Lucrul cu tine insuti

SCOP: Insusirea unui mod de viata spiritual si dezvoltarea de capacitati subtile proprii, prin care viata persoanei sa se imbunatateasca pe toate planurile adica fizic, sufletesc, spiritual.
garbo173858
Postat pe 12 Februarie 2011 21:01
De la: garbo173858, la data 2011-02-12 21:01:12SCOP: Insusirea unui mod de viata spiritual si dezvoltarea de capacitati subtile proprii, prin care viata persoanei sa se imbunatateasca pe toate planurile adica fizic, sufletesc, spiritual.




draga mea ,aici f putini stiu ce inseamna ezoterismul,fizica cuantica,etc...nu te stradui ca nu ai cu cine.ei nu stiu sigur daca vom mai exista in 2012,in aceasi formula existetiala....
vuvuzela
Postat pe 12 Februarie 2011 21:09
iar te crezi tu cea mai cea dintre cei......
mai vunvu iar dai pe afara???
iar nu mai incapi in izmene???
anaROBERT
Postat pe 13 Februarie 2011 00:17
oare 858 cin' sa fie?

nu e asa Vuvu?... n-ai cu cine nu? o gramada de needucati....
cricat
Postat pe 14 Februarie 2011 22:48
daca nu???
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 12:18
De la: garbo173858, la data 2011-02-12 21:01:12SCOP: Insusirea unui mod de viata spiritual si dezvoltarea de capacitati subtile proprii, prin care viata persoanei sa se imbunatateasca pe toate planurile adica fizic, sufletesc, spiritual.


O tema cu aplicabilitate universala, la care ar fi intr-adevar multe de spus, dar nu cred ca va avea mare priza pe Garbo, unde deviza "spirituala' a majoritatii este mai degraba: " ce tie nu-ti place, fa-i altuia cu varf si indesat, sa vada cum este!'
charmelen
Postat pe 17 Februarie 2011 16:00
madita
Postat pe 18 Februarie 2011 11:01
De la: garbo173858, la data 2011-02-12 21:01:12SCOP: Insusirea unui mod de viata spiritual si dezvoltarea de capacitati subtile proprii, prin care viata persoanei sa se imbunatateasca pe toate planurile adica fizic, sufletesc, spiritual.
Omul se autoeduca uitanduse la televizor si copiindui pe actori....Viata si oamenii nu sunt ca la televizor....Televizorul face oamenii prosti,,pt ca ii influenzeaza si oamenii nu mai gandesc individual ci copie pe actori...si practic realitatea de zi cu zi este cu totul altfel..La televizor lipsesc programele educationale...la televizor sunt doar lucruri ireale
gandiredeinger
Postat pe 19 Februarie 2011 20:48
Tu esti Irina?????
Mi dor de irinuca Vreau sa stiu daca esti veritabila si nu orisice copiatura
ameno
Postat pe 19 Februarie 2011 20:51
De la: ameno, la data 2011-02-19 20:51:44Tu esti Irina?????
Mi dor de irinuca Vreau sa stiu daca esti veritabila si nu orisice copiatura
Lasa ca irina este suparata pe voi ca a-ti umilito....Dar asa este in razboi de idei,bine totusi ca nu a murit nimeni
gandiredeinger
Postat pe 19 Februarie 2011 20:59
nu a umilit-o nimeni...mai mult decat atat pe ea nu o poti umili pentru ca nu o ating vorbele rele.
Daca nu esti Irina sa-ti fie rusine ca i-ai copiat stilul ei caracteristic de exprimare
ameno
Postat pe 19 Februarie 2011 21:03
lasa ca si copiile sunt bune pt ca sunt copiate doar dupa original
gandiredeinger
Postat pe 19 Februarie 2011 21:08
De la: ameno, la data 2011-02-19 21:03:53nu a umilit-o nimeni...mai mult decat atat pe ea nu o poti umili pentru ca nu o ating vorbele rele.
Daca nu esti Irina sa-ti fie rusine ca i-ai copiat stilul ei caracteristic de exprimare
Pai pe toata lumea afecteaza cuvintele rautacioasem,mai ales pe irinuca care este o dluceata de fata
gandiredeinger
Postat pe 19 Februarie 2011 21:31
asa-i, bre !
Freya__
Postat pe 19 Februarie 2011 21:36
Buna ziua. Frumoasa tema... Va propun sa lucram impreuna. De AZI sa incepem
sa fim mai buni cu cei din jur
sa facem un gest placut pe care nu l+am mai facut de mult ...de ex. sa sunam un prieten sau un coleg si sa+l intrbam ce mai face,.... ca ati dori sa va mai intilniti...
sa petrecetim mai mult timp cu cei dragi.. sa le spunem un cuvint dulce.. sa le apreciem activitatea..
sa daruim un lucru de prisos celui care are nevoie de el.. o jucarie...o haina...
.sa daruim un zambet,.. sa alinam o suferinta..
Suficient nu,pentru saptamina aceasta? Observati va rog reactia celor din jur la schimbarea comportamentului dv

