Hartuire sexuala sau semn de "prietenie"?!!!!!

Va intreb si pe voi, poate sunt eu de moda veche si...mai depasita.
La noul meu loc de munca am un sef cam pervers, mereu le pipaie pe angajate si face tot feluri de glume deplasate.

Sa va zic mai clar, lucrez intr-un restaurant unde fetele trebuie sa poarte fuste deasupra genunchiului si camasa alba. In prima zi eu am crezut ca fata de la bar pe care o pipaia de zor era pietena lui, dar aflu pe urma ca nu era.

Apoi in alta zi, una din ospatarite, o chinezoaica, s-a aplecat in frigider sa ia inghetata iar seful hop si el, i-a ridicat la propriu poalele in sus ca ramasese saraca chiar in couru gol Eu ma uitam ca la felul trei dar gagica n-avea nici o treaba radea, chicotea dar nu facea nimic ca sa-l opreasca. Cred ca mie daca imi punea un deget pe picior ii puneam inghetata in cap.

Cand l-am intrebat pe fratele sefului, care e mai normal la cap, daca e normal ce se intampla, el mi-a zis ca asa e la ei, ca asta e un semn de prietenie. Voi ce ziceti, vi se pare normal?
mugure_alb
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:09
Ei, lasa, nu mai fi invidioasa pe ele! Va veni si randul tau la pipait, mai ai un pic rabdare sa faci si tu ceva vechime
Thor_again
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:13
Noo, nu se atinge de mine ca a vazut ca nu-i merge. A luat-o la inceput cu apropo uri dar l-am pus la punct. De atunci nu-i convine nimic din ce fac, mereu are reprosuri, dar pe mine ma doare la basca
mugure_alb
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:23
daca nu-i merge nu stiu cat o sa mai lucrezi tu acolo ... am mai auzit io de astea...
Laura_M
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:26
Poti sa-ti impui limitele cu putina delicatete , poate si cu un strop de umor si fara sa fi tafnoasa, in felul acesta, nu-l vei intarata iar seful nu va fi ,,ofensat '' de refuzul tau.
m_ada
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:36
Poti sa-ti impui limitele cu putina delicatete , poate si cu un strop de umor si fara sa fi tafnoasa, in felul acesta, nu-l vei intarata iar seful nu va fi ,,ofensat '' de refuzul tau.
m_ada
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:37
Io zic ca pe sub fustita aia pana la genunchi sa isi ia neshte bikini... tot pana la genunchi Le mai zice si "budigai" sau "bikini sovietici"
Asa o sa-i piara chefu' si sefului aluia...
Thor_again
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:39
Hmm, bichini cu manecute?
Alunga clientii din restaurant!
m_ada
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:44
De la: m_ada, la data 2010-09-25 18:37:07Poti sa-ti impui limitele cu putina delicatete , poate si cu un strop de umor si fara sa fi tafnoasa, in felul acesta, nu-l vei intarata iar seful nu va fi ,,ofensat '' de refuzul tau.

am fost delicata, m-am uitat o data urt la el, i-a ramas vorba in gt
sigur avea sa zica o prostie. nu-mi fac griji pt ca mai am un job, dar vad ca pana acum n-a zis ca ma da afara
mugure_alb
Postat pe 25 Septembrie 2010 21:26
De la: Thor_again, la data 2010-09-25 18:39:36Io zic ca pe sub fustita aia pana la genunchi sa isi ia neshte bikini... tot pana la genunchi Le mai zice si "budigai" sau "bikini sovietici"
Asa o sa-i piara chefu' si sefului aluia...

ha, am budigai din aceia pana la calcai Eu sunt singura care poarta pantaloni ca-s mai a dracului
mugure_alb
Postat pe 25 Septembrie 2010 21:29
no ashe, mugurele, vezi ca stii?
Thor_again
Postat pe 25 Septembrie 2010 21:44
asa, fii infipta !
Freya_
Postat pe 25 Septembrie 2010 21:44
grija unde sau in ce!
Thor_again
Postat pe 25 Septembrie 2010 21:47
afurisenie !
Freya_
Postat pe 25 Septembrie 2010 21:51
ameno
Postat pe 15 Octombrie 2010 15:17
sora mea lucreaza tot asa dar barul e de homo asa ca ea nu are probleme ca barbatii sunt pe invers numai ca prietenul ei o duce si o aduce si iam zis sa fie atenta ca poate sare vreo unul pe el
166116maryeta
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:01
nu e deloc un semn d eprietenie ci de badaranie si lipsa d ebun simt si educatie. Profita de statutul de sef. Incearca s aii explici delicat si cuviincios ca nu iti place sa ai parte d eastfel d egesturi,, prietenesti,, si nu ii raspunde la aluziile sau glumele cu conotatii sexuale. De asemenea incearca s aiti faci treba cum trebuie 101% ca sa nu aibe ce sa iti reproseze in frustrarile lui de mascul infiebrjintat care crede ca femeia e doar o umila bucatica de carne aflata la dispozitia poftelor sale !
rupt_de_realitate
Postat pe 16 Octombrie 2010 11:52
hehehe, a zis bine thor... scoate basca din cap (de ziceai ca-ti provoaca dureri:P) si pune-ti o broboada de vadana. pe dedesubt, iei o pereche de gogosari, de culoare bleu-jandarm... mai pui o flanelutza de lana pe tine, ca vine si iarna, oricum.
iar pentru orice eventualitate, te incalti cu niste bocanci grei de munte, ca sa ai cu ce-i da la cotoaie, daca se apropie de tine...:DDD

