Greu, dar nu imposibil?...

Elena zici 23 ani..dragut..parerea mea este ca de fapt nu esti decat o profitoare.Hai sa-ti explic cum sta treaba..sotia adica eu cea care are totul adica toata averea familiei nu are de fapt nimic...afaceri zici ..afaceri adica datorii multe multe rate la banci datorii catre furnizori, o casa la care tot ea amarata plateste, un copil de 16 ani pe care tot ea il creste si il intretinesi multe multe altele...El sotul un tip pe care l-a iubit cu tot sufletul ei si el la randul lui la fel tinand cont ca sunt impreuna de la varsta de 15 ani asta pana sa apara una ca tine Elena zici ca iti spuneo piti de 23 ani cu care sotul pleca sa se recreeze la fiecare sfarsit de saptamana cu bani din afacerile lui ei naiba sa va ia ai tu idee cat rau poti face..incerca sa afli cum sta treaba si abia apoi cere sfaturi.Ea sotia i-a surprins ai idee ce a fost in sufletul ei? ai idee ce este in sufletul ei....Nu elena tu nu il vrei pe el tu esti doar o profitoare tie probabil nu probabil ci sigur ti-a placut viata ei casa ei familia ....si le vrei crezi ca sunt perfecte dar un singur lucru trebuie sa intelegi ca viata lor a fost asa doar pentru ca ea sotia a vrut asta a vrut ca viata ei sa fie curata precum casa precum viata precum familia, ce vrei tu sau spui ca vrei nu sunt decat ceea ce a vrut el sa fie...El doar s-a simtit inferior si cauta cred ca nici macar nu stie ce . El este un imatur un tip care stapaneste doar tehnica manipularii iar cand a fost desconspirat cauta o alta victima..Nu poate decat sa ma bucure faptul ca i-ai picat in plasa....
msilvia
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:15
Buna si eu m-am indragostit eu studenta masteranta 26 ani, el 38 conferentiar doctor imi vine sa-mi dau palme cand ma gandesc nu stiu cum s-a intamplat dar stiu ca iubesc atat . imi vine sa
Lucy1985
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:20
eu zic sa profiti...
poate inveti de la el si ceva gramatica/ortografie.
macar folosirea punctului si a virgulei...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:25
esti sigura ca acesta este adevarul?e cam cusuta cu ata alba povestea lui




demetra
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:37
eu zic asa...
Nu te judec, dar iti spun ceva: Dumnezeu chiar nu doarme si intr-o zi va venii si pedeapsa ta si asta pentru ca ai intrat intr-o familie, ca ai participat de buna-voie la incalcarea unor juraminte sacre.
Femeie.. gandeste te rog si asta fara sa ai liniste ,.. Exista o justitie intrinseca care nu te va lasa sa scapi de chin pana nu iti vei ispasi pacatul. .......
msilvia
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:39
e-te, nah! ca Dumnezeu n-are alta treaba mai buna decat sa-i dea un shut in cour pentru ca a "participat de buna-voie la incalcarea unor juraminte sacre"...
eu inteleg ca romanu-i credincios, da' cand o sa va vina mintea la cap si n-o sa mai confundati credinta cu habotnicia?
Thor_again
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:58
da' daca de fapt, Dzeu i-a cuplat?... daca poate mai face si el greseli, si le corecteaza ulterior?!...:P
asa ca notiunea asta de "justitie divina" mi se pare oarecum relativa.
o sintagma de consolare (dupa ce-ai furat-o ca la carte, ce sa mai zici?! "las' ca-i bate El Dzeu!") si cam atat.:D
:))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:59
si daca maine isi rupe un picior, e clar: pedeapsa divina, ca Dumnezeu "nu doarme si nici nu bate cu parul!"...
Thor_again
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:06
Am si eu o intrebare: s-au terminat cumva barbatii neinsurati?
Ce aveti frate de umblati toate cu barbati insurati si mai in varsta decat voi cu multi ani ?
Sfatul meu pentru toate tinerelele necoapte la minte: lasati barbatii insurati in pace si umblati cu baieti de varsta voastra, cu siguranta ar fi mai bine pentru toata lumea, inclusiv pentru voi, o sa realizati asta cand o sa va maturizati.
garbo109468
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:08
...s-a terminat mama paulei pe planeta ?
lasa-l , nu e de tine si nu esti de el
cauta-ti un fecior tanar si liber...si vezi-ti de frumusetea anilor tai, nu-i irosi pe dobitoci lasi si imbuibati de-acasa...
m_arilena
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:09
Nu este vorba despre a pati geva de genul..sa-si rupa un picior sau altceva dar, cu siguranta va trebui sa simta intr-un fel sau altul ceea ce a simtit si tirana de sotie...eu cred ca asa ar fi corect si chiar imi doresc asta poate doar asa va intelege .... Focul
msilvia
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:10
ahaaaa!... deci voua va plac numai aia tineri, neinsurati, "neimbuibati" (sau nehaliti?!:D)!...foarte frumos!...:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:12

