relatii

BUNA ma numesk karina am 15 ani :D stiu sunt mika sotul meu are 21 sunt k el d 4 luni sincer nu stiu ce sa zik ca e cam rece fata d mne nu imi arata iubirea lui kum vreau eu sa fiu rasfatata
se joaka k mine..... face dragoste cum mine dar de cele mai multe ori trebuit sa fac eu primul pas nu pot zice ca el nu face. dar gandul meu e la trecutul lui petru ca ....a mai avut o relatie de 2 ani cu o fata dar intrerupta de multe ori si a avut si un baiat dar nu se stie daca e al lui ptr ca fata a ramas gravida de prima data cand a facut sex . Si fata acea fusese parasita de sotul ei multi zik ca a parasit-o lasand-o gravida si ia daca era tiganka era o rusine asa ca a dat vina pe sotul meu Gaby .el spune ca era chinuit la ia acasa daia nu a mai vrut sa stea ku ia si ptr ca era hoata cu el ii lua bani din casa si aja ca el a parasit-o .Am vorbit ku el pe tma asta si a zis k el la mine tine nu a zis cu vorbelele lui dar mia dat de inteles si lam intrebat daca se gandeste la si ce putea sa zika k nu dar poate ca , chiar nu se gandeste de ce sa il condamn si lam intrebat si de baiatul lui si a zis ca se gandeste ca il chinuie cei din familia lui . in fine pe mine ma supara ca mai mult se uita la tv decat sa vb cu mine sa ma rasfate sa se joace cu mine .....el e zodia taur si eu la fel asteptam unul d la altul. NU stiu ce sa mai zic oare se mai gandeste la fosta sotie ?
garbo185704
Postat pe 8 Februarie 2011 13:41
]BUNA ma numesk karina am 15 ani :D stiu sunt mika sotul meu are 21 sunt k el d 4 luni sincer nu stiu ce sa zik ca e cam rece fata d mne nu imi arata iubirea lui kum vreau eu sa fiu rasfatata
se joaka k mine..... face dragoste cum mine dar de cele mai multe ori trebuit sa fac eu primul pas nu pot zice ca el nu face. dar gandul meu e la trecutul lui petru ca ....a mai avut o relatie de 2 ani cu o fata dar intrerupta de multe ori si a avut si un baiat dar nu se stie daca e al lui ptr ca fata a ramas gravida de prima data cand a facut sex . Si fata acea fusese parasita de sotul ei...... multi zik ca a parasit-o lasand-o gravida si ia daca era tiganka era o rusine asa ca a dat vina pe sotul meu Gaby .el spune ca era chinuit la ia acasa ca tinea mai mult k maica-sa daia nu a mai vrut sa stea ku ia si ptr ca era hoata cu el ii lua bani din casa si aja ca el a parasit-o .Am vorbit ku el pe tema asta si a zis k el tine la mine ......nu a zis cu vorbelele lui dar mia dat de inteles si lam intrebat daca se gandeste la ia si ce putea sa zika k nu... dar poate ca , chiar nu se gandeste de ce sa il condamn si lam intrebat si de baiatul lui si a zis ca se gandeste ca il chinuie cei din familia lui . in fine pe mine ma supara ca mai mult se uita la tv decat sa vb cu mine sa ma rasfate sa se joace cu mine .....el e zodia taur si eu la fel asteptam unul d la altul. Oare ma iubeste ? poate se ma gandeste la fosta sotie ? ce crede-ti?
garbo185704
Postat pe 8 Februarie 2011 13:50
]BUNA ma numesk karina am 15 ani :D stiu sunt mika sotul meu are 21 sunt k el d 4 luni sincer nu stiu ce sa zik ca e cam rece fata d mne nu imi arata iubirea lui kum vreau eu sa fiu rasfatata
se joaka k mine..... face dragoste cum mine dar de cele mai multe ori trebuit sa fac eu primul pas nu pot zice ca el nu face. dar gandul meu e la trecutul lui petru ca ....a mai avut o relatie de 2 ani cu o fata dar intrerupta de multe ori si a avut si un baiat dar nu se stie daca e al lui ptr ca fata a ramas gravida de prima data cand a facut sex . Si fata acea fusese parasita de sotul ei...... multi zik ca a parasit-o lasand-o gravida si ia daca era tiganka era o rusine asa ca a dat vina pe sotul meu Gaby .el spune ca era chinuit la ia acasa ca tinea mai mult k maica-sa daia nu a mai vrut sa stea ku ia si ptr ca era hoata cu el ii lua bani din casa si aja ca el a parasit-o .Am vorbit ku el pe tema asta si a zis k el tine la mine ......nu a zis cu vorbelele lui dar mia dat de inteles si lam intrebat daca se gandeste la ia si ce putea sa zika k nu... dar poate ca , chiar nu se gandeste de ce sa il condamn si lam intrebat si de baiatul lui si a zis ca se gandeste ca il chinuie cei din familia lui . in fine pe mine ma supara ca mai mult se uita la tv decat sa vb cu mine sa ma rasfate sa se joace cu mine .....el e zodia taur si eu la fel asteptam unul d la altul. Oare ma iubeste ? poate se ma gandeste la fosta sotie ? ce crede-ti?
garbo185704
Postat pe 8 Februarie 2011 13:50

