Educatia copiilor

Parintii educa copii,am auzit ca sunt multe cd-uri educative,cum ar fi revistacopiilor.ro e importanta educatia copiilor
doriniky
Postat pe 28 Martie 2011 13:36
xxxxxxxxxxxxxxxx
doriniky
Postat pe 28 Martie 2011 14:38
Da parintii ar trebui sa le insuflle copiilor valorile morale...Sa ii invete pe copiii ca trebuie sa si ofere sa ajute nu doar sa astepte sa fie ajutati....Pt ca asa cum ei doresc sa fie ajutati si intelesi si altii copiii si alti oameni vor sa fie ajutati si intelesi....Ca trebuie sa fim buni unii cu altii,,,,dar sa fim si precauti ca sa nu fie folositi drept carpe de sters pe jos....Trebuie sa fii bun dar nu trebuie sa fii prost si sa nu lasi pe nimeni sa faca din tine carpa lui de sters pe jos....
ingerasulluptator
Postat pe 28 Martie 2011 15:41
irineao, de ce te contrazici, mami?
dor72
Postat pe 28 Martie 2011 16:01
Pai un parinte are datoria sa isi invete copiii lucruri constructive,sa se documenteze....Pt ca oamenii sa invete sa fie sinceri,pt ca gura nu este folosita doar pt mancat si pt ca sa faci alte prostii cu ea...Gura ne-a dato Dumnezeu,ca sa comunicam,creierul ni l-a dat Dumnezeu ca sa gandim constructiv.....De asta cred....Ca in loc ca oamenii sa mai dea vina unii pe altii.Mai bine ar incerca sa miste ceva....pt ca eu una m-am cam saturat de atata prostie si nesimtire
ingerasulluptator
Postat pe 29 Martie 2011 16:04
irinooo..tu faci prostii cu gura?
tu spui prostii,nu faci...ca nu te lasa constiinta aia pura...
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 17:19

Imi spui mie c-am turbat?????
...care faci conversatie cu Iri...
tatoo
Postat pe 29 Martie 2011 17:24
tatoo, io fac milostenie... e postul mare...
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 17:32

Io fac mai mereu!
tatoo
Postat pe 29 Martie 2011 17:43
mai mereu...prostii ...
aham...stiam io...frumosule, ma inveselesti...
as vrea sa imi reuseasca si mie asta...
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 17:50


Care??
tatoo
Postat pe 29 Martie 2011 18:30
De la: dor72, la data 2011-03-29 17:19:32irinooo..tu faci prostii cu gura?
tu spui prostii,nu faci...ca nu te lasa constiinta aia pura...



irino..,ia da-le matale peste nas acu'..
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2011 18:46
cu ce, roby?
asta cu inveseleala...nu fi mitocan...
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 18:59
De la: dor72, la data 2011-03-29 17:32:11tatoo, io fac milostenie... e postul mare...
se vede ca nu a avut timp mamuca ta timp de educatia ta...A avut treburi mai importante....Vad ca esti prieteni cu maimute pt ca te asemeni cu ele.Cine se aseamana se aduna
ingerasulluptator
Postat pe 29 Martie 2011 22:51
n-a avut...c-a murit prea devreme...Dumnezeu sa o ierte!
si cand am vorbit de milostenie, am vorbit de milostenie....informeaza-te si vezi ce inseamna, da?
iar tu baga de seama, esti in Postul mare! Posteste si te pocaieste!
Si ai bun simt si vorbeste in continuare singura....pentru ca atunci cand vrei sa faci conversatie...reusesti doar sa jignesti....unde ti-o fi credinta?! dar bunul simt?!
sper ca am fost suficient de clara...
si macar noi am evoluat la stadiul de maimutza...tu esti nevertebrata...mai ai de crescut...umpic...
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 23:25
De la: dor72, la data 2011-03-29 23:25:42n-a avut...c-a murit prea devreme...Dumnezeu sa o ierte!
si cand am vorbit de milostenie, am vorbit de milostenie....informeaza-te si vezi ce inseamna, da?
iar tu baga de seama, esti in Postul mare! Posteste si te pocaieste!
Si ai bun simt si vorbeste in continuare singura....pentru ca atunci cand vrei sa faci conversatie...reusesti doar sa jignesti....unde ti-o fi credinta?! dar bunul simt?!
sper ca am fost suficient de clara...
si macar noi am evoluat la stadiul de maimutza...tu esti nevertebrata...mai ai de crescut...umpic...
adica oamenii care sunt rai sunt adulti...Si eu daca sunt rea trebuie sa mai cresc si sa devin la fel de rea ca si ei..Nu multumesc...Pastreazati sfaturile pt tine
ingerasulluptator
Postat pe 29 Martie 2011 23:29
tu i-ai intrecut pe toti...in perfidie si nesimtire
si ai putea chiar sa iti urmezi singura sfatul asta : pastreaza nesimtirea pentru tine...in rest poti sa vorbesti singura 1000 de ani, da?
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 23:36
De la: dor72, la data 2011-03-29 23:36:16tu i-ai intrecut pe toti...in perfidie si nesimtire
si ai putea chiar sa iti urmezi singura sfatul asta : pastreaza nesimtirea pentru tine...in rest poti sa vorbesti singura 1000 de ani, da?
de parca ar avea careva nevoie de prietenia oamenilor ca tine sau ca idem prietenii tai gen maimuta.Mai bine trag un pui de somn...Consider ca este timp inutil sa vorbesc cu din aia ca tine
ingerasulluptator
Postat pe 29 Martie 2011 23:56
De la: dor72, la data 2011-03-29 23:36:16tu i-ai intrecut pe toti...in perfidie si nesimtire
si ai putea chiar sa iti urmezi singura sfatul asta : pastreaza nesimtirea pentru tine...in rest poti sa vorbesti singura 1000 de ani, da?
vezi ca puti
ingerasulluptator
Postat pe 30 Martie 2011 11:44
unde ti-e bunatatea? nicaieri. poti da mana cu daniil....
iaca oameni buni ca e sensibila la adevar...
dor72
Postat pe 30 Martie 2011 11:50
De la: dor72, la data 2011-03-30 11:50:53unde ti-e bunatatea? nicaieri. poti da mana cu daniil....
iaca oameni buni ca e sensibila la adevar...
pai a fii bun nu inseamna sa fii prost...Dar oamenii cu creier de gaina care nu merg pe drumul credintei,nu inteleg nimica sunt ingusti la gandire..Pt ca sunt lenesi si nu vor sa fie cuminti....
ingerasulluptator
Postat pe 30 Martie 2011 11:54
irinooooooooo
eladaela
Postat pe 30 Martie 2011 12:19
scuza-ma irino ca ti-am deranjat "reflexiile" filosofico-imbecile...acu' m-am prins ca tu vorbesti doar cu tine si despre tine... despre asta o fi vorbit anakin...
ela,
dor72
Postat pe 30 Martie 2011 12:31
Dor72...scuza-ma ca imi permit sa ma adresez tie...nu o sustin pe "ingerasullinistit", dar tu amintesti de faptul ca faci milostenie ca e postul mare al Pastelui...cine face milostenie, nu scoate asta in evidenta, nu spune ca face, pentru ca daca o faci doar ca sa fii apreciat, asta e doar "sa dau bine in ochii celorlalti"...e ca si cum se duce o vedeta sa doneze bani la o casa de copii, dar numai atunci cand este insotit de o camera de televiziune...de aceea iti recomand sa fii mai temperat/a, fiecare cu opinia ei, fiecare cu educatia care o ofera copiilor ei, fiecare cu modul lui de gandire...poate ca 5000 de persoane sunt de acord cu parerile tale, dar de ce sa nu-i respectam si pe cei 17 care sunt de acord cu parerile "ingerasului linistit"?...Ma gandesc ca rolul acestui forum e ca un parinte sa se inspire din parerile altora, ca un parinte sa invete din experientele cu urmari urate ale altora, nu conteaza cine face milostenie sau daca tu esti de acord sau nu cu parerea mea...
Moni_a_lu__Iri
Postat pe 30 Martie 2011 12:49
moni, du-te fetitza si te joaca...ai un divort pe rol, probleme pe cap...

