Exista barbati dispusi sa construiasca o relatie serioasa cu o femeie care

Nu este nici justificare, nici scuza, doar o simpla constatare.
Si la naiba, de ce vorba unui garbolete trebuie sa ma justific sau sa argumentez logic parerea subiectiva pe un anumit subiect. Ca doar e un forum de opinii, nu o sala de tribunal.

Fiecare cu opinia lui, iar daca o consideri idioata, cea mai buna dovada de intelepciune pe care o poti da este sa-l ignori si sa treci mai departe. Confruntari avem toata viata, nu cred ca e cazul sa le mai cautam si in virtual, linistite sau nu.

Altfel mi-a placut sugestia aia cu Fuckelen. Mi-as schimba nickul cu asta, dar cred ca ma cenzureaza moderatorii garbolicii.
charmelen
Postat pe 1 Februarie 2011 20:29
De la: floare_cu_colti, la data 2011-02-01 20:28:06cum se face ca doar voi doua va certati acilisa pe suprematie ? este loc pt toata lumea ...da fiecare reuseste in felul lui sa se exteriorizeze .Ia mai cititi voi odata si rusinativa de voi insiva.


Ceea ce unora le parte cearta, e de fapt critica constructiva, dupa Fortelion. Sau n-ai observat ca schimbaram si politeturi adineaurea?!
charmelen
Postat pe 1 Februarie 2011 20:41
De la: floare_cu_colti, la data 2011-02-01 20:28:06cum se face ca doar voi doua va certati acilisa pe suprematie ? este loc pt toata lumea ...da fiecare reuseste in felul lui sa se exteriorizeze .Ia mai cititi voi odata si rusinativa de voi insiva.


Ceea ce unora le parte cearta, e de fapt critica constructiva, dupa Fortelion. Sau n-ai observat ca schimbaram si politeturi adineaurea?!
charmelen
Postat pe 1 Februarie 2011 20:41

am spus ca nu mai ma bag, da' ma trage lumea..vorba lu' Corleone !
pentru toata lumea interesata sau interesanta, sint BARBAT mai "floare" cu sau fara colti !
poate nu se practica aici, dar pozele mele sint REALE, cine nu crede ma poate verifica pe alte cai !
aveti din nou "microfonu', bye !
fortelion
Postat pe 1 Februarie 2011 21:40
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-24 23:11:51Pai poate de asta barbatii nu iau relatiile in serios..Pt ca femeile sunt credule sunt disponibile si stiu ca pot avea oricand femeie cand vor ei..De asta isi permit atatea si nu iau femeia in serios....parintii nu s-au ocupat de educatia copiilor...sau copii au facut ceea ce au vazut la parintii lor..pt ca copii fac ceea ce vad la parinti,,daca vad negativul la parinti,,,normal ca ei doar negativul il iau si de la alti oameni pt ca nu cunosc altceva si ei cred ca asa este bine...Nimeni nu i-a invatat nimic...pt ca poate nici ei nu au stiut nimic...



da' de unde ai tu convingerea asta stupida?
garbo025131
Postat pe 2 Februarie 2011 22:42
Cu siguranta ambii au problema grava cu capul sau ambii sunt fffff statuti incat hormonii le domina cerebelul 1000 la 100 scuze , parerea mea , daca tot veni vorba care va sa zica, da poti sa stii ce simtira oamenii si li se aprinsera calcaile instant , poate se cunoscura mai demult si acu la prima intalnire se declansa si cauza si efectul de o data , never say never cu love nu-i bine sa te joci ca te frigi sau castigi niste spirochete ceva Doamne fere . din partea mea fiestcare e la liberul arbutru da si apoi cine greseste o pateste
garbo174243
Postat pe 3 Februarie 2011 02:11
nu
garbo025131
Postat pe 3 Februarie 2011 22:48
nuuuuuuuuuu
cioponea_gabriela
Postat pe 3 Februarie 2011 23:51


CONCLUZIE (a mea , finala )

