Dragoste online: exista sau nu?

cu sau fara web....incercarea moarte n-are
Axl_22
Postat pe 20 Aprilie 2011 20:45
namyi, sa fii fericita...dar mie imi e asa de greu sa cred chestii de genul...

am incercat si eu sa raspund de vreo 2-3 ori la cereri cu web, dar toti(niciunul din Romania) erau niste perversi...recunosc ca pe mine ma interesa doar conversatia in limba respectiva, exercitii de vocabular, etc.
sora_ilsi
Postat pe 20 Aprilie 2011 20:50
i
si_totusi
Postat pe 20 Aprilie 2011 20:53
da' crezi ca eu credeam?pan' m-a lecuit nenea meu...
a fost dragut cum s-a intamplat,si probabil nu l-as fi crezut daca nu dadea fuguta in romania din 2 in 2 luni
namyi
Postat pe 20 Aprilie 2011 20:56
am cunoscut femei care si-au intalnit sotii pe mess, dar nu stiu daca au si tinut acele casnicii...
sora_ilsi
Postat pe 20 Aprilie 2011 20:59
tatoooo, unde esti, bre?
Thor_again
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:01
De la: Thor_again, la data 2011-04-20 21:01:44tatoooo, unde esti, bre?

bre ,tu fugi la colt la sex in 3...esti pedepsit...
ilsi...de acord cu tine...avem 8 ani de la ''cunostinta'' si bogdaproste...merge merge...ca unsa!!!
namyi
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:03
sora, nu mai fa pe nisnaiul. pe mess nu intalnesti sotii. ii intalnesti pe situri de socializare. acolo se face cunostinta. pe mess e doar urmatoareul pas. apoi, urmeaza intalnirea face to face. aici, ca la orice intalnire poate fi - cum zicea si thoru- agonie sau extaz.

pe net sau oriunde altundeva, oamenii pot face cunostinta. si apoi, hai sa spun ca-mi sta pe limba de vreo 10 minute. chiar numai pentru conversatii deschideai cam-webul? sau voiai sa vezi omul? nu vad nimic rau in asta. ce tot o dai dupa piersic?
si_totusi
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:06

namyi
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:08

pe scurt: 1) doar ce imi cumparsem webcam-ul si invatam sa-l utilizez
2) credeam ca e normal ca daca unul foloseste cam-ul sa-l folosesca si celalalt, sa se vada, logic! dar nu ca unii il folosesc din cu totul alte ratiuni...
3) si da, foloseam foarte rar cam-ul care are si microfon incorporat ca sa vorbesc cu prietenii mei din strainatate(de-aia l-am si cumparat), pentru conversatie
Imi pare rau ca te dezamagesc...
sora_ilsi
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:17
asa, da. nu m-ai dezamagit. e normal sa vezi omul cand discuti cu el

si acum, nu te supara dar nu dai adresa de maill la toti nenorocitii. intai converseaza putin cu ei, vezi cam in ce ape se scalda, fa-ti o parere despre om si apoi treceti la faza cu webul.
si_totusi
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:32
crede-ma ca stiu si eu asta si asa am si facut...dar sa-ti dau un exemplu: am cunoscut un pictor, de varsta mea, terminase liceul de arta ca si mine...i-am facut impreuna cu o prietena o prezentare a lui, ca artist si a lucrarilor lui, foarte bune de altfel, pe un site de arta al ei, din Franta... am vorbit mai multe luni pana ne-am vazut ...si dupa ce ne-am vazut nu imediat si-a dat arama pe fata...era pervers omul...
prietenei mele nu i-a venit sa creada: un artist foarte bun...un pervers...
uite ca pe-asta a omis-o Anakin de pe lista cand preamarea barbatul:perversitatea...
sora_ilsi
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:43
De la: namyi, la data 2011-04-16 17:05:23
De la: dor72, la data 2011-04-16 16:47:15de cat timp...de 1 luna?


salutare dor!
hai ca sa razi ''oleaca''...eu sunt inculpata de asemenea...si suntem de 8 ani together

si cu ce chinuri...si ce stres...oral pleasure...ntz...ntz...
te pup, frumoaso... ce mai faci
am fost tot timpul plecata ( dusa... )
acu mi-era dor sa va citesc un pic...
sal lume!
dor72
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:37
De la: sora_ilsi, la data 2011-04-20 21:43:40si dupa ce ne-am vazut nu imediat si-a dat arama pe fata...era pervers omul...
prietenei mele nu i-a venit sa creada: un artist foarte bun...un pervers...
uite ca pe-asta a omis-o Anakin de pe lista cand preamarea barbatul:perversitatea...


