de ce femeile incurajeaza barbatii ca sa faca lucruri rele cum ar fii ca ei au voie sa incerce sa i-o traga la femeie,,si sa o prosteasca sa fie servitoare...si cum femeia este naiva cade foarte usor in plasa si este victima barbatilor rai

de ce oare?
ingerasulluptator
Postat pe 22 Iunie 2012 21:52
e simplu, ai grija ca tu sa nu incurajezi ,,barbatii rai,,, ce atata?
MARILENA_25
Postat pe 27 Iunie 2012 10:09
.A fii credincios....Inseamna sa ai incredere in Dumnezeu si sa te lasi in voia lui....Sa iti smeresti mintea ca sa poti lasa lumina calazitoare a duhului sfant sa te ghideze,,,,sa te ajute sa gandesti pozitiv.............Pt ca Dumnezeu vrea sa spuna...Daca ma iubesti i-ai crucea si urmeaza-ma.....Sa te lepezi de oameni....Dumnezeu nu vrea ca oamenii sa traiasca singuri....sa te lepezi de oameni...Dumnezeu vrea sa spuna ca daca il iubesti pe Dumnezeu,trebuie sa te lepezi de cuvintele rele si invataturile rele ale oamenilor ,pt ca putini oameni te vor invata ceva de bine..De asta spune Dumnezeu asta,pt ca ne iubeste si nu vrea ca omul crestin sa ii lase pe oamenii pacatosi sa ii incurce mintea cu invataurile lor dracesti,si sa te predai voii lui Dumnezeu si te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa discernezi ce este bine si ce este rau



INGERASH LUPTATOR, mai ai de luptat pana sa-ti respecti propriile cuvinte...reciteste-te!
Luna_in_capricorn
Postat pe 27 Iunie 2012 10:27
Ladies, FEMEIA ESTE NAIVA??? wow, ingerasule din ce secol esti si cum de te-ai ratacit in secolul vitezei?!
adeline
Postat pe 27 Iunie 2012 10:51
Draga Irina,

Daca ai citi cu atentie ce se scrie aici pe forum ai intelege ca femeile care scriu NU sunt servitoare si ca barbatii de pe Garbo NU sunt barbatii aceia rai cu care tu te tot lupti.
Lupta e buna dar ai gresit campul de razboi. Presupun ca vrei sa fii eficienta in cuvintele tale crestinesti, ca vrei sa ajuti oamenii, DECI: mai intai citeste cu atentie, apoi gandeste si abia la urma SCRIE!
Viata e cu mult mai complexa decat o vezi tu-poate ca asa vrei s-o vezi, nu stiu-este nevoie de delicatete, de inteligenta, de rabdare, de intelepciune, de blandete ca sa gasesti rostul intamplarilor. Nu ajunge sa dai cu barda, barbatii sunt asa iar femeile asa. Incearca -pentru binele tau in primul rand -sa-ti deschizi mintea si sa-ti amplifici credinta. Tu crezi in Dumnezeu dar ii blamezi neincetat pe oameni-care sunt facuti tocmai dupa chipul LUI. Zici ca esti cinstita, nu esti!
A fi cinstit inseamna a INTELEGE, a RESPECTA orice fiinta umana. Esti pe Garbo, respecta oamenii care citesc si scriu pe Garbo pentru ca ei o fac cu mintea lor, cu sufletul, cu timpul lor, cu viata lor care e parte din VIATA asta mare...Reflecteaza si nu mai pierde timp pretios , schimba tactica de lupta...dar , mai ales, lupta cu tine insati! Nu impotriva ta ci cu tine.
Luna_in_capricorn
Postat pe 27 Iunie 2012 11:08
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-22 21:52:20de ce oare?


