comportament inconsecvent

buna,
am si eu o intrebare la care nu-i gasesc raspuns. Ce inseamna cand o vecina se intereseaza de viata ta, iti pune intrebari, te invita in oras etc etc iar dupa o vreme, cand tu crezi ca ea vrea de fapt sa fiti prietene, nici nu iti mai raspunde la usa, la telefon ?Stiu ca suna ciudat dar creca sunt cam blonda nu pricep comportamentele schimbatoare. Mai ales ca chiar am nevoie de prieteni in perioada asta, nu neaprat de ea, dar oricum a fost suficient cat sa ma dezamageasca. Stiu ca mai sunt si genul ala de femei care se intereseaza de tine numai ca sa fie la curent cu ce se misca in cartier, oare sa fie genu ala? Eu nu prea reusesc sa-i inteleg pe oamenii astia. Voi ce credeti? (ps nu sunt lesbiana, asa cum probabil v-ati gandit citind mesajul meu:)
mugure_alb
Postat pe 5 Martie 2011 22:14
De la: mugure_alb, la data 2011-03-05 22:14:57buna,
am si eu o intrebare la care nu-i gasesc raspuns. Ce inseamna cand o vecina se intereseaza de viata ta, iti pune intrebari, te invita in oras etc etc iar dupa o vreme, cand tu crezi ca ea vrea de fapt sa fiti prietene, nici nu iti mai raspunde la usa, la telefon ?Stiu ca suna ciudat dar creca sunt cam blonda nu pricep comportamentele schimbatoare. Mai ales ca chiar am nevoie de prieteni in perioada asta, nu neaprat de ea, dar oricum a fost suficient cat sa ma dezamageasca. Stiu ca mai sunt si genul ala de femei care se intereseaza de tine numai ca sa fie la curent cu ce se misca in cartier, oare sa fie genu ala? Eu nu prea reusesc sa-i inteleg pe oamenii astia. Voi ce credeti? (ps nu sunt lesbiana, asa cum probabil v-ati gandit citind mesajul meu:)



1)cea mai mare prostie scoasa de tine,a fost ca ai jignit blondele,ceea ce a facut dovada ca indiferent de culoarea parului,gandesti tot cu mintea,diferenta este de modul de gandire,de societatea in care traiesti.

2)de ce te deranjeaza comportamentul ei?pt ca nu te mai invita in oras?

3)nici nu ai cum sa fii lesbianca,cu o asemenea gandire.

4)aveai nevoie de prieteni in "perioada asta",ca sa iti transmiti necazurile tale altora?in general ar trebui sa stii ca lumea inteligenta se fereste de persoane care incarca cu energie negativa pe atii.asta a simtit ea in prezenta ta,transfer de 'victimizare'.cred ca pleca cu dureri de cap.de aceea te evita,cred.

5)parerea mea este ca te intreba de altii,ca sa evite plangerile tale.ea cauta o persoana pozitiva,distractiva,poate nu corespundeati nici ca situatie sociala,nici ca ,cultura,nici ca mod de comportament.


