Speranta moare ultima - dupa ce te-a omorat pe tine.

ia mami, ca mai am un cornet de rezerva... a trecut vanzatoarea azi dimineata pe-aici si cauta sa faca ordine. creca bause nijte gaz.
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:20
socializati? o samanta, un pocorn, ceva?

ca eu tocmai am lasat neshte alune si cola pe la profilurile unde m-a aruncat garbo, he, he, he...
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:31
gemule...
muv u're ass o tzara mai incolo,sa-ncapa si cloneta pe bancutza...

io tot in profilul iasomiei nimeresc...
preci
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:33
is inca in pijama si cu matza gramada pe mine, clony

si am o stare de sictir cu aroma de negru...cred ca de la speranta aia de kkat in care nu mai cred de mult

azi n-am puterea sa ma mistific...
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:38
ia stati, mai asa. mai lasati stuchitul de seminte aliniati-va cu mainile la spate, cu capul in jos si raspundeti la intrebare.cum adica? eu sunt mami? da ce? chiar asa de rau am ajuns.?is pe post de mamaie?iote, unu, doi, trei cat sunteti aici pe banca. de azi, sa-mi ziceti donsoara. inteles? ca va iau semnitele si va bag in casa la teme. fara telivizor, calculator, fara nik
si_totusi
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:40

totusoaico,mamy ala era de alint,mamy...
nu ne pedepsi de dimineata...
preci
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:42
pai, daca apare cico si aude ca-mi ziceti mamaie, ma mai vrea el in lista de prieteni? ma mai invita pe vapor? nu pup eu piata independentei ,din cauza voastra?
si_totusi
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:44
stim, stim totushelu...tu esti fata mare, remember?
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:44
nu chiar mare, dar o leaca de donsoara, acolo is. baga si tu la cap ca -ti iau matza si o trag de coada
si_totusi
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:46
bre, bate speranta aia la voi ca la fasole, da' si voi, mai tari ca scandura, nene...

iote la totushoaica, donshoara...
zambil
Postat pe 10 Octombrie 2010 12:56
nene..
tz-am calcat in batatura,n-am ce face...
faine ciperci p'acolo,nimic de zis...
preci
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:04
da, ce zambilu? nu e posibil? ba e. iote asa zic eu, ca-s .voi tre' sa ma credeti pe cuvant. deci, zi-mi donsoara ca sa uit de cei 25%pe care ti-i tot cer
si_totusi
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:05
dap, faine... da' dau dureri de shale, la cules... he,he,he...

gata donshoara, om te-am facut... ca doara nu banu' face omu'...
zambil
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:15
preci.....frumos mai scrii
garbo028998
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:51
imi place mult ce-am citit....ma transpune intr-o lume pe care numai eu credeam c-am descoperit-o...
garbo066938
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:17
iete nene cum se-nghesuie clonetele... s-au ginit ca autoarea-i cu vederi largi...

bre preci, uite nene, sa nu zici ca suferi in singuratate...
zambil
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:21
Bati campii :)
Ana23988
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:31

pun de-un fan clab d'ala...

nene...
io sufar cu capu',nu de singuratate...
preci
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:52
Am citit titlul si am spus ca sa citesc si textul ...am citit textul si am spus ca sa citesc iarasi titlul si atunci mi-am spus spus ca tot nu esti fara speranta, inca in adancul inimii este o asteptare pentru ceva mai bun, chiar daca textul arata ca este dezamagire ... dar mi-aplacut cand am citit iarasi titlul...speranta moare dupa ce mori tu; deci ea traieste prin noi , cu noi, in noi, nu? poate ca ea nici nu moare...
amabilitatea
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:54
lasa, clony, ca nu esti singura care are probleme la mansarda...de ce crezi ca suntem empatice?

amabilo, ai intrat in top 5 fara probleme
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:54
pai eu asta zisei, bre... sa nu suferi singura... iote cum se nasc ele, direct cu replica pe tastatura...

acuma, ce sa zic, fiecare-am oracait in felu' nostru, cand am iesit in lume...
zambil
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:57

clony,esti de groaza...

amabilo..
nu,nu asta era ideea,dar daca tie asta iti place sa crezi,io nu ma supar..
preci
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:58
zambilu...
mi-as da ficatu' din dotare sa te aud oracaind...
preci
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:00
Am citit titlul si am spus ca sa citesc si textul ...am citit textul si am spus ca sa citesc iarasi titlul si atunci mi-am spus spus ca tot nu esti fara speranta, inca in adancul inimii este o asteptare pentru ceva mai bun, chiar daca textul arata ca este dezamagire ... dar mi-aplacut cand am citit iarasi titlul...speranta moare dupa ce mori tu; deci ea traieste prin noi , cu noi, in noi, nu? poate ca ea nici nu moare...
amabilitatea
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:03
Am citit titlul si am spus ca sa citesc si textul ...am citit textul si am spus ca sa citesc iarasi titlul si atunci mi-am spus spus ca tot nu esti fara speranta, inca in adancul inimii este o asteptare pentru ceva mai bun, chiar daca textul arata ca este dezamagire ... dar mi-aplacut cand am citit iarasi titlul...speranta moare dupa ce mori tu; deci ea traieste prin noi , cu noi, in noi, nu? poate ca ea nici nu moare...
amabilitatea
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:06
esti din bihor? si totusi?
danakuki
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:14
Da
Thor_again
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:18
Speranta....cred ca de noi depinde fiecare care ne-o facem in legatura cu tot ceea ce ne inconjoara, indiferent despre ce e vorba : speranta pt a avea un job mai bun, speranta pt a prinde un loc de parcare , ....speranta pt a fi iubit/a cu acea intensitate cu care si noi iubim.... Oricum , existenta noastra e un lung sir de < alegeri> si pe care trebuie sa le facem ; la inceput nu putem putem sa facem nici un fel de alegeri (sa alegem cand ne nastem, in ce famile, nu putem sa ne alegem fratii, rudele....) dar ...apare un moment in care trebuie sa luam decizii, sa alegem: Liceu, Facultatea....prietenii, iubitii....aici e problema...daca am ales bine ,ce facem?, pe cine sa dam vina in cazul in care nu am ales persoana potrivita .... Cred ca atunci spunem ....si daca nu este asa.....atunci apare un lung sir de .....si spre disperarea noastra ...... si intr-un final rasare . Daca nu am avea speranta nu cred ca am fi increzatori intr-o imbunatatire a lucrurilor , cand mer mai rau, cand avem de trecut peste ( oricare ar fi ele)....Nu speranta te omoara, ci acele intrebari care apar. Speranta....te mentine pe o linie de plutire ...ceva de genul < intre vis si realitate> ....
garbo043830
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:45
clony, ai innebunit lumea cu toapicu' tau, mami...

toata lumea face eseuri
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:49
culmea cum apar userii astia de prin 2009,soro!
ca cipercile!
preci
Postat pe 10 Octombrie 2010 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa ma ingras??? 3 De la: sheika29 1 Martie 2010 02:03
Daca tot e tradare... 157 De la: dor72 5 Mai 2011 19:52
cum sa mi-l scot din minte ?? 206 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:12
retete pentru un par sanatos 6 De la: Nadira_2010 3 Martie 2010 09:32
Despre fericire 132 De la: caleidoscop 7 Iunie 2011 06:54
Setari Cookie-uri