Au și ele dorințe nemplinite....
http://www.youtube.com/watch?v=0dE13StHGn8&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 27 Iunie 2012 17:57
femeile au creierii spalati de barbati de aceea nici nu tin cu femeile...Ele vor ca Dumnezeu sa le ajute ca barbatii sa le respecte,,,numai ca ele nu fac nimic decat rautati impotriva altor femei de proaste ce sunt...de aceea si barbatii isi bat joc de ele...pt ca femeile sunt rele intre ele in loc sa tina unele cu altele,,dar le-au spalat barbatiii creierii ca sa le faca ca se se urasca intre ele....
Dumnezeu nu baga in traista.....niciodata Dumnezeu nu o sa ajute femeia,,daca femeia nu se ajuta pe ea insasi cu puterea si intelepciunea de la Dumnezeu...Dumnezeu nu baga nimic in traista ,,,degeaba spera altii ca se va schimba,,,dar ei nu fac nimica...
Daca nu faci nimic,nu se va schimba nimic,,pt ca Dumnezeu nu ajuta femeia,,,pt ca sunt lenese si nu se ajuta ele intre ele ca sa isi impuna punctul de vedere..Le place sa fie servitoare si sa fie umilite si barbatii sa fe seful lor,,chiar daca ele muncesc mult mai mult si sunt neplatite,,pt ca unele femei ii intretin ele pe barbati
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 21:26
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-06-27 11:08:00Draga Irina,

Daca ai citi cu atentie ce se scrie aici pe forum ai intelege ca femeile care scriu NU sunt servitoare si ca barbatii de pe Garbo NU sunt barbatii aceia rai cu care tu te tot lupti.
Lupta e buna dar ai gresit campul de razboi. Presupun ca vrei sa fii eficienta in cuvintele tale crestinesti, ca vrei sa ajuti oamenii, DECI: mai intai citeste cu atentie, apoi gandeste si abia la urma SCRIE!
Viata e cu mult mai complexa decat o vezi tu-poate ca asa vrei s-o vezi, nu stiu-este nevoie de delicatete, de inteligenta, de rabdare, de intelepciune, de blandete ca sa gasesti rostul intamplarilor. Nu ajunge sa dai cu barda, barbatii sunt asa iar femeile asa. Incearca -pentru binele tau in primul rand -sa-ti deschizi mintea si sa-ti amplifici credinta. Tu crezi in Dumnezeu dar ii blamezi neincetat pe oameni-care sunt facuti tocmai dupa chipul LUI. Zici ca esti cinstita, nu esti!
A fi cinstit inseamna a INTELEGE, a RESPECTA orice fiinta umana. Esti pe Garbo, respecta oamenii care citesc si scriu pe Garbo pentru ca ei o fac cu mintea lor, cu sufletul, cu timpul lor, cu viata lor care e parte din VIATA asta mare...Reflecteaza si nu mai pierde timp pretios , schimba tactica de lupta...dar , mai ales, lupta cu tine insati! Nu impotriva ta ci cu tine.
pai eu respect p-e acel om care ma respecta si el pe mine...Pt ca respectul ti-l castigi prin a-ti impune punctul de vedere nu de a-i lasa pe altii sa te umileasca si sa nu fie cinstiti cu tine....
Respectul are o limita.....
a fii crestin inseamna sa nu faci rau,,dar nu inseamna sa ii lasi pe altii sa rada de tine pt ca vrei sa fii mai bun ca ei..Fiecare are dreptul de a fii asa cum vrea fiecare...
nu inseamna ca cei care aleg sa fie rai,,,trebuie sa ii umileasca si sa fie rautaciosi cu cei care vor sa fie buni..A fii bun nu inseamna a fii prost...A fii om bun inseamna a fii om corect....A nu iti bate joc de altii si de nu ai lasa pe altii sa isi bata joc din tine.....Daca altor femei le place sa fie umilte de barbatii,asa vor fii toata viata pt ca Dumnezeu nu va schimba nimic in viata lor daca ele nu se vor schimba pe ele,,sa se autoeduce si sa aiba respect pt ele si sa nu ii lase pe barbati ca sa le comande viata...
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 21:32
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-27 21:36:25Femeile sunt si ele atat de proaste......Pt ca femeile sunt proaste rau....Si eu care sunt o fata desteapta sunt comparata cu gainile astea de 2 bani...


de ce am senzatia ca te contrazici?
sau tu nu esti femeie? gata cu operatia aia de-a redeveni virgina?
deci, ai sters cu buretele, si ata chirurgicala, munca unui om? urat din partea ta. dar parca era o poveste, cu o usa, niste cuie, niste boacane si niste gauri! o mai stii? sau ai stiut-o vreodata?
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 22:00
De la: heartbit, la data 2012-06-27 22:00:06
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-27 21:36:25Femeile sunt si ele atat de proaste......Pt ca femeile sunt proaste rau....Si eu care sunt o fata desteapta sunt comparata cu gainile astea de 2 bani...


