Voma la bebelusi

Buna fetelor! Am un bebelus de 3 saptamani si 2 zile. Din cand in cand imi da semne ca si cum ar vrea sa vomite... Ca si cum ii vine voma pana in gat dar nu vomite. A mai patit cineva asa?? Sanatate bebelusilor si voua!!
Ungureanu_Denisa_1
Postat pe 27 Septembrie 2015 21:27
Draga Denisa sunt multe motive pentru care un copilas asa mic mai vomita sau daca il tii pe spate ce a venit inapoi inghite din nou. Unul poate fi daca nu a eliminat aerul dupa ce a mancat (mai pe romaneste nu a ragait destul). Nu este nimic grav. Aparatul digestiv al celor mici este foarte sensibil: fie a mancat prea mult, fie din diferite motive nu i-a cazut bine mancarica, fie nu l-ai tinut destul timp ridicat dupa ce a mancat. Eu am avut mai putine probleme din acestea fiindca mi-am culcat toti copiii pe burtica. Poate ar fi bine sa il pui intr-o parte macar, daca nu pe burtica, in caz ca se mai intampla, sa nu inghiteasca din nou. Ca sa eviti sa speli zilnic lenjeria din patucul lui cumpara-ti un set de fete mici de perna pe care sa le pui sub capsorul puiului tau si daca "da la rata" doar schimba fata murdara de perna cu una curata. Nu te ingrijora, nu este nimic neobisnuit cu prichindelul tau. Sa creasca mare si sa te bucuri de el.
angel_forever
Postat pe 28 Septembrie 2015 09:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa opti ce iti doresti "The Secret" 57 De la: tina22 29 Noiembrie 2015 09:27
MINUNILE Parintelui Arsenie Boca ! 59 De la: sandy_bel 12 Iunie 2015 08:45
Ajutor! 6 De la: garbo_431210 2 Octombrie 2016 10:41
As vrea sa-mi fac un blog pe wordpress. Vreau ajutor, va rog! 1 De la: garbo000384 7 Iulie 2009 11:28
dilema 46 De la: LILO 6 Ianuarie 2010 08:22
Setari Cookie-uri