iete la el, derbedeul dracului....:))))))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 12:03
np, eu's convinsa ca barbatii din nastere vad foarte bine o femeie, fie ea ascunsa sub 7 cojoace. Asa ca asta nu ajuta (prea mult).
In locul tau mi-as purta linistita courul la vedere, si i-as zambi lasciv, iar daca da sa se apropie i-as scapa ceva apa fierbinte pe pantaloni - asa, din greseala. Doar de warning.
Spatiul privat, honey... asa sint eu: hot. Si un metru in jurul meu frige. Apropie ce mai vrei sa parlesti.
quasaria
Postat pe 16 Octombrie 2010 12:15
Q, eu n-am vorbit serios, decat cu bocancii...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 12:21
boanci din aia de motor, cu insertii metalice: sint super.
E drept ca au zeci de kg, da' sint buni, faci si muschi cu ocazia asta.
quasaria
Postat pe 16 Octombrie 2010 12:30
dap... cu potcoave...:D
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 12:33
Mugurelule,legal este hartuire sexuala.dar tipul cred ca s-a' ars" odata,asa ca o transforma in gluma(nu prietenie,caci un prieten nu iti pune poalele in cap si soula intre 'coaste').in domeniul in care lucrezi se obisnuieste,dar ce spun eu azi se obisnuieste si in biserica.singura nu te poti descurca.daca faci galagie iti pierzi serviciul.asa ca daca ti se intampla si tie fii isteata.fa rost de probe inregistrate si filmate.caci nimeni nu va tine cu tine,deci nu o sa ai martori.exista drepturile omului,care te va ajuta sa-i deschizi un proces fara cost,cu avocatul lor,in care nu uita sa ceri ceea ce merita individul,pt ca profita de functia care o are,vizavi de angajate,apoi cere dune morale si materiale.eu te-as sfatui sa filmezi si intamplarile cu alte colege,caci tipul poate spune ca "te-a parasit"si minti pt ca esti geloasa.inarmata cu probe incontestabile si mergand la drepturile omului,vom pune la punct aceste practici nepedepsite.mai cauta-ma,cand ai nevoie.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 12:45
ar fi putut sa aibe o reactie deeeee sa il ia peste picior
garbo074997
Postat pe 16 Octombrie 2010 12:53
sa il loveasca in egoooo si o sa se bulbuceasca si o sa plece la alta victima
garbo074997
Postat pe 16 Octombrie 2010 12:54
97,metodele propuse de tine,sunt o frectie la un picior de lemn.acel sef,patron sau ce este,trebuie sa fie "decapitat' ,din functie meyyy .waaaaa
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 13:11
daca esti isteata il faci sa-si gaseasca persoana care il accepta ia sa faci un pic saga de pipaielile lui .....sa vezi ca se pleosteste...........sigur ca tipu trebuie pedepsit da trebuie sa lovesti in increderea de sine si in egoul lui macheo noi asa facem
garbo074997
Postat pe 16 Octombrie 2010 13:16
sant persoanele care aproba tacit procedurile sau persoanele slabe......victime sigure ......si nu spun ca este binme ....dar fiecare tre sa lupte si sa loveasca in punctul slab al adversarului cu inteligenta
garbo074997
Postat pe 16 Octombrie 2010 13:26
97,asta apreciez mult la tine,inteligenta,simtamintele tale sensibile!
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 13:34
De la: garbo074997, la data 2010-10-16 13:16:23daca esti isteata il faci sa-si gaseasca persoana care il accepta ia sa faci un pic saga de pipaielile lui .....sa vezi ca se pleosteste...........sigur ca tipu trebuie pedepsit da trebuie sa lovesti in increderea de sine si in egoul lui macheo noi asa facem


cu asta m-ai convins... nu ma mai dau la tine!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Basescu Politica 9 De la: luptatoareacurajoasa 14 Mai 2010 18:10
DEPRESIA 97 De la: nuti_vio 30 Aprilie 2010 21:43
Cautam moderatori si redactori pentru un post de radio online 5 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:40
Barbatul "Ai dreptate draga mea!" 100 De la: narcysa 28 Noiembrie 2010 10:04
buna sunt cristina si am 25 de anii 4 De la: garbo134266 18 Iulie 2010 11:59
Setari Cookie-uri