Intrebare la vreme de seara

uite aici altul pentru tinara doamna:

Doua blonde la dus:
- Da-mi, te rog, samponul tau!
- Dar ai unul langa tine...
- Stiu, dar asta e pentru par uscat si eu am parul ud!
Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:30
ioi, moooorrrrr
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:31
De la: Ciresica, la data 2010-10-07 19:47:47
De la: garbo166122, la data 2010-10-06 22:52:04
De la: me_reloaded, la data 2010-10-06 22:34:32nush mami, eu is agnostica

nu postesc, nu bat matanii, nu pup crucea, si la mine in casa nu intra preotul

deja i-am lasat instructiuni ioanei sa ma ingroape fara ceremonie


cred ca ai confundat "agnostic" cu ..."ateu "... da' nu-i nici o problema,i se poate intampla oricui...chiar si in cele mai mari famili...


122, vad ca esti luminat, spune-mi si mie care e diferenta dintre un agnostic si un ateu te rog.
merci!


daca eu as fi gresit in afirmatia mea ,ar fi reactionat imediat doamna...se pare ca asta n-ai priceput tu...
da' hai sa te luminez si pe tine...si ca sa nu fie nici un carcotas o voi face ca la carte...

AGNOSTICSM s.n. Concepție filozofic idealist care neag, parțial sau total, posibilitatea cunoașterii obiective a lumii, a esenței fenomenelor

ATESM s.n. Negare a existenței lui Dumnezeu și a oricrei divinitți; concepție care se bazeaz pe aceast negare...necredinta...

daca nu pricepi nici acum nu mai sunt eu de vina...iar meditatii dau doar de la un anumit nivel in sus...
garbo166122
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:36
bine M...multumim frumos
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:39
122, hai sa-ti dau eu o definitie mai dezvoltata pentru agnistic" :

AGNOSTICSM ( fr., engl.) s. n. 1. Doctrin care declar absolutul inaccesibil spiritului uman sau care consider orice metafizic drept inutil (D. Hume, I. Kant, adepții pozitivismului ș.a.). Termenul a fost creat de Th. Huxley n 1869. 2. A. religios = atitudine modern, cu rdcini n filozofia greac n special, negnd capacitatea uman de a descrie divinitatea (de ex. Einstein, religios n felul su, a fost considerat de unii teologi drept un agnostic).

Deci agnosticul nici nu crede in Dumnezeu nici nu-l neaga.

de unde ceea ce a spus Me_ face total sens.
Si nu te-a contrazis nu pentru ca ai "prins-o " ci pentru ca ti-a declarat deja ca nu vrea sa-ti dea replica in nici o circumstanta.

inca o gluma:

- Ce o impiedica pe o blonda sa faca facultate?
Raspuns: - Liceul.
Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:44

ce bune e bancele tale,cuscry!
preci
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:48
ciresico...sa mai bagi bancuri cu blonde...
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:49
okay, okay, incetati cu aplauzele ca va mai spun:

4 blonde stau sub o umbrela mica, dar nici una nu se uda.
De ce?
Nu ploua!
Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:54
da, sint superstitioasa.
barbatii care inseala poarta ghinion...
quasaria
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:09
De la: Ciresica, la data 2010-10-07 20:44:37122, hai sa-ti dau eu o definitie mai dezvoltata pentru agnistic" :

AGNOSTICSM ( fr., engl.) s. n. 1. Doctrin care declar absolutul inaccesibil spiritului uman sau care consider orice metafizic drept inutil (D. Hume, I. Kant, adepții pozitivismului ș.a.). Termenul a fost creat de Th. Huxley n 1869. 2. A. religios = atitudine modern, cu rdcini n filozofia greac n special, negnd capacitatea uman de a descrie divinitatea (de ex. Einstein, religios n felul su, a fost considerat de unii teologi drept un agnostic).

Deci agnosticul nici nu crede in Dumnezeu nici nu-l neaga.

de unde ceea ce a spus Me_ face total sens.
Si nu te-a contrazis nu pentru ca ai "prins-o " ci pentru ca ti-a declarat deja ca nu vrea sa-ti dea replica in nici o circumstanta.

inca o gluma:

- Ce o impiedica pe o blonda sa faca facultate?
Raspuns: - Liceul.


Cred ca esti si tu intr-o confuzie totala...dupa tine, cele doua curente filozofice spun cam acelasi lucru altfel n-ai fi decalarat ca ce a spus doamna face total sens......du-te si mai studiaza mai ales ca ti-ai ales sa fii avocat din opficiu...sunt cam multi pe aici,o sa te calci cu ei pe picioruse...
garbo166122
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:13
Okay, deci dupa dvs. dl.122 care este antagonismul intre afirmatia:sunt agnostica si insiruirea de fapte:
"nu postesc, nu bat matanii, nu pup crucea, si la mine in casa nu intra preotul
deja i-am lasat instructiuni ioanei sa ma ingroape fara ceremonie "


Ca vad ca nu vorbim aceasi limba.

Si ce te deranjeaza de fapt mai mult? Agnosticismul, lipsa de concordanta, femeile destepte, faptul ca esti intrebat, faptul ca nu ti se da dreptate?
Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:27
De la: Ciresica, la data 2010-10-07 20:44:37122, hai sa-ti dau eu o definitie mai dezvoltata pentru agnistic" :

AGNOSTICSM ( fr., engl.) s. n. 1. Doctrin care declar absolutul inaccesibil spiritului uman sau care consider orice metafizic drept inutil (D. Hume, I. Kant, adepții pozitivismului ș.a.). Termenul a fost creat de Th. Huxley n 1869. 2. A. religios = atitudine modern, cu rdcini n filozofia greac n special, negnd capacitatea uman de a descrie divinitatea (de ex. Einstein, religios n felul su, a fost considerat de unii teologi drept un agnostic).