surioara, ce ghinion!
eu nu cred in dragostile astea de pe net...in veci...
poate exista un moment, in viata ta, in care te simti vulnerabil (chiar pierdut) si ai nevoie de comunicare...
dar de la asta, pana la a construi si consolida o relatie...ehe...cale lunga...pe luna...
ilsi, persoanele foarte timide ... complexate...cu atare handicap ( nu neaparat fizic) isi inving unele temeri pe net...frustratii astia se recunosc la primele replici ( eu asa zic)
mai sunt apoi persoanele placute, agreabile, care te relaxeaza, te inspira si te fac sa razi....etc...cam asa ca voi...cei de pe garbo...
P.S. Mai ales lupty, vuvu, alea, alea ( stiti voi...glumesc p-aci)
dor72
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:46
nu era dragoste pe net, iubita...pur si simplu socializaseram in seara de Anul Nou cand eram amandoi singuri...de fapt eu am intrat intr-o polemica cu el...apoi am inceput sa convesam de doua-trei ori pe saptamana...pana intr-o zi cand l-au apucat alea...si io nu stiam ce are si ce vrea...
sora_ilsi
Postat pe 20 Aprilie 2011 23:02
ilsi, poate nu am fost eu suficient de explicita...
nu m-am referit strict la tine...
si cred ca am expus tocmai acest aspect, despre care vorbesti...
pe scurt, eram de acord cu tine...
dor72
Postat pe 20 Aprilie 2011 23:05
dor iubita...tare iti mai simtim lipsa
dar las ca te intorci tu si o sa ne tii companioane...
suntem ok...cu munci prin case...
da mai...ca sa vezi ce ti-e si cu placerea orala...bine ca nu-i altfel....
iar cu momentul de vulnerabilitate ai dreptate...numai ca s-a ajuns asa departe si-i asa frumos...
namyi
Postat pe 20 Aprilie 2011 23:24
De la: Kardula, la data 2011-04-09 11:10:24Intr-o lume in care jumatate din timpul nostru ni-l petrecem in fata calculatorului, devin si sentimentele "virtuale"?
Credeti ca este posibil sa te indragostesti online? Iar in caz ca da, te indragostesti de adevarata persoana din spatele ecranului sau de persoana care crezi tu ca se afla acolo?
Poate exista dragoste online?
Oriunde se gasesc doua persoane exista posibilitatea nasterii unui sentiment de iubire,de prietenie,de respect,precum si posibilitatea ca acest sentiment sa se transforme intr-un sentiment de ura,de incompatibilitate si respingere,de dispret.,Bu locatia unde se intampla evenimentul are importanta,ci calitatea persoanelor si capacitatea lor de A TRAI evenimentul.Si-n aparenta lume reala,tot de persoana pe care O SIMTI tu,conform crezului tau,te indragostesti,nu de cea reala,in functie de cat de bine te cunosti pe tine insati si cat ti S-A DEZVALUIT cealalta persoana.Surprizele,placute sau neplacute,sunt posibile intotdeauna.Important e sa te cunosti foarte bine pe tine insati(insuti) si ,mai ales,sa stii ce vrei de la viata si de la celalalt.
garbo100083
Postat pe 22 Aprilie 2011 02:11
nu exista onlina,live ,daca te iubeste cineva iti transmite energie pozitiva ,sa poti trai mai mult,cei care nu sunt iubiti,ma refer si la copii frati orice fel de iubire,dar sa fie din suflet,numai au viata la propiu si chiar si la figurat
garbo107589
Postat pe 22 Aprilie 2011 07:06
garbo! trimiteti toate energiile superpozitive la mine....
vreau sa traiesc...muuuuuuuuuuuuult...si si bine ( daca se poate, trimiteti si ceva bani)
589, cine este onlina, ca io n-am mai vazut-o p-aci....e vreo prietena de-a ta?
dor72
Postat pe 22 Aprilie 2011 09:05
De la: garbo100083, la data 2011-04-22 02:11:27
De la: Kardula, la data 2011-04-09 11:10:24Intr-o lume in care jumatate din timpul nostru ni-l petrecem in fata calculatorului, devin si sentimentele "virtuale"?
Credeti ca este posibil sa te indragostesti online? Iar in caz ca da, te indragostesti de adevarata persoana din spatele ecranului sau de persoana care crezi tu ca se afla acolo?
Poate exista dragoste online?
Oriunde se gasesc doua persoane exista posibilitatea nasterii unui sentiment de iubire,de prietenie,de respect,precum si posibilitatea ca acest sentiment sa se transforme intr-un sentiment de ura,de incompatibilitate si respingere,de dispret.,Bu locatia unde se intampla evenimentul are importanta,ci calitatea persoanelor si capacitatea lor de A TRAI evenimentul.Si-n aparenta lume reala,tot de persoana pe care O SIMTI tu,conform crezului tau,te indragostesti,nu de cea reala,in functie de cat de bine te cunosti pe tine insati si cat ti S-A DEZVALUIT cealalta persoana.Surprizele,placute sau neplacute,sunt posibile intotdeauna.Important e sa te cunosti foarte bine pe tine insati(insuti) si ,mai ales,sa stii ce vrei de la viata si de la celalalt.

