am nevoie de sfaturi

tu esti moi, mami...
michelle_
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:21
Draga mea! Ce treaba ai tu cu ce faceau parintii tai.Tu trebuie sa te simti bine in "pielea ta". Sa stii ca indiferent de ce pozitie materiala am avea,trebuie sa ne multumim cu ce avem si sa purtam cu drag ceea ce ne cumparam dupa gustul nostru. Sa stii ca nu trebuie neaparat sa ai un lucru f scump pe tine daca acel lucru nu ti vine bine.Intotdeauna trebuie sa purtam ceeace ne avantajeaza. Fii fericita cu ce ti permiti si ai sa vezi ce bine te simti. Viata implica mult mai multe pt a fi fericita. Hainele nu sunt pe primul loc,ci altceva.Simte te iubita si acesta este cel mai important lucru Succes. Carmen
garbo168092
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:23
Draga mea! Ce treaba ai tu cu ce faceau parintii tai.Tu trebuie sa te simti bine in "pielea ta". Sa stii ca indiferent de ce pozitie materiala am avea,trebuie sa ne multumim cu ce avem si sa purtam cu drag ceea ce ne cumparam dupa gustul nostru. Sa stii ca nu trebuie neaparat sa ai un lucru f scump pe tine daca acel lucru nu ti vine bine.Intotdeauna trebuie sa purtam ceeace ne avantajeaza. Fii fericita cu ce ti permiti si ai sa vezi ce bine te simti. Viata implica mult mai multe pt a fi fericita. Hainele nu sunt pe primul loc,ci altceva.Simte te iubita si acesta este cel mai important lucru Succes. Carmen
garbo168092
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:23
mai bine sa-ti para rau de ceva ce ai facut ,decat de ceva ce nu ai facut !
nanyss
Postat pe 1 Noiembrie 2010 00:26
absolut de acord!:))
eu_geminy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 00:32
De la: nanyss, la data 2010-11-01 00:26:21mai bine sa-ti para rau de ceva ce ai facut ,decat de ceva ce nu ai facut !




exact.
vuvuzela
Postat pe 1 Noiembrie 2010 00:59
fac pariu ca la erotisme te-ai gandit acuma, vuNvu...
foarte pacatos gandesti, sa stii...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 01:18
De la: eu_geminy, la data 2010-11-01 01:18:46fac pariu ca la erotisme te-ai gandit acuma, vuNvu...
foarte pacatos gandesti, sa stii...:P
:))



gresit .dar chiar daca ar fii fost asa,era un pacat si dece?te-am intrecut in pacat?ce este pacatul?defineste-l.apoi defineste dece erotismul este un pacat?cand Dumnezeu ne-a dat drumul in lumea larga,a zis "inmultiti-va'.si ca sa conchid,ai auzit de liberul arbitru?in viata mea eu aleg ce sa fac.
vuvuzela
Postat pe 1 Noiembrie 2010 01:30
cu vorbaria ta insistenta in ale "dezvinovatirii", ajung la concluzia ca fix la erotism te gandeai.
te-am prins, nebunateco...:P

esti libera sa faci ce vrei, puiule.
nu te pune nimeni la flotari...:))
:P
eu_geminy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 01:34
uite, eu nu ma pot gandi la astfel de trasnai, vuvu...
iti dai seama ca ma vede Doamne Doamne.:))))
eu_geminy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 01:36
nu ma dezvinovatesc.pun intrebari dar vad ca nu primesc raspunsuri.esti popa?nu cred.si tu la fel,faci ce vrei.chiar daca ma plateste cineva eu nu fac flotari.eu in viata mea 'daca vreau fluier daca nu,nu!"
vuvuzela
Postat pe 1 Noiembrie 2010 01:51
vuvu, eu chestia asta cu "raspund la o intrebare cu o alta intrebare" o stiu de la gradi, eram la grupa mijlocie si tanti educatoarea imi dadea cu joarda la c00r, ca aia ii faceam...:D

din partea mea, ori te invinovatesti, ori ba, e viatza ta, faci ce vrei, eu doar te tachinez.

daca te tine, bine...
daca nu, iarasi bine...:))
eu_geminy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 02:13
cory_emy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 02:47
De la: eu_geminy, la data 2010-11-01 02:13:00vuvu, eu chestia asta cu "raspund la o intrebare cu o alta intrebare" o stiu de la gradi, eram la grupa mijlocie si tanti educatoarea imi dadea cu joarda la c00r, ca aia ii faceam...:D

din partea mea, ori te invinovatesti, ori ba, e viatza ta, faci ce vrei, eu doar te tachinez.

