Intrebare la vreme de seara

Ooooo... nu poci pen' ca sa ma abtin sa te salut, Freyo Cam greu gasisi drumul incoace
Thor_again
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:10
si io ma chinui sa gasesc drumul spre iesire

m-asteapta boarfele alea...
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:11
thorele, noapte mare, multi pa ea...si bate-un vant afara !
Freya_
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:24
De la: quasaria, la data 2010-10-07 21:09:51da, sint superstitioasa.
barbatii care inseala poarta ghinion...


cred ca pot adauga fara sa gresesc...si femeile care inseala poarta ghinion...
garbo166122
Postat pe 8 Octombrie 2010 00:16
superstitii?bancuri cu blonde?
o bruneta si o blonda in avion...
Bruneta intreaba pe duduia din avion...Fiti amabila ,va rog..avionul acesta ma duce la Paris?
Duduia:..Nu!
Blonda:..Nici pe mine?
Somn usor,ma duc sa-mi imbrac pijamaluta pe dos...poate s-o schimba si vremea....si nici vrajile nu se prind de mine
chanty
Postat pe 8 Octombrie 2010 00:24
De la: Ciresica, la data 2010-10-07 21:52:50Michelle, no problem, m-am edificat ce-l deranjeaza:
-faptul ca habar nu are si i se mai si spune asta.
Subiect inchis.




Am realizat ca tu nu pricepi din capul locului ca cele doua filozofii se ocupa fiecare de altceva ...asa cum chiar tu ai spus, "agnosticii nici nu cred in Dzeu,nici nu-l neaga"...ceea ce clar inseamna ca ei se ocupa de altceva...de lume...de cunoasterea ei...subiectul lor nu este dumnezeu,este lumea...
Ori,ceea ca a afirmat Michelle este ateism...eu nu spun ca e un pacat sa fii ateu,nu este menirea mea sa judec oamenii,fiecare crede in ceva,in cineva...sau nu crede in nimic...eu doar am semnalat o confuzie...
Dar am bagat de seama ca tu in loc sa citesti si sa intelegi raspunsurile mele esti preocupata de alta problema...asa e,habar nu am...mi-am dat seama ca nu sunt de nivelul tau si ca atare voi renunta la discutia asta...te las sa te sui pe podium...
Dar asa,ca chestie...de ce nu ai citit tu raspunsul dat pe intelesul tau de si-totusi lui knight...

"annosticismul nu neaga existenta divinitaii.

explicat mai pe intelesul lumii, agnosticii spun ca e posibil sa fie dumnezeu insa, existenta lui nu poate fi probata

ceva in genul:
ateul:
nu exista deci, nu are rost sa discut
agnosticul:
o fi existand , da eu nu l-am vazut

pot sa se roage, ciresica. anosticii nu-s atei. daca le scapa o injuratura, agnosticii pot zice" doamne, iarta-ma!!" ateii, caini. nu vor iertare "

poate ai fi inteles si tu ceva...




garbo166122
Postat pe 8 Octombrie 2010 00:43
De la: me_reloaded, la data 2010-10-07 21:50:41simt ca ma apuca draci, si inca rau de tot


mi se pare normal sa te apuce dracii ca tu nu mai pricepi nimic de multa vreme pe marginea subiectului...
e prea greu pt tine...
garbo166122
Postat pe 8 Octombrie 2010 00:46
De la: me_reloaded, la data 2010-10-07 00:42:09122, stai in banca ta. parca te-am mai rugat asta

reyya, ce bombani tu acolo de soacra, mami?

