Greu, dar nu imposibil?...

Ba daaa, o sa divorteze...pentru ca....e posibil....shi oricum e foarte atras de tine (acum fizic, mai tarziu....cine stie...), iar nevasta-sa (trecand peste orice aspecte melodramatice) e o ramolita care trebuie sa-si invete lectiile, sa-si faca temele, sa-si vada de viata (shi cariera) ei...shi sa lase dracului (Doamne iarta-ma!) copilariile ...era un termen psihologic foarte interesant pentru ce face ea acum....sunt convinsa ca il stiti :-)
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:06
Hai noroc! Eu stau mai bine cu ficatul, sac1
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:10
De la: ellena_is, la data 2011-04-08 13:37:14Hello! Va citesc forumul de foarte mult timp..insa niciodata nu am crezut ca o sa-mi spun si eu povestea mea existentiala, insa uite ca o fac.totul a inceput acum vreo 2 ani de zile..m-am indragostit de un prieten,mai mare ca mine..el are 36 de ani-casatorit! eu 23 de ani..totul e partial ok, pana aici! Ne intelegem destul bine si ne simtim bine impreuna! Din toate povestirile lui..casatoria cu sotia sa a fost o greseala majora..a lasat-o insarcinata involuntar pe aceasta..si datorita unor complicatii,aceasta a trebuit sa avorteze si acum ea nu mai este fertila! datorita acestui impediment acestia s-au casatorit obligatoriu conform hotararilor luate de "tabara ei" (familia ei),acest lucru intamplandu-se doar dupa 1 luna de cand s-au cunoscut! pt ca el nu avea incotro sa o apuce..acest lucru la motivat, si a muncit din greu..majoritatea bunurilor fiind trecute pe numele ei, de-al de apartament, masina...bla bla.[ca zodie e taur :)]! acum a ajuns om "mare" in societate.insa s-a saturat de situatia asta! Nu stiu ce sa cred, ca mai tot timpul imi povesteste de probleme lui de acasa..certurile cu sotia, respectiv neglijarile acesteia!...el isi doreste foarte mult copii si un viitor frumos si eu imi doresc acelasi lucru, dar mi-e frica si mi-e greu sa iau o decizie!in majoritatea timpului, ma gandesc la acea femeie si la situatia destul de delicata in care ma aflu! E foarte ambigua situatia pt mine.si nu stiu incotro sa o apuc...Concluzia: Greu, dar nu imposibil?


Auzi ? Eu cred ca nevasta-sa l-ar da cu flori si cu busuioc pana la urma ...Da' ia zi: te ia el pe tine? Aaaah? Ai tu o masina si un apartament sa le treci pe numele lui ? Inteleg ca e "om mare in societate :))) Iti place asta,mh? Esti sigura ca ai 23 de ani? Eu cred ca ai vreo 17...De doi ani zici ca sunteti in relatie? Si s-a plans el ca toate-s pe numele ei...Iaaaauzi....Pai ti-a explicat ca o sa ramana langa "bunuri" ...ca el n-are. Ia zi -ne...tuuu...ai? Gura pacatosului...
BondarelBzz
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:11
Eu zic sa te gadesti la tine indiferent ce decizie iei.
In toata povestea asta el se poate reintoarce la sotia lui iar tu sa ai mult de suferit. Trebuie sa iei in calcul si faptul ca el este matur si stiu cum sa puna problema, in asa fel incat sa-l avantajeze.
Tu esti tanara si poti sa gasesti o persoana care sa te merita si nu sa te complici asa mult. El daca vroia sa divorteze o facea de multa vreme, inainte sa apari tu, nu acum cand spera sa obtina ceva mai mult de la tine.

Ai grija de deciziile tale deoarece el te pot afecta mai mult decat crezi.
nicoletaionita22
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:15
Uf, scapai shi de obsesia asta....ce ma faceam eu fara voi...:-) de-asta e bine sa-si lase omul calculatorul pe in grija altora...care shtiu mai bine ce sa faca cu el :-)
Totul e ok acolo, stai linistit...de la Paris, cu dragoste :-)
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:17
O; daaa...problema consta tocmai in faptul ca stiu asta...dar "singur m-am bagat in...problema....singur tb sa ies, nu? Sau nu? Mda, deciziiile astea :-)
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:21
De la: ufishor, la data 2011-04-09 10:53:21e greu, dar nu imposibil...;)
iote ci ciarcani ai :P


