oare o sa il pierd

buna, ma numesc alexandra , am 20 de ani si am o relatie cu un baiat de un an si jumatate , el are29 de ani si lucreaza in starinatate. vine acasa o data la 3 luni chiar si mai des. am inceput sa avem relatii intime dupa 8 luni , deoarece eu fusesem cu un baiant o singura data si imi era greu sa fiu cu el, pt k la inceput am crezut k el vrea doar sa se distreze cu mine. parinti mei nici acum nu situ de el, mama banieste ceva , a incercat sa ii zic dar nici nu vrea sa auda asa k am continuat sa ne ascundem.eu sunt forte fusinoasa si timida,si de cate ori fac dragoste cu el ma doare nu s-a intamplat de foate multe ori. am vb despre asta ,si mi-a certut sa ma schimb, asta vreau sa fac , dar acum u imi mai da ocazia sa ii arat k vreau sa ma schimb. s-a schimbat foarte mult si brusc s-a indepartat de mine, nu ma mai suna, nu mai imi zice k ii e dor d mn, cand il sun nu prea mai imi rasp, mereu imi zice k are treaba cand ii zic sa ne vedem. nu cred k este vorba despre lata fata, dar nu il inteleg. eu il iubesc foarte mult si nu vreau sa il pierd. imi puteti spune ce sa fac , cum sa fac sa nu il pierd.
garbo034014
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:12
Creca daca nu are o * lata fata*, e in cautarea uneia care nu e *forte fusinoasa* .
E posibil *k el vrea doar sa se distreze* cand vine din *starinatate*, ca e un *baiant* in vacanta, fara obligatii contractuale.

Mama *banieste* cu siguranta si intuieste *foate* bine ca te ascunzi, iar daca inca nu ti-a *certut* sa te schimbi, o fi din cauza ca mizeaza pe bunul tau simt.

Tu pe ce mizezi?
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 15:58
care este motivul pentru care acum nu mai crezi ca a vrut doar sa se distreze cu tine?
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2012 16:45
Pe forum, intr-o lume aproximativ ireala, orice intrebare, orice titlu care contine cuvantul *oare*, ma duce cu gandul fix la eroare de destinatie.

Mama Omida, ghiocul, globul de cristal, cartile de tarot nu-s la mine.

- Oare o sa-l pierd?
- Oare sunt insarcinta?
- Oare ma mai iubeste?

Nu stiu, honey...
Dar nu cumva reala problema e in spatele acestor intrebari?
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 17:30
014, in viata mai si pierzi, iar faptul ca tu-l iubesti n-are nicio relevanta, atat timp cat el nu te iubeste. are relevanta doar pt tine si ce te definteste pe tine. dar atat.
degeaba suspini in litanii de genul `daca tu nu ma vrei, eu te vreau`, fiindca e frectie la piciorul de lemn.
adica, intr-un astfel de context, nu se castiga batalii decat in doi. love takes 2.

si apoi, de ce ar fi obligat sa te iubeasca? pt ca-l iubesti tu? ia mai gandeste-te si fa un salt de logica!
esme
Postat pe 4 Ianuarie 2012 17:55
motivul este ca imi spunea mereu k tine la mine, iar cand venea acasa ma suna mereu sa ne intalnim. si cand ra plecat vb tot timpul si prin mesaje si p mess
garbo034014
Postat pe 4 Ianuarie 2012 18:08
tocmai asta este k nu il oblig sa tea cu mine, stiu k si el ma iubeste . numai k nu imi dau seama ce se intampla cu el de ceva timp. eu vreau doar sa fie ca inainte . si acum cateva zile am vorbit si nu vrea sa ne despartim , vrea doar sa ma schimb eu, ma refer la sex. nu am precizat chiar tot ce este intre noi si ce a fost sau cum era inainte.............stiu ca este greu sa ma fac inteleasa. oricum va multumesc
garbo034014
Postat pe 4 Ianuarie 2012 18:12
eu sincer n-am inteles nimic din ce a postat fatuca asta, decit ca si-o trage cu unul la 3 luni si ca ala e cam distant in ultimul timp.
N-ar fi o idee sa discuti cu omul? Si sa il intrebi honey, spre ce ne indreptam? Daca tot te preocupa...
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2012 18:13
nici eu nu prea am inteles care-i povestea de-ncearca s-o indruge ea aici. si, mai ales, n-am inteles care-i treaba cu schimbatul. de ce trebuie sa se schimbe?!
esme
Postat pe 4 Ianuarie 2012 18:44
sa devina o vampa care sa satisfaca nevoile omului.... Alea de pe programele xxx nu fac atitea figuri... probabil.
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2012 18:48
Au-au!
Diafan, Q!
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 18:55
De la: garbo034014, la data 2012-01-04 18:12:21t. si acum cateva zile am vorbit si nu vrea sa ne despartim , vrea doar sa ma schimb eu, ma refer la sex.