Daca doriti vom continua si saptaminaviitoare cu alte idei de schimbare ...,pana atunci va doresc o saptamana cit mai frumoasa








nico_leta
Postat pe 20 Februarie 2011 12:24
92..sa fii iubita
Freya__
Postat pe 20 Februarie 2011 13:36
[/quote] Omul se autoeduca uitanduse la televizor si copiindui pe actori....Viata si oamenii nu sunt ca la televizor....Televizorul face oamenii prosti,,pt ca ii influenzeaza si oamenii nu mai gandesc individual ci copie pe actori...si practic realitatea de zi cu zi este cu totul altfel..La televizor lipsesc programele educationale...la televizor sunt doar lucruri ireale[/quote]

i-auzi...insemna k tu nu prinzi discovery, national geographic, animal planet....chestii din astea...k daca tot nu ne place sa citim macar s vedem si noi documentare gen primu razboi mondial, emisiuni gen tehnici de supravieturie etc.....iar daca ne uitam la alte programe o facem k sa ne distram sa mai radem, sa mai aflam o stire....

dar sa nu uitam k si tu te uiti la televizor ......sotto...
biank_85
Postat pe 20 Februarie 2011 18:22
Pai da...Si eu ma uit cu placere la telenuvele...Spre exemplu urmaresc o telenuvela indiana...Unde este vorba despre o fata credincioasa,,,curata la suflet cuminte....Si unde toti au transformato in servitoare,,nu sunt recunoscatori,,Apoi fata asta credincioasa acopera pe alti oameni dar prin minciuni,,ia vina asupra ei,,si asta ia facut pe oameni sa creada ca asa este bine ceea ce fac...cred ca oamenii credinciosi au gresit si ei mult....Da prin asta am vrut sa spun ca....Eu chiar daca ma uit la televizor,,,eu analizez lucrurile si le ales pe cele de trebuinta...Spre exemplu sa invat din greselile altor oameni...Da pt ca daca ai credinta si te stradui sa respecti poruncile...Dumnezeu te ajuta,,,sa alegi ceea ce este bun...Pt ca noi fara Dumnezeu nu suntem in stare sa alegem ce este bun....
gandiredeinger
Postat pe 20 Februarie 2011 23:18
Oamenii mereu au profitat de pe oamenii curati la suflet si inocenti.De asta oamenii nici nu mai au oameni inocenti,pt ca s-au distrus unii pe altii..Si acum trebuie sa se construiasca unii pe altii,daca vor oameni buni si curati....Numai ca la construit este mai greu....la distrus caracterul altor oameni este usor,numai ca la construit este cam greu,daca oamenii nici macar temelie nu mai au
gandiredeinger
Postat pe 20 Februarie 2011 23:26
Buna seara tuturor,
TRAIASCA TOTI OAMENII DIN OLTENIA,
Amandoi parintii mei sunt olteni dar mai traieste doar tatal meu si rezulta ca si eu sunt in primul rand jumatate olteanca dupa parinti si jumatate munteanca ca sunt nascuta in Bucuresti; tu tanara domnita din Craiova ai scris foarte frumos precum e sufletul tau si ma bucur ca existi si-ti doresc tot binele din acest Univers...
garbo173858
Postat pe 21 Februarie 2011 20:40