no... alea pe care le vezi sa fie singurele, mey ufi!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:24
...dar n-o sa moara el din asta...chiar dc toata lumea ii SUGEREAZA asta :-)
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:26
ei nah... cum naiba sa moara?!... doar Romeo si Julieta au murit din amor. dar asta fiindca erau doi mega-idioti...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:30
Mie nu mi-e mila de nimeni...eu stiu numai sa tai shi sa spanzur: stanga-dreapta, dreapta stanga, inainte...shi-napoi...c-asa-i hora pe la noi, mai
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:32
i-auzi braul!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:33
Dragutza (graseiat)...tu stai aici shi mai posteaza un articolas-doua (graseiat)...eu ma duc putin in alta poveste....ca am impresia ca de la graseiat ti se trage :-)
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:41
mi-e tare mila de barbatu asta care a reusit involuntar sa lase o femeie insarcinatata, ma intreb ce se intampla daca facea ceva"voluntar'?
cred ca si de tinerica asta s-a indragostit involuntar si plange pe umarul ei tot involuntar...scuze ma repet ...dar ma amuza ...auzi INVOLUNTAR
Axl_22
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:49
Draga mea, nu mai citi tot felul de comentarii si pro si contra relatiei tale.Eu nu spun ca n-or fi sincere si inspirate din viata fiecaruia dar de ce crezi ca altii ar sti m bine decat tine ce trebuie sa faci?Incearca sa-ti pui singura ordine in viata, pune-te si in situatia acelei femei(sotia lui) vezi cat adevar exista in ceea ce-ti spune el si ia o hotarare , nu-ti mai pierde vremea ca timpul trece .Ce poti face astazi nu lasa pe maine!
cami_ge
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:56
M fetelor de pe unde v gsii "prinii"? Povetile sunt trase la xerox sau a dat careva copy . zicea careva pe aici c ceva pute n Danemarca, eu cred c pute tt Danemarca inclusiv individul colecionar de testamente.
garbo107912
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:02
Tu esti capabila si sunt sigura ca stii ce iti doresti de la viata.
Atat cat el este nenorocit in familie si inca mai sta (atatea ani)i sub fusta sotiei sa nu crezi pe nimeni ca te-ar iubi cu adevarat...
Esti tanara si nu-ti pierde timpul si tineretea ta cu unul ca el si cu minciunile acestuia.
Fii hotarata si mai bine intalnestete cu un tanar liberi care in timp isi va dori mai mult decat o intalnire ...
Fericirea e in mainile tale ;)
elisavuri
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:06
Andreio...shi io zic sa lubiti pt voi...da-l incolo cu problemele lui de ramolit! sa nu uiti niciodata cat te iubeste....ametitu' lumii...ce ti-e shi cu zlabiciunile astea (carora le sta mai bine in rochie...de-aia nus'cum)...eshti geniala, ai incredere in asta...ca tu ti-ai dat seama singura cum stau lucrurile...Investeste, iubito, in dragostea voastra!...sau nu, lasa-l sa se duca la nevasta-sa, care, intre timp shi-a gasit pe altul (sau pe fostul sot (nota redactiei)...care doar pe ea o astepta, ramolitul, ca el n-avea istoria lui...ca e mai misto sa scormonesti in rahatul altora(mai ales daca stiu cum sa-l brenduiasca), ca miroase mai bine...ca scormonitorii sunt pedepsiti de Dumnezeu, ca decat sa te frigi tu...mai bine sa razi de cum s-au fript altii...ca cu filmele au prostit evreii intreaga lume, ca ce stii tu nu mai stie nimeni....ca odata ce s-a-ntamplat divortul...asa ramane, in toate cazurile, daca exista precedent....tre' sa ne tinem de el, ca sta in puterea nostra sa schimbam lumea....ca tu Andreio, esti parte al unui intreg...shi te simti fericita shi implinita doar atunci cand simti ca acest intreg nu este atacat de persoane mediocre, care nu stiu ce vor....a nu sti ce vrei e o crima....shi daca oamenii te lasa sa te gandesti...e pentru ca au de castigat. El sa ramana cu tine (pentru ca deocamdata te iubeste metafizic)...iar nevasta-sa sa se duca la fostul barbat...ca ea de bine shi de nemanipulare a plecat (e adevarat ca fostul fostei ne-a interesat foarte mult o vreme...shi fosta trebuie sa-si salveze cumva singurul copil pe care il are, dar singura modalitate este sa se intoarca dracului la fostul ei, shi sa va lase pe voi sa va traiti iubirea pura de suflete pereche...shi sa radeti de fobiile fostei...ca doar nu puteti sa-i trageti doua crosee de stanga, asa cum e ea obisnuita. cand te voi uita in ochii lui vei vedea atata suferinta shi te vei gandi...cata suferinta...shi-ti vei spune ca nici o poveste nu seamana cu alta...decat daca tii neaparat (graseiat)...sau renunta elegant, devenind o oglinda a tot ceea ce crezi tu ca stii despre el
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:07
Fata are potential...pana intalneste "iubirea vietii ei" shi atunci depinde numai de ea daca va shti sa-l valorifice...sa lasam loozerii...sa-si planga de mila, nu?
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:13
Liberi...de istorie...nu sunt decat pustanii...poate nici aia...vezi, asta e problema...istoria...pe care unii shi altii incearca sa ti-o vare pe gat cand isi dau seama ca n-au nici un viitor alaturi de tine
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:19
Multumesc sincer...daca ai fost sincer!
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:09
bre, da' ce-i aici? telefonu' fara fir?
Thor_again
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:26
arimjimjim/aranjamjam
elodia
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:33
Unele dupa barbati insurati, altele dupa unii divortati shi cu sechele....hai, lasa asta...arata-mi tu unul caruia sa nu-i fi fugit ochii daca nu la gradinita, cel putin in clasa a sasea dupa una...si eu cu ala (fara nici o zgarietura) vreau sa traiesc...am instinctul de mama foarte pronuntat
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:34
ajuthooooooooooooooooooooooooooooooooorrrrrrrrrr!