6)nu va potriveati.asa ca nu cadea in ridicol,stand pe la usa ei sau cautand-o la telefon.daca va considera ea ca se merita te va cauta .dar dupa cum gandesti nu prea cred.ceea ce ai povestit tu nu se cheama comportament inconsecvent,ci nepotrivire de caracter.nu consonati.nu sunteti pe aceasi lungime de unda.o noapte placuta!
vuvuzela
Postat pe 5 Martie 2011 22:52
vuvuzela nu crezi ca esti cam dura? probabail tu esti blonda si asta te-a deranjat asa tare. nu am o parere rea despre blonde si cred ca mugure_alb a vrut sa faca o gluma nu sa jigneasca pe cineva!
costel_37
Postat pe 5 Martie 2011 23:18
nu este bine sa fii rautacios,,,atunci cand cineva isi deschide inima...Unii dau de pomana,,,hranesc paraziti...dar nu spun nici un cuvant de incurajare ca sa intareasca un suflet necajit....Asta este un ajutor adevarat sa sprijini pe un om moral,,la necaz si sa il ajuti sa se intareasca si sa se ridice...Nu cum fac majoritatea...Dau de pomana hranesc putori care ar putea sa munceasca....Si cand cineva necajit isi deschide inima,,,ca orice om,,fiecare are si bucurii si necazuri in viata...Tu in loc sa il incurajezi,,,ii mai dai si tu doua ca sa il dobori de tot...Dar astia sunt oamenii,,,,majoritatea...ce au mai ramas din ei
ingerasulluptator
Postat pe 5 Martie 2011 23:47
oo,da, recunosc ca mai ales "ca cultura" nu ne potriveam. : in rest eram croite dupa acelasi calapod; vreun om normal la cap mai are si alte idei?
mugure_alb
Postat pe 6 Martie 2011 01:28
nu-ti mai bate capul sa pricepi ce nu e de priceput...cauta-ti alti prieteni, parerea mea...
sora_ilsi
Postat pe 6 Martie 2011 01:44
oricum o sa-mi caut altii, dar as vrea sa inteleg si motivul comportamentului. ca sa stiu pe viitor sa ma feresc de astfel de oameni. n-am ce-i face, ma obsedeaza, uite nici nu pot dormi
si mai stau si depan in gand toate situatiile, poate am zis ceva jignitor, sau nepotrivit...dar am facut inventaru si nu, nu am zis/facut nimic de genu.
mugure_alb
Postat pe 6 Martie 2011 02:31
sint mai multe explicatii dar nu stiu daca merita sa iti bati capul.
Poate ai spus/facut ceva ce a deranjat-o si nu ti-ai dat seama. Poate nu te-a placut, si atit.
Poate pur si simplu trece printr-o pasa proasta in care n-are chef sa comunice.
Poate si ea la rindul ei isi cauta prieteni si si-a gasit altii cu care e compatibila. Si atunci nu mai vrea sa incurajeze o prietenie cu tine. Samd.
quasaria
Postat pe 6 Martie 2011 09:47
De la: costel_37, la data 2011-03-05 23:18:32vuvuzela nu crezi ca esti cam dura? probabail tu esti blonda si asta te-a deranjat asa tare. nu am o parere rea despre blonde si cred ca mugure_alb a vrut sa faca o gluma nu sa jigneasca pe cineva!






este parerea ta,iar eu mi-am spus-o pe a mea.ca sa gandesti logic,nu are importanta culoarea parului.dar asta era doar de umplutura,in functie de limita de gandire.in aceast topic este vb de alt subiect.nu vad sa comentezi nimic vizavi de el. care este parerea ta despre SUBIECT?
vuvuzela
Postat pe 6 Martie 2011 22:07
De la: linistit, la data 2011-03-05 23:47:28nu este bine sa fii rautacios,,,atunci cand cineva isi deschide inima...Unii dau de pomana,,,hranesc paraziti...dar nu spun nici un cuvant de incurajare ca sa intareasca un suflet necajit....Asta este un ajutor adevarat sa sprijini pe un om moral,,la necaz si sa il ajuti sa se intareasca si sa se ridice...Nu cum fac majoritatea...Dau de pomana hranesc putori care ar putea sa munceasca....Si cand cineva necajit isi deschide inima,,,ca orice om,,fiecare are si bucurii si necazuri in viata...Tu in loc sa il incurajezi,,,ii mai dai si tu doua ca sa il dobori de tot...Dar astia sunt oamenii,,,,majoritatea...ce au mai ramas din ei