de ce am senzatia ca te contrazici?
sau tu nu esti femeie? gata cu operatia aia de-a redeveni virgina?
deci, ai sters cu buretele, si ata chirurgicala, munca unui om? urat din partea ta. dar parca era o poveste, cu o usa, niste cuie, niste boacane si niste gauri! o mai stii? sau ai stiut-o vreodata?

eu nu vorbesc de faptul de a face sex...Ci de faptul de a nu te lasa umilita de un barbat,,,sa iti conduca mintea...Daca altor femei le place sa faca sex,problema lor...
Eu am fost educata sa am un barbat in viata mea,,,,,si pt ca nu mi-a reusit pt ca eram prea naiva mama mea nu m-a invatat nimica,,,,,a trebuit sa invat singura totul....Asa ca o s-ao iau de la capat si nu ma mai incurc cu toti prostii......ori imi iau un barbat care gandeste exact ca mine,,,,bun si la teorie si la practica ori nu mai vreau nici unul...pt ca eu nu vreau sa fac sex cu 100 de barbati in viata mea si 100 de avorturi....
Mi-am jurat ca daca va ma exista vreun barbat in viata mea,,va fii ultimul,,si pt asta o sa fiu foarte precauta.....si nu ma iau dupa capul nimanui.....
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 22:11
nu inseamna ca daca am facut sex am fost proasta...Am facut pt ca am vrut sa am o relatie sa ma casatoresc...am vazut oamenii prin ochii mei ca sunt buni si corecti si sinceri asa ca mine sio curati la suflet....Nu inseamna ca am fost proasta..
Eu niciodata nu m-am lasat manipulata de capul nici unui barbat si am facut doar ce am vrut eu....daca primul ex mi-a zis sa devin rea,,eu am fost rea cu el dar nu cu altii..
asa ca nu ma pot numi proasta...Apoi sex face toata lumea....eu nu am facut pt ca am vrut aventura,ci pt ca am vrut sa ma casatoresc dar apoi am inteles ca nu se merita...si l-am lasat,,,
acum ca sunt mai desteapta am redevenit la gandirea anteriora si vreau sa am doar un barbat in viata mea....si doar unul care ma merita cu adevarat,nu ma mai incurc cu toti imbecilii si nu vreau sa educ pe nimeni,fiecare are creier sa se autoeduce singur..
Asa ca mi-am jurat ca daca va mai exista vreun barbat in viata mea va fii ultimul...Da stiu am un trecut,,dar nu conteaza,,toata lumea greseste si invata din greseli,,unii nu invata niciodata...si nimeni nu are dreptul sa imi reproseze ceva din trecutul meu,,,pt ca a gresi este uman a persevera este diabolic si nimeni nu are dreptul sa te judede pt greselile din trecut....
daca ma judeca ii arung boarfele pe geam,,pt ca nu mai sunt toleranta si mi-am jurat ca nu voi permite nici unui barbat sa imi zica ceva care ma raneste...
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 22:18
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-27 22:11:36
De la: heartbit, la data 2012-06-27 22:00:06
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-27 21:36:25Femeile sunt si ele atat de proaste......Pt ca femeile sunt proaste rau....Si eu care sunt o fata desteapta sunt comparata cu gainile astea de 2 bani...


de ce am senzatia ca te contrazici?
sau tu nu esti femeie? gata cu operatia aia de-a redeveni virgina?
deci, ai sters cu buretele, si ata chirurgicala, munca unui om? urat din partea ta. dar parca era o poveste, cu o usa, niste cuie, niste boacane si niste gauri! o mai stii? sau ai stiut-o vreodata?