gemy, cred ca asta cu superstitiile atrage energie negativa, parerea mea


Sa stau in banca mea?!? nici ca gluma nu e buna...sau ai uitat cine s-a bagat in seama si a iesit ca paduchele in frunte...vezi ziua de ieri...eu,habar n-aveam daca mai existi...dar am realizat situatia dupa ce ti-am vazut poza ...vezi,viata nu iarta...nu te grabi sa faci vreun paralelism,situatiile par similare...dar nu sunt identice...
Si ca sa revin...tot amenintandu-ma, ai reusit sa ma provoci...chiar sunt curios sa vad ce poti...ca ma chinui de multa vreme sa imi fac o impresie corecta despre cea care te considera cea mai buna prietena a ei...si conform principiului,"spune-mi cu cine te imprietenesti ca sa iti spun cine esti..." sper sa descoper noi valente prin tine...
Hai...iesi la rampa...da din tine...promit sa te provoc pe masura...
garbo166122
Postat pe 8 Octombrie 2010 01:38
pass...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 08:52
Iaso, da, si galeata goala-noroc ca aici nu o vad! A varsa ulei e semn rau.
Dar cred ca am inceput si eu sa ma plictisesc de superstitii. Cei din Napoli sunt celebri pentru corn, fiecare are in casa, in masina, in buzunar , la ureche, la gat cate un corn rosu-cica ii protejeaza. Adevarul e ca cine e cu adevarat credincios,sau macar intelept, nu crede in prostiile astea...asa ca imi propun...de maine sa ma doara la basca de pisica neagra si de alte smecherii.
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Octombrie 2010 09:34
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 08:52:59pass...
pentru ca-i diminneata!
Intrebarile (disputele) sunt pentru ceas de seara!!!
m_ada
Postat pe 8 Octombrie 2010 09:36
nope, mada...ci pentru ca nu am nici cea mai mica intentie sa ma risipesc in discutii sterile

cum am zis, la tatzi ni-i greu
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:40
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 10:40:58nope, mada...ci pentru ca nu am nici cea mai mica intentie sa ma risipesc in discutii sterile

cum am zis, la tatzi ni-i greu

mda, si sarac e rau, si bogat e greu!!
m_ada
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:43
tre' sa bag o cafa, mintenas, ca abia acum m-am dus sa cumpar si-s artzagoasa

si ca sa fiu on topic, aseara discutam cu cineva despre subiectul asta si-mi spunea ca poarta o singura pereche de cercei

de ce? pentru ca a observat ea ca atunci cand isi pune altii, are o zi foarte proasta, se cearta cu sefu' si iubitul

ah, si a renuntat sa se mai fardeze cand pleaca la servici, exact din aceleasi motive

am rugat-o frumos sa-mi doneze mie toti cerceii de ii are
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:49
multi pitici au unii..........
jeanette40
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:27
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 10:49:01tre' sa bag o cafa, mintenas, ca abia acum m-am dus sa cumpar si-s artzagoasa

si ca sa fiu on topic, aseara discutam cu cineva despre subiectul asta si-mi spunea ca poarta o singura pereche de cercei

de ce? pentru ca a observat ea ca atunci cand isi pune altii, are o zi foarte proasta, se cearta cu sefu' si iubitul

ah, si a renuntat sa se mai fardeze cand pleaca la servici, exact din aceleasi motive

am rugat-o frumos sa-mi doneze mie toti cerceii de ii are


Cerceii respectivi nu au nici o treaba cu ziua buna sau proasta.Eu cred ca doar se autosugestioneaza , prietena ta . Eu , cand ma trezesc cu o dispozitie mai proasta, indiferent daca imi pun sau nu cercei, tot reusesc sa ma cert sau cel putin sa enervez si acasa si la birou si... chiar pe forum... Si de vina nu-i nici ceasul rau si nici cerceii
m_ada
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:46
corect, mada

da' io-s mai malefica, ashe...o incurajez ca sa capat cerceii aia, he, he, he...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 12:16
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 08:52:59pass...


Bun pass...
M-am gandit eu ca nu ai carti nici macar pentru deschidere...si ca te pregatesti de o cacialma...intr-adevar este firesc sa fiti prietene atat de bune...sunteti identice...
garbo166122
Postat pe 8 Octombrie 2010 23:54
Gare doream buneam bomba sub bad la adverzar?
Achmed abeam zuber-overda! Bladeam doua ji gumbaram drei
achmed
Postat pe 8 Octombrie 2010 23:57
De la: Achmed, la data 2010-10-08 23:57:33Gare doream buneam bomba sub bad la adverzar?
Achmed abeam zuber-overda! Bladeam doua ji gumbaram drei


Achmed..tu ai bombe numai pentru adversari? pentru prieteni n-ai? ca de adversari ma feresc si singur...
garbo166122
Postat pe 9 Octombrie 2010 00:18
Da' tu alta treaba nu mai ai?
Doara
Postat pe 9 Octombrie 2010 07:42
De la: Doara, la data 2010-10-09 07:42:10Da' tu alta treaba nu mai ai?