tusi_Oli
Postat pe 8 Februarie 2011 13:54

This is soooo good!
Si a vrut sa fie si sigur[a] ca se face remarcat[a]
Thor_again
Postat pe 8 Februarie 2011 14:46
zic si eu precum Ana : Mare este gradina!
cricat
Postat pe 8 Februarie 2011 21:12
Adica si tu esti sotie... Mda,... ca lumea...Si el e un fost sot...si tata...si 21ani...hm,da, te iubeste....
tatoo
Postat pe 9 Februarie 2011 15:35
Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 13:28
Citeaza Raspunde

May eu zik sa stai linistita .......incerca sa faci tu primul pas ...urcate pe el joaca-te cu el..... tu astepti de la el si el poate asteapta de la tn si nu rezolvati nimik asta e ..de iubit te iubeste stai linistita .

Raporteaza abuz de limbaj
elodia
Postat pe 9 Februarie 2011 15:52

exact asta voiam sa zic si eu. Are 4 postari ,din care 3 is aici. Si intr-una da sfaturi unei femei de 30 ani,cum sa se iubeasca cu sotul. Cine zicea ca tre sa fim atenti ce sfaturi dam minorilor?Unde esti Vuvu? Iote"subect"!
tatoo
Postat pe 9 Februarie 2011 16:13
De la: garbo185704, la data 2011-02-08 13:50:49]BUNA ma numesk karina am 15 ani :D stiu sunt mika sotul meu are 21 sunt k el d 4 luni sincer nu stiu ce sa zik ca e cam rece fata d mne nu imi arata iubirea lui kum vreau eu sa fiu rasfatata
se joaka k mine..... face dragoste cum mine dar de cele mai multe ori trebuit sa fac eu primul pas nu pot zice ca el nu face. dar gandul meu e la trecutul lui petru ca ....a mai avut o relatie de 2 ani cu o fata dar intrerupta de multe ori si a avut si un baiat dar nu se stie daca e al lui ptr ca fata a ramas gravida de prima data cand a facut sex . Si fata acea fusese parasita de sotul ei...... multi zik ca a parasit-o lasand-o gravida si ia daca era tiganka era o rusine asa ca a dat vina pe sotul meu Gaby .el spune ca era chinuit la ia acasa ca tinea mai mult k maica-sa daia nu a mai vrut sa stea ku ia si ptr ca era hoata cu el ii lua bani din casa si aja ca el a parasit-o .Am vorbit ku el pe tema asta si a zis k el tine la mine ......nu a zis cu vorbelele lui dar mia dat de inteles si lam intrebat daca se gandeste la ia si ce putea sa zika k nu... dar poate ca , chiar nu se gandeste de ce sa il condamn si lam intrebat si de baiatul lui si a zis ca se gandeste ca il chinuie cei din familia lui . in fine pe mine ma supara ca mai mult se uita la tv decat sa vb cu mine sa ma rasfate sa se joace cu mine .....el e zodia taur si eu la fel asteptam unul d la altul. Oare ma iubeste ? poate se ma gandeste la fosta sotie ? ce crede-ti?





