iubiri interzise!

Te-am cunoscut cand nu credeam si nu indrazneam sa cred ca viata imi va oferi vreodata o poveste minunata de dragoste..
Este o poveste si incepe cu a fost odataintr-un rasarit de soare, din luna octombrie este o poveste scurta iar, la finalul ei ajung sa fiu doar singura, eu. povestitorul.

M-am emotionat din prima clipa cand te-am vazut si primul gand a fost daca nu cumva te-am mai vazut undeva sau daca nu te cunosc dejaulterior dar foarte curand, mi-am dat seama ca era doar senzatia unui djà vu..care nu se datora faptului ca a mai fost candva, ci unui sentiment ciudat, greu de descifrat in mod constient, acela ca, privindu-te, in mintea si sufletul meu se activau un fel de reactii neurochimice noi, cu produsi ce ma rascoleau, imi ravaseau amintiri despre intamplari nereale dar, dorite in subconstient, ca ele sa se intample.
Probabil ca perceptia starii de potrivire perfecta dintre noi, a fost si ea rezultatul unui lant intreg de transformari, ca urmare a unui permanent proces vibratie/rezonanta, starile acordandu-se inconstient, de la sine si conduse de dorinta latenta pana in acel moment, ca tu sa existi in aceasta lume iar eu sa te aflu!.....
monalina
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:21
monalino,mami..

ma bagi la banuieli,eu in octombrie am venit aici...

baga mai departe,de ce e interzisa?
stiam eu ca nu ne lasati sa ne plictisim...
iasomia
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:28
na! povestea cu neurochimicile au stricat toata compunerea
si_totusi
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:32
daca din creier pleaca minunea...
iasomia
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:35
asa e dar putea gasi si ea un termen romantios . suna prea a laborator de analiz e sau a sala de disectie
si_totusi
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:44
n-auzi ca e interzisa?
are si draci,deh...
iasomia
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:46
tu porti in priviri mirajul ce imi ofera racoare in desetrul inimii mele.Monotonia zilnica o alungi cu surasul tau iar privirea ta tainica ma poarta in lumile descrise in 1001 de nopti...............te astept zilnic sa bati la poarta inimii mele sentiment sublim iubire
_blondyna
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:56
ce-ai patit blondyna?
ufishor
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:59
ufulica..
iasomia
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:05
...asteapta dragostea
jeanette40
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:06
asa...cu cheptu`nainte?
ufishor
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:09
Multumesc tuturor... a fost real, si acum este dureros...Trebuia sa se intample oricum, dar deja a fost prea tarziu. Cu bine.
monalina
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:19
Multumesc ca ai citit. Nu este o compunere ese incercarea mea de a gasi o explicatie la o intamplare reala.
monalina
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:20
las....incearca si scri-o intr-o compunere, si poate ne lamuresti .....de ce interzisa???sau de cine?????
jeanette40
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:23
pentru ca sunt deja casatorita...
monalina
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:26
hehehe...alt adulter
michelle_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:30

aha, acum am inteles de ce esti "_reloaded", tragi orbeste in toate directiile si reincarci rahatu' !
adica cum , o femeie nu poate sa iubeasca cu sufletul, doar pt. ca este casatorita !?
nu ai vrea dilema asta...
fortelion
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:00
Mai erau si altii care credeau ca au inteles ceva ...
Exact cam ca tine
Thor_again
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:03

da Thor...nu am inteles si nici nu o sa inteleg vreodata, am vrut doar sa spun "nu trage in nevinovate, ele chiar sufera, cateodata " !
fortelion
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:31


de ce am senzatia ca te referi la cineva de aici ???
casperphantom
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:31
Fortelion...
"Me_reloaded" a avut dreptate sa posteze ceea ce a postat. Chiar daca, dupa cum vad, ai si tu cont pe aici de doar vreo doi anisori, cred ca ea stie mai bine ce e garbo si, mai ales, are ochiul format in a vedea facaturile
So, prietene, sfatul meu ar fi sa stergi postarea aia cu dejectiile... oups! E cam tarziu, nu o mai poti sterge.
Thor_again
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:35
Unde dai si unde crapa, pretene...
Chestia cu retrasul opiniei e buna de predat la gradinita. Eu am sugerat doar retragerea unei insulte. Se pare insa ca nu aveam interlocutor. So, ramane cum ai stabilit tu in final, cu taurii si cu rahatul

PS: Pana la urma vad ca altii se ocupa cu incarcat dejectii pe aici. Hai, ia d-aci sa-ti treaca greatza specifica mediului de dupe blocuri
Thor_again
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:57
care-i problemu'?
se discuta despre mine? hehehe...

