Topic povestiri scurte

apoi, asta nu stiu! eu am dat doar ideea!
esme
Postat pe 1 Noiembrie 2010 22:57
Anakinu, eu zic sa ii trimiti un porumbel cu un ravas legat sub gushulitza... continand linkul
Thor_again
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:09
nah, ca nu merge corectura

he, he, ba a mers pana la urma! mi-am amintit de programul ala social de la protv, de acum ha-haaaat... cativa ani buni in urma, prin care dadeau calculatoare copchiilor. se chema parca "Un calculator - un hacker mic, de viitor!"
Thor_again
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:13
lasa, thorule, nu ar fi fost nicio problema daca nu mergea corectura! ne-am fi tinut in frau imaginatia, mai scrasnind din dinti, ...mai altfel, si tot nu am fi crezut ori indraznit sa credem ca ai vrut sa scrii altceva! departe de noi gandul asta!
esme
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:32
ashe, fata moshului, departe de voi sa fie, precum gandu' negru de suparare
nah, ca o dadui in cimilituri...
Thor_again
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:35
ce-are a face, thorule! strica vreodata bonomia?!
esme
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:45
Confucius spune (ah, ce dor imi era de asta, ca enervam ceva lume pe aici cu ea!!! ):
Doua batai strica! Doua bonomii - nu!
Gata, noapte buna. Alte "confucianisme", maine. Mai putin infantile
Thor_again
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:48
buna si lunga sa fie noaptea, thorule! sa tot dorm!
esme
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:54
Am doua intrebari:
1. vi se pare acest topic gretos?
2. vi se pare ca l-am deschis spre a-mi promova "volumasul" de povestioare care nu intereseaza pe nimeni?

Da, am scos un volum de povestiri, adunate de mine de-a lungul unei perioade de 15 ani in care am folosit scrisul ocazional, ca un mod de relaxare. Nu vad nimic rau in asta, din contra.. sunt mandru ca am reusit sa imi strang lucrarile intr-un volum si sa le vad publicate.
Daca acest lucru a deranjat pe cineva normal, imi cer scuze. Daca din contra, s-au oripilat tot felul de dezaxat, nu ma intereseaza. Recenziile cartii sunt favorabile mie, fiind facute de nume grele din peisajul literar local; asa incat parerea unor ilustri necunoscuti chiar nu conteaza, eu continui sa fiu mandru de aceasta mica realizare a mea.
Va multumesc.
anakin
Postat pe 6 Noiembrie 2010 11:47
Atunci de ce ai deschis topicul asta, anakin?
All_right
Postat pe 6 Noiembrie 2010 11:51

dupa parerea mea..este un topic deschis tocmai pt a ne dezvalui,cei care avem asa ceva TALENTUL

imi pare nespus de rau,ca acest topic nu este apreciat la valoarea sa...
IO
daca as avea mult mai mult timp...as scrie....
PROMIT ca voi scrie MUULT de sarbatori
LILO
Postat pe 6 Noiembrie 2010 11:52
All right, nu l-am deschis pentru cei de teapa ta. Ci pentru cei care fac o compozitie, o povestioara, vor sa povesteasca o intamplare.
Nu am vrut sa imi promovez volumul in nici un chip aici.
De altfel, chiar nu i s-a facut reclama, asa incat nu vad de unde vine greatza asta a ta, asa, de dimineata.
anakin
Postat pe 6 Noiembrie 2010 11:54
chiar nu merita sa va certati!
-e un topic frumos.....
cine intra are cate ceva de citit.
-sunt alte topicuri "idioate" de care nu se ia nimeni...ba chiar sunt in top....pacat!
scuze pt "idioate"...dar asa mi-a "scapat"...
koala
Postat pe 6 Noiembrie 2010 11:56
a dublat garbolina
-da, nu-i bai....
koala
Postat pe 6 Noiembrie 2010 11:56
ce-i acilea bre, sondaj de opinie?... ia sa ma bag si eu...

1. eu oricum le am cu acriturile, asa ca nu prea am greturi pe topice...

2. crez ca lansarea oficiala s-a produs pe chestiunea zilei, nu aici... da' pt un topic literar, mi se pare cam subtirel, deh... inclusiv autoru' nu prea s-a omorat cu productiile...

asta ca ma-ntrebarati...
zambil
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:02
Anakin, nu-ti suport aroganta. Interesant e ca greata ta a provocat-o pe a mea si nu invers. Vezi-ti de treaba si invata sa-ti conduci si sa-ti respecti topicul!
All_right
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:03
A, ok, deci problema ta e una personala cu mine, si banuiesc eu ca e una veche.
Asa mai vii de acasa, bre.

Bun, daca nu ma suporti, asa arogant cum sunt eu, ia fa-ti usor un vant de pe aici, unde nu te-a invitat nimeni, cloaneto.
anakin
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:07

asta ca ma-ntrebarati...citat"zambil"
koala
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:08
lume pizmoasa, frate
si_totusi
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:10
All right,
atat cat il cunosc eu pe anakin ( si-l cunosc de ceva vreme ) cred ca stiu de ce l-a deschis, asa ca imi permit sa-ti raspund eu la intrebare.

