasesc apartamentul cat de curand, mai avem o garsoniera si ma voi muta acolo... Sunt trist si sunt in neant, nu o pot acoperi in inima, si o iubesc... si nu inteleg de ce s-a ajuns aici...
Fss_ssu
Postat pe 8 Iunie 2013 20:03
De la: garbo260641, la data 2013-06-08 19:22:42nuuuuu, sorry nu am postat unde trebuie



cum nu? nu mai esti barbat?........ia citeste-te mai sus
Fss_ssu
Postat pe 8 Iunie 2013 20:04
.
garbo_13807
Postat pe 8 Iunie 2013 20:06

641, tu dupa ce pierzi "ceva" de valoare iti dai seama ca nu gestionezi corect?...nop ca te-i dat cu capu' di grinda
GRESIT!

ia fa-o inainte!

Amice, tu ti-ai pus intrebarea ca de erai burlac tot trebuia sa-ti speli, bucataresti, calci...etc si sa-ti gestionezi si banii?.....ia incearca, in situatia de fata cred ca ex-sotia ti-a dat prilejul sa te gandesti si sa nu-i mai reprosezi ei ce faceai tu.:(



...da las' ca vine Ingerasul si te lamureste mai bine

Si daca totul s-a terminat, exista un nou inceput!
....bine ca n-o murit nimeni!
Fss_ssu
Postat pe 8 Iunie 2013 20:14
De la: suparatu_, la data 2013-06-08 20:14:59
641, tu dupa ce pierzi "ceva" de valoare iti dai seama ca nu gestionezi corect?...nop ca te-i dat cu capu' di grinda
GRESIT!

ia fa-o inainte!

Amice, tu ti-ai pus intrebarea ca de erai burlac tot trebuia sa-ti speli, bucataresti, calci...etc si sa-ti gestionezi si banii?.....ia incearca, in situatia de fata cred ca ex-sotia ti-a dat prilejul sa te gandesti si sa nu-i mai reprosezi ei ce faceai tu.:(



...da las' ca vine Ingerasul si te lamureste mai bine

Si daca totul s-a terminat, exista un nou inceput!
....bine ca n-o murit nimeni!
garbo188355
Postat pe 8 Iunie 2013 20:26
Corect spune Suparatu. Poate s-au saturat sotiile sa li se scoata pe nas si urechi ce mult sunt ajutate de sotii lor multieficienti.
garbo188355
Postat pe 8 Iunie 2013 20:33
Nu incerc sa ma victimizez, pentru ca am ajuns aici sunt de vina doar eu, stiu ca sunt o proasta. Nici nu stiu de ce am deschis acest topic, poate ca am vrut sa scriu aici ceea ce imi tot venea sa il intreb. A fost si vina mea ca ne-am despartit, dar acum nu mai am ce sa fac. Am 23 de ani si este primul barbat caruia i-am spus ca il iubesc si chiar am simtit asta, a fost minunat sa fac dragoste cu un om care imi repeta incontinuu ca ma iubeste, nu o sa uit niciodata asta, indiferent de persoanele care vor mai intra in viata mea.

Sincer, eu chiar cred ca el a vrut s-o uite, ca la un moment dat m-a vazut ca fiind fata potrivita pentru el, am avut si eu o vina ca l-am indepartat de mine pentru ca am avut niste probleme in familie si eram mai suparata si atunci el s-a reintors la ea. Asta e viata mea, daca am fost proasta, acum trebuie sa platesc.
garbo_14136
Postat pe 8 Iunie 2013 21:22
De la: garbo_14136, la data 2013-06-08 21:22:41Nu incerc sa ma victimizez, pentru ca am ajuns aici sunt de vina doar eu, stiu ca sunt o proasta. Nici nu stiu de ce am deschis acest topic, poate ca am vrut sa scriu aici ceea ce imi tot venea sa il intreb. A fost si vina mea ca ne-am despartit, dar acum nu mai am ce sa fac. Am 23 de ani si este primul barbat caruia i-am spus ca il iubesc si chiar am simtit asta, a fost minunat sa fac dragoste cu un om care imi repeta incontinuu ca ma iubeste, nu o sa uit niciodata asta, indiferent de persoanele care vor mai intra in viata mea.

Sincer, eu chiar cred ca el a vrut s-o uite, ca la un moment dat m-a vazut ca fiind fata potrivita pentru el, am avut si eu o vina ca l-am indepartat de mine pentru ca am avut niste probleme in familie si eram mai suparata si atunci el s-a reintors la ea. Asta e viata mea, daca am fost proasta, acum trebuie sa platesc.


nu poti sa stii care a fost adevarul' ar trebui sa auzi si varianta ei;

deschide bine ochii si o sa vezi ca mai exista barbati pe lumea asta carora sa le spui ca-i ubesti
adeline
Postat pe 8 Iunie 2013 22:11
Nu are rost sa stiu adevarul pentru ca viata mea nu se schimba cu nimic. M-am umilit destul atunci cand am inceput sa plang la telefon cand am vorbit cu el, nu are niciun rost sa iau legatura cu ea, doar ei stiu ce a fost acolo. Cred ca uneori e mai bine sa nu sti anumite lucruri, de aceea nici nu ma mai interesez de el, sunt mai linistita asa.
garbo_14136
Postat pe 8 Iunie 2013 22:53
De la: Rotty, la data 2013-06-08 16:28:59
Sa inteleg ca in optiunea ta , cei care nu-si permit sa aiba femeie de servici nu isi pot intemeia o familie ? Sau nu vor fi fericiti in viata de cuplu ?


poti sa intelegi ca dupa parerea mea cei care nu sint in stare asa isi intretina o familie n-ar trebui sa o aiba. Faptul ca "da' pot sa spal vase" mi se pare patetic din partea unui barbat. Vasele pot fi spalate de altcineva. Banii pentru nevoile familiei trebuie sa fie adusi de el - punct.
Altfel ma indoiesc ca poate sa si nasca, poate sa fie imobilizat in spital citeva luni bune inainte si dupa nastere, si imobilizat linga bebelus pentru ca alapteaza? Iar daca el nu poate, atunci lauza trebuie sa ii intretina pe toti trei, sau cine?

"M-a parasit pentru ca nu aveam bani si nu eram barbat in casa" - foarte bine a facut. Trebuia sa iti misti courul si sa faci bani - si sa fii barbat in casa.
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2013 04:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista femei care nu pot face fata unui barbat? 143 De la: quasaria 19 Septembrie 2009 23:54
"ESTE BINE SA TE RETII IN A-TI SPUNE PAREREA?" 17 De la: tutankhamon 31 Octombrie 2009 11:50
Daca ai sau daca nu ai "probleme"dupa 40 ani incearca "SENSUAL COFFEE" 6 De la: nazirra 3 August 2010 16:34
Rezista o femeie sa faca sex(dragoste)doar cu barbatul sau toata viata dupa casatorie?' 2 De la: lady_corina 6 August 2009 18:13
De ce barbatii romani sunt casnici si nu le place munca? Pt ca isi trimit femeile la munca. 57 De la: quasaria 8 Februarie 2010 23:15
Setari Cookie-uri