AM LUAT DECIZIA CORECTA????

povestea mea.....

am avut o poveste de dragoste timp de 6 ani.incet incet au intervenit parintii lui.la un momendat i-am propus sa ne mutam impreuna.ai lui nu au acceptat sub nici o forma.au zis ca nu suntem pregatiti , chestii....
el se gandea sa facem nunta....dar nu era pregatit.nu avea un servici stabil , banii nici vorba .ai lui nici nu vroiau sa auda de asta.am inceput sa evit sa mai merg la ei , din cauza ca mi-am dat seama ca nu ma suporta.atunci au aparut problemele.am inceput sa ne certam destul de des, pana cand am ajuns la despartire.eu am fost cea care am pus punct .
am cunoscut dupa un tip p net.destul de serios si prea cuminte , dar la 400 km distanta.am inceput sa ne vedem ,era bine.
numai ca fostul a inceput sa ma caute, si am zis ca trebuie sa mai acord o sansa , ca totusi 6 ani au fost ceva, a fst prima mea iubire.asa ca m-am despartirt de tipul cunoscut p net si am reluat vechea relatie.dar iar au aparut pb si iar ne certam des .
mi-am dat seama cat de cuminte era celalat si ne-am impacat dupa 3 luni.

mi-am impartit sentimentele, am fost asa nehotarata in tot.nici acum nu stiu daca a fost corecta decizia mea .inca ma m-ai gandesc la fostul, el nici acum nu si-a facut p cineva desi a trecut un 1 an decand suntem despartiti.


parerea voastra???????????
ellyse83
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:08
bun..ok..il mai iubesti inca pe fostul.....dar intrebarea mea este....el...el...ce face pentru ca tu sa nu te mai simti prost in prezenta parintilor lui???si-a gasit serviciu?? da dovada de maturizare????? faptul ca inca este singur, nu e neaparat ca inca te iubeste de nu mai poate....poate fi si pentru ca nu a gasit inca o fraiera care sa-i inghita parintii.......eu ti-as sugera sa fii mai atenta si cu cel cunoscut pe net, ca si acolo se poate lua o mare tzeapa....intai cunoaste-l bine, si apoi fa niste pasi decisivi...de ex sa te muti la el, la 440 km distanta...etc.etc...
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:19
..nici nu avea cum sa isi faca...in conditiile in care...prin comparatie....mai greu atarna influentzele parintilor lui in relatie decat...parerile partenerei...probabil asta se intampla in cazul asta si din cauza faptului ca el nu era pe picioarele lui...financiar vorbind....
....din punctul meu de vedere...DA..ai luat decizia corecta...pentru ca nu te poti lupta cu parintii lui si pe el nu il poti da tu la scoala...cum se spune...adica sa ii formezi parerile despre lume si viatza in contextul relatiei voastre...ar fi fost o lupata grea din care nu se stie daca ai fi iesit invingatoare....dar care cu certitudine te/ar fi consumat!E u asha consider.
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:20
sunteti despartiti de un an si inca te mai gandesti la el ?

nashpa, crez ca ai o obsesie
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:26
..a si inco o chestie...pe mine m/ar interesa sa stiu de unde ai aflat ca este inca singur.ti/a spus el si l/ai crezut pe cuvant?..sau aveti cunostinte comune..in care tu ai incredere ca te/ar informa corect???
...stii...imi permit sa intreb pentru ca eu consider...cel putin in cazul meu ca astfel de informatzii se pot verifica foarte greu...
...eu de exemplu...in relatia care am avut/o...nu pot sa fac o astfel de verificare...nu avem cunostinte comune...nu de incredere in raport cu mine....si ca sa il intreb...ipotetic vorbind...ce nu m/ar putea minti???
...bine eu acum..nu am obiceiul sa caut barbatii ca care am incheiat o relatie...pentru ca daca am incheiat/o nu degeaba am incheiat/o...din cauza unor prostii..ci din cauza unor chestiuni serioase care vedeam si(sau)consideram...ca nu isi pot gasi rezolvarea...cu amendamentul ca situatia nu s/ar putea modifica pe parcurs.
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:28
el ma suna , ma cauta....