daca te tine, bine...
daca nu, iarasi bine...:))




imi place tachinarea ta,te face sa mai si gandesti.nu vrei sa raspunzi ok ,pozitiv.inteleg si printre randuri sau ganduri.imi place sa vb cu tine.musteste inteligenta.si gandeste-te cand va deveni vin si apoi sampanie.



ps acum realizez diferentele dintre voi.
vuvuzela
Postat pe 1 Noiembrie 2010 02:57
vuvu... nu-mi atribui calitati pe care nu le am.
sau daca le am, sunt cam... distrofice.

si nu ma omor nici dupa linguseala, ca imi cam strica feng-shui-ul...:D

diferentza intre mine si cine?! intre mine si mine, poate...:P
:))

eu_geminy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 04:06
De la: eu_geminy, la data 2010-11-01 04:06:54vuvu... nu-mi atribui calitati pe care nu le am.
sau daca le am, sunt cam... distrofice.

si nu ma omor nici dupa linguseala, ca imi cam strica feng-shui-ul...:D

diferentza intre mine si cine?! intre mine si mine, poate...:P
:))



negativ
nu am lingusit in viata mea.sunt prea mandra.uiti cand credeam ca tu ai fii de fapt alta persoana?stiu ca te lauzi cu tinerea de minte.as putea sa fiu si eu ironica.consider ca nu meriti deocamdata.pfff auzi eu si linguseala!!
vuvuzela
Postat pe 1 Noiembrie 2010 04:20
vuvu, multa lume m-a confundat initial, dar asta sunt.
numai cine nu vrea, nu poate sesiza diferenta, nu neaparat in sensul bun.
sunt un alt oarecare, dar sunt eu.

sa stii si tu ca tinerea de minte nu e neaparat o calitate, ci poate fi un mare defect.
mai degraba, uitarea e o calitate.

daca nu ma crezi, intreaba-i pe ofticosii din oficiu, sau pe cei care au luat-o razna, dupa ce capul lor a devenit un balamuc asurzitor...:D

auzi, mey vuNvu...
pare-mi-se mie, sau ai devenit mai maleabila si mai meditativa?!:PP
:))))))))
eu_geminy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 04:29
meditativa,desigur.maleabilitatea nu prea ma caracterizeaza.
vuvuzela
Postat pe 1 Noiembrie 2010 04:35
stiu ca nu te caracterizeaza, am vazut cu prisosintza asta...

de multe ori insa, "caposhenia" ne poate aduce surprize extrem de neplacute.
zi ca e bine sa mai fii si maleabila, deoarece lumea nu se va "mula" dupa tine, ci tu trebuie sa te adaptezi ei... ia gandeste-te ce ar fi mai usor.
ti-ar fi mult mai lejer sa supravietuiesti. fara jene prea mari...:P:)

o creanga rigida, uscata, se rupe usor in bataia vantului. rigiditatea inseamna moarte, de foarte multe ori.
nu acelasi lucru se poate spune despre una verde, flexibila...;)

da' nu cred ca tre' sa te invatz eu asta...ai facut-o la fizica...;)

sa nu zici ca si la aia ai chiulit, preocupata fiind tot cu... "dragostea, he he he"...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 04:42
inflexibilitatea este o calitate care de multe ori iti salveaza viata.
vuvuzela
Postat pe 1 Noiembrie 2010 05:07
gresit, vuvu...
rigiditatea unei punti te poate ajuta eventual sa nu cazi in ala. dar puntea nu esti tu...
in caz ca aluneci si ajungi in apa, tre sa te misti - si nu contra curentului - daca vrei sa scapi...

dar ma rog, vuvu, tine-o pe-a ta...
nu e interesul meu.

o sa-ti amintesti candva de vorbele mele... :)
eu_geminy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 05:16
De la: zambila_bleu, la data 2010-10-03 23:07:24
De la: preci, la data 2010-10-03 22:08:47ce vorbesti,bre?
o cura de shoping cu moa ti-ar trebui....
sa vezi atunci pantofi si posete,mami...