doresti sa fii mintita?sau cauti adevarul?eu nu incurajez minciuna.este bine sa discuti deschis si sa te astepti si la raspunsuri pertinente.acum ai inteles de ce nu te mai cauta aceea persoana?daca vrei sa fii apreciata ca victima ,bucura-te de raspunsul baiatului de mai sus.aceasta a fost parerea mea si stiu bine ce spun,chiar tu imi confirmi prin aceasta placere de a te victimiza.sory
vuvuzela
Postat pe 6 Martie 2011 22:19
De la: linistit, la data 2011-03-05 23:47:28nu este bine sa fii rautacios,,,atunci cand cineva isi deschide inima...Unii dau de pomana,,,hranesc paraziti...dar nu spun nici un cuvant de incurajare ca sa intareasca un suflet necajit....Asta este un ajutor adevarat sa sprijini pe un om moral,,la necaz si sa il ajuti sa se intareasca si sa se ridice...Nu cum fac majoritatea...Dau de pomana hranesc putori care ar putea sa munceasca....Si cand cineva necajit isi deschide inima,,,ca orice om,,fiecare are si bucurii si necazuri in viata...Tu in loc sa il incurajezi,,,ii mai dai si tu doua ca sa il dobori de tot...Dar astia sunt oamenii,,,,majoritatea...ce au mai ramas din ei




doresti sa fii mintita?sau cauti adevarul?eu nu incurajez minciuna.este bine sa discuti deschis si sa te astepti si la raspunsuri pertinente.acum ai inteles de ce nu te mai cauta aceea persoana?daca vrei sa fii apreciata ca victima ,bucura-te de raspunsul baiatului de mai sus.aceasta a fost parerea mea si stiu bine ce spun,chiar tu imi confirmi prin aceasta placere de a te victimiza.sory
vuvuzela
Postat pe 6 Martie 2011 22:19
De la: mugure_alb, la data 2011-03-06 01:28:22oo,da, recunosc ca mai ales "ca cultura" nu ne potriveam. : in rest eram croite dupa acelasi calapod; vreun om normal la cap mai are si alte idei?[/quote



reciteste-ma si ai sa vezi cum am scris 'ca,cultura" daca faci cumva referire...in rest cauta-ti alti prieteni .
vuvuzela
Postat pe 6 Martie 2011 22:25
vuvuzela eu nu mi_am dat cu parerea despre subiect pentru ca "oricum voi femeile va pricepeti mai bine"! pe acest forum doar citesc posturile si incerc sa cunosc mai bine cum gandesc femeile! de inteles cred ca nu o sa reusesc vreodata! cu atat mai putin pe "vecina"! scuze daca te-am deranjat si nu o sa mai intervin! o seara buna!
costel_37
Postat pe 6 Martie 2011 22:58
De la: costel_37, la data 2011-03-06 22:58:38 vuvuzela eu nu mi_am dat cu parerea despre subiect pentru ca "oricum voi femeile va pricepeti mai bine"! pe acest forum doar citesc posturile si incerc sa cunosc mai bine cum gandesc femeile! de inteles cred ca nu o sa reusesc vreodata! cu atat mai putin pe "vecina"! scuze daca te-am deranjat si nu o sa mai intervin! o seara buna!

de care vecina vorbesti costele, de a mea sau de a ta? eu cu a mea m-am lamurit dar am eu impresia ca vecinele in general sunt fiinte tare ...complexe , sunt o specie aparte.
mugure_alb
Postat pe 8 Martie 2011 00:31
la vecina ta am facut referinta mugure_alb! eu incerc sa stau "departe" de vecinele mele, cum vezi vecinele pot fii "periculoase"
costel_37
Postat pe 8 Martie 2011 19:18
De la: mugure_alb, la data 2011-03-06 02:31:36oricum o sa-mi caut altii, dar as vrea sa inteleg si motivul comportamentului. ca sa stiu pe viitor sa ma feresc de astfel de oameni. n-am ce-i face, ma obsedeaza, uite nici nu pot dormi
si mai stau si depan in gand toate situatiile, poate am zis ceva jignitor, sau nepotrivit...dar am facut inventaru si nu, nu am zis/facut nimic de genu.