dupa 6 ani nu cred ca e obsesie , e greu de uitat, m-ai ales daca te mai cauta si il vezi distrugandu-se singur.
ellyse83
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:30
ma leshi ? si daca lui ii place sa se distruga singur, tu ce-ar trebui sa faci ? sa devii mama dolores ?

vaz ca oricum nu va mere bine...v-ati impacat si va certati ca chiorii
deci, probleme in paradis
deci, mai bine ramaneai despartita, parerea mea...
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:32
parerea mea, este .. ! daca ii place sa stea dupa fustitza mamei .. lasa-l ! nu iti complica viata ! next
bestia
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:32
nu mai sunt cu el.am tot primit raspunsuri si va multumesc.chestia este ca desi nu mai sunt cu el de 1 an , ma tot gandesc la el.asta ma doare.si nu stiu cum sa trec peste asta.
ellyse83
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:28
gandeste-te la altu'

pssst...
pik_nik
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:30
cum sa treci ? treci la altu, care-i problemu ?

ioi, pik...ne-a tunat pe amandoi
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:30
astea-s semne astrale, Anouk, nu-i de joaca!
pik_nik
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:32
De la: ellyse83, la data 2010-01-05 11:08:42povestea mea.....

am avut o poveste de dragoste timp de 6 ani.incet incet au intervenit parintii lui.la un momendat i-am propus sa ne mutam impreuna.ai lui nu au acceptat sub nici o forma.au zis ca nu suntem pregatiti , chestii....
el se gandea sa facem nunta....dar nu era pregatit.nu avea un servici stabil , banii nici vorba .ai lui nici nu vroiau sa auda de asta.am inceput sa evit sa mai merg la ei , din cauza ca mi-am dat seama ca nu ma suporta.atunci au aparut problemele.am inceput sa ne certam destul de des, pana cand am ajuns la despartire.eu am fost cea care am pus punct .
am cunoscut dupa un tip p net.destul de serios si prea cuminte , dar la 400 km distanta.am inceput sa ne vedem ,era bine.
numai ca fostul a inceput sa ma caute, si am zis ca trebuie sa mai acord o sansa , ca totusi 6 ani au fost ceva, a fst prima mea iubire.asa ca m-am despartirt de tipul cunoscut p net si am reluat vechea relatie.dar iar au aparut pb si iar ne certam des .
mi-am dat seama cat de cuminte era celalat si ne-am impacat dupa 3 luni.

mi-am impartit sentimentele, am fost asa nehotarata in tot.nici acum nu stiu daca a fost corecta decizia mea .inca ma m-ai gandesc la fostul, el nici acum nu si-a facut p cineva desi a trecut un 1 an decand suntem despartiti.


parerea voastra???????????
Numai saai grija,,ca majoritatea barbatilor se prefac a fii ingerasi,,pana obtin ce vor sa se culce cu ea...Apoi barbatii stiu ca femeia pune suflet,,incep cu manipularea...Asa ca ai grija....este cam greu sa ii cunosti parintii,,mediul unde a crescut...ca sa vezi cum ar fii el de fapt...Pt ca toti barbatii se comporta frumos la incepu,,apoi in timp incepi sa ii cunosti adevarat,,dupa barbatii obtin ceea ce doresc de la o femeie sex..



garbo027119
Postat pe 5 Ianuarie 2010 22:32
De la: garbo027119, la data 2010-01-05 22:32:13
De la: ellyse83, la data 2010-01-05 11:08:42povestea mea.....

am avut o poveste de dragoste timp de 6 ani.incet incet au intervenit parintii lui.la un momendat i-am propus sa ne mutam impreuna.ai lui nu au acceptat sub nici o forma.au zis ca nu suntem pregatiti , chestii....
el se gandea sa facem nunta....dar nu era pregatit.nu avea un servici stabil , banii nici vorba .ai lui nici nu vroiau sa auda de asta.am inceput sa evit sa mai merg la ei , din cauza ca mi-am dat seama ca nu ma suporta.atunci au aparut problemele.am inceput sa ne certam destul de des, pana cand am ajuns la despartire.eu am fost cea care am pus punct .
am cunoscut dupa un tip p net.destul de serios si prea cuminte , dar la 400 km distanta.am inceput sa ne vedem ,era bine.
numai ca fostul a inceput sa ma caute, si am zis ca trebuie sa mai acord o sansa , ca totusi 6 ani au fost ceva, a fst prima mea iubire.asa ca m-am despartirt de tipul cunoscut p net si am reluat vechea relatie.dar iar au aparut pb si iar ne certam des .
mi-am dat seama cat de cuminte era celalat si ne-am impacat dupa 3 luni.

