Dragoste online: exista sau nu?

ma tot gandesc si io, bre, oare copiii nu se pot face online?
panty_C
Postat pe 26 Aprilie 2011 03:16
Sa-ti rezolv dilema, pantero, nu, copii nu se fac online.la noi, la oameni, dragostea nu apare doar pentru perpetuarea speciei ca la voi, la pisici!
As_ninge
Postat pe 27 Aprilie 2011 10:10
De la: pantera_neagra, la data 2011-04-26 03:16:50ma tot gandesc si io, bre, oare copiii nu se pot face online?


panteruta ... daca gasesti raspunsul sa mi-l spui si mie .... ar fi bine sa incerc si altfel
cricat
Postat pe 27 Aprilie 2011 10:16
...se fac, bre, si copii online...un vecin de-al meu o fost plecat la munca in strainatate...cand o vinit consorta era umpic grasa...cica au fecut sex pe cam ...
daria_
Postat pe 27 Aprilie 2011 11:32
problema e sa nu iasa copilul cu ochii rosii de la camera ...
cricat
Postat pe 27 Aprilie 2011 11:36
Nu,nu exista.''Dragostea pe net'' e doar o iluzie... Ai nevoie de carneee in fata ta......
Jolie_M
Postat pe 27 Aprilie 2011 13:08
Mda... esti la varsta la care carnea conteaza :P ......... cel mai mult .........
cricat
Postat pe 27 Aprilie 2011 13:26
Nu cred sa existe vreo varsta la care sa nu conteze carnea. Ce-i drept prioritatea ei se schimba in ordinea preferintelor dar cu siguranta trebuie sa existe printre ingredientele din reteta, la orice varsta!
As_ninge
Postat pe 27 Aprilie 2011 13:54
ai zis bine, As, printre ...
cricat
Postat pe 27 Aprilie 2011 14:04
carnea la gratar
tusi_Oli
Postat pe 27 Aprilie 2011 15:22
dragoste,iubire...exista si ... nu are varsta
eraser
Postat pe 27 Aprilie 2011 15:40
De la: eraser, la data 2011-04-27 15:40:14dragoste,iubire...exista si ... nu are varsta


Nu are pe dra;cu ....
Jolie_M
Postat pe 27 Aprilie 2011 16:50
Are... Cica tine trei ani...
picaturaderoua
Postat pe 27 Aprilie 2011 22:52
De la: As_ninge, la data 2011-04-27 10:10:17Sa-ti rezolv dilema, pantero, nu, copii nu se fac online.la noi, la oameni, dragostea nu apare doar pentru perpetuarea speciei ca la voi, la pisici!


Ooooo, bine ca ma luminasi, altfel muream proasta!
Io zic sa judeci intai si apoi sa dai replici d'astea!
panty_C
Postat pe 27 Aprilie 2011 23:17
De la: namyi, la data 2011-04-09 15:49:54e un sentiment asa...mai ciudat.daca e love,sau nu ,naiba stie...
cred ca e atractia necunoscutului...
daca il /o vezi pe web te poti indragosti si de chip,dar fara web,cred ca e mai palpitant(daca o iei in joaca)...
cuvintele fac mult (si fac si mai mult daca te duce cu presu')



cum sa nu existe? eu cu prietenu meu ne-am cunoscut pe net si suntem si acum impreuna,mai bine spus deja stam impreuna,suntem doar de trei luni impreuna. dar cum au spus si celelalte fete trebuie sa ai grija ca poate e insurat,poate e vreun bososrog de vreo 80 de ani sau eu stiu ce,poate sa fie orice.
garbo164652
Postat pe 28 Aprilie 2011 15:34
poate sa fie orice?
bravo! ce dracu, intai te mariti online si apoi ti se livreaza pachetul? cand nu mai poti rambursa?!
dor72
Postat pe 28 Aprilie 2011 20:24
Nu putem fi complet categorici in a sublinia un raspuns concret , insa parerea mea este ca virtualul este in general o iluzie . Ceea ce este palpabil este si real . Se nasc idile cu un final reusit insa marea majoritate raman la stadiul de fantezie . Daca ai o persoana in fata ta ,o analizezi foarte atent , si pentru un mic amanunt poti esua in ai depista adevaratele intentii , atunci apare intrebarea ..." Intr-o lume in general dependenta de fals ,superficialitate si ipocrizie , dependenta de o masca protectoare menita sa ii ascunda adevarata identitate cum poti avea certitudinea si siguranta ca nu este un simplu joc si o capcana? "
Foarte multi , fac greseala de a se dezarma inainte de a fi convinsi ca sint pe un teren sigur , asezandu-si increderea pe mana oricui , investesc sentimente sincere, incep sa impleteasca in jurul unei idile de acest gen numeroase aspiratii si ganduri si sperante dintre cele mai frumoase , iar in final sufera cumplit . Macar de s-ar opri totul in acest punct , dar totul urmeaza cursul normal al firii umane , si ma refer la acea categorie oarecum mai sensibila care ... se descurajeaza , ajung in deruta , si in final facand grava confuzie intre virtual si realitatea de zi cu zi , se inchid devenind introvertiti si deseori irascibili si de neatins . In acel moment poate adevarata lui sansa la fericire apare , dar teama de esec il va impiedica sa urmeze o reactie pozitiva . Binenteles ca sint si acele exceptii despre care vorbeam la inceput , dar pentru mine personal , vor pastra permanent un semn de intrebare . Se spune ca este bine sa ne ascultam intuitia si instinctele , dar trebuie sa fim siguri totusi unde si cand o aplicam , pentru ca altfel vom suferi ... si suferinta poate fi constructiva , dar deseori un dezechilibru interior ...
AngeloBluLdy
Postat pe 1 Mai 2011 02:46
Angelo, ori in lac, ori in put, tot risti sa te ineci. Realul... nu mai stii ce e real azi ca poti sa il vezi la ochi un an-doi si sa fii oarba. S-apoi, oamenii se si schimba intre timp ( sau nu ). In fine, orice indragostire e riscanta. Dar si daca nu risti, nu ai motive sa gusti din sampanie.
Juna
Postat pe 1 Mai 2011 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste fara banii??? 123 De la: alyy77 24 Iulie 2016 22:38
crdeti k puteti avea incredere intro iubire virtuala 8 De la: pantera_neagra 14 Septembrie 2009 05:31
credeti in vise? 94 De la: garbo_1399 24 Mai 2012 07:17
ce simtiti cand sunteti departe de persoana iubita? 139 De la: ratuscaceaurata 14 Noiembrie 2011 18:00
La multi ani tuturor care poarta numele Gheorghe si derivatele numelui! 2 De la: Jojolin 22 Aprilie 2012 00:56
Setari Cookie-uri