Teama sau orgoliu ?!

Buna tuturor..Am nevoie de cateva sfaturi de la voi daca ati mai trecut prin ce trec si eu..Am avut un prieten cu care am stat 8 luni.A fost foarte greu pt ca era din alt oras,insa l-am iubit f mult si inca il mai iubesc.Ne-am despartit acum 3 luni din vina mea,fara sa vreau,dintr-o simpla discutie...insa am mai facut greseli de genul asta,iar el a trecut peste si am mers inainte,isi dorea o relatie serioasa,iar eu la fel.Eu cred k nu am zis ceva exagerat cand ne-am certat,dar imi spune ca s-a acumulat totul si nu mai poate trece peste de data asta.Eu vreau sa-i demonstrez ca imi pare rau si ca am gresit fara sa vreau:(In acest timp ne-am mai intalnit de cateva ori si se comporta normal cand ne intalnim..insa acum nu-si mai doreste o relatie serioasa..ci una "neserioasa".El este o persoana foarte orgolioasa si putin dificila.Se poate sa fie nehotarat si sa-si revina in timp...sau doar ma chinui sa-l aduc inapoi ?!

Postat pe 1 Iunie 2009 17:53
da' ce te deranjeaza o relatie neserioasa?...

stai asa, si adica cum neserioasa?.. va intalniti si va spuneti bancuri, sau ce?...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 17:56
zici ca-i forum de masochisti ...

na! cand aparusi vere?
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 17:56
Uite,vreau sa-ti spun ceva: skimba,te rog,numele din avatar ca nu esti pierduta daca ai dat de noi...Ca sa-ti putem spune vreo parere ar trebui sa ne dai mai multe elemente...printre rinduri s-ar intelege ca ori il prea gelozesti,ori i-ai facut ceva ,,surprize",ori...spune tu ce.
valentino
Postat pe 1 Iunie 2009 20:09
da' ce te deranjeaza o relatie neserioasa?...

stai asa, si adica cum neserioasa?.. va intalniti si va spuneti bancuri, sau ce?...


"Neserioasa" in sensul de amanti...si iti dai seama ca ma deranjeaza k lucrurile nu mai stau ca inainte...

Postat pe 1 Iunie 2009 20:13
buna....
Barbatii sunt in general orgoliosi.....Da posibil sa va impacati....Dar explica-te mai bine ce ai facut tu?Cum sa ajuns la asta?

Postat pe 1 Iunie 2009 20:17
S-a stricat contorul forumului. A postat pierduta asta si iar scrie ca are doar un mesaj. Eu cred ca daca el nu mai vrea poti sa-i demonstrezi ce vrei ca tot aia va fi.
Micass
Postat pe 1 Iunie 2009 20:18
pierduta, pui. trebuie sa repari greseala facuta facand contrariul a ceea ce ai facut.
daca el mai are sentimente profunde pentru tine, se va reveni la relatia dorita. daca nu, se va indeparta de tine.
cu alte cuvinte, daca esti sincera si ii arati ca te doare si ai face orice sa reveniti la frumosul anterior si el percuteaza pozitiv, atunci esti o norocoasa. daca el, dimpotriva, ridiculizeaza eforturile tale si are tendinta sa fuga... imi pare rau, dar e bine sa-l lasi sa plece. caci va fi clar ca el si-a invins inima si gata.
gianiblue
Postat pe 1 Iunie 2009 20:18
Uite,vreau sa-ti spun ceva: skimba,te rog,numele din avatar ca nu esti pierduta daca ai dat de noi...Ca sa-ti putem spune vreo parere ar trebui sa ne dai mai multe elemente...printre rinduri s-ar intelege ca ori il prea gelozesti,ori i-ai facut ceva ,,surprize",ori...spune tu ce.


Ok o sa incerc sa schimb numele, sper sa reusesc.
De gelozie nu este vorba...poate de "surprize" la modul ca uneori eram poate insistenta si atunci cand avea nervi nu stiam sa aplanez lucrurile,iesea mereu totul pe dos.Poate nu stiam cum sa ma comport pentru ca mai era si distanta la mijloc.Eu consider ca au fost lucruri minore..dar pentru el au avut o semnificatie mare se pare.Si nu am inteles asta la momentul potrivit.