Deci agnosticul nici nu crede in Dumnezeu nici nu-l neaga.

de unde ceea ce a spus Me_ face total sens.
Si nu te-a contrazis nu pentru ca ai "prins-o " ci pentru ca ti-a declarat deja ca nu vrea sa-ti dea replica in nici o circumstanta.

inca o gluma:

- Ce o impiedica pe o blonda sa faca facultate?
Raspuns: - Liceul.


PAI ODATA CE NU CREDE IN DUMNEZEU => CA IL NEAGA
KNIGHT_31
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:34
Cavalere, tu ce vrei sa spui acolo?
Agnostic= persoana care este sceptica cu privire la existenta unei divinitati si care in acelasi timp nu este ateista (pers. care neaga total existenta divinitatii)

Deci din moment ce esti agnostic e clar ca nu faci nimic din ceea ce Biserica propovaduieste.

Agnosticul crede numai in partea materiala a lumii si e circumspecta cind e vorba de Dumnezeu pe cind ateistul crede doar in sine si refuza ideea unei forte supranaturale.

Un agnostic nu se roaga pentru ca desi nu contesta existenta divinitatii el nu are dovada materiala a existentei lui pe cind ateistul crede ca sigur nu exista o forta divina.

Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:45
ciresico, vanare de vant, mami...vanare de vant
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:48
De la: Ciresica, la data 2010-10-07 21:27:01Okay, deci dupa dvs. dl.122 care este antagonismul intre afirmatia:sunt agnostica si insiruirea de fapte:
"nu postesc, nu bat matanii, nu pup crucea, si la mine in casa nu intra preotul
deja i-am lasat instructiuni ioanei sa ma ingroape fara ceremonie "


Ca vad ca nu vorbim aceasi limba.

Si ce te deranjeaza de fapt mai mult? Agnosticismul, lipsa de concordanta, femeile destepte, faptul ca esti intrebat, faptul ca nu ti se da dreptate?


se pare ca iti place sa te invarti in jurul cozii...daca pe tine nu te deranjeaza confuzia,pe mine ce crezi ca m-ar deranja? eu doar am semnalat-o...nu trebuie sa-mi dai dreptate,nu eu persist in eroare...
garbo166122
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:49
simt ca ma apuca draci, si inca rau de tot
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:50
mai, Kinght, annosticismul nu neaga existenta divinitaii.

explicat mai pe intelesul lumii, agnosticii spun ca e posibil sa fie dumnezeu insa, existenta lui nu poate fi probata

ceva in genul:
ateul:
nu exista deci, nu are rost sa discut
agnosticul:
o fi existand , da eu nu l-am vazut

pot sa se roage, ciresica. anosticii nu-s atei. daca le scapa o injuratura, agnosticii pot zice" doamne, iarta-ma!!" ateii, caini. nu vor iertare
si_totusi
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:51
Michelle, no problem, m-am edificat ce-l deranjeaza:
-faptul ca habar nu are si i se mai si spune asta.
Subiect inchis.

Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:52
Nici nu avem nevoie de iertarea aia, scumpo
Thor_again
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:53
si m-apuca...si m-apuca...
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:53
mai, thor, macar asa, oleaca de iertacune acolo, nu strica nimanui chit ca nu se implineste
si_totusi
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:55
brother, si tu ca mine, mami? he, he, he...
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:56
bai nene, habar n-am de ce va certati... voi sunteti agnostici, unii or fi atei, poate sunt si musulmani sau mai stiu eu ce, pe-aici... io-s ortodox super-pacatos. azi am fost pe la catedrala, sa-mi mai usurez nitzel pacatele, ca ma cocoseaza. care-i problema??...:))
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:00
nu se cearta nimeni, mami

avem doar un domn pus pe corectura

pe sofica nu o includ, ca ea e in afara concursului
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:01
Scumpo, o fi, ca prea le spui cu foc... da' totusi la partea cu iertaciunea nu ma bag neam! N-am nevoie, bre, n-am nevoie! Dac-o fi sa gresesc, asta e, m-o trimite 'napoi aici, pentru penitenta
Sis, eu am cu totul alte conceptii, si stii foarte bine. Partea cu iertaciunea, de care vorbea totushica, este -din punctul meu de vedere- un mare vax scornit de popi. D-aia mi se rupe mie de ei si de biserica lor
Thor_again
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:02
pai tocmai pentru ca stiu...

ehee...ce discutii mai aveam noi p-acilea acum 1 an...
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:04
si la faza cu iertaciunea... eu cam sunt de acord cu faptul ca intai tre sa ma impac cu mine, ca sa ma pot impaca si cu altii... daca imi iese cu mine, asta conteaza intai si intai. ca restu', noi sa fim sanatosi...
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:04
aliluia, aliluia, aliluia
Freya_
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:06
pai am zis ca intai sa ma iert io pe mine, ca Dzeu nu-sh' daca ma iarta, la cate-am facut...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:07
asa mami...ce-i sigur e sigur
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs Brio Crystal 3 De la: aureliatruca 30 Aprilie 2012 03:33
Proza 86 De la: jeanette40 18 Noiembrie 2011 23:59
Cum sa imi intorc iubitul inapoi sau cel putin sa raminem simpli prieteni 15 De la: garbo_413902 13 Septembrie 2015 02:04
Comentariu la Ziua SUA: premierul Ponta şi Antena 3 au atacat SUA... 3 De la: hfrbu 4 Iulie 2014 10:38
Despre actul sexual 11 De la: narcysa 28 Noiembrie 2010 10:09
Setari Cookie-uri