am zis ca e adulter, si imi mentin afirmatia. adulter e cand iti inseli sotul/sotia

ca o faci cu gandul sau cu fapta, tot inselatorie este
doamna e maritata si iubeste pe altul. cat e de nevinovata, sau vinovata nu e treaba mea sa judec. sa o judece altii

si indiferent cum spoiesc unii chestia cu sufletele nevinovate care saracele se indragostesc de altii/altele casatoriti fiind...ei bine, pe mine nu ma conving

pentru ca daca esti casatorit si iubesti pe altcineva, onoarea si respectul fata de tine ar trebui sa te faca sa iesi dintr-o situatie atat de nedemna care afecteaza si alta persoana
si important, sa nu iti fie rusine sa te uiti in oglinda sau cand iti privesti senin partenerul

si nu, nu am sa gasesc niciodata scuze adulterului, nu pentru ca as fi eu obtuza, ci pentru ca in opinia mea, sa traiesti intr-o minciuna "emotionala" mi se pare degradant

si draga fortelion, nu trag orbeste si nici nu improsc rahat. pur si simplu am niste standarde si mi le respect. iar iubeala asta sufleteasca sau mai putin sufleteasca nu mi se pare ceva demn de respectat
cand esti nefericit intr-o casnicie, si iubesti pe altcineva e simplu. iesi din acea casnicie si nu te minti nici pe tine, nici pe altii

asta e punctul meu de vedere. si vorbesc aici si in calitatea de fosta sotie inselata

a bon entendeur salut!
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:59
ete fleosc.
"pentru ca sint casatorita"

La chestia asta trebuia sa te gindesti cind te-ai casatorit - DACA esti cu tot sufletul acolo sau iti zboara prin alta parte. Logic e sa nu te casatoresti daca n-ai sufletul ocupat in prealabil - nu merge both ways, m-am casatorit deci nu ma mai indragostesc....
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:59
hai ca sunteti amuzanti...

e virtual, mami...aici poate sa spuna fiecare ce vrea si cum vrea. depinde de gradul de educatie si de intelect

prea le puneti la suflet, parol...

brother, nu mi-ai spus cum vrei grafica aia. in ce format? ca sa ma apuc acum de ea. ca maine e miercuri, si astept clipul la ctc
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:03
Q, unii se incurca in sentimente si pe urma le sufera din greu...
tre' sa ai vocatia nefericirii, deh...
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:04
Pai io iti spusei acolo unde m-ai intrebat. Iti ziceam sa imi trimiti cate un produs pentru fiecare format. La melodie inca mai lucrez, eu zic ca va iesi ceva
Thor_again
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:05
ma omori, fratioare! pai ce anume din grafica sa-ti trimit? ca nu-ti pot trimite 100 de bucati, pacatele mele

ca nu stiu care e tema melodiei, ca sa stiu sa aleg grafica

in fine...fac o selectie in grafica si ti le trimit pe mail.
sau deschide-ti naibii messul ala ,nu mai sta undercover, pisi...
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:10
De la: quasaria, la data 2011-01-25 19:59:57ete fleosc.
"pentru ca sint casatorita"

La chestia asta trebuia sa te gindesti cind te-ai casatorit - DACA esti cu tot sufletul acolo sau iti zboara prin alta parte. Logic e sa nu te casatoresti daca n-ai sufletul ocupat in prealabil - nu merge both ways, m-am casatorit deci nu ma mai indragostesc....


ma indragostesc de alt barbat , pe cel oficial il las in plate domnului,nu de alta dar totul se plateste si uneori factura face sa ne iasa ochii din orbite
casperphantom
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:19
acum si cu tine! daca s-a indragostit, asta este. se intampla, ca doar nu suntem roboti si inimii nu-i poti comanda

ideea e sa nu traiesti in minciuna, caspare

si nici sa romantezi aiurea cu eseuri indoielnice, dupa care sa te intorci spasita la barbat in timp ce te gandesti la altul

nush cum o fi o viata de-asta...vai de steaua ei
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
consultant WELLNESS 10 De la: m_ada 29 Decembrie 2010 00:14
Eu Capricorn El Pesti 5 De la: AnkaLuana 16 Iunie 2012 10:15
produs pentru slabit 5 De la: eladaela 4 Septembrie 2009 17:40
La intrebarea generala 43 De la: Laura_M 27 Septembrie 2010 21:06
Afemeiat? 24 De la: garbo099510 4 Martie 2010 19:06
Setari Cookie-uri