si grija mare la neuron
michelle_
Postat pe 30 Martie 2011 13:13
De la: me_reloaded, la data 2011-03-30 13:13:32moni, du-te fetitza si te joaca...ai un divort pe rol, probleme pe cap...

si grija mare la neuron


Sa inteleg ca daca alegeam la numele de profil "Eliz a lu' Taylor", acum mi-ai fi urat "fie-mi tarana usoara"?????? Grav cu asocierile astea.........si am zis eu sa-mi aleg Me_Reloaded_2...insa as fi fost acuzat de plagiat clarrrrrrr......simt o urma de invidie, ca la varsta mea de fetitza imi exprim pareri mai concise, decat o faceai tu la varsta asta..... revino-ti!
Moni_a_lu__Iri
Postat pe 30 Martie 2011 13:21
mie spre exemplu imi place sa fie cumsecade si sa am de-a face doar cu oamenii cumsecade...Nu imi plac oamenii rai si care nu isi vad de treburile lor....de asta nici nu vreau sa am de-a face cu ei,,eu vreau doar sa fiu lasata in pace de oamenii rai,pt ca nu imi place de botul lor,,,si sa ma impretenesc doar cu oamenii cumsecade asa ca mine pt ca vreau sa am o viata frumoasa si linistita
ingerasulluptator
Postat pe 30 Martie 2011 13:35
Revenind la topic....orice nou-parinte are ca "Biblie" educatia primita de la parinti...iar daca esti multumit de ceea ce esti, vei incerca sa-i oferi aceeasi educatie si copilului tau....As recomanda totusi plecarea din tara, pentru ca si mediul in care il cresti are un rol foarte important...Acasa cu copilul stai 10 ore, dar 10 ore le petrece si la scoala sau inconjurat de anturajul lui de prieteni....
Moni_a_lu__Iri
Postat pe 30 Martie 2011 13:41
moni, esti clona?
citeste subiectele si intelege-le...si apoi fa afirmatii...
e un context acolo...poate nu ai observat
nu ma obosesc...du-te si te joaca, vorba lui me
si daca stii asa de bine rostul forumului, de ce nu inveti nimic?
dor72
Postat pe 30 Martie 2011 13:48
aham...

dorulet, ai lasat tu poarta deschisa, maica?
michelle_
Postat pe 30 Martie 2011 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai buna prietena a sotiei,amanta ideala a sotului 128 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:39
ateu sau agnostic? 67 De la: me_reloaded 4 Noiembrie 2010 08:21
Eu Scorpion, el Capricorn 3 De la: dora_dora 2 Aprilie 2012 00:33
szia 9 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 16:45
sunt amanta 1336 De la: oktaviatdy 1 August 2011 10:20
Setari Cookie-uri