Am inceput sa iau cateva lucrusoare, e adevarat, dar as vrea in primul rand sa iau mai multe ca sa-mi rascump viata din copilarie si sa-mi daruiesc acum lucrurile pe care mi le-am dorit cand eram copil, dar in acelasi timp sa-i fac si ei viata mai frumoasa. Eu la 14 ani am primit de la mama cadou la bluza urata si ieftina, facuta din fibre atat de sintetice ca nu o puteam purta. si nu am purtat-o eu, a purtat-o mama. mama a tras concuzia de aici ca nu stie ce sa imi ia, si in anii urmatori nu mai imi lua cadouri, zicand las ca iti iau cu tine ce ai nevoie - si nu prea lua mare lucru, si am suferit mult pe chestia asta
ea e din ce in ce mai econoama cu varsta, nu-si daruieste nicio bucurie, nu vrea sa cumpere nimic, poarta lucruri de la mine.
in plus, fiind la inceput in ale shoppingului am mai facut si greseli, am mai luat lucruri pe care nu le-am putut purta, ba fiind incomode, ba nu-mi erau bune si mama m-a acuzat de aceste greseli. Ea niciodata nu m-a sustinut, ba dimpotriva "ai pantofi negri, de ce-ti mai iei o pereche la fel?" :(
adutza_2009
Postat pe 1 Noiembrie 2010 17:38
nu stiu ce varsta ai...eu am doar 21 de ani...si am fost oarecum sau...ai bine zis sunt oarecum in aceeasi situatie...dar parerea mea sincera este ca daca atunci cand voi avea un copil ii voi oferi tot ceea cu eu nu am avut voi fii implinita... iar acum in momentul de fata...desi ai bani si iti poti face poftele, consider ca trebuie sa te gandesti daca iti va sta bine cu respectivul lucru sau daca il vei purta odata ce l-ai achizitionat, nu neaparat la pret... mult noroc in viata!
adutza_2009
Postat pe 1 Noiembrie 2010 17:43
Un medic a iesit la plimbare si a vazut o babuta stand pe o banca in parc.
Medicul i-a spus "E imposibil sa nu observ fericirea de pe chipul dumneavoasta. Care este secretul?

Ea ii raspunse:

"Lucrez in Banking, nu ma culc pana la 2 noaptea, timp in care concep strategii si fac scheme de vanzare, ma trezesc pe la 6 dimineata ca sa ajung la timp la serviciu. Nu fac sport, nu ma distrez si nici nu am viata sociala. La sfarsit de saptamana lucrez intruna revizuind noile strategii, evaluari, si daca e sarbatoare, de asemenea, nu iau micul dejun, pranzul si nici cina pentru ca nu am timp. Sunt mereu stresata din cauza schimbarilor, tintelor si a sedintelor.

Medicul a exclamat:

E extraordinar! Nu pot sa cred. Dar ce varsta aveti?

"34", raspunse femeia...



garbo120005
Postat pe 3 Noiembrie 2010 14:50
De la: nanyss, la data 2010-11-01 00:26:21mai bine sa-ti para rau de ceva ce ai facut ,decat de ceva ce nu ai facut !


ai perfecta dreptate...ce bine daca am fi deschisi intotdeauna astfel incat sa nu avem regrete ca nu am facut ceea ce dorea inima, dar constiinta asta ne mai pune frana...m-am luptat cu aceasta si, din pacate, am ramas cu regrete.
garbo257891
Postat pe 3 Noiembrie 2010 17:12
draga mea, ca tine sunt multi oameni , nu iti stiu virsta dar eu am 54 de ani si cred ca sun apropiata de virsta mamei tale
este bine sa iti faci mici bucurii care sa te faca fericita, dar te intreb : poti sa fii fericita daca iti cumperi o poseta frumoasa dar mai ieftina ? si cea scumpa si cea ieftina dupa un sezon se demodeaza la fel
m-as bucura daca ai intelege stadania parintilor tai de a fi chibzuiti
garbo087494
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un vot 1 De la: elena39 8 Aprilie 2010 22:36
Va place emisiunea"Burlacul"? 14 De la: caleidoscop 3 Iunie 2012 23:37
ce simtiti cand sunteti departe de persoana iubita? 139 De la: ratuscaceaurata 14 Noiembrie 2011 18:00
oamenii se schimba din dragoste? 56 De la: garbo_1567 18 Mai 2012 08:37
Un dar in pas cu vremurile... 2 De la: fleurdelis 28 Decembrie 2009 17:51
Setari Cookie-uri