copilu,ai doar 15ani si numesti un barbat ca e sotul tau.poti sa explici legal cum te-ai casatorit? care a fost modalitatea legala?astept....
vuvuzela
Postat pe 9 Februarie 2011 16:26
nu te supara ca te intreb Garbo draga, esti rroma? altfel nu-mi explic cum de esti maritata la 15 ani si cine v-a lasat?
si foloseste si tu "c" in loc de "k" ca nu stiu sa citesc altfel, cum puteti scrie asa bai nene?
Laura_M
Postat pe 9 Februarie 2011 16:50

Pai cand sa mai invete si la romana?Nu vedeti ce probleme grele are in familie?...
In loc sa se uite la "desenea",ea intra pe Garbo .Greu de tot...
tatoo
Postat pe 9 Februarie 2011 19:21
Hai mai Laura... ca noi nu mai suntem in trend .....
uite eu intineresc ..... kkkkkkkkkk ... am invatat litera "k"
cricat
Postat pe 9 Februarie 2011 23:10
te-ai facut remarcata
mai io cred ca nu e maritata legitim..... ,ma gandesc la 15 ani.....
probabil ca sunt prieteni sau stau in concubinaj,desii,la 15 ani,pfff....
anaROBERT
Postat pe 10 Februarie 2011 08:33
Tot ce pot sa fac dupa tot ce am citit este sa rad,rad de ma doare burta..cum se poate asa ceva?draga fetita in primul rand nu sti sa scrii,nu am inteles nimic,in al doilea rand..hm..tu pe ce lume traiesti?..
garbo061933
Postat pe 12 Februarie 2011 05:05
..ha..mai era ceva,era sa uit,du-te la scoala..poti sa te inscrii direct din clasa a-I-a...piaules..
garbo061933
Postat pe 12 Februarie 2011 05:11
citesc aici si face-ti niste comentarii fara rost. Aceste lucrurii se petrec in mizeria asta de tara, Va-ti pus problema ca la aceata fata nu exista nici un parinte linga ea pentru a o indruma.Poate este de o alta etnie si asta este o alta problema. NU VREI SA VEDE-TI CA AM AJUNS O TARA CA-N AFRICA.??/
inoglinda
Postat pe 12 Februarie 2011 06:42
De la: garbo094021, la data 2011-02-12 06:42:58citesc aici si face-ti niste comentarii fara rost. Aceste lucrurii se petrec in mizeria asta de tara, Va-ti pus problema ca la aceata fata nu exista nici un parinte linga ea pentru a o indruma.Poate este de o alta etnie si asta este o alta problema. NU VREI SA VEDE-TI CA AM AJUNS O TARA CA-N AFRICA.??/
Cred ca sunt mai multi cei care trebuie sa treaca pe la scoala sa invete sa scrie si sa citeasca.La 14 ani ar trebui sa se gandeasca la examenele care le are de trecut nu la satisfacerea "sotului" .
garbo187328
Postat pe 12 Februarie 2011 07:59
probabil mai mult se gandeste la copil.........incearca sa afli c gandeste.conversatiile iti vor intari relatia si vor alunga suspiciunile,dar explica-i si lui c te macina.asa nu ajungi nicaieri.bafta!
garbo174970
Postat pe 12 Februarie 2011 08:10
AI DREPTATE..MAR DE TOT ESTE...
garbo088175
Postat pe 12 Februarie 2011 08:55
Copilitz-o, in primul rand la varsta voastra de 15 respectiv 21 de ani, nu poate fi vorba de "dragoste" in adevaratul inteles al cuvantului. Ai mare grija, caci imaturitatea ta chiar si raportata la varsta lui va creeaza clar incompatibilitate, prin faptul ca tu doresti o iubire de adolescenta, el, desi incalca legea - se joaca doar, el cauta sex, tu cauti o iubire de adolescenti...
what
Postat pe 12 Februarie 2011 09:10
Mai copilash! Legal , fetele se pot casatori de la 16 ani. Baietii au voie doar la 18.Desi e un proiect de lege care vrea sa modifice varsta de 16 a fetelor in cea de 18 (bine ar fi) Eu in locul tau as pune mana sa invat sa scriu corect limba romana, as merge la scoala si m-ar interesa mai putin sexul si cum sa atragem atentia baietilor.O sa te prinzi mai pe la 20 de ani ca e mai importanta scoala decat calareala.O sa te saturi de ea:)) Rusinica....rade lumea pe aici de tine si de "inocenta" ta. Fugi la scoala! N-arte importanta ca esti tiganca sau romanca.
BondarelBzz
Postat pe 12 Februarie 2011 09:16
la 15 ani ar trebui sa-si vada de scoala, nu de tavaleala.....dar asta e, suntem in secolul vitezei
daca o mananca, oricum o sa se scarpine, indiferent de ce ii spunem noi pe aici
scumpa31
Postat pe 12 Februarie 2011 09:17

