ce parere aveti despre Ecaterina Teodoroiu

A fost un capricorn si o femeie darza
gandiredeinger
Postat pe 22 Februarie 2011 22:19
esme
Postat pe 22 Februarie 2011 22:23
Capricornii sunt oameni curajosi...Dar acum depinde si de gandirea fiecarui capricorn......Dar sunt si capricorni cu o gandire proasta si care persista in ea,cum ar fii gandirea negativa
gandiredeinger
Postat pe 22 Februarie 2011 22:24
te-am oripilat, esme?
n-am zis eu asta, ca mandra n-o avut onoarea s-o cunosc, ci contemporanii ei
Thor_again
Postat pe 22 Februarie 2011 22:25
De la: Thor_again, la data 2011-02-22 22:20:45a fost o tzoapa care a trait ca o petarda si a murit ca o fraiera.
Ea a murit pt patrie...Stiu ca nu gandea pozitiv,,ca a omorat oameni....A omorat nemti,pt ca vroia ca sa plece ...Dar totusi pt o femeie a fost curajoasa....Exact cum sunt si eu...Numai ca eu am alte teluri...Si nu omor oameni....
gandiredeinger
Postat pe 22 Februarie 2011 22:27
De la: Thor_again, la data 2011-02-22 22:20:45a fost o tzoapa care a trait ca o petarda si a murit ca o fraiera.
Toape sunt femeile care se iau dupa mintea unui barbat....Eu o consider pe Ecaterina o femeie curajoasa....Apoi si barbatii au murit in razboi.....Dar ecaterina a dovedit curaj
gandiredeinger
Postat pe 22 Februarie 2011 22:30
De la: gandiredeinger, la data 2011-02-22 22:27:40Si nu omor oameni....


Asta-i parerea ta...
Thor_again
Postat pe 22 Februarie 2011 22:31
nu m-ai oripilat, thorele! m-a surprins a ras asocierea!
esme
Postat pe 22 Februarie 2011 22:35
Eu sunt fata cuminte si ascultatoare..Nu as fii in stare sa omor nici o musca apai un marat de barbat
gandiredeinger
Postat pe 22 Februarie 2011 22:40
De la: Thor_again, la data 2011-02-22 22:20:45a fost o tzoapa care a trait ca o petarda si a murit ca o fraiera.


si ceva referinte serioase ai sau vorbesti doar asa ca sa te afli in treaba? N-ar fi prima data, de altminteri.
Iar cand zic serioase, inteleg documentate bine, volum, autor, anul si locul aparitiei, pg., nu discutii licentioase cu baietii la o bere despre gagici.
charmelen
Postat pe 22 Februarie 2011 22:49
De la: Thor_again, la data 2011-02-22 22:20:45a fost o tzoapa care a trait ca o petarda si a murit ca o fraiera.


cred ca esti intr-o grava eroare , aceea despre care cu talent vorbesti, este si ea cintata de poeti "ecaterino, vedea-te-as moarta, cu dric la poarta/....ecaterino, esti dama bine, m-as da la tine...etc" asta a fost o precizare utila si necesara /ar fi pacat ca lumea sa faca aceeasi confuzie pe care o faci tu.VA MULTUMESC PT ATENTIE SI INTELEGERE
garbo011266
Postat pe 22 Februarie 2011 22:50
irinelu, dreptate avut-ai cu maratul ala de barbat
Thor_again
Postat pe 22 Februarie 2011 22:58
De la: gandiredeinger, la data 2011-02-22 22:40:21Eu sunt fata cuminte si ascultatoare..Nu as fii in stare sa omor nici o musca apai un marat de barbat
amarat de barbat
gandiredeinger
Postat pe 22 Februarie 2011 23:02
auzi, irino, dar daca barbatul nu era un `amarat` (ca deh, compasiune, alea, alea), te bagai la o impunsatura? tu contra lui, bineinteles!
esme
Postat pe 22 Februarie 2011 23:34
esme, tu inca nu ai invatat de la irinuca? nu se egzista barbat neamarat
Thor_again
Postat pe 22 Februarie 2011 23:49
iote ce indaratnica sunt, thorelu`! cum nu se da ursu` scos din barlog, asa nu ma dau io invatata!
esme
Postat pe 22 Februarie 2011 23:54
De la: gandiredeinger, la data 2011-02-22 22:19:20A fost un capricorn si o femeie darza


