Intrebare la vreme de seara

122, stai in banca ta. parca te-am mai rugat asta

reyya, ce bombani tu acolo de soacra, mami?

gemy, cred ca asta cu superstitiile atrage energie negativa, parerea mea
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 00:42
nimik M , e la 2400 km distanta ...si a intrat oricum de ceva vreme la capitolul ,,EX' soacra...nu inteleg de ce draku o visez..
reyya
Postat pe 7 Octombrie 2010 00:47
ceasu rau, pisica 13, mami...

mai, nush unde e toapicu cu piticii de pe creier, sa zic si io acolo cam ce damblale am
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 00:47
De la: me_reloaded, la data 2010-10-07 00:42:09
gemy, cred ca asta cu superstitiile atrage energie negativa, parerea mea


exact, de asta le si evit, fiindca stiu macar ca le pot controla... fiindca energii negative mai primesc si din alte parti...
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 00:54
De la: reyya, la data 2010-10-07 00:47:15nimik M , e la 2400 km distanta ...si a intrat oricum de ceva vreme la capitolul ,,EX' soacra...nu inteleg de ce draku o visez..

da' de sughitzat, nu sughitzi?:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 00:55
crezi ca se gandeste soacra duios la ea?
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 00:57
ei pe draku , cand ma vedea incepea sa tremure de nervi , cel putin mai pe la sfarsit asha , desi io nici nu macar nu ma straduiam
reyya
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:00
teroristo !!!
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:16
pai tu poate n-ai treaba, insa stii ca soacrele au idei putzine.
dar fixe...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:16
hip, hip, ura! am gasit toapicul cu pitici

bine, pana l-am gasit m-am delectat oleaca pe ala cu luptatoarea curajoasa. ma doare burta de ras
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:18
buna! scuzele mele ca va intrerup discutia dar as avea nevoie un picut de ajutor ..pls

caut si eu un topic mai vechiut pe care l-am intalnit cu ceva timp in urma si nush cum naiba sa dau de el....imi dati va rog un sfat

si acum sa nu fiu total off topic macar sa raspund la intrebare .....nu, hotarat, nu sunt superstitioasa....mi se pare o aiureala sa te incarci singur de energii negative si sa te gandesti la tot felul de prostii..
cory_emy
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:18
no problem

cum se numeste topicul?
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:19
De la: me_reloaded, la data 2010-10-07 01:18:02hip, hip, ura! am gasit toapicul cu pitici

bine, pana l-am gasit m-am delectat oleaca pe ala cu luptatoarea curajoasa. ma doare burta de ras


nu stiu de ce unii vor sa plece ori sa taca irinooka... e un deliciu, pe bune!...:)))
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:20
gemy, de acord

da' la mine e in functie de starea pe care o am. daca ma trezesc cu couru'n sus, e bai...ca ma enerveaza si ca respira

daca ma trezesc ok si nu vars cafa pe mine si zaharul pe jos, e bine...rezist la aberatiile ei
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:22
in general, nu-mi schimb starea fatza de cineva, in functie de toanele mele... decat daca ma calca rau pe coada. ei, si daca ma calca, abia aici e in functie de dambla. ca daca vreau ii raspund, iar daca nu, nu... n-am o regula... fac exact asa cum imi pica bine, atunci cand e vorba de cafteala...:))
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:34
sory...am fugit un pic la bebe ca se trezise.....din pacate nu mai stiu exact numele topicului dar oricum este unul vechi de pe kidz si ca tema era legat de intarcarea bebeilor
cory_emy
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:34
pai cu intzarcatu' a fost recent un topic, numai ca a fost cam fara rost... ca mereu apare cate cineva la supt pe-aici...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:37
.....
cory_emy
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:38
scuze, m-am rusinat... da' n-am gasit alta rima...:))
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:46
deci .....daca nu stiu titlul topicului am vreo sansa sa il gasesc ?
cory_emy
Postat pe 7 Octombrie 2010 01:52
nu stiu... stilul asta de forum mi se pare extrem de stufos si nu poti da cautare dupa titlul topicului. Daca nu tii minte in ce catigorie e macar, atunci e aproape ca si cum ai cauta acul in carul cu fan... eu n-am atata rabdare...:))
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 02:01
poate il voi gasi cu alta ocazie ....acum fug la somn ...noapte buna!
cory_emy
Postat pe 7 Octombrie 2010 02:02
si mai am o nedumerire legata de rostul acelui link pentru listare topic... eu cred ca e pentru oligofreni, fiindca ma intreb cat de "sanatos" la cap tre sa fii ca sa-ti doresti sa listezi un topic de kkturi lung de vreo 500 de pagini... gen fazan, sau unul din ala cu siroape si serbeturi...:D:D:D