am hotarat ca nu ma mai "lovi" nimic deazi innainte,sunt admirata si trebuie sa fiu cea dinainte,am usiledeschise peste tot ,tacsimestristul ma adimaraare42de ani si ochii albastri ,maadimara si ca om si ca femeie ne cunoastem demulti ani voi fii cea dinainte ,astazi mi-am gasit un alt serviciu al doilea mai ne merg sa-mi fac angajarea se pare ca-mi vaaduce un venit bun,am avut si decaderi ,din cauza stresului dar am primit o lectie dura pentru mine,nu sunt"jigulina",am cazut jos m-am scuturat si maridic nu m-am patat cineva vrea decaderea mea ,dar nu va obtine si sunt foarte ,foarte desteapta ,cu un suflet enorm demare si cuminte chiar si cel de lacursul care m-am inscris e un barbat istet si frumos ma admira ii place personalitatea mea azi mi-am facut buletinul lafoc automat ,intr-un loc unde il fac doar cei cu relatii eu n-am cunoscut pe nimeni doarca..... chiar si la poza era un tanar politist care mi-afacut cred ca 5 fotografii doar ca i-am sugerat sa ies frumos ,trebuie sa fiu perfecta si lui sa nu-i mai dau nimic prin fapte prin atitudine sa madenigreze ,euam gresit ca din cauza batailor stresului am cazut un pic jos nu trebuia cam 1 saptamana sa-i pot dasatisfactie nu-i voi mai da eu sunt deosebita asa trebuie sa fiu mereu nimic nu trebuie sa ma mai faca sadecad,si nimenisi mai am ceva care sioamenii simt ,puritate sufleteasca ,ce rar intalnesti
garbo107589
Postat pe 22 Februarie 2011 21:00
eladaela
Postat pe 22 Februarie 2011 21:09
De la: garbo107589, la data 2011-02-22 21:00:07am hotarat ca nu ma mai "lovi" nimic deazi innainte,sunt admirata si trebuie sa fiu cea dinainte,am usiledeschise peste tot ,tacsimestristul ma adimaraare42de ani si ochii albastri ,maadimara si ca om si ca femeie ne cunoastem demulti ani voi fii cea dinainte ,astazi mi-am gasit un alt serviciu al doilea mai ne merg sa-mi fac angajarea se pare ca-mi vaaduce un venit bun,am avut si decaderi ,din cauza stresului dar am primit o lectie dura pentru mine,nu sunt"jigulina",am cazut jos m-am scuturat si maridic nu m-am patat cineva vrea decaderea mea ,dar nu va obtine si sunt foarte ,foarte desteapta ,cu un suflet enorm demare si cuminte chiar si cel de lacursul care m-am inscris e un barbat istet si frumos ma admira ii place personalitatea mea azi mi-am facut buletinul lafoc automat ,intr-un loc unde il fac doar cei cu relatii eu n-am cunoscut pe nimeni doarca..... chiar si la poza era un tanar politist care mi-afacut cred ca 5 fotografii doar ca i-am sugerat sa ies frumos ,trebuie sa fiu perfecta si lui sa nu-i mai dau nimic prin fapte prin atitudine sa madenigreze ,euam gresit ca din cauza batailor stresului am cazut un pic jos nu trebuia cam 1 saptamana sa-i pot dasatisfactie nu-i voi mai da eu sunt deosebita asa trebuie sa fiu mereu nimic nu trebuie sa ma mai faca sadecad,si nimenisi mai am ceva care sioamenii simt ,puritate sufleteasca ,ce rar intalnesti