ce parere avem despre Ec.Teodoroiu sau ce stim despre ea?
E sg noastra femeie erou desi motivele penru care ea a mers pe front nu au fost in principal PATRIA ci un gagiu. A intrat ca asistent medical pe front apoi a ajuns ea o bomba biologica. :)
ca era capricorn sau alta zodie asta e irelevant :))
BAM_BAM
Postat pe 8 Martie 2011 09:55
bomba biologica ? a avut sifilis ?
elodia
Postat pe 8 Martie 2011 13:07
VREAU SI EU SA IMI EXPRIM O PARERE DESPRE ACEST SUBIECT.....REFERITOR LA "ECATERINA TEODOROIU"...SUNT NASCUTA IN TG.JIU...CRESCUTA IN PLOIESTI PANA LA 7 ANI...APOI SCOALA IN TG.JIU...LICEU...ACELASI CA LA " HORATIU MALAELE," (BANUIESC CA IL CUNOATETI!?)FACULTATE INTERNATIONALA ,(EUROPEANA),MASTER LA FEL,....CE POT SA SPUN ..!?...CAND M-AM DUS LA UN MINISTER CU DIPLOMA..NU STIAU SA CITEASCA IN EA!?>>.VIATA ITI OFERA SI BUNE SI RELE..!?...ASA E 'DAT DE LA DUMNEZEU, "NIMIC NU ESTE INTAMPLATOR,".....IAR CE SE SPUNE DESPRE NOI......RAMANE POSTERITATII...!?...".X.."..!?...CU BUNE ,CU RELE,...DAR ESENTIAL ESTE CA DIN TOATE POVESTILE RAMASE ....!?>. CURAJUL !?./. ACESTEI PERSOANE !?..ESTE CEL MAI IMPORTANT PENTRU BINELE SEMENILOR SAI....!?>..DECI PANA LA URMA BINELE INFRUNTA 'RAUL....!......DECI RENUMELE...!?.(PE CARE IL AUZIM NOI ACUM)...TOTUSI RAMANE.!?.....ALTFEL NU S-AR FI SCRIS IN ISTORIE ...!?....DECI ..".CREDETI SI NU CERCETATI"!...CITAT DIN BIBLIE...ASA CA /....!?....../...!?.......DUPA PAREREA MEA ISTORIA A FOST DOVEDITA DE ACEST EROISM AL "ACESTE TINERE FETE.."..DIN PACATE SAU DIN FERICIRE...SUFLETUL ESTE CEL CARE RAZBATE.....ATUNCI CAND EL ESTE" CURAT."...CU BUNE INTENTII.....PE INTELESUL TINERILOR DIN ZIUA DE AZI...!?>....CARE GANDESC PUTIN MAI IN ALTA LIMBA....DAR" LA FEL"...TOTI SUNTEM NESTIUTORI....DECAT CA TRAIM IN EPOCI DIFERITE....SI TREBUIE TOTUL READABTAT...IN LIMBA EPOCII ACTUALE!?....PROBLEMA ESTE CA NU AM MAI AVUT NICI UN "DUMNEZEU"....DE PREA MULT TIMP!?...DECI...ASA CUM SPUN SCRIERILE VECHI...NE TREBUIE UN NOU "DUMNEZEU"...IN CARE SA CREDEM...SI CARE SA FIE ADAPTAT CERINTELOR NOASTRE MODERNE ...DIN ZIUA DE ASTAZI...A ANILOR 2000 .!,?....DUPA COPILUL LUI DUMNEZEU..!?>>ETC.....DECI....CAM ASTA POT SA SPUN EU DESPRE CEST SUBIECT...DAR ...AM VRUT SA IMI SPUN PUNCTUL DE VEDERE.!?>...RESTUL ..!?>>..CE INTELEGE FIECARE!?...BANUIESC CA .!?..FAPTUL CA ESENTIALUL RAMANE....INDIFERENT DE ORICE "POVESTE"...DECI!?."..CREDETI SI NU CERCETATI"...MI SE PARE" INFANTIL"...SI IN ACELASI TIMP .!?>...PLIN DE" SENS"!?...NE VOM DA SEAMA DE ACEST LUCRU ATUNCI CAND VOM "TRECE IN ALT !?../.PLAN .!?>...CAND VOM MURI FIZIC"?...SAU DACA" OM" MAI TRECE IN ALTUL!?>.......ESENTIAL ESTE CA NIMENI NU VREA SA ACCEPTE CA NU EXISTA VIATA DUPA MOARTE....DECI..!?...CONFORM SCRIERILOR VECHI...!?..SE PARE CA EXISTA ...!?...ASA CA ....REFRITOR LA "ECATERINA TEODOROIU"...AR FI CAZUL SA /.....NE PLECAM ....CURAJULUI CARE A IZBATUT "ISTORIA"...SI AICI VORBESC CELOR CARE AU" FACUT SCOALA CU ADEVARAT...!?."..SI AU SI SCOALA VIETII IN PLUS!?>>>...NU IMI RAMANE DECAT SA VA UREZ NUMAI BINE!?...SA FITI IUBITI, SA IUBITI...SI SA FITI IMPACATI CU VOI INSIVA!?...ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU!