liaiedera
Postat pe 12 Februarie 2011 09:19
Copil,copil..da stie cum sa-l faca atent pe major cand el sta la tv.si n-o baga-n seama...cum a zis?Se urca pe el si se joaca cu el!!Buna lectie,de luat aminte!!In rest ,am ramas muta....un copil fara parinti,fara viitor,fara minte,fara scoala..dar si mai grav:fara autoritati,unde e "Protectia Copilului?"Intr-o tara civilizata{nu ca a noastra n-ar fii...}acest organ il salta pe major urgent,si pe copil il plasa intr-nu centru de reeducare si reintegrare!!Dar,asta doar intr-o tara...civilizata!!!Sunt sigura ca Protectia Copilului nici nu stie sa intre pe Garbo!!Pe cand copilul:da!!Vai de sufletul ei cand mai creste..batrana-gata!!La copil ma refeream...
elisabeta_boia
Postat pe 12 Februarie 2011 09:19
Aici nu sunt moderatori care sa curete topicurile, sa le anuleze pe cele evident gratuite? Comentariile cum ca asa ceva exista in Romania sunt evident adevarate! Numai ca, tot in Romania, cei care au asemenea probleme, nu sunt educati sa inte pe Garbo, sa ceara sfaturi!
Dragi moderatori, e pacat ca lasati forumul sa degenereze!
As_ninge
Postat pe 12 Februarie 2011 09:20
foarte multe dintre voi ia-ti putea fi mama de ce nu o povatuiti ca nu a facut bine ce a facut. Ca poate sa ajunga mama la aceasta virsta ca daca continua relatia sa se protejeze sexual. Sa o intreba-ti ce a determinat-o sa faca acest pas,poate are posibilitatea de a se intoarce la ai ei.Barbatul cu care convietuieste are probleme nici el poate ca nu stie ce sa faca si el este dezorientat si pina se va lamuri lucrurile sa rupa relatia.
inoglinda
Postat pe 12 Februarie 2011 09:21
Intrebare: De ce sa se poata simplu cand se poate complicat? Ma gandesc ca si parintii copilei au probleme si nevoie de ajutor, nu? Si parintii lui! Si mai toata societatea noastra!
As_ninge
Postat pe 12 Februarie 2011 09:36
De la: garbo094021, la data 2011-02-12 09:21:57foarte multe dintre voi ia-ti putea fi mama de ce nu o povatuiti ca nu a facut bine ce a facut. Ca poate sa ajunga mama la aceasta virsta ca daca continua relatia sa se protejeze sexual. Sa o intreba-ti ce a determinat-o sa faca acest pas,poate are posibilitatea de a se intoarce la ai ei.Barbatul cu care convietuieste are probleme nici el poate ca nu stie ce sa faca si el este dezorientat si pina se va lamuri lucrurile sa rupa relatia.