Noapte buna!...:)
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 02:05
Morning...
Si eu imi ziceam in trecut ca superstitiile sunt prostii. Acum incerc sa inteleg , oricum exista multi superstitiosi. Chestia cu pisica neagra am observat-o in timp, daca imi taia calea aflam ceva neplacut ori mi se intampla ceva rau. Deci a devenit un semn mai degraba. Cred ca explicatia stiintifica este legata de energii, de instinctul animalului.
Cutitul cu ascutis in sus, iar leaga-dezleaga energii, produce cearta.
Superstitiile apartin mai degraba lumii bunicilor si strabunicilor nostri; oamenii moderni, care studiaza nu prea le au.
Norocul ori ghinionul venit de la cifre are legatura cu numerologia, cu lumea magica a rezonantei semnelor-litere, numere.
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 Octombrie 2010 09:56
ha!
13? pisica neagra??
noroc pur, pt mine!

io urasc telefoanele! cine le-o inventat???
zambila
Postat pe 7 Octombrie 2010 10:04
lunache..

asa baga,baga...
daca tot nu stiau astea mici de ele,sa le deschidem noi ochii,nevropate sa facem din ele,nenica!
sa nu mai iasa din casa...

eu am mostenit un bagaj gras de la inaintasi de superstitii,asa le-am dat la cour,nu mai ai timp sa faci nimic,nu de alta:faci trei pasi inapoi,tii degetele incrucisate,indrepti cutitu',scuipi in san,bla,bla..
ani de zile dadeam ochii peste cap cand imi iesea cineva cu galeata goala inainte(asta da ghinion!),pana cand mi-au venit dracii,si nu-i mai vad..
iasomia
Postat pe 7 Octombrie 2010 10:17
De la: garbo166122, la data 2010-10-06 22:52:04
De la: me_reloaded, la data 2010-10-06 22:34:32nush mami, eu is agnostica

nu postesc, nu bat matanii, nu pup crucea, si la mine in casa nu intra preotul

deja i-am lasat instructiuni ioanei sa ma ingroape fara ceremonie


cred ca ai confundat "agnostic" cu ..."ateu "... da' nu-i nici o problema,i se poate intampla oricui...chiar si in cele mai mari famili...


122, vad ca esti luminat, spune-mi si mie care e diferenta dintre un agnostic si un ateu te rog.
merci!
Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2010 19:47
ciresico, daca ne apucam acu' sa explicam despre evangheliile agnostice si alte cele nu mai terminam nici pana maine

si ce rost are? vrei sa ne tocim neuroni?

mai ales ca io is mai blonda, ashe...plus ca-s fata simpla de la tara

michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:21
Me, il trageam de atentie pe nenea 122 ca vad ca se da tare cult si multilateral dezvoltat ca in rest....


aaa, un banc cu blonde ca tot mi-ai adus aminte:

I: Care este diferenta dintre blonde si VERBE?
R: VERBELE pot fi si neregulate! -
Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:24
mor dupa bancuri cu blonde

d-na anderson ma regaleaza cu ele
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sinceritatea 2 De la: luptatoareacurajoasa 31 Iulie 2010 14:32
Un cuvant frumos 3 De la: garbo_1568 16 Aprilie 2012 12:02
vraji,farmece... 152 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:38
nunti,botezuri,cumetrii..... 33 De la: dor72_ 12 Septembrie 2011 18:44
Femeile 81 De la: garbo_4047 5 Iulie 2012 11:06
Setari Cookie-uri