Ca sa va incite, sa va invite sa va puneti imaginatia si creativitatea la incercare. Sa incercati si voi , cei care doriti, ori macar ati cochetat vreodata cu ideea de nuvela, schita ori doar cateva randuri, scrise intr-un moment de visare ori indragostire, sa incercati si voi.
Daca interpretati totul doar intr-un sens ieftin, mercantil, credeti-ma, nu v-ati gasit omul.
Noi, prietenii lui, il stim, ii stim valoarea din viata reala. Si -o pretuim si pe cea de aici, a userului. E un moment de impartasire, pe care al trebui sa-l pretuiti, nu sa incercati sa-l treceti in derizoriu.
Dar, ma rog..fiecare cat poate.

Best whishes !
Freya_
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:10
Nea zambile, de acorc cu tine.
Dar tocmai din cauza asta nu am vrut sa il intretin. Aveam de unde sa pun proze scurte - doar imi citisi volumasul - insa asta ar fi sunat ca un fel de auto-reclama, si exact de lucrul asta m-am ferit.
Dar pe viitor, e de retinut, il voi mai intretine.. macar sa dau cu carpa si sa sterg praful.
anakin
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:12
stai asa, ca mai vazui o-ntrebare pe undeva... deci...

3. ce primesc in privat, raspund in privat... vorbesc de chestii serioase, adica... asa ca anakine, recenzia mea o sa-ti vina la casuta postala...

da' asa, ca cheste, sunt mult mai putini utilizatori reali decat conturi p-acilea... asa ca s-ar putea sa fi dat chiar tu linku' unde nu trebe... p-acilea-s multe conturi puse la pastrare, unele de dinaintea lansarii oficiale a utilizatorului real... he,he,he...
zambil
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:13
corect
si_totusi
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:14
De la: anakin, la data 2010-11-06 11:47:30Am doua intrebari:
1. vi se pare acest topic gretos?
2. vi se pare ca l-am deschis spre a-mi promova "volumasul" de povestioare care nu intereseaza pe nimeni?

Da, am scos un volum de povestiri, adunate de mine de-a lungul unei perioade de 15 ani in care am folosit scrisul ocazional, ca un mod de relaxare. Nu vad nimic rau in asta, din contra.. sunt mandru ca am reusit sa imi strang lucrarile intr-un volum si sa le vad publicate.
Daca acest lucru a deranjat pe cineva normal, imi cer scuze. Daca din contra, s-au oripilat tot felul de dezaxat, nu ma intereseaza. Recenziile cartii sunt favorabile mie, fiind facute de nume grele din peisajul literar local; asa incat parerea unor ilustri necunoscuti chiar nu conteaza, eu continui sa fiu mandru de aceasta mica realizare a mea.
Va multumesc.


Nu te cunosc decat din postarile tale dar imi exercit dreptul de a-mi spune parerea vizavi de intrebari.
1.Nu,nu mi se pare un topic gretos, fiecare simte cand are ceva de povestit colii albe si mi se pare firesc sa fii curios ce impresie lasa altora chiar daca si ei sunt la fel de "priceputi" in critica cum este povestitorul in ale prozei...
2.Nu cred ca l-ai deshis pentru a-ti promova volumul dar si asa de-ar fi ,care ar fi problema?!?Asteptam cat mai multi useri sa-si invinga teama si sa-si etaleze incercarile literare, cu certitudine topicul ar deveni si mai interesant.
Nu ne-ar strica sa invatam de la alte natii ce inseamna sa fii tolerant.
O_K
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:16
nea zambile, linkul aici l-am dat doar catre doua persoane. De incredere, as spune.
anakin
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:17
eu l-am primit de la precilica, bre... inainte sa se ofere waifa...
zambil
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:19
Lui precilica i l-am dat prin mail, nu prin garbo.
Iar tie, nea zambile, chiar intentionam eu sa ti-l transmit, daca imi amintesc bine.
anakin
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:20
zambilu, ma facusi sa rad ai dreptate..

Anakine, eu il am de la tine, si nu l-am dat la nimeni .
Freya_
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:23
Anakin, eu intru unde vreau in virtualul asta si nu am nevoie de invitatie!
Gretos e gestul tau de a deschide un topic si de a nu-ti publica aci textele sa le vedem si auzi si noi, mizerabil e gestul de a le trimite in privat dar deh in public e bine sa se stie ca scrii bine! Am retinut ideea. Bafta!
All_right
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:23
deci trei la mana, pan-acuma... he,he,he...
zambil
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
destin/soarta/Providenta 21 De la: garbo_woman 12 Noiembrie 2018 17:22
filmele coreene 17 De la: daniilia 16 Februarie 2013 20:33
As avea nevoie de un sfat! 6 De la: garbo028298 14 Iulie 2012 10:59
job in vacanta 1 De la: kidz000948 18 Mai 2011 10:04
Nu este de mirare.. 101 De la: garbo174849 31 August 2011 20:15
Setari Cookie-uri