eu nu vorbesc de faptul de a face sex...Ci de faptul de a nu te lasa umilita de un barbat,,,sa iti conduca mintea...Daca altor femei le place sa faca sex,problema lor...
Eu am fost educata sa am un barbat in viata mea,,,,,si pt ca nu mi-a reusit pt ca eram prea naiva mama mea nu m-a invatat nimica,,,,,a trebuit sa invat singura totul....Asa ca o s-ao iau de la capat si nu ma mai incurc cu toti prostii......ori imi iau un barbat care gandeste exact ca mine,,,,bun si la teorie si la practica ori nu mai vreau nici unul...pt ca eu nu vreau sa fac sex cu 100 de barbati in viata mea si 100 de avorturi....
Mi-am jurat ca daca va ma exista vreun barbat in viata mea,,va fii ultimul,,si pt asta o sa fiu foarte precauta.....si nu ma iau dupa capul nimanui.....
Da si alte femei au fost educate sa aiba doar un singur barbat si totusi,le place sa schimbe partenerii..
mie niciodata nu mi-a placut sa imi schimb partenerii am facuto doar de nevoie pt ca se putea trai cu ei.doar nu era sa ma las sa ma faca proasta ca ei sa imi spele creierii..asa ca i-am lasat
si a face sex nu mi se pare ca esti prost....A fii prost inseamna sa te lasi manipulat de altii..
Atunci cand esti de acord sa faci sex inseamna ca accepti persoana in viata ta ca vrei sa te casatoresti...Da nu toti gandesc asa,,,ei o vad o distractie,,eu niciodata nu am vazuto asa...Asa ca nu ma consider deloc proasta pt ca am facut sex....
Nu avem principiii ca dupa casatorie si ma bucur,,,,ca ma casatoream cu vreum imbecil si mai eram si divortata,,,,si greu scapi de ei...Mai bine asa...
acum am invatat multe,am alte principiii despre viata...Si cu care ma ghidez in viata..
Dar pt ca am gresit in viata,nu ma consider proasta ci doar naiva pt ca am crezut ca oamenii sunt buni.....Dar inteles ca sunt foarte rai oamenii si asa ca mi-am format un caracter,,principii si nu ma iau dupa capul nimanui,,,si nici nu mai vreau sa vad oamenii prin ochii mei
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 22:27
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-27 22:18:56nu inseamna ca daca am facut sex am fost proasta.....


eu tot am dubii!
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 22:29
Da si alte femei au fost educate sa aiba doar un singur barbat si totusi,le place sa schimbe partenerii..
mie niciodata nu mi-a placut sa imi schimb partenerii am facuto doar de nevoie pt ca nu se putea trai cu ei.doar nu era sa ma las sa ma faca proasta ca ei sa imi spele creierii..asa ca i-am lasat
si a face sex nu mi se pare ca esti prost....A fii prost inseamna sa te lasi manipulat de altii..
Atunci cand esti de acord sa faci sex inseamna ca accepti persoana in viata ta ca vrei sa te casatoresti...Da nu toti gandesc asa,,,ei o vad o distractie,,eu niciodata nu am vazuto asa...Asa ca nu ma consider deloc proasta pt ca am facut sex....
Nu avem principiii ca dupa casatorie si ma bucur,,,,ca ma casatoream cu vreum imbecil si mai eram si divortata,,,,si greu scapi de ei...Mai bine asa...
acum am invatat multe,am alte principiii despre viata...Si cu care ma ghidez in viata..
Dar pt ca am gresit in viata,nu ma consider proasta ci doar naiva pt ca am crezut ca oamenii sunt buni.....Dar inteles ca sunt foarte rai oamenii si asa ca mi-am format un caracter,,principii si nu ma iau dupa capul nimanui,,,si nici nu mai vreau sa vad oamenii prin ochii mei
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 22:31
De la: heartbit, la data 2012-06-27 22:29:59
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-27 22:18:56nu inseamna ca daca am facut sex am fost proasta.....


eu tot am dubii!
Pai oamenii din greseli invata....Daca mamele nu le invata nimica..
inseamna ca si barbatii fac sex pt ca sunt prosti..
sau ei sunt doar vanatori
barbatii au dreptul sa faca sex,,,dar femeile nu
asta a fost pe timpuri,,cand femeia trebuia sa fie virgina pana la casatorie,,,,si barbatii mergeau la bordel...pt ca erau prosti
este gandire veche....ca femeia sa fie virgina...pt un barbat apoi barbatul o inseala....si nu o apreciaza.
si femeia trebuie sa aiba si alte experiente cu alti barbati sa vada cat sunt de rai barbatii ca sa nu mai fie asa bune cu sotii lor si sa ii lase sa le conduca mintea in favoarea lor
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 22:35
mie nu imi pare deloc rau pt experientele mele si sincer nici un barbat nu merita sa te pastrezi virgina pt el....Ce barbatii se pastreaza virgini pt femei...A face sex este ceva omenesc
da imi pare rau ca nu am intalnit un barbat bun care ma merita pt ca toti sunt rai de unde sa intalnesc eu barbat bun,,zic multumesc ca nu m-am incurcat cu vreun roman ca sa ma trimeata la munca sa ii trimit lui bani si sa mai fiu si virgina...
Pt ca am fost virgina ma insela,,,si ma facea servitoare si deveneam sclava ca alte femei.
Cunosc alte femei batrane care au fost virgine si barbatii le-au inselat...
Mie nu imi pare rau pt ca eu nu vroiam sa ma pastrez vrgina pt barbat ci pt mine si sa intanesc un barbat bun ca mine,,dar de unde daca toti sunt rai si egoisti si eram naiva ca sa stiu sa educ,apoi ce sunt eu educatoare,,,sa se autoeduce fiecare
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 22:40