Ai mari probleme cu mansarda!!!!!!!!!
Vesnic_Tanara
Postat pe 22 Februarie 2011 21:44
eu am sustinire pe care o iubesc, oador si care mafacesa lupt cu mine insami ii doresc sanatate si tot ce-i frumos
garbo107589
Postat pe 1 Martie 2011 19:41
o.k....acu' tradu
eladaela
Postat pe 1 Martie 2011 20:00
vreau sa-ti spun ,caam suferit mult pentru tine,nu te-as pputea uita niciodata esti prima mea dragoste nu stiu daca intelegi
garbo107589
Postat pe 3 Martie 2011 06:38
De la: eladaela, la data 2011-03-01 20:00:26o.k....acu' tradu


Na,ca ti-a tradus!
...te-ai mai linistit olecutza,nu?
tatoo
Postat pe 3 Martie 2011 10:22
Inima vibrationala a Romaniei pulseaza in tara Hategului, in muntii Orastie. Energia de intensitate inalta ce se revarsa asupra acestei margini de lume, invaluie si ridica spiritualitatea locului la cote foarte inalte. Mai sunt si alte locuri in tara noastra CARE AU O VIIBRATIIE FOARTE INALTA trebuie sa le descoperim pe toate...
Orice om care-si doreste evolutie spirituala trebuie sa se hotarasca sii sa incerce sa se schimbe...
Omul trebuie sa se schimbe pe sine, are voie sa faca orice, dar numai cu propria persoana, nu cu o alta persoana, oricat de apropiata ar fi aceasta...daca esti nemultumit trebuie sa schimbi ceva in viata ta. Lasati-i pe ceilalti in pace si ocupati-va doar de propria persoana! Construiti-va o alta atitudine, de care sa fiti multumiti si ceilalti vor constata ca sunteti alti oameni...
Asa ar putea incepe crearea noului mod de viata spiritual...
garbo173858
Postat pe 25 Martie 2011 19:09
Pentru ca viata noastra se se imbunatateasca pe toate planurile, consider ca e foarte bine sa recurgem la filozofia feng shui.
Denumirea Feng Shui provine din China si se traduce literal prin Vant si Apa. In cultura chineza, vantul domol si apa lin curgatoare au fost mereu asociate cu prosperitatea continua si cu o sanatate puternica.
Feng Shui, nu este nicidecum o religie, o credinta, cum o confunda unii. Poti fi crestin, musulman, ce vrei, dar poti accepta si principii feng shui, pentru ca ele sunt directionate spre mediul in care traim si muncim, reusind sa ne influenteze in cel mai bun mod cursul vietii noastre. Deci, Feng Shui, nu este ceva la care doar ne putem gandi este ceva ce chiar putem face.
Feng Shui este arta si stiinta orientala care ne invata cum sa traim in armonie cu mediul nostru de viata ,pentru a avea sanatate, bunastare, fericire si armonie.

http://desprefengshui.wordpress.com/
desprefengshui
Postat pe 1 Aprilie 2011 12:43
michelle_
Postat pe 1 Aprilie 2011 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DESPRE REALITATEA IN CARE TRAIM SI GESTUL LUI ADRIAN SOBARU 70 De la: garbo182350 31 Ianuarie 2011 09:06
buna ziua 3 De la: garbo004807 31 Mai 2009 16:44
arta 1 De la: roxvio2005 15 Iulie 2009 08:43
cum ma dezabonez de pe GARBO !!!!!!!!!!>??????????? 2 De la: garbo264825 21 Februarie 2012 08:38
comportament inconsecvent 40 De la: ingerasullinistit 29 Martie 2011 16:43
Setari Cookie-uri