mi-am impartit sentimentele, am fost asa nehotarata in tot.nici acum nu stiu daca a fost corecta decizia mea .inca ma m-ai gandesc la fostul, el nici acum nu si-a facut p cineva desi a trecut un 1 an decand suntem despartiti.


parerea voastra???????????
Numai saai grija,,ca majoritatea barbatilor se prefac a fii ingerasi,,pana obtin ce vor sa se culce cu ea...Apoi barbatii stiu ca femeia pune suflet,,incep cu manipularea...Asa ca ai grija....este cam greu sa ii cunosti parintii,,mediul unde a crescut...ca sa vezi cum ar fii el de fapt...Pt ca toti barbatii se comporta frumos la incepu,,apoi in timp incepi sa ii cunosti adevarat,,dupa barbatii obtin ceea ce doresc de la o femeie sex..



Cat de celalat barbat,,daca nu lucreaza si este lenes nu are rost sa te incurci cu el..Nu trebuia de la inceput...ca asteapta sa il intretii tu...Barbatul trebuie sa munceasca sa aiba o situatie materiala buna,,pt ca sa nu fie vreun smecher sa te trimita pe tine la munca
garbo027119
Postat pe 5 Ianuarie 2010 22:34
Nu. N-ai luat decizia corecta. Dupa o oscilatie de genul asta, singura decizie corecta e ca nu iubesti pe nici unul dintre ei suficient de mult. Si pa pa honey, vedeti-va amindoi de drumurile voastre.
quasaria
Postat pe 5 Ianuarie 2010 23:51
m-am mai gandit......stii ceva??? suna-l si spune-i ca il iubesti de nu mai poti dupa el si ca il vrei inapoi....si ca sa fiti impreuna si ca sa faceti fo 4-5-6 copii...si sa stati cu chirie...si s mancati apa cu paine ca nu aveti bani...dar ce conteaza......tu il iubesti pe el la nebunie....ce daca el nu te iubeste pe tine....
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 23:58
e greu cand stai pe doua scaune...
sora_ilsi
Postat pe 6 Ianuarie 2010 00:00
[lucreaza in politie , e foarte stabil.
ellyse83
Postat pe 6 Ianuarie 2010 08:36
ilsuco....io crez ca fata-i deja....intre scaune
eladaela
Postat pe 6 Ianuarie 2010 08:39
adica????????????
ellyse83
Postat pe 6 Ianuarie 2010 08:42
adica cu couru in doua luntrii
eladaela
Postat pe 6 Ianuarie 2010 08:58
eladaela daca te referi la genul ala de politist aventurier , nesimtit , caruia nu-i da nimeni de nas sa stii ca te inseli.nu-i nimik din toate astea.e finut , cuminte , respectuos .da....spre surprinderea noastra mai exista si asa ceva.cred ca intr-un an de zile am reusit sa-l cunosc cat de cat, asa ca te contrazic.
ellyse83
Postat pe 6 Ianuarie 2010 08:58
dap....
eladaela
Postat pe 6 Ianuarie 2010 09:04

fetele dupa 1 an si cv de cand m-am despartit de fostul a revenit spunandu-mi ca vrea sub orice chip sa ne impacam, ca vrea sa ne mutam impreuna , ca ma iubeste si nu poate trai fara mine.recurge la tot felul de gesturi ( buchete si cosuri de flori trimise prin curierat , cercei svaroski si cercei de aur , coliere etc)doar de a ma convinge sa fim impreuna.s-a interesat chiar si de un spatiu de locuit.eu am deja o relatie cu un tip care urmeaza subofiterii la campina.e o relatie la distanta, ne vedem cam la 2-3 saptamanii, foarte cuminte si foarte respectuos si care ma iubeste mult.eu m-am despartit de fostul deoarece m-a pus sa aleg intre cariera si el si eu am ales atunci cariera.nu stiu ce sa fac si pe care sa-l aleg , amandoi ma vor , amandoi ma iubesc.sunt foarte confuza si nu stiu care atarna mai mult in inima mea.

