"Religia, o fraza de dansii, inventata..."

fac si io ce poc, ca deh .. inca mai poc .. da's baiet cuminte mai ales cand paduri cutreier...
era o rima cu greier, dar o las pe mai tarziu
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 21:12
De la: tatoo, la data 2011-05-31 19:25:22
baaaaiii, insidiosule !! Nu te da la fetele mele, ca te-am halit !


opa... ! mananci si carne de om.... nu numai frunze si fructe ???? ia fa-mi si mie o lista cu fetele tale, pe sis o stiu... ca sa nu-mi risc ciolanele... !!! irena e si ea pe lista ta ?
barboneli
Postat pe 31 Mai 2011 22:48
De la: tatoo, la data 2011-05-31 19:42:30Barbo ! Ce faci, kardesim benim? M-ai inseninat dimineata ,sa stii, cu muzica. N-am mai avut timp sa-ti zic multumesc. dar am apreciat ca m-ai strans prieteneste de mana. Si Cri la fel.

ps. Nu te-am injurat acolo cu kardesim, inseamna fratele meu , in turceste, da' nu stiu cum se scrie.
Cri...


shezi ghine... nu-mi faceam probleme... ! ca, daca tot vroiai sa ma injuri... o faceai scurt si pe romaneste ! ma bucur ca ti-a facut placere muzica.... !
barboneli
Postat pe 31 Mai 2011 22:54
irena? acu' l-ai injurat, este?
michelle_
Postat pe 31 Mai 2011 22:59
De la: Thor_again, la data 2011-05-31 20:55:35deh...
iaca i io, combinii, combinrii...
zisei c nu m mai bag pn nu se repar ct de ct forumu'.


eu estem nou... asa ca nu ma bag la repararea forumului... dar ce intelegi tu, prin repararea lui ???? sau cum poti sa-l repari... ???? eu unul, daca asta ajuta... de maine merg numai in fusta ! merge ?
barboneli
Postat pe 31 Mai 2011 22:59
De la: michelle_, la data 2011-05-31 22:59:40 irena? acu' l-ai injurat, este?


da discret... nu s-a auzit pana la mine... !!!!
barboneli
Postat pe 31 Mai 2011 23:02
hehehe...si tu imi zici sis? numai thorelu imi zice asa, da' asta pentru ca ne stim de mult
michelle_
Postat pe 31 Mai 2011 23:11
De la: michelle_, la data 2011-05-31 23:11:20hehehe...si tu imi zici sis? numai thorelu imi zice asa, da' asta pentru ca ne stim de mult


aoleu... ! sper ca nu m-am incurcat ! "sis si fra"... ceva cunoscut.... mie ! dar nu avatarul.... ! nu tu mi-ai scris: "barboneli... stai pe aproape pana inveti..." ? pai cu capcane din astea....
barboneli
Postat pe 31 Mai 2011 23:29
am un nou look
michelle_
Postat pe 31 Mai 2011 23:31
mda...se vede ca iti prieste...orice/cine ar fi...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 23:32
imi prieste de mult, dor...ai ramane uimita...exact ca proverbiala manusa
michelle_
Postat pe 31 Mai 2011 23:35
poate ai ramane tu uimita sa vezi ca pe mine nu m-ar uimi deloc...
eu sunt mereu pro-iubire...stiti doar...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 23:41
corect! pro-iubire cu barbatul potrivit
michelle_
Postat pe 31 Mai 2011 23:52
da. mi l-am potrivit la fix...
va doresc tuturor asa o potriveala...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 23:54
De la: michelle_, la data 2011-05-31 23:31:32am un nou look