Postat pe 1 Iunie 2009 20:30
Multumesc pentru raspunsuri

Postat pe 1 Iunie 2009 20:34
bebe, sa nu fie, totusi, un tip prea dificil... eu am trecut printr-o relatie in care nenea se inflama din nimic. sa nu fie un nervos, bebe. ca nu-i trai cu din astia. sa stii ca nu-i "datoria" ta sa-l calmezi. dar, da. e de "datoria" ta sa nu-l enervezi. ar trebui sa-i fie suficient ca esti langa el - pentru a se calma. asta daca se enerveaza din alte motive decat exact prezenta ta.
daca tu il iriti... hmmm.... eu zic ca se numeste nepotrivire. si ar fi mai bine sa nu insisti.
gianiblue
Postat pe 1 Iunie 2009 20:36
o relatie neserioasa?adica cum?
nu vrei sa te explici/////?poate te pot ajuta.

Postat pe 1 Iunie 2009 20:36
Iti multumesc pt rasp.cred k intr-o mica sau mare masura contribuiam si eu la iritarea lui...insa nu stiu daca era corect asa.Am sa vad pe parcurs ce se va intampla,insa pe de o parte imi e f rau sa astept sa fie bine..

Postat pe 1 Iunie 2009 20:43
o relatie neserioasa?adica cum?
nu vrei sa te explici/////?poate te pot ajuta


Buna..am spus..in calitate de amanti

Postat pe 1 Iunie 2009 20:46
Apropo..imi pare rau dar nu reusesc sa-mi schimb username-ul :(

Postat pe 1 Iunie 2009 20:46
adica tu erai maritata?sau cum?

Postat pe 1 Iunie 2009 20:47
Intr-o relatie e bine sa "asculti" cu mare atentie. Daca cel de langa tine iti spune odata: "ma deranjeaza ca...", iti mai spune odata si iar faci, si iar spune si tu continui sa faci aceleasi chestii suparatoare atunci ti se face lehamite. Vezi exact ce faceai in relatie si poate ca el ti-a atras atentia ca nu e ok sa faci si tu ai continuat.

ps. Giani ai mesaj.
Micass
Postat pe 1 Iunie 2009 20:53
De la: pierduta, la data 2009-06-01 20:43:19Iti multumesc pt rasp.cred k intr-o mica sau mare masura contribuiam si eu la iritarea lui...insa nu stiu daca era corect asa.Am sa vad pe parcurs ce se va intampla,insa pe de o parte imi e f rau sa astept sa fie bine..


nu prea m inteles povestea ta...i-mi pare asa de rau....poate te puteam ajuta si eu cu vreun sfat.

Postat pe 1 Iunie 2009 20:54
Intr-o relatie e bine sa "asculti" cu mare atentie. Daca cel de langa tine iti spune odata: "ma deranjeaza ca...", iti mai spune odata si iar faci, si iar spune si tu continui sa faci aceleasi chestii suparatoare atunci ti se face lehamite. Vezi exact ce faceai in relatie si poate ca el ti-a atras atentia ca nu e ok sa faci si tu ai continuat.

Da Micass..chiar ai dreptate..mi-a atras atentia de cateva ori la ce il supara,insa nu am putut sa ma controlez...imi dadeam seama dupa ce ar fi trebuit sa fac.Dar faptul era deja consumat.Imi pare rau ca te deranjeaza username-ul care l-am pus, dar chiar nu reusesc sa il schimb :(