Axl_22
Postat pe 22 Aprilie 2011 14:09
De la: garbo107589, la data 2011-04-22 07:06:11nu exista onlina,live ,daca te iubeste cineva iti transmite energie pozitiva ,sa poti trai mai mult,cei care nu sunt iubiti,ma refer si la copii frati orice fel de iubire,dar sa fie din suflet,numai au viata la propiu si chiar si la figurat


voi intelegeti ceva, din ce zice asta?


cred ca o sa deschid un topic cu lista "glumetilor"poate, asa, o sa fie si ei mai atenti cand vor sa spuna ceva, o sa-si formuleze gandurile cat de cat inteligibil si nu vor mai aparea aici, ca rachetele ,sa scrie tot felul de ineptii
si_totusi
Postat pe 22 Aprilie 2011 17:52
bea mai multa apa si mai putina cofeina,ajuta persoanelor stresate.
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Aprilie 2011 18:17
irina2, te plictisesti si vrei converasatii? iaca eu nu vreau. de fapt, nu-mi place sa discut cu astia care au cap pe post de umbrela. inteles? canta la alta masa, unde-s cei asemeni tie.sigur iti vor aprecia intelegenta si eruditia.
si_totusi
Postat pe 22 Aprilie 2011 19:02
bucura-te ca datorita lui Iisus ni se iarta tuturor pacatele.Dumnezeu sa ne binecuvanteze pe toti .....trebuie sa ne bucuram insa cu bucurie duhovniceasca.la Hristos se ajunge decat in stare de jertfa.ne-am pregatit cu adevarat de Pasti?credeti ca inainte sa va infruptati din singele , trupul domnului si restul bucatelor,v-ati curatit duhovniceste?
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Aprilie 2011 22:31
Din cunostintele mele, crede-ma ca orice informatie, poate fi verificata. Dragostea este ciudata in multe sensuri, oamenii sunt mult mai complicati. As vrea sa argumentez faptul ca nu exista crima perfecta, oricat s-ar stradui criminalul sa isi ascunda fapta, mai devreme sau mai tarziu adevarul v-a iesi la iveala. Nu e nevoie de o intreaga poveste pentru al descoperi, este nevoie doar de un indiciu, indiferent cat de mic si neansemnat n-i se v-a parea. Asa e si cu persoana de dincolo de ecranul calculatorului, nu stii daca te mintesau nu, dar in schimb daca ai o minte agera si stii sa punctezi anumite fraze la timpul lor, vei fi surprins/a de cat de multe poti afla.
garbo0412
Postat pe 24 Aprilie 2011 12:47
depinde de perceptia fiecaruia de a intelege dragostea ...!! poate aparea o atractie fatala mai mult fizica ...cazuri cind se plac reciproc dar aici intervine perceptia fiecaruia de a privi poza ...un fel de iluzie fantastica ...iti trec tot felul de idei prin minte si iti faci o idee ca si cum el ...ea ...se afla linga tine , o adori numai vb la nesfirsit ...pt ca te obisnuiesti cu ea ...face parte din tine ...!!! deci obisnuinta este a doua natura ....umana ...!!! deci: se poate si on line intr-o anumita masura dar ...sa nu creeze dependenta ...apoi in real nu se mai potriveste , pierzi teren in relatie ...!!!
garbo178917
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:27
Dragoste virtuala? Cam 90% te indragostesti de propriul vis si nu de persoana reala. Virtualul e buna doar pentru primii pasi. In rest... nu poti sa-ti traiesti viata si nici iubirea in virtual.
Juna
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:37
am auzit candva ca si extraterestrii se indragostesc.de ce nu si userii din spatele avatarelor??!!
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:40
da e posibil.ceea ce nu as fi crezut niciodata.e celmai frumos lucru sa te indragostesti ,dar conteaza mult si cine e persoana...?eu asa l amcunoscut pe iubitu meu si am trecut peste f multe obstacole.si rautati .stim ca vom avea multe de infruntat pt ca sunt multe de spus dar dragostea ne v a tine mere aproape si eu voi lupta mereu pt dragostea asta .asa ca credeti si in dragostea online dar ...atentie de cine v a indragostiti...
garbo196453
Postat pe 25 Aprilie 2011 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UNDE AS VREA SA MERG DUPA MOARTE!??/ 270 De la: persidadamian 20 Februarie 2010 00:35
fetelor spuneti-va parerea va rog:* 3 De la: tutankhamon 13 Iulie 2009 01:07
Ce inseamna fapta buna? 81 De la: Jojolin 23 August 2010 01:04
cei 40 de mucenici 0 De la: 9 Martie 2010 15:07
VA ROG AJUTATIMA 218 De la: Roxi234 9 Octombrie 2009 21:30
Setari Cookie-uri