pana la un punct ai dreptate, daca imi iesea din prima aveam copil cat ea de mare
insa "mamele" de imprumut de pe garbo nu ii pot fi mai aproape decat mama ei naturala, asa ca sa caute intelegere pe acolo mai intai
iar cu protectia copilului.... mai incet, ea alearga de buna voie dupa paula asa ca nu se incadreaza in categoria copiii abuzati, maltratati
nu vedeti ca ne care sfaturi cum sa-l cucereasca????
scumpa31
Postat pe 12 Februarie 2011 09:50
Bine, hai sa fac un pustiu de bine sa fac pe "mama" dupa cum ne sfatuieste domnul 094021.
In primul rand nu-i esti sotie.Ii esti iubita sau amanta. A tine la tine nu e totuna cu iubirea. Daca fosta lui cu care are copil ii lua bani ca "hoata" fii sigura ca el nu isi aducea suficient aportul fata de copil. Si cat va trai, va trebui sa aiba grija de copilul lui, macar financiar. Daca se mai gandeste la ea? Evident. Si se va gandi toata viata pentru ca ii leaga un copil(asta fie ca vrei sau nu).Si o sa trebuiasca sa o vada de cate ori va voi sa-si vada copilul.Sa inteleg ca a iubit-o? Iti explic cum vede el lucrurile? Omul este satul de casa, de facut copii, de INTRETINUT copii (iti explica ca dadea prea multi bani in casa si de asta a parasit-o).Este la randul lui un copil si chiar nu stiu cum isi castiga existenta.Munceste? Are un venit?Eu iti traduc ce vrea sa-ti zica fara sa vorbeasca : nu vrea copii, nu e dispus sa intretina pe nimeni, nu te iubeste(pentru ca nu asa se comporta un barbat care iubeste).Te sfatuiesc sa ai foarte mare grija sa nu ramai insarcinata(mergi la farmacie si cumpara-ti pilule contraceptive lunar-ia-ti Marvelon daca nu stii ce sa iei) Si ia-le lunar exact cum e scris in prospect.Nu costa mult. Locuiti impreuna? Ai parinti? Crede-ma, nu stii ce inseamna sa ai si sa cresti un copil. Sa nu faci prostii crezand ca o sa-l tii langa tine daca ii faci copil(sunt convinsa ca ti-a dat prin cap) ! Te foloseste doar sexual. Esti un copil prost si dezorientat. La varsta ta e bine sa ai prietene, si sa mergi la scoala. Presupun ca esti de etnie tigan. Nu-mi explic altfel chestiuni de genul exprimarii "e sotul meu".
BondarelBzz
Postat pe 12 Februarie 2011 09:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rezista o femeie sa faca sex(dragoste)doar cu barbatul sau toata viata dupa casatorie?' 2 De la: lady_corina 6 August 2009 18:13
FEMEILE MAI DOTATE CA BARBATII 37 De la: klaire 2 Martie 2012 18:24
M-am indragostit de.....varul meu!!! 1 De la: cordor 18 Ianuarie 2010 02:41
Ce s-a intamplat de fapt? Ma doreste sau nu? 29 De la: garbo096571 7 Mai 2010 17:13
daca o relatie incepe cu stari conflictuale, se pot diminua acestea pe parcurs ? 86 De la: Tiffany 11 Octombrie 2009 08:29
Setari Cookie-uri