Stii...cineva ma rugase sa te las in pace si acceptasem...dar se pare ca tie nu iti place sa nu fii bagata in seama...sau te gandesti cu groaza la zilele cand nici macar vantul n-o s-ti mai ridice fusta si incerci sa profiti din plin pe ultima suta de metri...
garbo166122
Postat pe 9 Octombrie 2010 07:55
Aha. Deci ai intrat clar cu intentia sa te iei de unul sau de altul. Bravo. E bine sa ca se stiu intentiile de la bun inceput ca sa nu existe semne de intrebare. De jigniri de astea ieftine si gratuite am podul plin. Constatar ca esti mai rau decat o mahalagioaica. Aproape ma indoiesc ca esti barbat.
Doara
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:03
sau poate persoana aia nu a vrut binele tau...si-a vrut binele ei...devenise geloasa...
garbo166122
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:04
De la: Doara, la data 2010-10-09 08:03:06Aha. Deci ai intrat clar cu intentia sa te iei de unul sau de altul. Bravo. E bine sa ca se stiu intentiile de la bun inceput ca sa nu existe semne de intrebare. De jigniri de astea ieftine si gratuite am podul plin. Constatar ca esti mai rau decat o mahalagioaica. Aproape ma indoiesc ca esti barbat.


Iubita...m-am luat eu de wife?m-am luat eu de ciresica? te rog sa te uiti in urma si sa ai puterea sa recunosti...am aruncat eu primul cu piatra? mai rau sunt decat daca ma calci pe coada...dar n-am nici o legatura cu mahalaua...sunt baiat de oras,crescut la curte...cu bona...
iar daca te indoiesti de barbatia mea...hai sa ne vedem...si daca nu-ti place nu ma platesti...
garbo166122
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:10
Dorulet...si apoi nu uita ca si pe tine, si pe cealalta v-am invitat,simbolic ,in lista de prieteni si m-ati refuzat...deci nu va place armonia...
garbo166122
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:18
122, mie nu mi-ai cerut prietenia si-s invidioasa si-s furioasa si-s geloasa! Imi va merge rau azi...
Luna_in_capricorn
Postat pe 9 Octombrie 2010 10:45
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 10:49:01tre' sa bag o cafa, mintenas, ca abia acum m-am dus sa cumpar si-s artzagoasa

si ca sa fiu on topic, aseara discutam cu cineva despre subiectul asta si-mi spunea ca poarta o singura pereche de cercei

de ce? pentru ca a observat ea ca atunci cand isi pune altii, are o zi foarte proasta, se cearta cu sefu' si iubitul

ah, si a renuntat sa se mai fardeze cand pleaca la servici, exact din aceleasi motive

am rugat-o frumos sa-mi doneze mie toti cerceii de ii are



Pune mana pe cercei si ce nu-ti place...da-mi mie... Da, am auzit de superstitia cu cerceii, exista, e raspandita destul.
Luna_in_capricorn
Postat pe 9 Octombrie 2010 10:47

hahaha, mie-mi vine sa rad!
ptr ca asta vara mi-am cumparat de la o prietena care si-a deschis atelier de bijuuri o pereche de-argint.
neneee...cum ii dadeam jos, aveam o zi proasta! dar am si uitat ptr ca a trecut vara si nu era sa-i port numa p-aia nuu??
fleurdelis
Postat pe 9 Octombrie 2010 10:49
si prietenia...lasa luna ca ti-o cer eu
fleurdelis
Postat pe 9 Octombrie 2010 10:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aspecte care descriu cum anume ne simim! 92 De la: tutankhamon 6 Iunie 2009 20:08
Cum este sa fii femeie in Romania ! 86 De la: garbo_462542 29 Martie 2017 12:06
ce sa fac?sa lupt pt.el,desi va trebui sa infrunt atatea.... 47 De la: princess_21 26 Mai 2010 18:37
si politia pe internet 12 De la: tutankhamon 25 August 2010 21:41
iubire virtuala 152 De la: hermosa20 22 Iulie 2012 22:50
Setari Cookie-uri