singura replica pt deznadejdile astea de mascul frustrat e una singura, da' nu o stii la 20 de ani, e adevarat....
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2012 19:01
.
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2012 19:02
te vrea bitch? ori esti prea bitch si nu te poate dovedi?
:)))

si apoi, spune-i inchipuitului ca nu despre schimbare e vorba, daca-ti cauta nod in papura, ci de adaptare. iar asta se face tot in tandem.
asta, daca te iubeste... daca nu, spune-i ca pe centura se presteaza servicii ce includ si imposibilul.
esme
Postat pe 4 Ianuarie 2012 19:14
sau pur si simplu spune-i ca nu e suficient de bun sa trezeasca manifestari prea pasionale unei femei.
Si, daca vrea sa devii the bitch, sa iti recomande unul care sa fie in stare.
Cu care sa nu te ia somnul .

Si alte variatii pe tema cum sa ne complexam reciproc....
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2012 19:29
mai dar complexarati voi fata de tot...

si daca are pe alta?!
sora_ilsi
Postat pe 4 Ianuarie 2012 20:40
De la: garbo034014, la data 2012-01-04 18:12:21t. si acum cateva zile am vorbit si nu vrea sa ne despartim , vrea doar sa ma schimb eu, ma refer la sex.


daca vrea sa iti schimb sexul, pentru el, eu zic sa mai reflectezi daca merita acest sacrificiu
dor72_
Postat pe 4 Ianuarie 2012 20:45

mda. Sa devina ea barbatul...
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:12
asa s-ar rezolva toate problemele...
sora_ilsi
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:18
si si-ar gasi pe cineva pe placul ei
dor72_
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:19
De la: sora_ilsi, la data 2012-01-04 20:40:39
si daca are pe alta?!


"daca" are?
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:29
sau ......daca nu ?
jeanette40
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:36
*stiu ca este greu sa ma fac inteleasa. oricum va multumesc*

Cu placere.
Sunt convinsa ca ti-am fost de un real ajutor.
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:39
la 29 de ani.... vine acasa o data la 3 luni...cind sa aiba saracul timp de o alta prietena? :-)
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:41
munceste omul din greu , dupa cum se vede treaba
jeanette40
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:43
"o data la trei luni si mai des" - la 3 luni pentru ea, mai des pentru alta...sau Doamne feri, pentru altul, ca in strainatate...se mai intampla.
klaire
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:46
loser... Ii reproseaza uneia de 20j de ani ca nu stie sa se poarte in pat.
De unde ii scoateti nene pe astia? Din pesteri?
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:49
Da, iar daca-i aliniezi, nu stii care-i barbat si care e supozitor...
(scuzati limbajul licentios)
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:54

si totusi, fata de bipezii de caverna, supozitoarele sunt bune la ceva.
carmen396
Postat pe 4 Ianuarie 2012 22:02
Si asta-i adevarat...

Deci, intr-un final, se pot desprinde ceva concluzii pline de folos pentru don-soara...
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna omul bun si omul rau? 39 De la: anaROBERT 16 Ianuarie 2011 23:55
8 Martie ! 35 De la: cricat 9 Martie 2011 00:04
Sunt intr-o situatie dificila..... 4 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 20:54
ce urasc barbatii la femei 113 De la: roby_cado 24 Iunie 2010 23:23
se poate ierta infidelitatea? 970 De la: Ioana007 21 Octombrie 2009 15:11
Setari Cookie-uri