GARBO este si sper sa ramana un forum al FEMEILOR (subliniat cu majuscule, nu Tzipat cum interpreteaza un "bolovan" celebru aici)
Este frumos si civilizat cand Barbatii, rataciti "voluntar" pe acest forum, isi lasa bocancii de mineri (sau de ski) la poarta si intreaba respectuos Femeile daca pot sa fie folositori, cumva !
Desigur, au fost cazuri cand, "atacati" de preotese impulsive si agresive , barbatii si'au asumat dreptul la autoaparare cu mijloace corespunzatoare (nu neaparat elegante, dar a fost vorba de autoaparare , nu de mangaiere).
Din observatia mea limitata a "fenomenului" de aici, am retinut cateva aspecte:
1. Majoritatea femeilor de aici au asumat un rol pasiv, contemplativ, apatia lor invitand, inevitabil, invazia "minerilor" cu diploma trasa le "xerox' !
2. Femeile (si barbatii) care posteaza constant,ascunsi in siguranta anonimatului, se limiteaza la critici, apostrofari si interjectii "de mahala" !
3. Raman femeile si barbatii capabili sa articuleze idei si opinii coerente, dar statutul lor minoritar este un handicap peste care sint foarte putini curajosi si hotarati sa treaca !

Atat timp cat femeile de bun simt de pe acest forum nu se implica in curatenia si aerisirea "templului" lor, mamiferele din specia guitatoarelor, behaitoarelor si ocazional, a latratoarelor vor continua sa tropaie cu nerusinare pe covoarele "persane " ale sensibilitatii feminine !
TREZITI'-VA, VOI COSANZENE !!
fortelion
Postat pe 6 Februarie 2011 18:03
De la: fortelion, la data 2011-02-06 18:03:54 Atat timp cat femeile de bun simt de pe acest forum nu se implica in curatenia si aerisirea "templului" lor, mamiferele din specia guitatoarelor, behaitoarelor si ocazional, a latratoarelor vor continua sa tropaie cu nerusinare pe covoarele "persane " ale sensibilitatii feminine !

da' di ci, bre?
las' "fomeile" ale' in moshirla lo'! di ci vrii tu sa li scoti di' mediu' lo' natiurel?!?!?!?!?!? shadiculi, cari isti!

de fapt, esti sado-maso! stai sa cante cocosu' si-or sa-ti si sara-n "cocoasha" si te "albesc" pe loc! ia sa vezi aici .................... "papirus"!

ps: scuze fortelion, ironia nu e pentru tine, ci doar asa ....."aruncata aiurea", ca io-s "cu prashtia" pe-aici!
mi s-au terminat mie sambureii .......... da' nu si "tintele"!
ideea e ca "le place" enervant de mult (!!!!!!!!!!) cand le razpunzi "pe limba lor"!

si sa nu se creada c-am plecat "in cautari"! m-am ratacit citind-o pe charm..........ma declar (si) public "fancharm no1"!
oare m-o lasa sa-mi schimb si nickul asa? heheheeeeeeeeee
samburica
Postat pe 7 Februarie 2011 06:06
De la: fortelion, la data 2011-02-06 18:03:54

CONCLUZIE (a mea , finala )

GARBO este si sper sa ramana un forum al FEMEILOR (subliniat cu majuscule, nu Tzipat cum interpreteaza un "bolovan" celebru aici)
Este frumos si civilizat cand Barbatii, rataciti "voluntar" pe acest forum, isi lasa bocancii de mineri (sau de ski) la poarta si intreaba respectuos Femeile daca pot sa fie folositori, cumva !
Desigur, au fost cazuri cand, "atacati" de preotese impulsive si agresive , barbatii si'au asumat dreptul la autoaparare cu mijloace corespunzatoare (nu neaparat elegante, dar a fost vorba de autoaparare , nu de mangaiere).
Din observatia mea limitata a "fenomenului" de aici, am retinut cateva aspecte:
1. Majoritatea femeilor de aici au asumat un rol pasiv, contemplativ, apatia lor invitand, inevitabil, invazia "minerilor" cu diploma trasa le "xerox' !
2. Femeile (si barbatii) care posteaza constant,ascunsi in siguranta anonimatului, se limiteaza la critici, apostrofari si interjectii "de mahala" !
3. Raman femeile si barbatii capabili sa articuleze idei si opinii coerente, dar statutul lor minoritar este un handicap peste care sint foarte putini curajosi si hotarati sa treaca !