garbo024362
Postat pe 10 Martie 2011 22:59
tanti...pe unii ii interesa despre cati teodoroiu, nu unde te-ai nascut, unde ai copilarit si unde ai facut matale liceul

si ce legatura este intre teodoroiu si trecerea in alt plan, scrierile vechi si viata dincolo de moarte?
michelle_
Postat pe 10 Martie 2011 23:12
ce vrea tanti asta din tg jiu?
quasaria
Postat pe 10 Martie 2011 23:26
nush, Q...crez ca a baut apa dupa irinuca

cica pe irinuca o cheama acum "viatadeinger"

de unde dreaq scoate nikurile astea?
michelle_
Postat pe 10 Martie 2011 23:32
aoleo, mi se incurca literele...am inteles "vidanja"
sora_ilsi
Postat pe 10 Martie 2011 23:35
a scapat un "a" in plus...altfel, era un nick bun.
quasaria
Postat pe 10 Martie 2011 23:39


oalio, ilsi...

oalio, Q

stati bre, ca m-am confuzat di tat...o cheama "gandiredeinger"

cam asta e efectul irinucai asupra mea
michelle_
Postat pe 10 Martie 2011 23:39
animalu'ca animalu', da'pe aia cu gindirea chiar n-a nimerit-o.....
quasaria
Postat pe 10 Martie 2011 23:59
Bre, io zic ca gagica a mierlit-o la job.
Faptul ca era sub locotenent in acel moment, spune ceva despre natura jobului .
anakin
Postat pe 11 Martie 2011 00:49
Esti un prost,golan, analfabet thor !
garbo042816
Postat pe 15 Martie 2011 22:46
De la: garbo042816, la data 2011-03-15 22:46:28Esti un prost,golan, analfabet thor again !
garbo042816
Postat pe 15 Martie 2011 22:52
cine si de ce te balbai?
irinuca again?
crilore
Postat pe 15 Martie 2011 22:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La multi ani tuturor care poarta numele Gheorghe si derivatele numelui! 2 De la: Jojolin 22 Aprilie 2012 00:56
Bine ai venit, Lelia Mossora! 775 De la: lady_corina 8 August 2009 14:40
iubirea 183 De la: razvanut 9 Martie 2012 11:01
Fericirea,stare de spirit? 79 De la: jeanette40 27 Noiembrie 2011 10:38
Pentru cei ramasi,CRACIUN FERICIT! 13 De la: VOIAJOR 6 Ianuarie 2013 09:13
Setari Cookie-uri