poate si-a dat seama ca n-are ce "stoarce" de la tine....esti nefolositoare....
ondinne
Postat pe 8 Martie 2011 20:30
VUVUZELO esti mortala

biank_85
Postat pe 9 Martie 2011 19:31
De la: mugure_alb, la data 2011-03-05 22:14:57buna,
am si eu o intrebare la care nu-i gasesc raspuns. Ce inseamna cand o vecina se intereseaza de viata ta, iti pune intrebari, te invita in oras etc etc iar dupa o vreme, cand tu crezi ca ea vrea de fapt sa fiti prietene, nici nu iti mai raspunde la usa, la telefon ?Stiu ca suna ciudat dar creca sunt cam blonda nu pricep comportamentele schimbatoare. Mai ales ca chiar am nevoie de prieteni in perioada asta, nu neaprat de ea, dar oricum a fost suficient cat sa ma dezamageasca. Stiu ca mai sunt si genul ala de femei care se intereseaza de tine numai ca sa fie la curent cu ce se misca in cartier, oare sa fie genu ala? Eu nu prea reusesc sa-i inteleg pe oamenii astia. Voi ce credeti? (ps nu sunt lesbiana, asa cum probabil v-ati gandit citind mesajul meu:)


Inseamna ca ea a avut un oarecare interes la inceput pentru tine, crezand ca se poate folosi de tine pentru a-si rezolva vreo problema; de-aia ti-a pus atatea intrebari.
Ulterior si-a dat seama ca de fapt tu nu-i esti de folos cu nimic, asa ca a lasat-o moarta in papusoi.
Am experimentat si eu aceasta situatie cu o colega si mi-am dat seama putin cam tarziu de interesul si prietenia ei subita.
charmelen
Postat pe 10 Martie 2011 19:39
De la: biank_85, la data 2011-03-09 19:31:36VUVUZELO esti mortala



ai grija, sa nu te omoare !
dor72
Postat pe 10 Martie 2011 20:04
De la: ondinne, la data 2011-03-08 20:30:44poate si-a dat seama ca n-are ce "stoarce" de la tine....esti nefolositoare....

of, ma enerveaza astia care umbla dupa "stors" oare de ce dau numai peste specii de-astea?
mugure_alb
Postat pe 12 Martie 2011 18:39
Mugur alb,dar la varianta ca poate vecina a simtit ca-ti este inferioara,ca nu-i la nivelul tau de cultura,ca nu face fata unei relatiide prietenie...si atunci,s-a retras,a renuntat,fara sa se motiveze,ptr. a nu se injosi????Gandeste ca asa e,si lasa framantarile inutile!Prietenul simpl iti intra in casa ca musafir,prietenul adevarat,vine inaintea musafirilor sa te ajute .,si pleaca ultimul ptr. ca te ajuta sa srtangi totul!A fost o prietena simpla si de scurta durata!Succes in gasirea ADEVARATELOR PRIETENE!!
elisabeta_boia
Postat pe 12 Martie 2011 20:15
De la: vuvuzela, la data 2011-03-06 22:25:17
De la: mugure_alb, la data 2011-03-06 01:28:22oo,da, recunosc ca mai ales "ca cultura" nu ne potriveam. : in rest eram croite dupa acelasi calapod; vreun om normal la cap mai are si alte idei?[/quote



reciteste-ma si ai sa vezi cum am scris 'ca,cultura" daca faci cumva referire...in rest cauta-ti alti prieteni .