Atat timp cat femeile de bun simt de pe acest forum nu se implica in curatenia si aerisirea "templului" lor, mamiferele din specia guitatoarelor, behaitoarelor si ocazional, a latratoarelor vor continua sa tropaie cu nerusinare pe covoarele "persane " ale sensibilitatii feminine !
TREZITI'-VA, VOI COSANZENE !!



recunosc,ca imi place cum gandesti aici.precum judecatorul sovietic ''si tu ai dreptate(adica tu)
=-si tu ai.dreptate"'(adica unele dintre noi).
vuvuzela
Postat pe 7 Februarie 2011 06:29
De la: _blondyna, la data 2011-01-24 03:11:38Relatie serioasa clar nu dar o persoana pe care sa o sune cand au ei nevoie cu siguranta da





hi hi....e plina lumea de "dtptciune"
madita
Postat pe 9 Februarie 2011 13:47

nu, e plina lumea de prostime, incapabila sa recunoasca, sa inteleaga si sa aprecieze "dasteptaciunea" !
fortelion
Postat pe 11 Februarie 2011 16:56
samburico, daca fortelion a zis ceva, hop si tu cu calul tau. ai prins momentul de-ati mai face o lecuta de reclama . nu te pozitiona in tabara celor ce ar trebui laudate. de ce spun asta?

iote ca, asa zic eu. eu, care am ceva experienta pe garbo si cunosc cat de cat capacitatile userilor de pe aici. la povestea cu mocirla pe care ai dezvoltat-o - zici tu - ironic ,eu zic ca cea ironie e mojicie. ceva in genul hotului care striga"hotule !!!". pai, nu esti tu hotul? "sunt, dar lasa asa. poate astia nu pricep"

un exemplu clar:
ai jignit si ai judecat dand niste citate. acea poveste cu papirusul - vad ca expresia te-a durut -in urma discutiei, ai iesit sifonata rau. ti-am cerut sa demonstrezi ca acele ziceri sunt adevartate, sa cauti unde apar acele expresii pe baza carora ai emis judecati de valoare.

mi s-a parut civilizat sa aduci argumente. nu ai putut veni cu "proba" pentru ca ai inventat-o. in loc sa taci, tu ai inceput galceava. ai mers pe ideea ca cel mai tare-n clanta, castiga. o fi castigand, nu zic ba, dar la cine castiga. adica, la ce fel de useri tine smecheria. ba, mai mult . ai considerat ca e demn a raspunde asa: " tu mai speri sa caut? :))) "

deci, esti o mahalagioaica.in mocirla esti chiar domnia ta. degeaba o dai acum la intors. tzatza esti, tzata ramai. cauti cu lumanarea postarile unde apare un pic de cearta . e zona in care te pricepi sa relationezi

aaaa ! si sa nu uit: valea !

si_totusi
Postat pe 11 Februarie 2011 17:25
Fiecare femeie este unica in felul ei, nu trebuie sa generalizezi. Si eu incercat sa imi gasesc prietene pentru ca imi place compania feminina, dar femeile ma resping pentru ca citez:"le fur iubitii". Oricum sunt si multe femei cu o personalitate remarcabila, daca noi nu le-am intalnit asta nu inseamna ca nu exista.
Si in legatura cu tema discutie, eu presupun ca daca cedezi la prima intalnire ai mai multe motive, ori esti mai naiva, ori te simti prea singura si incerci sa ti persoana respectiva langa tine oferindu-i ceea ce isi doreste cel mai mult, ori iti place enorm sexul fara consecinte. Eu nu ma integrez in aceste categorii si nu cred ca se va indragostii de tine daca esti o prada usoara, dar poate te va mai cauta daca ai avut performante.
garbo187655
Postat pe 12 Februarie 2011 12:00