ce ma sfatuiti sa fac?
ellyse83
Postat pe 10 Martie 2010 19:44
De la: ellyse83, la data 2010-03-10 19:44:04
fetele dupa 1 an si cv de cand m-am despartit de fostul a revenit spunandu-mi ca vrea sub orice chip sa ne impacam, ca vrea sa ne mutam impreuna , ca ma iubeste si nu poate trai fara mine.recurge la tot felul de gesturi ( buchete si cosuri de flori trimise prin curierat , cercei svaroski si cercei de aur , coliere etc)doar de a ma convinge sa fim impreuna.s-a interesat chiar si de un spatiu de locuit.eu am deja o relatie cu un tip care urmeaza subofiterii la campina.e o relatie la distanta, ne vedem cam la 2-3 saptamanii, foarte cuminte si foarte respectuos si care ma iubeste mult.eu m-am despartit de fostul deoarece m-a pus sa aleg intre cariera si el si eu am ales atunci cariera.nu stiu ce sa fac si pe care sa-l aleg , amandoi ma vor , amandoi ma iubesc.sunt foarte confuza si nu stiu care atarna mai mult in inima mea.

ce ma sfatuiti sa fac?



Lasa-i pe amandoi !
Cand iubesti,nu ai cum sa pui conditii,accepti persoana asa cum e !
Relatii ," la distanta" sa zicem ( o data la 2 3 sapt ai zis ca te vezi cu subofiteru') ...nu ar merge !
Parerea mea !!!
Depinde si cat timp ar ...dura situatia asta ...
Eu ,uite ca am 1 an jumate de cand m-am despartit dupa 2 ani jumate ,dar fiecare are viata lui acum ,asta e!Nu a fost sa fie !
Nu merita nici unu sa faci sacrificii si compromisuri.
Cine te vrea,te vrea asa cum esti !
Daca nu,LA REVEDERE!!!!
blaa
Postat pe 10 Martie 2010 22:58
pai da...gandeste/te ashaa...cand te culci seara...la fostul...da cand te trezesti a doua zi....vezi/ti de viatza....pai ce...ganditul la cineva sau ceva...orice..e interzis???...nici vorba!!tin/te de decizie...chiar daca te mai gandesti la fostul!!
andreea_n_c
Postat pe 11 Martie 2010 09:07
De la: ellyse83, la data 2010-01-05 11:30:01el ma suna , ma cauta....

dupa 6 ani nu cred ca e obsesie , e greu de uitat, m-ai ales daca te mai cauta si il vezi distrugandu-se singur.

pai asta nu-i dragoste e mila
pushika
Postat pe 15 Martie 2010 18:28
apeleaza la cineva care ar putea sa te lumineze...
si eu am avut probleme cu sotul si nu stiam incotro s-o apuc si ce sa mai fac. Este adevarat ca nu aveam copii si nici altele de impartit. Am crezut ca-s farmece ca imi mergeau toate pe dos.Am gasit o tipa care este astrolog si deschide si cartile de tarot si care m-a lamurit cum stau lucrurile. Asa ca, dupa ce m-am framantat si am cautat solutii aiurea, am gasit pana la urma. Poti apela la un psiholog dar e mult mai scump.Ti-ar trebui cateva sedinte. daca totusi vrei sa-ti dau adresa ei de e-mail si nr de tel, scrie-mi un mesaj.
Bafta si nu uita ca viata merge mai departe, vrem nu-vrem!
pushika
Postat pe 15 Martie 2010 18:36
Hai fato ca prea repeti chestia asta cu tipa si tarotul. Nu-i asa ca tu esti aia?
Doara
Postat pe 15 Martie 2010 20:01
nu vrem! ba vrem!
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 20:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat......... 396 De la: gabi1981 7 Februarie 2010 13:06
Ce sa fac? 9 De la: Alina_Viorica 28 Septembrie 2015 21:52
Despartire dupa 6 ani 58 De la: si_totusi 3 Februarie 2011 13:04
versuri... 41 De la: LILO 27 August 2009 22:39
de ce nu pot sa nu ma mai gandesc la el 81 De la: ica2 23 Ianuarie 2011 14:26
Setari Cookie-uri