589 e barbatul lui 207?!
elodia
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:38
Ati zapacit sarmana fata....mergi fata draga ,vezi-ti de treaba bine ar fi sa stai singura o vreme si analizeaza-te... inchide ochii vezi viatza asa cum ti-o descrie el sau cum iti imaginezi tu ca va fi si daca nu iti da cu virgula asta este..asuma-ti ce va sa fie nu mai baga nasul prin alte ulcele
msilvia
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:46
eu zic sa deschida ochii, nu sa/i inchida
elodia
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:59
da, sotia a obtinut ce-a vreut (sau ce i se spunea ca trebuie sa vrea)...nu cred ca victimizeaza prea tare. Sufera, e-adevarat,(pentru ca asta trebuie sa faca, e lectia pe care trebuie s-o invetze) dar din dragoste nu se moare...
Pentru sceptici, trebuie sa conturam personajul mai...pregnant:sotia - o jumulita care nu stie ce vrea pe lumea asta...scoate untu' din baiat pana-i iesira ochii, shi cand nu mai putu se duse la alta sa-i faca pe plac nevestei, ca oricum ii facu toate mofturile, spre deliciul audientei (sau al amantei pura shi nevinovata, cu doua mastere in psihologie la activ...shi cu preocupari astrologice, para-psihologice...shi nervoase :-)). Shi morala? Ce tie nu-ti place altuia nu-i face!
Ca baiatului (barbatului?) ii plac proverbele...
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 14:05
ca ii tine deschisi sau inchisi nu mai conteaza.....
msilvia
Postat pe 9 Aprilie 2011 14:29
conteaza al dracului de tare
elodia
Postat pe 9 Aprilie 2011 14:30
hei..507 esti tare ascutit /a la limbuta....
msilvia
Postat pe 9 Aprilie 2011 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DESPRE RELATIA DE CUPLU,CAND UNUL DIN SOTI,ESTE PLECAT DIN TARA 15 De la: valentina_16 23 Septembrie 2009 19:36
Dupa atitea sarbatori a venit si rindul lui IOAN sa dea cep la butoi ! 8 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 21:46
de ce oare rotty si fluturas sunt asa rele,o fi oare pt ca sunt prietene bune si cine se aseamana se aduna 144 De la: garbo_406810 15 Decembrie 2014 20:33
E important sa stii ce te poate face fericit, 22 De la: ulygarbo 21 Mai 2017 16:27
MULTUMESC 8 De la: si_totusi 21 Noiembrie 2009 22:52
Setari Cookie-uri