mie-mi plac aia care au coloana vertebrala, simtul responsabilitatii, nu viermii taratori si profitori !
m_arilena
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:17
jeanette40
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:26
esti inca p-rea tanara sa realizezi ca un barbat casatorit nu o sa divorteze niciodata, am trecut si eu prin ceva asemanator .. barbatii sunt mincinosi, profitorii, dezaamgesc..
garbo019367
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:28
da' tu n-ai profitat chiar deloc de el?... daca divorta si ramanea cu tine, era OK... nu-i asa?!:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:32
Dragoste adevarata...aia e! Ce sa ne mai invartim dupa deget. Baiatul a crezut-o pe ana Carenina...careia nu-i statea bine pe motocicleta :-)...s-a gandit el ca e mai bine pentru el s-o creada ( o fi fost asa, n-o fi fost...oricum nu prea intra in amanunte baiatu'...oricum ea avea tot ce-si dorise el toata viata :-)
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:35
"Armasarul" tau nu renunta nici rupt la nevasta. Daca a luat-o dupa o luna de zile...a avut un motiv f bun sa o faca(material poate sau chiar poate ca din dragoste nebuna :) Cred ca sta sub papucel acasa , si are nevoie si el de o supapa ca sa nu faca implozie.Te-a gasit pe tine...ca ai 23 de ani doar(no offence...varsta ta e mai credula ...:) Asta ca l-au obligat socrii sa o ia de nevasta, sa fii tu sanatoasa, ca nici copiii de gradi nu ar crede (era drogat? sau l-au legat fedeles si l-au dus la starea civila?) E bine ca esti confuza...asta inseamna ca iti miroase si tie a"pute".Sfat: nu te mai combina cu tipi casatoriti, daca nu vrei sa-ti pierzi pretiosul timp aiurea. Ai incredere in nasuc...confuzia iti spune ca nu e ok. Ia si fugi!
BondarelBzz
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:38
Las-o Silvia...sa se bucure de....viatza (esti sigura ca nu vrei sa fii stagiara mea? :-))
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:39
De la: Lucy1985, la data 2011-04-09 09:20:38Buna si eu m-am indragostit eu studenta masteranta 26 ani, el 38 conferentiar doctor imi vine sa-mi dau palme cand ma gandesc nu stiu cum s-a intamplat dar stiu ca iubesc atat . imi vine sa


Masteranda vrei sa zici adica...Pune mana si mai citeste cateva carti de beletristica. Ma mir cum ti-au dat diploma de licenta.
BondarelBzz
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:40
si daca Ana carenina si-a luat motor si ii sta a dracului de bine..........ce faci pitzi?
msilvia
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:41
7507... bingo!:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:41
Shi parca-l vezi pe D-ze (-ul mammii lui): "Aiii, nici acu nu mi-a iesit cum as fi vreut!"
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:42
pai da... ce, el nu e om?!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:43
hielau Ge
dar n-ai dormit deloc, deloc...:)
ufishor
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:48
crezi tu ca n-am dormit, mey ufi... ba, am dormit, dar pe reprize...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:52
e greu, dar nu imposibil...;)
iote ci ciarcani ai :P
ufishor
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:53
Stai putin...ti-a cerut sa iei o decizie ? Vrea copiii si vrei si tu? Nu inteleg.Ti-a cerut sa ii faci copil sau ce? Fii si tu mai concisa. La ce decizie te referi?
BondarelBzz
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:58
ce bine! Apropo...in danemarca lucrurile stau foarte bine....asa cum ar fi trebuit sa fie dintotdeauna :-) Bipolaritatea asta....nu stii niciodata cum s-o dai s-o potrivesti....mai bine o lasi cum a cazut iubiri secrete
garbo027507
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:59
Elena draga, pe langa toate comentariile primite eu atat iti spun, esti foarte tanara si ai toata viata inainte ca sa iti gasesti barbatul "tau", fara dureri de cap, divorturi, ex-sotii, fara casa si masina :P...Nimic nu este imposibil daca sunteti doi care trageti in aceeasi directie si va doriti acelasi lucru. Din pacate insa, din ceea ce spui tu, el este o persoana slaba, care nu este capabil sa spuna NU atunci cand trebuie, care a facut toata viata lui ce i s-a spus ci nu ce a vrut. Sotia clar il controleaza, prin santaj emotional sau prin cine stie ce arme! Ea a obtinut o casatorie, o casa, o masina...iar el i le-a dat. Asa ca, sa nu mai faca pe victima pentru ca decizia a fost si a lui de a merge pe drumul asta.
Oricat de greu ti-ar fi acum, poate simti chiar ca viata nu are nici un sens fara el, ar fi bine sa iesi din relatia asta. Invata-ti lectia si incearca sa te indragostesti de persoana mai putin "complicate" :)
Kardula
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bine ai venit, Lelia Mossora! 775 De la: lady_corina 8 August 2009 14:40
Cum ne invingem fricile? 16 De la: garbo_1681 23 Mai 2012 13:18
filmele coreene 17 De la: daniilia 16 Februarie 2013 20:33
Sfaturi pentru o slujire crestinã eficientã 9 De la: ingerasulluptator 3 August 2012 01:24
isa_mikaa 11 De la: garbo167167 10 Ianuarie 2013 22:27
Setari Cookie-uri