Be the change you want to see in the world!
human
Postat pe 12 Februarie 2011 13:45
oare de ce trebuie sa judecam si sa stim noi tot,
eu cred ca depinde de la caz la caz,depinde de femeie si de barbat.
nu cunsoc cazuri dar sunt convinsa ca sunt persoane care probabil au casnicii fericite si au facut-o probabil la prima intalnire.
nu mai priviti tot doar prin prisma a ce ati face voi.
carmenere
Postat pe 13 Februarie 2011 22:18

deci, esti o mahalagioaica.in mocirla esti chiar domnia ta. degeaba o dai acum la intors. tzatza esti, tzata ramai. cauti cu lumanarea postarile unde apare un pic de cearta . e zona in care te pricepi sa relationezi

aaaa ! si sa nu uit: valea !

[/quote]

Mai femeie, tu chiar esti lipsita de orice simt al ridicolului, tu nu recitesti niciodata ce scrii, ca sa vezi cum, tot cautand sa rumegi paiele din ochii altora, nu mai zaresti ditamai barna ce-ti atarna pe nas peste cele 2 perechi de ochelari de cal.
Pai mai nechezol rasuflat, daca noi suntem mahalagioaice, apoi tu esti crescuta in satra de la taranoaia; vorbesti exact ca la gura cortului unde-ai fost intarcata, cand dai cu shusaua si cu valea.

Si degeaba tot incerci sa te dai rotunda prin colturi, si sa izgonesti pe cine nu-ti place; aici este un forum de discutii public,nimeni nu trebuie sa se justifice si sa-ti aduca tie argumente si referinta pentru ce zice, si nici parerea ta nu-i litera de lege; iar daca nu-ti convine ce se spune si cum se spune n-ai decat sa te retragi singura (ceea ce ar fi primul gest cu adevarat inteligent si de bun simt pe care l-ai face de cand esti pe Garbo).
charmelen
Postat pe 14 Februarie 2011 01:33
tare greu trebuie sa-ti fie Chule....apropos..te-ai ars la prima infatisare sau nu????ca dara asta-i subiectul topicului
ameno
Postat pe 14 Februarie 2011 13:18
Bre, lasati fata in pace! Nu vedeti ca din cauza voastra nu mai intra decat la ore foarte mici? Cotoroantelor!
Thor_again
Postat pe 14 Februarie 2011 13:36
fata raspunde chiar la ore mici asa ca eu vreau sa stiu daca a dat sau nu pupaza din tei.....la ore normale
ameno
Postat pe 14 Februarie 2011 13:39

chiritzo, adica ch. nu am vorbit cu tine si , consider ca, nu esti indreptatita sa raspunzi. daca ai ceva de zis, apoi vino cu argumente. vorbe aruncate asa, de pe varianta gen papatoare de seminte in asteptare de clienti, am mai vazut. a vazut orice om care se plimba prin lume. sunt pline marginile soselelor de voi, de masterite si de mari oameni de "stiinta" fara de noroc.

cum s-ar zice, nu ma impresioneaza damele de consumatie si nici nu consider ca trebuie luate in consideratie.daca vrea un barbat de pe aici sa va agate, e alegerea lui. m-as mira ca pe garbo sa gasesti prostovani. aici e un forum unde majoritatea lumii gandeste. dar, mai stii? or fi. insa, nu-mi veni mie cu refrene de pitipoanca ca nu tine.nu te vreau in pat asa ca, nu mai fa gat si gura .