Postat pe 1 Iunie 2009 21:02
Se pare ca tu esti un pic(mai mult)impulsiva...ar trebui sa inveti ca,de acum incolo sa gindesti de 2 ori inainte de a te pronunta data.Nu-ti spun in gluma.Te va ajuta pe orice plan,in viata.Cum poti sa recuperezi relatia? nu stiu cit se mai poate,insa pe primul plan e sa te skimbi tu,apoi se vor skimba lucrurile in jurul tau...
valentino
Postat pe 1 Iunie 2009 21:08
draga mea si eu am trait o ex.asemanatoare cu a ta.numai ca noi am fost 1,6ani si stam fff aproape unul de calalalt.situatia e aceeasi
trist dar cred ca si la tine si la mine .....s+a terminat
garbo006279
Postat pe 1 Iunie 2009 21:14
Buna tuturor..Am nevoie de cateva sfaturi de la voi daca ati mai trecut prin ce trec si eu..Am avut un prieten cu care am stat 8 luni.A fost foarte greu pt ca era din alt oras,insa l-am iubit f mult si inca il mai iubesc.Ne-am despartit acum 3 luni din vina mea,fara sa vreau,dintr-o simpla discutie...insa am mai facut greseli de genul asta,iar el a trecut peste si am mers inainte,isi dorea o relatie serioasa,iar eu la fel.Eu cred k nu am zis ceva exagerat cand ne-am certat,dar imi spune ca s-a acumulat totul si nu mai poate trece peste de data asta.Eu vreau sa-i demonstrez ca imi pare rau si ca am gresit fara sa vreau:(In acest timp ne-am mai intalnit de cateva ori si se comporta normal cand ne intalnim..insa acum nu-si mai doreste o relatie serioasa..ci una "neserioasa".El este o persoana foarte orgolioasa si putin dificila.Se poate sa fie nehotarat si sa-si revina in timp...sau doar ma chinui sa-l aduc inapoi ?!
garbo006279
Postat pe 1 Iunie 2009 21:16
Te tii de sotii papusa???
valentino
Postat pe 1 Iunie 2009 21:18
Ms pt sfat..cred k deja m-a facut sa ma schimb..Mi-am platit greselile.M-am trezit ! O seara buna

Postat pe 1 Iunie 2009 21:20
Pai nu fugi asa...crezi ca-i gratis???
valentino
Postat pe 1 Iunie 2009 21:22
draga mea si eu am trait o ex.asemanatoare cu a ta.numai ca noi am fost 1,6ani si stam fff aproape unul de calalalt.situatia e aceeasi
trist dar cred ca si la tine si la mine .....s+a terminat


Buna..inseamna k tu ma intelegi mai bn prin ce trec...imi pare f rau si pentru tine...Eu inca vreau sa mai sper, chiar daca voi ramane tot dezamagita

Postat pe 1 Iunie 2009 21:24
Pierduta, daca vrei sa-ti schimbi numele trebuie sa mergi la avatarul tau, date cont, si de acolo poti sa-ti schimbi numele.
Aemulus
Postat pe 1 Iunie 2009 21:32
mai omuleti, micass are perfecta dreptate. de ce? pentru ca, in primul si primul rand, daca nu faci schimbarea dorita de partener (una micutza, nu fundamentala, desigur), pentru el este mesaj ca NU ITI PASA DE FELUL IN CARE PERCEPE SI SIMTE EL LUCRURILE.
nu de mult timp nu am dat nici o sansa unui barbat care, desi chiar era indragostit lulea si afirma ca vrea sa sa schimbe in sensul dorit de mine (oameni buni, eu sunt o femeie care are simtul masurii; voiam doar sa se mai cizeleze oleaca - lucru care i-ar fi fost lui de folos, in primul rand), nu a reusit sa miste un pai in sensul asta. a trebuit sa accepte, implicit si tacit, ca este un pic cam egoist si se place asa cum este de o viata. eu l-am avertizat de la bun inceput ca nu ne potrivim. el, indragostit, a insistat. chiar da. dar, la fiecare intalnire ma irita teribil. si am considerat ca nu e bine sa am nici macar o relatie amicala cu el (nota: l-am cosiliat 4 luni ca amica si atat). sarise calul si era un real vampir energetic. evident ca uita sa dea inapoi pe masura.
gianiblue
Postat pe 1 Iunie 2009 21:35
bebe?
el e....bebe?
cine e bebe?
ma sperie putin numele asta!
e posibil ca sub acest nume sa fie.....................chiar bebe?
bebe??????????????
dificil????????????????????
putin spus!!!!!!!!!!!!!
garbo001158
Postat pe 1 Iunie 2009 22:12
Aici fiecare intelege ce vrea...se pare :(

Postat pe 1 Iunie 2009 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as vrea sa intelag 30 De la: oana4me 1 Februarie 2010 13:20
E iubire sau interes ? 37 De la: quasaria 6 Martie 2010 18:59
cutremur in VRANCEA, acum un minut.... 46 De la: dor72 10 Mai 2011 23:59
mea fugit nevasta cu copii de acasa ce sa facnu maipot 51 De la: eladaela 22 Martie 2011 14:18
trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat......... 396 De la: gabi1981 7 Februarie 2010 13:06
Setari Cookie-uri