A,deci nu se pune ca tu ai scris un pic mai la deal,in a doua postare la subiect,urmatoarele: "3)nici nu ai cum sa fii lesbianca,cu o asemenea gandire." ?!?
Allegra
Postat pe 12 Martie 2011 20:21
nu cumva te-ai indragostit de ea?:)):P pentru ca asa pare, o dai putin in obsesie. poti avea si alti prieteni. Pentru mine cel putin, prietenia nu presupune dependenta;) vuvuzela este realista, este problema fiecaruia daca este in stare sa accepte realitatea sau vrea doar sa traiasca intr-o lume a minciunilor;)
Misterya24
Postat pe 13 Martie 2011 20:05
pt. mugure alb: i-ai spus cand ai facut dragoste ultima oara cu sotul tau?...si cum?...ca sa fie tacamul si mai complet?!...ai pus mult suflet in aceasta intalnire pasagera din viata ta!...ai grija pe viitor, si faptele prietenilor vostri sa cantareasca mai mult decat spusele lor.
caleidoscop
Postat pe 13 Martie 2011 22:03
vuvuzela, esti prea radicala in raspunsuri, croita doar dupa tipare bine prestabilite,...asa zic eu, asta e parerea mea!...raspunsul tau nu e original deloc, este pura teorie si doar atat!...fereasca d-zeu de asa oameni ca tine....uneori dai pe afara cu logicele tale.
caleidoscop
Postat pe 13 Martie 2011 22:08
De la: costel_37, la data 2011-03-06 22:58:38 vuvuzela eu nu mi_am dat cu parerea despre subiect pentru ca "oricum voi femeile va pricepeti mai bine"! pe acest forum doar citesc posturile si incerc sa cunosc mai bine cum gandesc femeile! de inteles cred ca nu o sa reusesc vreodata! cu atat mai putin pe "vecina"! scuze daca te-am deranjat si nu o sa mai intervin! o seara buna!




stai linistit,nu m-ai deranjat.fiecare are dreptul la opinie.ar fii pacat sa nu comentezi si pe mai departe.o seara placuta si tie,chiar daca e cu intarziere.
vuvuzela
Postat pe 16 Martie 2011 23:20
De la: biank_85, la data 2011-03-09 19:31:36VUVUZELO esti mortala





multumesc oricum,chiar daca este doar o ironie sau o apreciere.
vuvuzela
Postat pe 16 Martie 2011 23:35
dap... intrebarea pe care trebuia s-o pui, vuvu, era: mortala ca o vipera, sau ca o diva?
pe mine sa nu ma intrebi, ca raspunsul este afirmativ la prima jumatate ...
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 23:39
De la: Allegra, la data 2011-03-12 20:21:35
De la: vuvuzela, la data 2011-03-06 22:25:17
De la: mugure_alb, la data 2011-03-06 01:28:22oo,da, recunosc ca mai ales "ca cultura" nu ne potriveam. : in rest eram croite dupa acelasi calapod; vreun om normal la cap mai are si alte idei?[/quote



reciteste-ma si ai sa vezi cum am scris 'ca,cultura" daca faci cumva referire...in rest cauta-ti alti prieteni .


A,deci nu se pune ca tu ai scris un pic mai la deal,in a doua postare la subiect,urmatoarele: "3)nici nu ai cum sa fii lesbianca,cu o asemenea gandire." ?!?



si ce ai impotriva comentariului meu referitor la lesbianism?fii mai explicita..ms
vuvuzela
Postat pe 16 Martie 2011 23:42
De la: betty37, la data 2011-03-12 20:15:21Mugur alb,dar la varianta ca poate vecina a simtit ca-ti este inferioara,ca nu-i la nivelul tau de cultura,ca nu face fata unei relatiide prietenie...si atunci,s-a retras,a renuntat,fara sa se motiveze,ptr. a nu se injosi????Gandeste ca asa e,si lasa framantarile inutile!Prietenul simpl iti intra in casa ca musafir,prietenul adevarat,vine inaintea musafirilor sa te ajute .,si pleaca ultimul ptr. ca te ajuta sa srtangi totul!A fost o prietena simpla si de scurta durata!Succes in gasirea ADEVARATELOR PRIETENE!!




draga mea ,varianta ta nu este valabila in cazul acesta.de aceea a si fost deschis acest topic,se subintelege ,nu???
vuvuzela
Postat pe 17 Martie 2011 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prin casatorie ti se mareste cercul de prieteni nedoriti si rude barfitoare 67 De la: dede 11 August 2010 19:02
te plictisesti si nu ai activitate??acum ai ocazia 26 De la: chery 14 Aprilie 2010 21:51
login 5 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 16:12
cuvinte 8 De la: alushy 27 Decembrie 2009 22:59
Cum ne invingem fricile? 16 De la: garbo_1681 23 Mai 2012 13:18
Setari Cookie-uri