tu te-ai facut de ras cu sorbona ta si cu profesorul care nu avea aer pana nu-i dadeai tu indicatii pretioase. asta tine la pustanii de 12 ani si nicidecum la oameni care gandesc.e prostie curata si la vedere. bine, cine vede. cine nu , sa te creada

tine minte ca nu-ti mai zic : niciodata - dar absolut niciodata- un om care are ceva in cap, nu se lauda cu diplomele si nici nu considera necesar sa-si ridice in slavi valoarea. el stie ce poate si nu considera necesar sa scoata ochii altora cu asta.. fac acest lucru cei ce fabuleaza, cei ce sunt pleava societatii si aspira la chestii pe care nu le vor putea avea niciodata. si stii de ce? ca nu pot, ca nu au capacitatile intelectuale necesare, ca sunt niste NIMENI., ca sunt niste ratati, care- in spatele unui ID sau al unui avatar ascund bube si puroi cat un spital de urgenta . si mai e ceva legat de psuhologia avatarului. uratele isi pun "fetze frumoase" . asta asa, sa afli ca te-am ghicit.,sluto !

bine, pe net, poti fi ce vrei, ceea in viata reala ar fi irealizabil, aici pare un vis implinit. tu esti exemplul cel mai elecvent. sunt sigura ca esti o ratata .punct.

valea
si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2011 14:11
bre totusico..,da' stiu ca te-ai aprins rau tati..
roby_cado
Postat pe 14 Februarie 2011 14:17

ameno
Postat pe 14 Februarie 2011 14:25
ioi!
ce se intampla aici??! nu mai pricep nimic
zambila
Postat pe 14 Februarie 2011 14:33
pai vezi daca lipsesti de la cursuri, zambi? amu, la seminar, ioc raspunsuri de la tine!
Thor_again
Postat pe 14 Februarie 2011 14:39
roby, nu m-am aprins dar, hai sa punem oamenii acolo unde li-i locul. mi-s satula de prefacuti , de ratati cu aere de mari personalitati, de oameni care traiesc intr-o realitate numai a lor si ne arata cu deshtu'


-de ce sa spun ca sunt Alba-ca-Zapada , ca am picioare pana-n gat, ca sunt frumoasa frumoaselor ,cand arat ca un om normal cu riduri, cu picioarele atat cat trebuie- poate putin cam groasa sau cam subtiri sau cu nitica celulita pe pulpe - cu nasul poate prea mare sau prea mic, cu bune sau rele?

-de ce sa fiu creierul cenusiu al sorbonei cand nu am vazut parisul decat pe harta?

-de ce sa ma erijez in doamna care poarta stindardul adevarului universal si sa arat cu degetelul restul lumii?

suntem asa cum suntem. cu bune si rele. frumosi sau mai putin frumosi, fericiti sau vai de capul nostru. fiecare om poarta in spate un dor, un necaz, o neimplinire. a veni aici si a o face pe desteapta-desteptelor, pe frumoasa- frumoaselor, pe fericita -fericitelor e o minciuna cat casa de mare

toti le avem pe ale noastre si nu e om care sa nu aiba problemele lui.ce tot atat imi tot baga destele in ochi pitipoancele astea si ma pun la zid?

si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2011 14:43
zambi si thoru, ia ziceti ce tre sa zic ca amu spun tot tin un seminar pe cinste. mama lor de matracuci. na, ca m-am enervat
si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2011 14:47
scumpo, nu te mai enerva!
suntem aici sa ne distram, sa bem o cafa, sa discutam discutii, nu sa ne plangem de mila

io ma inscriu la seminar!
zambila
Postat pe 14 Februarie 2011 14:57
Tushelu', mie sa-mi zici numa' di ce n-o mai lasati pe fatuca aiasta sa intre si ea la ore normale pe aici, ca sa posteze
Ca nu e prima ei postare pe care vaz c-o bagat-o tot dupe 12 noaptea. Ori aia o fi ora de intoarcere din Montmartre?
Thor_again
Postat pe 14 Februarie 2011 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reconversie profesionala 27 De la: dor72 29 Iunie 2011 21:29
relatia la distanta ... 10 De la: garbo005232 7 Iunie 2010 19:18
Vibratorul 151 De la: ameno 23 Iulie 2011 22:21
ROMANTISMUL=libidosenie pentru o toapa manelista 19 De la: quasaria 6 Iulie 2012 00:41
Relatii dintre rase diferite 162 De la: diannadanciu 14 Ianuarie 2011 02:33
Setari Cookie-uri