@ Cunosc alte femei batrane care au fost virgine si barbatii le-au inselat...

le-au inselat...asteptarile, poate
ei, irino irino, cum nu te poti tu abtine....
dor72_
Postat pe 27 Iunie 2012 22:45
Cunosc alte femei care au fost virgine cand sau casatorit si au fost naive si au stau cu ele chiar daca le-au inselat si el mergeam in vacante,ea cu copiii mancare...Pt ce sa fii virgina..Ce barbatii se pastreaza virgini pt femei..
daca eram virgina pana acum si eu vroiam tot un barbat virgin ca doar nu ma pastram pt unul nevirgin...Si nu gaseam pt ca la varsta asta nu exista nici unul...
doar vreo unul cu vreun handicap
eu sunt multumita ca nici un barbat nu m-a facut sa devin la fel ca ei in gandire...
In rest iimi pare rau ca m-am pastrat virgina pt un barbat care nu a meritat,si ma aprecia doar cu teoria ca toti barbatii.,,oricum cine merita..nici unul...nu ma mai incurc eu cu imbecili...nu pt sex ci pt ca nu ii mai suport in prezenta mea pe cei rai...si toti sunt rai...
si vreau sa ma pastrez curata pt ca vreau sa am o gandire curata..
dar nu ma pastrez curata pt barbati,,,asta nici intr-un caz



daca Dumnezeu imi da un barbat care ma inseala..ii fac si eu tot la fel....ce eu ma pastrez cinstita pt barbati....
ma pocaiesc iarasi la batranete si o sa le fac la barbati exact cum imi fac ei mie dar niciodata nu voi deveni ca ei..Voi fii doar rea cu barbatii dar nu si cu ceilalti oameni..
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 22:48
mamaie, unde sunt banii, bijuteriile?
ia-le maica, ia-le pe toate!
multumesc mamaie, o zi buna!
auzi maica, da' cu violu' cum ramane?
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 22:50

bine zici tu, irino...stiam si io ca barbatii nu sunt oameni...
da' ce ne facem cu atatia porci?
am totusi o mica dilema: care-s oamenii, in cazul asta?
dor72_
Postat pe 27 Iunie 2012 22:51
ma enervat asta ca mi-a zis ca femeile fax sex pt ca sunt proaste
dar si barbatii care fac sex sunt prosti sau ei sunt barosani
ei sunt vanatorii si noi victima
sa fiu virgina ca sa se simta el bine,,,dar noi femeile sa ne simtim doar niste servitoare
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 22:56
ma bucur sa nu mai sunt virgina pt barbati
dar vreau sa ma pastrez curata pt mine,,,,ca daca Dumnezeu imi da un barbat o sa ii fac tot la fel cum imi face el..
Asa ca are Dumnezeu grija sa ma tina departe de barbatii rai....Pt ca mai mult imi place sa le distrug caracterele decat sa i le construiesc...
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 22:59

acuma si tu irino...doar e ca-n bancu ala cu tiganu...
unu' fura..si pe altul il...executa
si tu te iei dupa toti amaratii? tu te tii proasta?...hai, lasa-ma....
dor72_
Postat pe 27 Iunie 2012 23:00
De la: dor72_, la data 2012-06-27 22:45:23

@ Cunosc alte femei batrane care au fost virgine si barbatii le-au inselat...