aha.... !!! sa-l porti sanatoasa ! e mai "vesel"... deschis la culoare, mai placut !
barboneli
Postat pe 1 Iunie 2011 08:20
merci, mami...si eu simt ca ma coafeaza...
stii, ma uitam la prima pagina a topicului...de unde s-a plecat, si la ce discutii s-a ajuns...pacat...discutia era extrem de interesanta, cel putin pentru mine, care sunt atee - sau sa zic ateista, ca irinuca???!! !- dar' nah...tot uit ca suntem pe un site cu muieri, posete si spart seminte, de unde atata rabdare sa mai despice lumetu' firul in paishpce, cand sunt atatea toapice mirobolante cu "sex in 3"?
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 08:40
De la: michelle_, la data 2011-06-01 08:40:28merci, mami...si eu simt ca ma coafeaza...
stii, ma uitam la prima pagina a topicului...de unde s-a plecat, si la ce discutii s-a ajuns...pacat...discutia era extrem de interesanta, cel putin pentru mine, care sunt atee - sau sa zic ateista, ca irinuca???!! !- dar' nah...tot uit ca suntem pe un site cu muieri, posete si spart seminte, de unde atata rabdare sa mai despice lumetu' firul in paishpce, cand sunt atatea toapice mirobolante cu "sex in 3"?


UNDEEE...??? vreau si io..... !!!!!

aiurea... ! dar daca tot sunte la religie.... poate imi spune si mie cineva unde naiba e topicul ala cu muzica ? "ce ascultati acum" sau cum ii zice... ! acum o sa-mi notez la ce sectiune e... sa-l gasesc mai usor alta data. multumesc anticipat !
barboneli
Postat pe 1 Iunie 2011 10:37
hehehe...se stie, si inca foarte bine...
da' nu-i bai, acushica apare irinuca si ii arde ea un eseu cu repetir, ca are apasari mari
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 15:08
pai, irena bantuie de fo' 2 ani...am intra in panica daca n-ar posta ceva
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 15:16
clar! s-ar dezintegra garbo!
zambila
Postat pe 1 Iunie 2011 15:28
matzu, ai baut apa dupa mine? ca vad ca iar ai un puseu de cinism
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 15:41

cine, io???
habar n-am despre ce vorbesti! mai naturala de-atat nu pot sa fiu!
zambila
Postat pe 1 Iunie 2011 15:48
pai si cinismul e ceva natural, nu ?
barboneli
Postat pe 1 Iunie 2011 21:55
De la: michelle_, la data 2011-06-01 15:16:34pai, irena bantuie de fo' 2 ani...am intra in panica daca n-ar posta ceva
Serios
ingerasulluptator
Postat pe 2 Iunie 2011 16:04
prietene...tu crezi in adam si eva/?e mult mai subtil actul creatiei si nici o minte umana nu are cum sa inteleaga pentru ca si mintea e un produs..si are limite din start..Doar spiritul are cunoasterea.
Iar referitor la religie,nu Spiritul Suprem ne-a dat-o ci noi am creat-o ca un mijloc intre Om si Creator..iar acum a ajuns un scop in sine..si manipuleaza "credinciosii",si intrebarea este;carui "Dzeu"aservesc ei?si in ce va puneti credinta?ATENTIE SI LA COPII..CA II BAGATI INTR-O ENERGIE MLEFICA..(religia actuala),fara discernamatul lor si karmik veti plati
mariany
Postat pe 19 Aprilie 2012 10:22
biblia pare ca o carte de povesti fara logica..

Daca Dumnezeu atat de intelept atunci cum sa fii scris el o carte atat de fara logica Biblia.
Care este scrisa de oameni fara minti luminate si fara pic de Duh Sfant.


tot felul de lideri au infiintat organizatii si tot umbla sa influenteze oamenii naivi sperindu-i cu iadul..

pai asa se intampla cu oamenii care nu vor sa gandeasca si ii lasa pe altii sa gandeasca in locul lor..Daca nu stii sa te conduci singur te conduc altii si profita.

poate ei ar stii ca liderii nu sunt sinceri,,dar cine este sincer..

Nici macar preotii nostri ortodoxi nu sunt sinceri si pe deasupra se cred si Dumnezeu..Ca nu trebuie sa ;le spui nimica din ceea ce fac ei ci doar sa te lasi manipulat de ei..Sa pupi oase de credinciosi morti ca daca nu ei te numesc ateu pt ca nu te lasi manipulat de ei.
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iulie 2013 15:50
pt ca asa ii numesc ei pe oamenii ortodoxi care cumpara icoane de la catolici..eu cred ca exista lupta asta de concurenta intre religii,care nu are nici o treaba cu Duhul lui Dumnezeu..