le-au inselat...asteptarile, poate
ei, irino irino, cum nu te poti tu abtine....
le-au inselat si cu alte femei..Spune si tu un barbat care a fost fidel nevestii pt ca ea a fost virgina


si ei barbatii nu se pastreaza virgini pt femei,,dar cand ii auzi ca femeile care fac sex sunt proaste...sexul este ceva normal important sa nu fii om rau asa cum sunt barbatii
ei pretind dar nu ofera nimic
vor femei virgine ca sa simta ei bine,,,dar cum se simt femeile doar lor sa le pese..
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 23:03

@Spune si tu un barbat care a fost fidel nevestii pt ca ea a fost virgina

al meu....
dor72_
Postat pe 27 Iunie 2012 23:05
De la: dor72_, la data 2012-06-27 23:05:24
@Spune si tu un barbat care a fost fidel nevestii pt ca ea a fost virgina

al meu....
da hotul neprins este negustor cinstit
care barbat nu face sex daca ii pica ceva..ca doar nevasta nu alta..
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 23:09
toti inseala pt ca au mentalitatea ca ei sunt cocosi ci cocosii trebuie sa aiba mai multe gaini....
eu nu cred barbatii..ca nevasta nu ii prinde,,
poate pocaitii dar si aia..
putini barbati au principiii.ca daca le pica o bucatica buna nu sunt ei prosti sa refuze ca ei sunt barbati,,,,si femeile trebuie sa se pastreze virgine pana la casatorie dar barbatul sa aiba multe gaini ca sa se plictiseasca
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 23:13
Barbatii sunt gainofili ??? ....Sarmanii cocosi....ce inselati tre sa se simta...
Rotty
Postat pe 27 Iunie 2012 23:20
De la: Rotty, la data 2012-06-27 23:20:42 Barbatii sunt gainofili ??? ....Sarmanii cocosi....ce inselati tre sa se simta...
pai asa a zis un barbat in varsta...
Ca femeile pleaca de la un barbat si dau peste altul tot la fel de rau,,pt ca putini au caracter si nu vor sa lupte pt lucruri spirituale ca sa isi formeze un caracter..
vezi cum sunt oamenii,ei lupta cu alti oameni dar doar pt lucruri materiale,,,dar si pt lucruri spirituale ca sa isi formeze un caracter...da poate ca caracterul intr-un fel nu este apreciat de oameni,,,,dar oamenii au incredere in tine dar si prin alta parte vor sa iti distruga acel caracter..ca sa iti formezi un caracter trebuie sa lupti,,,dar ei nu lupta decat pt lucruri materiale.De parca doar alea ar conta
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 23:26
pai asa a zis un barbat in varsta...
Ca femeile pleaca de la un barbat si dau peste altul tot la fel de rau,,pt ca putini au caracter si nu vor sa lupte pt lucruri spirituale ca sa isi formeze un caracter..
vezi cum sunt oamenii,ei lupta cu alti oameni dar doar pt lucruri materiale,,,dar nu si pt lucruri spirituale ca sa isi formeze un caracter...da poate ca caracterul intr-un fel nu este apreciat de oameni,,,,dar oamenii au incredere in tine dar si prin alta parte vor sa iti distruga acel caracter..ca sa iti formezi un caracter trebuie sa lupti,,,dar ei nu lupta decat pt lucruri materiale.De parca doar alea ar conta
de aceea poate gasesti barbati buni la teorie dar daca ii cunosti mai bine la practica sunt la fel...
pt ca ei nu lupta decat pt lucrurile materiale cu ceilalti oamenii si cateodata si mori pt ele
de ce sa nu mori si pt lucrurile spirituale,,ce lucrurile spirituale sunt mult mai importante ca cele materiale....pt ca din moment ce ai lucruri spirituale stii sa iti dobandesti prin munca cinstita si necestitatile materiale ca sa poti supravetui nu?
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
copii ....fara nici o vina 54 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 11:26
Cum sa resuscitez relatia? 28 De la: fleurdelis 13 Martie 2010 08:58
femeia la volan si barbatul in dreapta 209 De la: vb_violeta2YAHOO_COM 8 Ianuarie 2010 18:25
dedicatii 16 De la: hermosa20 9 Iulie 2012 01:18
voi ati crede? 48 De la: sora_ilsi 29 Septembrie 2009 00:43
Setari Cookie-uri