Preotii lupta doar pt lucrurile materiale dar nu pt cele spirituale..

isi bat joc de noi ne pun sa pupam oase de credinciosi morti care s-au chinuit saracii pt pacatele lor prin pustii pt ca acolo i-a trimis preotii pe cand ei traiesc in puf si bani multi..

in biserici exista invidie rautate,,si sa moara capra vecinului mai rau ca la oamenii de rand..
Sa trimita biserica pe calugarii care vor sa duca o viata curata sa duca o viata de chin.

si apoi nici ei nu am invat oamenii ceea ce este bine si ceea ce este rau.nu inteleg la ce sau mai chinuit..

nu are nici o logica
este clar sunt lucruri fara neintelepciune care nu vin de la Dumnezeu..
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iulie 2013 15:56
De la: mariany, la data 2012-04-19 10:22:46prietene...tu crezi in adam si eva/?e mult mai subtil actul creatiei si nici o minte umana nu are cum sa inteleaga pentru ca si mintea e un produs..si are limite din start..Doar spiritul are cunoasterea.
Iar referitor la religie,nu Spiritul Suprem ne-a dat-o ci noi am creat-o ca un mijloc intre Om si Creator..iar acum a ajuns un scop in sine..si manipuleaza "credinciosii",si intrebarea este;carui "Dzeu"aservesc ei?si in ce va puneti credinta?ATENTIE SI LA COPII..CA II BAGATI INTR-O ENERGIE MLEFICA..(religia actuala),fara discernamatul lor si karmik veti plati

cartea cu bunele maniere este mult mai logica ca biblia...numai ca biserica nu motiveaza oamenii spre a practica bunele maniere


liderii religiosi nu motiveaza credinciosii sa practice si sa persevereze in bunele maniere
si respectful unul fata de celalalt
ei insa peresevereaza in a-I face pe credinciosi sa se certe cu cei din alta religie..fac o concurenta care nu are nici o treaba cu harul lui Dumnezeu
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iulie 2013 22:15
de ce barbatii nu lupta sa isi formeze un character?
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iulie 2013 22:24
Din postarea asta inteleg ca ai o foarte redusa perspectiva a ceea ce presupune puterea si nelimitarile in fapte, intelegere, atotstiinta ale lui Dumnezeu.
Tu aduci argumente, cu privire la unele nedumeriri ale tale, prin prisma gandirii tale, care si daca ar fi desavarsita nu cred ca ar putea pune la indoiala actele si intamplarile pe care o minte, nelimitat superioara, le-a dus la indeplinire.
Eu nu-mi explic de ce majoritatea scepticilor pun gandirea lui Dumnezeu pe o treapta cu a lor, sau putin mai ridicata, in asa fel incat sa poata sa-l mai contrazica ici-colo, sa gaseasca neconcordante, contraziceri, intamplari peste puterea lor de intelegere, sau fara logica.
Plecand de la ideea ca Dumnenezu exista, este creatorul nostru, inclusiv a ceea ce gandim, simtim etc, cum am putea vreodata sa ne indoim de superioriritatea lui. Ar fi ca si cum pestii care i-am avea intr-un acvariu si-ar pune intrebari, cu nivelul lor de intelegere a lucrurilor, despre existenta si creatia lor, despre un posibil homo sapiens care ar fi, prin analogie, dumnezeul lor.
garbo_383614
Postat pe 12 Septembrie 2013 20:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cabinetul -sufletelor 46 De la: daria_ 18 August 2011 23:46
Topic de ...noapte buna! 41 De la: printesa_jo 1 Iulie 2012 00:23
acnee help 18 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:35
adopti caini 1 De la: garbo214116 27 Mai 2012 15:19
dorinta de razbunare 225 De la: Ciresica 18 Decembrie 2011 03:42
Setari Cookie-uri